Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 23:07
 
BEKLE Kİ “ANA MUHALEFET” İKTİDAR OLACAK!
Okuyucularımdan hasetsen ricam şudur ki; yazılarımın bütüncül olarak, okuyunuz. Ben yorumlarınızdan asla gocunmuyor eleştirilerinizi bir yol gösterici olarak algılıyorum. Ben yazılarımda hiçbir siyasi erkin borazanını üflemiyorum. Şahıs veya kurumların değirmenine su taşımam. Olabildiğince tarafsızım. Taraf olduğum tek bir düşünce yapım vardır. “Kemalizm”…
GÜNDEM Haberi
BEKLE Kİ “ANA MUHALEFET” İKTİDAR OLACAK!

BEKLE Kİ “ANA MUHALEFET” İKTİDAR OLACAK!

Sorunun değil. Çözümün parçası olun…

Okuyucularımdan hasetsen ricam şudur ki; yazılarımın bütüncül olarak, okuyunuz. Ben yorumlarınızdan asla gocunmuyor eleştirilerinizi bir yol gösterici olarak algılıyorum. Ben yazılarımda hiçbir siyasi erkin borazanını üflemiyorum. Şahıs veya kurumların değirmenine su taşımam. Olabildiğince tarafsızım. Taraf olduğum tek bir düşünce yapım vardır. “Kemalizm”… Bunun dışında kalan hiçbir fraksiyon. Fikirsel akım. Düşünce veya siyasi etkinlik beni bağlayamaz. Ütopya peşinde değilim. Amacım yeni bir toplum inşası değil. Bilgilerimi, paylaşmak… Dogmatizm benim felsefem olamaz.

Bana CHP’lilerin kızdığını biliyorum. Umurumda değil. Ben inandığım doğruları yazmaya devam edeceğim. Kirletmeden. İftira etmeden. Dolduruşa gelmeden…

Doğu illerinden oy almak için bölücülere göz kırparken… Suriye politikalarında, Doğu Akdeniz, Mısır ve Libya politikalarında kendi politikalarını üretmek yerine; Siyasal İslamcı bir partinin ideolojik doktrinlerine, hiçbir yorum getirmeden, proje üretmeden destek olan anlayış. Dindarlardan oy alma beklentisi ile siyasal İslamcıları parti yönetimine getirirken…  Kendi tabanında oluşacak kayıpları düşünmüyor olabilir mi? Ulusalcı oldukları için dışlamaya başladığı milletvekillerini partiden atmakla, ya da MİT tarafından kullanılıyorlar diye ‘kirletmekle’ bir yere varabilir mi? Bekle ki “Ana Muhalefet” iktidar olacak!

Ekonomisi çökertilip, doğası ve her türlü zenginliği acımasızca talan edilen Türkiye Cumhuriyeti, harici ve dâhili kumpaslara feda edilirken, seyirci; sadece laf olsun diye gevezelik etmenin adına muhalefet deniliyor. Toplum bilinçli bir şekilde etnik ve mezhepsel temelde ayrıştırılıp ortak paydaları ve değerleri yok edilirken pusuda bekleyen görüntü altında yok edilen yurttaşlık duygusu köreltildiğinin farkında değil.

Onlar alt kimlikler üzerinden sarsıntılar, devrilmeler, tökezlemeler yaratırlarken, gündem olmaması gereken gündemlerle kafamız bulandırılıp bilincimiz köreltilirken yurttaşları nelerle oyalıyorlar. Sonuç ortada. Aşağıda sıraladıklarım, Türkiye gerçeğinin ta kendisi. Türkiye Cumhuriyetinin, “Türkiye İslam Cumhuriyeti” olarak anılmasına ramak kalmış. Nüfus yoğunluğu 11 milyon olan ülkenin 1921 Anayasasının gündeme gelmesi. Devletin dini “İslam” diye başlayacak olan düzeltmelere yeşil ışık yakıyorsanız. 19 yılda bu ülkenin başına gelen çürümüşlüğü sizler 100 yılda düzeltemezsiniz. Uşaklığa alışmış milletlerin isyanı olmaz.

İslamcı Hukuk…

İslamcı Dış Politika...

İslamcı İç Politika…

İslamcı Ekonomi…

İslamcı Eğitim…

İslamcı Diyanet…

İslamcı Kadrolaşma…

İslamcı Gençlik…

İslamcı Medya…

İslamcı Örtünme modeli.

İslamcı Beslenme modeli.  

