Haber Detayı
20 Aralık 2020 - Pazar 21:46
 
Yetim Hakkı Diyorlar. Götürüyorlar Maşallah
Var olan hastaneye hastane sıfatı kazandırmak yerine, akçeli işlerin peşine düşmüş iseniz. Hastanenin rezili rüsva halini görmezden geliyor, doktor eksikliğini, hemşire eksikliğini düşünmüyor. Var olan sağlık personelini alavereli ilişkiler sonucu idari kadrolara çekiliyor, yükü birkaç sağlık çalışanın sırtına yıkmışsanız burada ters giden bir şeyler var demektir… Sendikanın küçük ağaları ne düşünüyor bu konuda?
GÜNDEM Haberi
Yetim Hakkı Diyorlar. Götürüyorlar Maşallah

 

Bu ülkede devlet memuru; kendini yasaların üzerinde görüyor, ben devletim diyorsa!

Kumluca Devlet hastanesi başhekimi görev yerinden ayrılan iki hemşireye bir A4 kâğıt üzerine 500 kez “ben salağım, görev yerimi terk ettim” yazma cezası veriyor. Hemşirelerde ellerine A4 kâğıtlarını ve kalemleri alıp 500 kez; bir güzel “ben salağım görev yerimi terk ettim” diye yazıyor ve baştabibe teslim ediyor. Kumluca’da sağlıkçıların yanında olan, onların hak ve menfaatlerini koruyan bir sağlık kuruluşu var. Gerekeni yapıyor. Baştabip görevden alınıyor…

Kumluca Devlet hastanesinde durum öyle de; bizde farklı mı? AEÜ Araştırma ve Eğitim hastanesi baştabip efendisi, özellikle kadın çalışanlara cümle içinde “Isırırım” kelimesini kullanması çok daha mı medeni!  Bu çirkin davranış biçimi ile ilgili bu adam hakkında şikâyet dilekçeleri var. Var ama adam maşallah pişkin, pişkin görevde. Bunun için soruşturma açan yok. Maşallah sendika temsilcileri de çok keyifli... Bu adam tüm rezaletlerini yazan bir gazeteciye sinkaf edebiliyor. Bu şehrin milletvekilleri de onca rezalete rağmen bu adamı bu görevde besiye çekiyor.

Zurnanın zırt dediği yer burası. Bu adam, bu hastanenin çalışan personeline hakaret ediyor. Personel arasında huzur ortadan kalkmış, birbirini gammazlayan, gammazlayana…  .Bu adam hakkında şikayet dilekçeleri İl sağlık Müdürlüğünde. Bu adam defalarca sözlü uyarı almış. Daha önceki görev yerinde soruşturma geçirmiş. Sendika şube başkanını kovacak kadar cesur. Daha ne olsun? Allah aşkına… Bu adamın arkasında duran siyasetçi, yâda tarikat. Her ne ise; şunu iyi bilmeli ki bu ülke halen bir hukuk ülkesi olma halini sürdürüyor.

Birde bu şehirde yerlerinden kıpırdamayan, azarlanan, kapıdan kovulan sendika temsilcileri var. Onlarında sayfalarını açma günü yakın. Al takke ver külah sendikacılık yapanların meziyetleriyle kaleme dökeceğim. Üyelerini “ısırtan, koklatan” ve bu gayri ahlaki davranışa sırtını dönen sendikacılık değil gazozculuk yapamaz. Ancak goygoyculuk yapar.

Tüm bu duyarsızlığın arasına sıkışmış muhalefet ve milletvekili Metin İlhan’a sitem ediyorum. Neden araştırmıyor. Neden soruşturmuyor. “ben salağım görev yerimi terk ettim” sözcükleri diğer CHP sözcüleri basına açıyor da neden biz suskunuz. Anlaşılır gibi değil.

Ben daha önce uyardım. Bavullar hazırlandı mı? Son çıkıştan önce ki dönemece geliyoruz! Bir Tavsiye! Yanına ‘Esin’ Engin’in “Seninle Birlikte” adlı parçasını yanına al. Yol boyunca sıkılmazsın.

Ben ahlaksızlığını kapının önüne bırakmış herkesle görüşürüm. Yeter ki dürüst olsunlar. Ama onlar öyle yapmıyorlar. Onlar itlerini konuşturuyorlar. Durumdan vazife çıkartanlar. Üzerine vazife olmadığı halde her halta maydanoz olan ar damarları yırtılmış olanlar var.

Dünya da en kötü şey olumsuzluklara seyirci olmaktan öte dalkavukluk yapmak. Birilerinin eline maşa olmadan önce seyret ki; kime maşalık ediyorsun? Üç kuruşa maşalık etmek insanı  kimlik sahibi yapmaz.

