Haber Detayı
20 Aralık 2020 - Pazar 21:46
 
Yetim Hakkı Diyorlar. Götürüyorlar Maşallah
Var olan hastaneye hastane sıfatı kazandırmak yerine, akçeli işlerin peşine düşmüş iseniz. Hastanenin rezili rüsva halini görmezden geliyor, doktor eksikliğini, hemşire eksikliğini düşünmüyor. Var olan sağlık personelini alavereli ilişkiler sonucu idari kadrolara çekiliyor, yükü birkaç sağlık çalışanın sırtına yıkmışsanız burada ters giden bir şeyler var demektir… Sendikanın küçük ağaları ne düşünüyor bu konuda?
GÜNDEM Haberi
Yetim Hakkı Diyorlar. Götürüyorlar Maşallah

 

Bu ülkede devlet memuru; kendini yasaların üzerinde görüyor, ben devletim diyorsa!

Kumluca Devlet hastanesi başhekimi görev yerinden ayrılan iki hemşireye bir A4 kâğıt üzerine 500 kez “ben salağım, görev yerimi terk ettim” yazma cezası veriyor. Hemşirelerde ellerine A4 kâğıtlarını ve kalemleri alıp 500 kez; bir güzel “ben salağım görev yerimi terk ettim” diye yazıyor ve baştabibe teslim ediyor. Kumluca’da sağlıkçıların yanında olan, onların hak ve menfaatlerini koruyan bir sağlık kuruluşu var. Gerekeni yapıyor. Baştabip görevden alınıyor…

Kumluca Devlet hastanesinde durum öyle de; bizde farklı mı? AEÜ Araştırma ve Eğitim hastanesi baştabip efendisi, özellikle kadın çalışanlara cümle içinde “Isırırım” kelimesini kullanması çok daha mı medeni!  Bu çirkin davranış biçimi ile ilgili bu adam hakkında şikâyet dilekçeleri var. Var ama adam maşallah pişkin, pişkin görevde. Bunun için soruşturma açan yok. Maşallah sendika temsilcileri de çok keyifli... Bu adam tüm rezaletlerini yazan bir gazeteciye sinkaf edebiliyor. Bu şehrin milletvekilleri de onca rezalete rağmen bu adamı bu görevde besiye çekiyor.

Zurnanın zırt dediği yer burası. Bu adam, bu hastanenin çalışan personeline hakaret ediyor. Personel arasında huzur ortadan kalkmış, birbirini gammazlayan, gammazlayana…  .Bu adam hakkında şikayet dilekçeleri İl sağlık Müdürlüğünde. Bu adam defalarca sözlü uyarı almış. Daha önceki görev yerinde soruşturma geçirmiş. Sendika şube başkanını kovacak kadar cesur. Daha ne olsun? Allah aşkına… Bu adamın arkasında duran siyasetçi, yâda tarikat. Her ne ise; şunu iyi bilmeli ki bu ülke halen bir hukuk ülkesi olma halini sürdürüyor.

Birde bu şehirde yerlerinden kıpırdamayan, azarlanan, kapıdan kovulan sendika temsilcileri var. Onlarında sayfalarını açma günü yakın. Al takke ver külah sendikacılık yapanların meziyetleriyle kaleme dökeceğim. Üyelerini “ısırtan, koklatan” ve bu gayri ahlaki davranışa sırtını dönen sendikacılık değil gazozculuk yapamaz. Ancak goygoyculuk yapar.

Tüm bu duyarsızlığın arasına sıkışmış muhalefet ve milletvekili Metin İlhan’a sitem ediyorum. Neden araştırmıyor. Neden soruşturmuyor. “ben salağım görev yerimi terk ettim” sözcükleri diğer CHP sözcüleri basına açıyor da neden biz suskunuz. Anlaşılır gibi değil.

Ben daha önce uyardım. Bavullar hazırlandı mı? Son çıkıştan önce ki dönemece geliyoruz! Bir Tavsiye! Yanına ‘Esin’ Engin’in “Seninle Birlikte” adlı parçasını yanına al. Yol boyunca sıkılmazsın.

Ben ahlaksızlığını kapının önüne bırakmış herkesle görüşürüm. Yeter ki dürüst olsunlar. Ama onlar öyle yapmıyorlar. Onlar itlerini konuşturuyorlar. Durumdan vazife çıkartanlar. Üzerine vazife olmadığı halde her halta maydanoz olan ar damarları yırtılmış olanlar var.