Siyasi düşünce olağandır. Ancak gerçeği görmek bir erdemdir. Ben yaklaşık 5 yıl önce bir yazımda Muharrem İnce’yi bu partiden silecekler diye yazmıştım. Diğerleri için endişeleniyordum. Kafasını yükseltenin ayağından aşağıya çekmenin hiçbir tarafında demokrasi olamaz. Demokrasi tek kişiye ait olursa Oligarşi, toplumsal düşünceden gelirse gerçek demokrasi olur.

CHP düzenine baş kaldıranlar. Diğer yanda Atatürk’e hatta Cumhuriyete koşut koşanlar.

“Türkiye’nin artık kişisel hırslar ve taht kavgalarıyla, sadece karşıtlık üzerine kurulu boş gevezeliklerle, fikri bir temele dayanmayan hamasi iyimserliklerle ve sloganlarla oyalanmaya tahammülü yok.

20 yıla yakın bir iktidarın doğal yıpranmışlığına, yaptığı büyük hatalara, yalan ve talanlara, halkın artık iktidardan bıkkınlığına rağmen; iktidarın oy oranı karşısında CHP’nin yerel seçimlerde aldığı oyu ve belediyeleri (bir kazanım olmakla birlikte), büyük bir başarı diye sunmak sadece bir illüzyondur. Buradan kişisel/siyasi rant devşirmeye çalışmak da, Anadolu deyimiyle sel önünden kütük kapmaya çalışmaktır. Başta İstanbul seçimi olmak üzere başarı büyük oranda kamu vicdanının, toplumsal bir tepki, sezgi ve refleksin sonucudur. Kaldı ki CHP’nin “forması” dahi zaten bu oyu alır.

KAÇ TANE ATATÜRKÇÜ SAYABİLİRSİNİZ

Bugün ne yazık ki partiye ikinci cumhuriyetçi, Atatürk alerjili, açılımcı, yeni sömürgeci/Sevrci, sahte ve hormonlu solcu, NATO’cu, Patriotçu, rantçı konsorsiyumu hâkim. Bunlar arasında Atatürk’ü sadece ismen zikreden sahte Atatürkçüler var, küreselciler var, altı oku içselleştiremeyip kendince yeni “kökler” arayanlar, programını küreselciliğe uyarlamak suretiyle Partiyi küresel sistemin “Kunta Kinte’si” haline getirmek isteyenler var. Buna karşın kaç tane millici/ulusalcı, gerçek Atatürkçü/Kemalist sayabilirsiniz? Partinin gerçek evlatları, neferleri nerede? Bu yol arkadaşlığı ve “yoldaşlık” ile hangi iktidar yürüyüşünden söz edilebilir? Demeçler ortada. Önce CHP’nin bünyesine yabancı yazılımlardan, virüslerden arınması gerekiyor”. Dr. Av. Ümit Kocasakal…

“Kurucusunun büyük fedakârlıklarla inşa ettiği devletin yıkılıp. Diktiği ağaçların sökülüp, yerine, adına “ak” denilen ucube sarayda somutlaşan otoriter bir devletin kurulması girişimini ve  cumhuriyetin köşkünün, hanedan sarayına dönüştürülmesini sessizce izleyen.  Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğu, iş ve terör cinayetleri ile sarsıldığı bu çok kritik dönemde sorumsuz çağrılar. Tutarsız tezkere söylemleri, belirsiz politikalar ile halkımızın duyarlılıklarından kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan, CHP yönetiminin olası vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığımdan, iktidar umudu da hedefi de bulunmayan’ Diyen, Emine Ülker Tarhan…

“Anadili öğrenmek haktır. Ancak anadilde eğitim siyasal haklar kapsamındadır. Başörtüsü uygulamasının kamu kurumları ve mecliste serbestleştirilmesinin yasal zemini yoktur. Başbakanın 'örtünmek dinimizin emridir'… Başbakan bir din adamı gibi davranarak açıklamalarda bulunması kabul edilemez. Bu ne cehalettir'… Prof. Dr. Birgül Ayman Güler…

'Türkiye'de bu düzene karşı yüzde 35'lik kesimin yüzde 25'i CHP'de. Bölünerek, ayrılarak bir yere varmamız mümkün değil. Günümüz bölünme, ayrılma dönemi değil. Nasıl AKP, Paralel ile bir araya geldi. Bizimde bir araya gelmemiz gerek. Buradaki arkadaşları yalnız bırakmayacağım Hep beraber bu oyunu bozacağız. Bu sindirme, bezdirme, 'ağzını açma' demenin politikasını bozacağız”… Diyen, Hukuk Profesörü Süheyl Batum…

Onları partiden sildiler. Kalanlar bunun için mi kaldılar?

“Atatürk ilkelerinin bekçisi olmak zorunda değilim”… Sena Kaleli CHP Bursa Milletvekili.