Aklıma geliverdi. Yıllar önce üniversiteden birileri için bir yazı yazmıştım…

‘Ben muhatabına soruyorum, kimler bana cevap veriyor. Havlama sesi artınca, anlıyorum ki; taşı, doğru yere atmışım… Birilerinin, mutlaka bir yerlerde sırtını dayadığı ağa babaları var. Ağa babalarının ömrü belli. Seçimden seçime. Ya sonra! Dımdızlak hacıağanın külahı. Bunun içindir ki; adamsan hep tek parça olacaksın. Hokkabazları arkana değil, yanına alacaksın ki. Birbirinize ne kadar tamamlıyorsunuz bu millet görecek. Dilinde yalan, midesinde haram olan At hırsızlarına ben pabuç bırakmam’. Demiştim. O günlerde birileri de ortaya çıkıp,  “Benim arkadaşım aleyhinde yazı yazıyor” diyecek kadar alçaklaşmıştı. O’da iyi biliyordu ki; O’nun arkadaşı hırsız. O’da iyi biliyor ki; O çaldığında, köpekliğinin ödülü ona sunulan bir parmak bal idi.

Ha bu sırada kutlarım. Eski hastane arsası büyüdü! 1500 yıllık tarihi yapılar onca erozyona ve doğal afetlere dayanırken!

Ve acil 112 için hizmet binası da depreme dayanıklı değil bahanesiyle yıkılacakmış! Yıkılsın diyenler. Yıkılmasın diyenler. Bende; yıkın gitsin… Diyorum anasını satıyım…

Duyumlara göre şu anki acil 112 Terme Caddesi üzerinde bulunan eski Verem savaş Dispanserinin olduğu yere taşınacakmış. Bu olay muhteşem iki durumu ortaya çıkartıyor. Birincisi Eski devlet hastanesi arazisi kentin en göreceli yerinde üç cepheli ekstra bir alanı bünyesine katmış olacak. İkincisi rantın babası hazır. Kallavi cüzdanlı müşterisini bekleyecek. Ya kuzgun leşe, ya devlet başa konacak… Göreceğiz.

Hastane Projesinden şimdilik ses seda çıkmıyor. Sadece ilgili ve ilgilisinden değil. Belediyeden de ses çıkmadı. Sorduğum sadece parsel numarasıydı.

Var olan hastaneye hastane sıfatı kazandırmak yerine, akçeli işlerin peşine düşmüş iseniz. Hastanenin rezili rüsva halini görmezden geliyor, doktor eksikliğini, hemşire eksikliğini düşünmüyor. Var olan sağlık personelini alavereli ilişkiler sonucu idari kadrolara çekiliyor, yükü birkaç sağlık çalışanın sırtına yıkmışsanız burada ters giden bir şeyler var demektir… Sendikanın küçük ağaları ne düşünüyor bu konuda?

Duyumlara göre!

Duyumlara göre, Özel hastane sahibi hisselerinin yüzde 63 kadarını devretmiş. Umarım hastane formatına tekrar kavuşur. Kavuşurda. Çalışan ve 14 aydır maaş ve diğer özlük haklarını alamayan personelin durumu hangi durumda? Anlıyorum ki; 01,49 mesajları işe yaramış. Anlamadığım tek şey onca suç aletleriyle olan buharlaşmalar. Soruşturmanın sonucu nerelerde veya nerelere dayanıyor? Desem. Ne anlarsınız?

İki ucu simli değnek…

Sağlık çalışanları kendilerine verilen yemeklerin berbat olduğunu söylüyorlar. Bu konu sendikanın görev alanı dışında mı kalıyor? Yoksa sizler yan yana bir fidanın güller açan dalı mısınız? Sendikalar ihalelerde aracılık yapar mı? Tavsiyede bulunur mu? Bana öyle enteresan yazılar geliyor ki; o ihbar yazılarını ancak bu kadar törpüleyebiliyorum.

Örgülü çorap elimde. Bu çorap hem kokuşmuş. Hem renkleri, hem de örgü dokusu bozuk. Bu örgünün üzerinde ilmek kaçağı o kadar çok ki! Bir önceki yazılarda onlarca ipuçları verdim. Hiç kimse üzerine gitmiyor. Benim derdim bu dokuma çorabın kaç elden geçtiği. Bunun içindir ki; İlmeği arıyorum. O çorabın ilmeğini nasılsa bir şekilde bulacağım. İlmeği çektikten sonra ben o çorabı müsebbiplerinin başına geçirmezsem namerdim.