Dünya da en kötü şey olumsuzluklara seyirci olmaktan öte dalkavukluk yapmak. Birilerinin eline maşa olmadan önce seyret ki; kime maşalık ediyorsun? Üç kuruşa maşalık etmek insanı  kimlik sahibi yapmaz.

Aklıma geliverdi. Yıllar önce üniversiteden birileri için bir yazı yazmıştım…

‘Ben muhatabına soruyorum, kimler bana cevap veriyor. Havlama sesi artınca, anlıyorum ki; taşı, doğru yere atmışım… Birilerinin, mutlaka bir yerlerde sırtını dayadığı ağa babaları var. Ağa babalarının ömrü belli. Seçimden seçime. Ya sonra! Dımdızlak hacıağanın külahı. Bunun içindir ki; adamsan hep tek parça olacaksın. Hokkabazları arkana değil, yanına alacaksın ki. Birbirinize ne kadar tamamlıyorsunuz bu millet görecek. Dilinde yalan, midesinde haram olan At hırsızlarına ben pabuç bırakmam’. Demiştim. O günlerde birileri de ortaya çıkıp,  “Benim arkadaşım aleyhinde yazı yazıyor” diyecek kadar alçaklaşmıştı. O’da iyi biliyordu ki; O’nun arkadaşı hırsız. O’da iyi biliyor ki; O çaldığında, köpekliğinin ödülü ona sunulan bir parmak bal idi.

Ha bu sırada kutlarım. Eski hastane arsası büyüdü! 1500 yıllık tarihi yapılar onca erozyona ve doğal afetlere dayanırken!

Ve acil 112 için hizmet binası da depreme dayanıklı değil bahanesiyle yıkılacakmış! Yıkılsın diyenler. Yıkılmasın diyenler. Bende; yıkın gitsin… Diyorum anasını satıyım…

Duyumlara göre şu anki acil 112 Terme Caddesi üzerinde bulunan eski Verem savaş Dispanserinin olduğu yere taşınacakmış. Bu olay muhteşem iki durumu ortaya çıkartıyor. Birincisi Eski devlet hastanesi arazisi kentin en göreceli yerinde üç cepheli ekstra bir alanı bünyesine katmış olacak. İkincisi rantın babası hazır. Kallavi cüzdanlı müşterisini bekleyecek. Ya kuzgun leşe, ya devlet başa konacak… Göreceğiz.

Hastane Projesinden şimdilik ses seda çıkmıyor. Sadece ilgili ve ilgilisinden değil. Belediyeden de ses çıkmadı. Sorduğum sadece parsel numarasıydı.

Var olan hastaneye hastane sıfatı kazandırmak yerine, akçeli işlerin peşine düşmüş iseniz. Hastanenin rezili rüsva halini görmezden geliyor, doktor eksikliğini, hemşire eksikliğini düşünmüyor. Var olan sağlık personelini alavereli ilişkiler sonucu idari kadrolara çekiliyor, yükü birkaç sağlık çalışanın sırtına yıkmışsanız burada ters giden bir şeyler var demektir… Sendikanın küçük ağaları ne düşünüyor bu konuda?

Duyumlara göre!

Duyumlara göre, Özel hastane sahibi hisselerinin yüzde 63 kadarını devretmiş. Umarım hastane formatına tekrar kavuşur. Kavuşurda. Çalışan ve 14 aydır maaş ve diğer özlük haklarını alamayan personelin durumu hangi durumda? Anlıyorum ki; 01,49 mesajları işe yaramış. Anlamadığım tek şey onca suç aletleriyle olan buharlaşmalar. Soruşturmanın sonucu nerelerde veya nerelere dayanıyor? Desem. Ne anlarsınız?

İki ucu simli değnek…

Sağlık çalışanları kendilerine verilen yemeklerin berbat olduğunu söylüyorlar. Bu konu sendikanın görev alanı dışında mı kalıyor? Yoksa sizler yan yana bir fidanın güller açan dalı mısınız? Sendikalar ihalelerde aracılık yapar mı? Tavsiyede bulunur mu? Bana öyle enteresan yazılar geliyor ki; o ihbar yazılarını ancak bu kadar törpüleyebiliyorum.

Örgülü çorap elimde. Bu çorap hem kokuşmuş. Hem renkleri, hem de örgü dokusu bozuk. Bu örgünün üzerinde ilmek kaçağı o kadar çok ki! Bir önceki yazılarda onlarca ipuçları verdim. Hiç kimse üzerine gitmiyor. Benim derdim bu dokuma çorabın kaç elden geçtiği. Bunun içindir ki; İlmeği arıyorum. O çorabın ilmeğini nasılsa bir şekilde bulacağım. İlmeği çektikten sonra ben o çorabı müsebbiplerinin başına geçirmezsem namerdim.

Bu ülkenin Çiftçisi, esnafı kan ağlıyorken birileri sırça köşklerde taşlık kızartması yiyorsa.

Yaz dostum… Altı üstü beş metrelik bez için…

Yetim hakkı diyorlar. Götürüyorlar.

Yoksul payı diyorlar. Üzerinden hiç inmiyorlar.

Onlar ‘ölüyoruz’ derken, seyretmenin neresinde adamlık var.

Birileri hak etmedikleri maaş ve döner sermayeleri alıyor, bu kişileri hemşire aylıklarına 50 lira... 90 lira yatırıyorlar. Hasta bakıcılar hastanelerden ellerini ayaklarını çekmişler. Dışarıda; Pandemi hastasına günlük 750-1000 TL arası bakıcılığa gidiyorlarsa.

Yöneticilik bir sanattır.

Birileri sizleri; “Helal olsun malı amma götürmüş. Bizim gibi mallar oldukça bunlar daha çok götürür. Köşeyi döndü. Dün yiyecek ekmeği, arabasına gaz koyacak cebinde 20 lirası yoktu. Bugün havasından yanına varılmıyor”. Diyerek tanımlarken. Bizlerin sizi nasıl tanımlamamız gerekir. Onlar doğrumu, söylüyorlar. Bilmiyorum. Bu lakırdıları edenleri sanmayın bir elin parmak sayısı kadarlar. O kadar çoklar ki; yerde karınca gibiler.

Diğer yanda sahip olunan politik gücü kullanmak, belli şahısların çıkarlarına göre hareket ederek otorite veya mali anlamda kazanç elde etmek, ihale takipçiliği ve getirim kollama faaliyetleriyle özel ve kamu aktörlerinin kamusal malları özel çıkarlara dönüştürmek için aralarında oluşturdukları ilişkinin adı bu şehirde “Kanki” vaziyeti… Diğer yanda adı; hizmet. Kısaca yatırım. Kısaca istihdam. Oluyor ve böyle anlatılıyorsa! Sadece kendinizi avutmuş olursunuz.

Onlar birileri için çok sempatik ve sevimli bulunabilir… “İyi Para. Temiz iş”… ‘Bundan bir şey çıkmaz. İşte belgeler. Devletin parası.  Millet soyuluyor. Anla be abi… Bunlar devlet malının deniz olduğunu biliyor. Ancak; domuz olmamak için inancın gereğini yapıyorlar’. Diyenleri bir kenara itemezsiniz…

Bu şehirde hayaller bitmez. Kaymağını birileri yerken, tek perdelik bu oyunu seyretmek bize kalıyorsa! Bunun içindir ki; bu şehirde milletin orasına koyduğunu düşünen şerefsizler, Olduğu kadar. Bu şerefsizlere alet olmayacak, on binlerin üzerinde onurlu kimliklerde var.

Unvanı ne olursa olsun. Çalanı biliyorsan. Tanıyorsan. Lafını esirgemeyeceksin. ‘Hırsızsın’… Diyeceksin. İltifat etmeyecek, önünde el pençe divan durmayacaksın. Sesini çıkartmıyorsan. Her ayarsızlığa, her rezalete ortaksın be kardeşim

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Yetim, Hakkı, Diyorlar., Götürüyorlar, Maşallah,
Yorumlar
Diğer Haberler
Bakanlık müfettişi: Devlet hastanesinde kullanılmayan malzemeler, kullanılmış gibi gösterildi
Bakanlık müfettişi: Devlet hastanesinde kullanılmayan malzemeler, kullanılmış gibi gösterildi
Katar Maliye Bakanı gözaltına alındı! Zimmetine para geçirmekle suçlanıyor
Katar Maliye Bakanı gözaltına alındı! Zimmetine para geçirmekle suçlanıyor
Anne ve kızı, camları folyo ile kaplayıp mangal kömürü yakarak intihar etti
Anne ve kızı, camları folyo ile kaplayıp mangal kömürü yakarak intihar etti
Sedat Peker
Sedat Peker'den Tolga Ağar Hakkında, ''Tecavüz ve Uyuşturucu'' İddiaları
İLHAN: “LİYAKATTAN UZAK VE YALNIZCA SEÇİM POLİTİKASI YAPAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ!”
İLHAN: “LİYAKATTAN UZAK VE YALNIZCA SEÇİM POLİTİKASI YAPAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ!”
Uzlaşı yerine! Dediğim dedik, çaldığım dilli düdük…
Uzlaşı yerine! Dediğim dedik, çaldığım dilli düdük…
ATILGAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
ATILGAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
50 yaşındaki çiftçi, "Traktörümü satıp borçlarımı ödeyin" notu bırakarak yaşamına son verdi
50 yaşındaki çiftçi, "Traktörümü satıp borçlarımı ödeyin" notu bırakarak yaşamına son verdi
YIKILAN VALİLİK BİNASI 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPILACAK
YIKILAN VALİLİK BİNASI 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPILACAK
TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
Korkutan açıklama: Hastaneler dolu, hastalar ambulanslarla dolaştırılıyor
Korkutan açıklama: Hastaneler dolu, hastalar ambulanslarla dolaştırılıyor
Uğur Şahin müjdeyi verdi: Daha uzun süre dayanan corona aşısı geliyor
Uğur Şahin müjdeyi verdi: Daha uzun süre dayanan corona aşısı geliyor
Semt pazarları kapalı olunca çiftçi elinde kalan tonlarca ürünü çöpe döktü
Semt pazarları kapalı olunca çiftçi elinde kalan tonlarca ürünü çöpe döktü
İçişleri Bakanlığı’ndan pazarlarla ilgili genelge: Cumartesi günleri açık olacak
İçişleri Bakanlığı’ndan pazarlarla ilgili genelge: Cumartesi günleri açık olacak
İkizköylüler Akbelen ormanları mücadelesini bırakmıyor, dava açtılar
İkizköylüler Akbelen ormanları mücadelesini bırakmıyor, dava açtılar
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İşte yeni yasaklar
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İşte yeni yasaklar
DÜNYA ASTIM GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
DÜNYA ASTIM GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığınca Düzenlenen NÖROM Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığınca Düzenlenen NÖROM Toplantısına Katıldı
Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanları Toplantısında Konuştu
Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanları Toplantısında Konuştu
Kırşehir
Kırşehir'de Alkol Satışı ve Görev Belgesi İle İlgili Yeni Kararlar
Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs 2021 güncel koronavirüs verilerini paylaştı
Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs 2021 güncel koronavirüs verilerini paylaştı
40 ve 18 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Aşı Takvimi Belli Oldu
40 ve 18 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Aşı Takvimi Belli Oldu
Antalya
Antalya'da bir otelde yüzlerce kişinin katıldığı parti düzenlendi
Bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu
Bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu
Hatay
Hatay'da intihar! Türkiye'de 4. intihar haberi Hatay'dan geldi
TURNALARLA UÇUP GİTTİN…
TURNALARLA UÇUP GİTTİN…
Dünya pandemide ABD’li 5 şirkete çalıştı
Dünya pandemide ABD’li 5 şirkete çalıştı
Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 1 Mayıs tablosu
Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 1 Mayıs tablosu
Ekonomik sıkıntıya dayanamayan kahveci intihar etti.
Ekonomik sıkıntıya dayanamayan kahveci intihar etti.
ALMANYA ANGELA MERKEL
ALMANYA ANGELA MERKEL'E VEDA ETTİ..
Kırşehir
Kırşehir'de 1. Lig Heyacanı
Mersin’de “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” yazan kokoreççi Murat Gümüş intihar etti…
Mersin’de “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” yazan kokoreççi Murat Gümüş intihar etti…
1 Mayıs Antik Dünyadaki İlk Grev
1 Mayıs Antik Dünyadaki İlk Grev
Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
Hayal ürünü kripto para üreterek 18 milyon TL topladılar
Hayal ürünü kripto para üreterek 18 milyon TL topladılar
ÇELİK: Kırşehir’e 13 milyon 338 bin lira KÖYDES ödeneği ayrıldı
ÇELİK: Kırşehir’e 13 milyon 338 bin lira KÖYDES ödeneği ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı açıklaması: Sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT'TAN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI
Aybaş, alkol satış yasağının kaldırıldığını duyurdu.
Aybaş, alkol satış yasağının kaldırıldığını duyurdu.