“Fethullah Gülen bilgedir”… Muhammed Çakmak CHP PM üyesi.

“Tekkeler açılmalıdır, oralar kültür yuvalarıdır”… Bülent Kuşoğlu CHP Ankara milletvekili.

“Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım”… Kemal Kılıçdaroğlu.

“Kendimi 1940’ların CHP’si ile mücadele eder gibi hissediyorum. Sabahattin Ali’yi CHP öldürdü”…

Kemal Kılıçdaroğlu.

Bir zamanlar şanlı ecdat vardı; dört kıtada at koşturan… Birde ‘Kefere’ Kemal”… Mehmet Bekaroğlu

Bugün AKP iktidarın gerçek mimarı. Antalya’da yarım adası olan Deniz Baykal. Hasta villasında yan gelip yatıyor aktif milletvekili muamelesi görüyor.

Bu nasıl bir çelişkidir ki; kimse itiraz etmez.

Not: Bir okuyucum Üniversite taciz olayını sormuş ve. “1 adım ileri 4 adım geri” demiş. Ben hiçbir yazımda geri adım atmadım. Mağdur olduğunu iddia eden bir kadının, iddiaları ve bize kanıt olarak verdiği mesajlar üzerinden olayın üzerine gitmedim. Kurumsal araştırma yaptık. Üniversite ile görüştük, olayları ve seyrini tartıştık ve sonra kaleme aldık. Bunda bir geri adım yok.

Bize gelerek mağdur olduğunu iddia eden kişinin “yanlış anlamışım. Sözlü, yazılı taciz olmamıştır” diyerek şikâyetini geri çekmiş olması, gazetemizle irtibatını kapatmış ise. Gazeteci etiği olarak benim konuya yönelik herhangi bir şey yazmam, yorum üretmem mümkün değildir.  Ben bu soruyu soran kişiye cevap olarak yazıyorum.  Ben kafama göre senaryo yazmam. Gerçeği gerçek kişilerinin beyanları ve delilleriyle ortaya koyarım.

Bunun içindir ki sorunun cevabı başka adreste ahbap.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEKLE, Kİ, “ANA, MUHALEFET”, İKTİDAR, OLACAK!,
Yorumlar
Diğer Haberler
KIRŞEHİR’DE 5. KATTAN DÜŞEN GENÇ KIZ AĞIR YARALANDI
KIRŞEHİR’DE 5. KATTAN DÜŞEN GENÇ KIZ AĞIR YARALANDI
CHP
CHP'li Yavuzyılmaz paylaştı: Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, ikinci maaşını Euro ile alıyor
HALİM ÇAKIR
HALİM ÇAKIR'DAN SEVİLAY ASLAN'A ZİYARET
Seher Başkan: Kimleri otelde ağırladınız
Seher Başkan: Kimleri otelde ağırladınız
Kendirli
Kendirli'ye Açık Çağrı ,''Gel Birlikte Çözelim''
Üniversitemizde Ağaçlandırma Çalışmaları
Üniversitemizde Ağaçlandırma Çalışmaları
CHP
CHP'nin Kırşehirli Güvenlik Müdürü Kalp Krizi Geçirerek Hayatını Kaybetti
Kırşehir
Kırşehir'de 2005 Yılında Ölen 3 Kadın Cinayete Kurban Gitmiş
BALTALIK,PARTİSİ VE YÖNETİMİNİ TANITTI
BALTALIK,PARTİSİ VE YÖNETİMİNİ TANITTI
SİSTEM; MAFYADAN KAHRAMAN YARATTI!
SİSTEM; MAFYADAN KAHRAMAN YARATTI!
BU ALTIN ÇOCUK KIRŞEHİRDE..AMA SAHİP ÇIKAN YOK
BU ALTIN ÇOCUK KIRŞEHİRDE..AMA SAHİP ÇIKAN YOK
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kırşehir’de
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kırşehir’de
Sen misin rektörün kızını sınavda kazandırmayan?
Sen misin rektörün kızını sınavda kazandırmayan?
Öldürülüp tandıra gömülmüşlerdi, katil tanıdık çıktı
Öldürülüp tandıra gömülmüşlerdi, katil tanıdık çıktı
Kırşehir Belediyesi 2. Hasada Hazırlanıyor
Kırşehir Belediyesi 2. Hasada Hazırlanıyor
BOZKIRIN SULTANLARI PLAY OFF’TA
BOZKIRIN SULTANLARI PLAY OFF’TA
YKS sınav yerleri açıklandı!
YKS sınav yerleri açıklandı!
AKILLARINA TAKTILAR..BU İŞ YA OLACAK. YA OLACAK…
AKILLARINA TAKTILAR..BU İŞ YA OLACAK. YA OLACAK…
YILDIRIM
YILDIRIM'DAN LGS SORULARININ ÇALINMASI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Kırşehir Kütüphane Kullanımında Türkiye Birincisi Oldu
Kırşehir Kütüphane Kullanımında Türkiye Birincisi Oldu
198 bin ton nişasta bazlı şeker kayıp
198 bin ton nişasta bazlı şeker kayıp
Kırşehir-Mucur Karayolunda Can Pazarı
Kırşehir-Mucur Karayolunda Can Pazarı
Dış Ticaret Bölümü Öğrencilerimiz “AFAD GÖNÜLLÜSÜ+1” Projesinde İkinci Aşamaya Geçti
Dış Ticaret Bölümü Öğrencilerimiz “AFAD GÖNÜLLÜSÜ+1” Projesinde İkinci Aşamaya Geçti
‘İşçi alacaklarının tahsili imkansız hale gelecek’
‘İşçi alacaklarının tahsili imkansız hale gelecek’
İLHAN: “NE YAZIK Kİ 19 YILLIK AKP İKTİDARI DÖNEMİNDE TALAN VE RANTA DAYALI YIKIMLAR GİDEREK ARTMIŞTIR.”
İLHAN: “NE YAZIK Kİ 19 YILLIK AKP İKTİDARI DÖNEMİNDE TALAN VE RANTA DAYALI YIKIMLAR GİDEREK ARTMIŞTIR.”
İLHAN İKTİDARIN KIRŞEHİR
İLHAN İKTİDARIN KIRŞEHİR'DEKİ SİYASİ BAŞARISIZLIKLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
Prof. Dr. Ahmet Gökbel Sakarya’ya Ahiliği Anlattı
Prof. Dr. Ahmet Gökbel Sakarya’ya Ahiliği Anlattı
Herkesin Kazandığı Yarışma Gerçekleştirildi
Herkesin Kazandığı Yarışma Gerçekleştirildi
Eylem yoksa! Umut yoktur…
Eylem yoksa! Umut yoktur…
Kırşehir Eski Devlet Hastanesi Arazisine Ne Yapılacağı Ortaya Çıktı
Kırşehir Eski Devlet Hastanesi Arazisine Ne Yapılacağı Ortaya Çıktı
Kadınlar 81 ilde milletvekillerini yakın takibe aldı
Kadınlar 81 ilde milletvekillerini yakın takibe aldı
Reuters: Gaz müjdesi bile TL’yi kurtaramaz
Reuters: Gaz müjdesi bile TL’yi kurtaramaz
Metropoll anketi ortaya koydu! Halkın sadece yüzde 6
Metropoll anketi ortaya koydu! Halkın sadece yüzde 6'sı inanıyor
Esnaf isyan etti: Devlet bize biraz sahip çıksın ya! El emeğini satıyorum
Esnaf isyan etti: Devlet bize biraz sahip çıksın ya! El emeğini satıyorum
 Ekicioğlu ,
Ekicioğlu , ''Ankara'yı Parsel Parsel Sattılar, Anadolu'yu Sattırmayacağız''
DAĞ ÇİFTLİĞİ KÖYÜ ÇEVRESİNDE ALTIN ARAMALAR DEVAM EDİYOR
DAĞ ÇİFTLİĞİ KÖYÜ ÇEVRESİNDE ALTIN ARAMALAR DEVAM EDİYOR
Tohumculuk Sektörünün Durumu ve Gelecek Vizyonu’’ İsimli Konferans Düzenlendi
Tohumculuk Sektörünün Durumu ve Gelecek Vizyonu’’ İsimli Konferans Düzenlendi
‘Türkiye’nin üçte ikisinde kuraklık acil durum düzeyinde’
‘Türkiye’nin üçte ikisinde kuraklık acil durum düzeyinde’
Pilot Üniversite Projelerimize Yatırımcı Desteği Devam Ediyor
Pilot Üniversite Projelerimize Yatırımcı Desteği Devam Ediyor
Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri
Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri
12. Lokman Hekim Tıp Tarihi ve Folklorik Tıp Günleri Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Yapılıyor
12. Lokman Hekim Tıp Tarihi ve Folklorik Tıp Günleri Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Yapılıyor
 Rektör Karakaya: ‘’Jeotermalin Sağlık Turizminde ve Serada Kullanılması Yatırımcıların Gözünden Kaçmıyor’’
Rektör Karakaya: ‘’Jeotermalin Sağlık Turizminde ve Serada Kullanılması Yatırımcıların Gözünden Kaçmıyor’’
Haber Yazılımı