Bu ülkenin Çiftçisi, esnafı kan ağlıyorken birileri sırça köşklerde taşlık kızartması yiyorsa.

Yaz dostum… Altı üstü beş metrelik bez için…

Yetim hakkı diyorlar. Götürüyorlar.

Yoksul payı diyorlar. Üzerinden hiç inmiyorlar.

Onlar ‘ölüyoruz’ derken, seyretmenin neresinde adamlık var.

Birileri hak etmedikleri maaş ve döner sermayeleri alıyor, bu kişileri hemşire aylıklarına 50 lira... 90 lira yatırıyorlar. Hasta bakıcılar hastanelerden ellerini ayaklarını çekmişler. Dışarıda; Pandemi hastasına günlük 750-1000 TL arası bakıcılığa gidiyorlarsa.

Yöneticilik bir sanattır.

Birileri sizleri; “Helal olsun malı amma götürmüş. Bizim gibi mallar oldukça bunlar daha çok götürür. Köşeyi döndü. Dün yiyecek ekmeği, arabasına gaz koyacak cebinde 20 lirası yoktu. Bugün havasından yanına varılmıyor”. Diyerek tanımlarken. Bizlerin sizi nasıl tanımlamamız gerekir. Onlar doğrumu, söylüyorlar. Bilmiyorum. Bu lakırdıları edenleri sanmayın bir elin parmak sayısı kadarlar. O kadar çoklar ki; yerde karınca gibiler.

Diğer yanda sahip olunan politik gücü kullanmak, belli şahısların çıkarlarına göre hareket ederek otorite veya mali anlamda kazanç elde etmek, ihale takipçiliği ve getirim kollama faaliyetleriyle özel ve kamu aktörlerinin kamusal malları özel çıkarlara dönüştürmek için aralarında oluşturdukları ilişkinin adı bu şehirde “Kanki” vaziyeti… Diğer yanda adı; hizmet. Kısaca yatırım. Kısaca istihdam. Oluyor ve böyle anlatılıyorsa! Sadece kendinizi avutmuş olursunuz.

Onlar birileri için çok sempatik ve sevimli bulunabilir… “İyi Para. Temiz iş”… ‘Bundan bir şey çıkmaz. İşte belgeler. Devletin parası.  Millet soyuluyor. Anla be abi… Bunlar devlet malının deniz olduğunu biliyor. Ancak; domuz olmamak için inancın gereğini yapıyorlar’. Diyenleri bir kenara itemezsiniz…

Bu şehirde hayaller bitmez. Kaymağını birileri yerken, tek perdelik bu oyunu seyretmek bize kalıyorsa! Bunun içindir ki; bu şehirde milletin orasına koyduğunu düşünen şerefsizler, Olduğu kadar. Bu şerefsizlere alet olmayacak, on binlerin üzerinde onurlu kimliklerde var.

Unvanı ne olursa olsun. Çalanı biliyorsan. Tanıyorsan. Lafını esirgemeyeceksin. ‘Hırsızsın’… Diyeceksin. İltifat etmeyecek, önünde el pençe divan durmayacaksın. Sesini çıkartmıyorsan. Her ayarsızlığa, her rezalete ortaksın be kardeşim

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Yetim, Hakkı, Diyorlar., Götürüyorlar, Maşallah,
Yorumlar
Diğer Haberler
MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN’DAN İKTİDARIN KIRŞEHİR HALKINI YOK SAYAN TAVRINA SERT TEPKİ!
MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN’DAN İKTİDARIN KIRŞEHİR HALKINI YOK SAYAN TAVRINA SERT TEPKİ!
Kırşehir
Kırşehir'de Traktörü Haczedilen Çiftçi , ''Kendimi mi Asayım ? ''
Ahi Evran Üniversitesi Cami İbadete Açıldı
Ahi Evran Üniversitesi Cami İbadete Açıldı
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU BÜYÜK OZANIMIZ NEŞET ERTAŞ’I ANMA MESAJI YAYINLADI
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU BÜYÜK OZANIMIZ NEŞET ERTAŞ’I ANMA MESAJI YAYINLADI
. Eğer okulları kapalı tutarsak bu iddiamızı kaybederiz.”
. Eğer okulları kapalı tutarsak bu iddiamızı kaybederiz.”
METEOROLİJİ UYARDI KIRŞEHİR
METEOROLİJİ UYARDI KIRŞEHİR'DE DON UYARISI
30 Köpek Yaralı ve Aç Şekilde Ölüme Terk Edildi
30 Köpek Yaralı ve Aç Şekilde Ölüme Terk Edildi
CHP’li Kaya: Kürt Sorununu CHP Çözer
CHP’li Kaya: Kürt Sorununu CHP Çözer
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU MUSTAFA ÖZARSLAN KONSERİNE KATILDI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU MUSTAFA ÖZARSLAN KONSERİNE KATILDI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ NEŞET ERTAŞ’I ANMA MESAJI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ NEŞET ERTAŞ’I ANMA MESAJI
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nden Sosyal Market Kartı Uygulaması
NEŞET ERTAŞ MEMLEKETİ KIRŞEHİR’DE ANILIYOR
NEŞET ERTAŞ MEMLEKETİ KIRŞEHİR’DE ANILIYOR
Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarında başarıyla sona geldik.
Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarında başarıyla sona geldik.
Kırşehir
Kırşehir'de İŞKUR Aracılığı İle 116 Personel Alınacak
Kırşehir Valiliği
Kırşehir Valiliği'nden PCR ve İzolasyon Kararları
Kırşehir
Kırşehir'de Çiftçinin Tarlada Çalışan Traktörüne Haciz Nedeniyle El Konuldu
GÜLAY BALTALIK DİVAN ÜYESİ OLDU
GÜLAY BALTALIK DİVAN ÜYESİ OLDU
-BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU VE MİLLETVEKİLİ İLHAN’DAN RESMÎ TÖREN TEPKİSİ
-BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU VE MİLLETVEKİLİ İLHAN’DAN RESMÎ TÖREN TEPKİSİ
Kırşehir
Kırşehir'de Şehrin Kanayan Yaralarına Tek Tek Müdahale Ediliyor
ÖNGÖRÜ; VİZYON MESELESİDİR…
ÖNGÖRÜ; VİZYON MESELESİDİR…
Kuraklık Kızılırmak
Kuraklık Kızılırmak'ı da Vurdu
BAŞKAN YILMAZ GAZİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
BAŞKAN YILMAZ GAZİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
KIRŞEHİR’DE BİR KADIN FOTOĞRAF SANATÇISI
KIRŞEHİR’DE BİR KADIN FOTOĞRAF SANATÇISI
Rektör Karakaya Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
Rektör Karakaya Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
FİZİK TEDAVİ MERKEZİMİZE JEOKAREM PROJESİ KAPSAMINDA 5 YENİ FİZYOTERPİST BAŞLADI
FİZİK TEDAVİ MERKEZİMİZE JEOKAREM PROJESİ KAPSAMINDA 5 YENİ FİZYOTERPİST BAŞLADI
AHİ OLMAK! AHLAK İSTER…
AHİ OLMAK! AHLAK İSTER…
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
Tarihi Karakurt Kaplıcası Çürümeye Terk Edildi
Tarihi Karakurt Kaplıcası Çürümeye Terk Edildi
Metin İlhan
Metin İlhan'dan Üstü Kapalı Eleştiri
Mastercheff Kırşehir
Mastercheff Kırşehir'de Ödüller Sahiplerini Buldu
AFAD
AFAD'dan Kırşehir Dahil 8 İl İçin Sel Uyarısı
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR 'AYVA BORANASI' COĞRAFİ İŞARET ALD
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI  AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU HELEBİŞ GECESİ’NE DAVET ETTİ
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU HELEBİŞ GECESİ’NE DAVET ETTİ
Başkan Atılgan Yılmaz 34. Ahilik Haftası Kutlama Mesajı
Başkan Atılgan Yılmaz 34. Ahilik Haftası Kutlama Mesajı
AK PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL’IN AHİLİK HAFTASI VE ESNAF BAYRAMI MESAJI
AK PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL’IN AHİLİK HAFTASI VE ESNAF BAYRAMI MESAJI
CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN AHİLİK KÜLTÜR HAFTASI KUTLAMA MESAJI
CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN AHİLİK KÜLTÜR HAFTASI KUTLAMA MESAJI
MEMLEKET PARTİSİ İL BAŞKANI GÜLAY BALTALIK AHİLİK HAFTASI DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYINLADI
MEMLEKET PARTİSİ İL BAŞKANI GÜLAY BALTALIK AHİLİK HAFTASI DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYINLADI
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARINA KATILDI
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARINA KATILDI
Rektör Karakaya 34. Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
Rektör Karakaya 34. Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
AHİLİK AHLAK BİLİMİDİR… CÜBBE, SARIK FESTİVALİ DEĞİLDİR…
AHİLİK AHLAK BİLİMİDİR… CÜBBE, SARIK FESTİVALİ DEĞİLDİR…
Koca’dan çarpıcı yüz yüze eğitim açıklaması
Koca’dan çarpıcı yüz yüze eğitim açıklaması
YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR