Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 20:44
 
İŞTE SİZE SORULAR,CEVAPLAYIN YAYINLAYALIM
Kırşehir’de her alanda yaşadığımız en önemli sorunların başında; işini iyi yapan, konusunda uzman, hak ettiği için o konuma yükselmiş insan sayısının azlığıdır. Liyakat denilen ve aslında hak edenin hak ettiği noktaya gelmesi demek olan sistem nerden bakarsanız bakın yok olmuş ve çökmüş durumda olduğunu biliyoruz. Bunun böyle olmasının da memlekete ne çok zarar verdiğini siz düşünün.
GÜNDEM Haberi
İŞTE SİZE SORULAR,CEVAPLAYIN YAYINLAYALIM

Kırşehir’de her alanda yaşadığımız en önemli sorunların başında; işini iyi yapan, konusunda uzman, hak ettiği için o konuma yükselmiş insan sayısının azlığıdır. Liyakat denilen ve aslında hak edenin hak ettiği noktaya gelmesi demek olan sistem nerden bakarsanız bakın yok olmuş ve çökmüş durumda olduğunu biliyoruz. Bunun böyle olmasının da memlekete ne çok zarar verdiğini siz düşünün.

Bizler Ahihaber gazetesi olarak yaklaşık iki yıldır Kırşehir'de ki sağlık sisteminde yaşanan problemleri ve halkımızın sıkıntılarını gündeme taşıdık.

Bu süre zarfında hepimizin şahit olduğu sorunları bırakın çözmeyi, gizli kapılar ardında kapatmayı seçen bir sistem ile karşı karşıyayız. Elçiye zeval olmaz diyerek tüm hemşerilerimizin sokakta konuştukları soruları onlar adına sormak gazeteci kimliğimizin bize verdiği en büyük sorumluluktur. Halkımızın sizden isteği aşağıda yazılan bu sorulara cevap verip, halka karşı olan sorumluluğu üstlenmektir.

 

1.Mustafa Bağ'ın kaleminden Kankiler serisini birçoğumuz okudu. Yazıda geçenler arasında, devletimizin sağlık biriminde çalışan bir yetkili ile Kırşehir'de faaliyet gösteren bir özel hastane sahibi arasında geçen diyaloglar vardı. Özellikle GECE saat 01.49'da atılan mesajda "Hastanın İLLAHAKİ koronavirüs olması da gerekmiyor, şüphe ile takip için yatırılan hastalara dahi bu ödeme yapılacak " cümlesi, vicdanları ne kadar yaralasa da, konunun muhatapları bu mesajları halının altına süpürmeyi seçtiler. ( Bu arada bahsi geçen ödeme miktarı aylık 1 milyon Türk Lirası) Gelelim sorumuza; Devletimiz pandemi ile mücadele ederken, biz bize yeteriz kampanyaları ile vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlamak için seferber olduğu günlerde, Devletimizin kasasında ki paraya göz diken, SGK’nın kasasında ki parayı haksız yere özel hastane sahibine paslamaya çalışan yetkili kimdir?

Bu mesajlar hakkında her hangi bir işlem uygulanmış mıdır? Daha bizim bilmediğimiz ne gibi mesajlar vardır?

2. Yine Kankiler serisini takip eden vatandaşlarımızın yakından bildiği gibi, TOKİ Cezaevinin inşaatında çalışan, koronavirüs ile temaslı onlarca kişi Özel hastanede yukarıdaki bahsettiğimiz amaç uğruna karantinaya alınmış mıdır? Bu karantina sürecinde Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde en ufak bir yatak doluluk sıkıntısı yok iken hangi bağlantılar sayesinde o insanlar özel hastaneye sevk edilmiştir. (Not: Temaslı kişiler o dönemde pozitif çıkana kadar yurtlarda gözetim altında tutulmaktaydı.)

3. Özel Hastanemizde neredeyse hiçbir uzman kadrosu kalmamış iken, covid-19 testi yapan biyokimya uzmanı doktor bey diplomasını sağlık müdürlüğünden almış olmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen( şahsen gidip ben orda çalışmıyorum demesine rağmen) bu hastanenin faaliyetlerine neden bu kadar uzun süre izin verilmiştir? (Not: Sakın pandemi nedeniyle demeyin çünkü ilk yaptığınız pandemi toplantısında özel hastanenin yoğun bakım servisi yetersizliği, uzman kadro eksikliği gibi nedenlerden ötürü hasta bakma ihtimali yoktur kararı da sizden çıkmıştır, zaten cezaevi inşaatında çalışan şahıslardan biri karantina altında iken pozitif sonucu çıkınca apar topar devlet hastanemize, Devletimizin ambulansı ile götürüldüğünü herkes bilmektedir)

4. Mustafa Bağ'ın uzun süren eleştirileri sonucu yaptığınız denetlemede katların otel misali kiraya verildiği ve kaçak saç ekimi yapıldığı ortaya çıkınca, ne gibi bir cezai işlem uygulanmıştır? Sadece süre verilip düzeltme mi talep edilmiştir?

5. Mustafa Bağ'ın yazılarında sürekli bahsettiği üzere bu özel hastanenin dokunulmazlığının ve ayrıcalığının sebebi nedir?

6. Devlet Hastanemiz taşınınca ortaya çıkan 34 dönümlük arsa üzerine yapılacak olan, dönemin milletvekilleri Sn. Mikail Arslan  tarafından büyük uğraşlar ile yatırım programına alınan proje ihalesi yapılmış resmiyette 150 fakat toplamda 200 yataklı ek bina projesi hangi sebepten dolayı iptal edildi?Harcanan 230 000 tl. proje parası havayamı uçtu.bu paralar yine halkımızın cebindenmi çıktı?

7. Son dönemde Ahi Evran Üniversitesi'nin bahçesine, Kalankaldı Köyü yolu üzerine yapmayı planladığınız hastane binası faaliyete geçtiğinde şimdiki mevcut bina hangi amaçla kullanılacak? Atıl mı bırakılacak yoksa orayı da ASM binası mı yapacaksınız?

8. AK Parti il yönetimi, Kalankaldı yoluna hastane yapıldığı zaman, şehirimizde iki hastane de hizmetine devam edecek şeklinde açıklamalar yapıyor. İl başkanı, yönetim kurulu ve parti üyelerine; "750.000 nüfusu olmayan illerde Sağlık Bakanlığının böyle bir uygulaması kesinlikle olamayacaktır, simdi ki mevcut hastanemiz kapanacaktır" diye bir uyarınız oldu mu? Yoksa mevcut hastanemiz de devam edecek gibi bir bilgilendirme yaparak parti yönetimini yanlış mı yönlendirdiniz?

9. 34 dönümlük neredeyse sağlık kampüsü olabilecek bir arsayı daha önce tek parça iken halkın, sağlıkçıların kısacası kamuoyunun haberi yokken neden 2 ayrı parsele böldünüz. Amacınız ek hastane binasını yapılmaz hale getirip arsayı kullanışsız hale getirmek miydi?

10. Yapılan sağlık binaları ve hizmetleri neden son ana kadar kamuoyundan gizlenir hale geldi? Şeffaflık neden kayboldu? En son, 112 +ASM+TSM inşaatı başlayana kadar neden halkımıza bir açıklama yapmadınız? Vatandaşlarımız hafriyat kamyonlarını ve kepçelerini görene kadar neden hiçbir bilgi sahibi olamıyor, bu gizliliğin sebebi tam olarak nedir?

 

11. Az önce bahsettiğim 112+ASM+TSM inşaatı çalışması, şuan mevcut İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde başlamışken hangi sebepten dolayı simdi ki yerine apar topar taşındı? İnşaat tabelası şuan nerede asılı? İl Sağlık Müdürlüğünün bahçe koruma demirlerinde mi yoksa mevcut inşaat sahasına getirdiniz mi?

12. Sağlıkta devrim yaptık diyorsunuz ama mevcut Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastane'mizin doktor eksikliğini tamamlamak için ne gibi bir çalışmanız oldu? İnsanlar, doğum yapmak için pandemi süresince Aksaray'a giderken derdiniz neden hep beton, İnşaat ve zaten var olan binaları taşımak veya yenilemek?

13. Mucur'da yapılan 10 yıllık hastaneye ulaşım konusunda birçok sıkıntı yaşandığı için daha önceki düzene dönmek için yeniden yol kenarına bir hastane yapılırken, bizzat tüm şehir buna şahitken, sosyal medyada insanlar " Devletimizin bütçesine yazık değil mi" diye feryat ederken, sekiz dokuz yıllık depreme dayanıklı olarak özel bir şekilde tasarlanan Kırşehir Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasına, yetersiz raporunu nasıl aldınız? Hemde 50 kapasite ile çalışırken. Otopark sorunu var ise çok kolay bir şekilde çözmek varken bina taşımak mantıklı mı? Daha önce taşıdığınız fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi binası hâlâ 2 ay sonraya gün verirken, marifeti binada görmede ısrar etmenizin sebebi nedir?

14. Kurumlarda torpilli yönetici eşlerinin olduğu iddialarına neden hep sessiz kalıyorsunuz? Kamera kayıtları ile sabah 9.00 ve 16.00 saatleri arasında personelinizin işe geliş gidişini çok kolay bir şekilde ispatlayıp kamu vicdanını rahatlatmak varken, neden sağır ve dilsiz rollerindesiniz? Sadece bahsi geçen isimler, eşler ile sınırlı değil, daire başkanlarınız ve üst düzey yöneticileriniz de mesai kavramına uyuyorlar mı? Yoksa iki ayda, sadece bir hafta işe gelenler var şeklinde ki iddialar doğru mu?

15. Kuruma ait en büyük ihalelerden biri olan yemekhane ihalesinde komisyon başkanlığı yapması gereken daire başkanımızın o güne özel bir mazereti mi vardı? Neden ihale komisyon başkanlığı görevini üstlenmedi?

16. Yukarıda ki iddialar dışında pandemi boyunca pandemi servisinde çalışanlar konusunda adam kayırma ve torpil olmuş mudur?

17. CHP Milletvekili Sn. Metin İlhan katıldığı bir programda, hasta olan vatandaşların kendisini aradığını, kendisi de yetkilileri arayıp yardım talebinde bulunduğunu, kendisi arayınca görevlilerin ivedi bir şekilde hastaya ulaştıklarını söylerken, acaba Milletvekiline ulaşamayan hastalar köy meydanlarına bırakıldı mı?

18. Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde icap nöbetinde, dikiş atmaya gelmeyen, "acil tıp uzmanı atsın önemli bir vaka değil" dediği iddia edilen doktorların olduğu doğru mudur?

19. Son iki yıldır sağlıkta yaptığınız ve kendinizin de en başarılı bulduğunuz çalışma nedir?

 Bu sorulara isterseniz idda deyin yada dikkate almamak size kalmış.Ben yargıç değilim ki yargılayım.ama unutmayın ki gün gelir hesap sorulur.Hiçbir yanlış ve devletimi zarara uğratan kişiler emin olun elbet yargı önünde hesap verecektir.Ben sadece çay ocaklarında ve sokakta ki vatandaşın dilinde olan soruları sormak istedim daha fazlasını sağlık çalışanlarından dinlemek lazım onlar daha net sorunları da bilirler bu arada unutmadan,kusura bakmayın ama eskiden hastane sıralarında kuyrukta bekliyorduk şimdi çok şükür her şey dört dörtlük sözlerine sadece kendiniz inanıyorsunuz.Eskiden hastanede 1 gün sıra bekleyen vatandaş şimdi online randevu ile EVİNDE 3 ay sıra bekliyor sadece muayene olabilmek için. Cevapları alabilmek ümidiyle

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞTE, SİZE, SORULAR,CEVAPLAYIN, YAYINLAYALIM,
Yorumlar
Diğer Haberler
ÇAĞDAŞLIĞA AÇILAN PENCERE “AĞUSTOS”… (2)
ÇAĞDAŞLIĞA AÇILAN PENCERE “AĞUSTOS”… (2)
Kırşehir
Kırşehir'in Altın Kızı 4 Dalda Türkiye Şampiyonu Oldu
Parasını Ödemedikleri Otomobili Satmaya Çalışırken Yakalandılar
Parasını Ödemedikleri Otomobili Satmaya Çalışırken Yakalandılar
VALİ BUHARA MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ BUHARA MUHTARLARLA BULUŞTU
Vatandaştan Tarım Kredi indirimi yorumu: Fark eden hiçbir şey yok…
Vatandaştan Tarım Kredi indirimi yorumu: Fark eden hiçbir şey yok…
SEHER BAŞKAN ; HADDİNİ BİL EKİCİOĞLU ! DEDİ...
SEHER BAŞKAN ; HADDİNİ BİL EKİCİOĞLU ! DEDİ...
ASKIDA FATURA DAYANIŞMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
ASKIDA FATURA DAYANIŞMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
Murat Bahadır
Murat Bahadır'ın Kaleme Aldığı ''Aynı Bozkırın Çocukları'' İsimli Kitap Çıktı
Evini Terk Eden Eşinden Pankartla Özür Diledi
Evini Terk Eden Eşinden Pankartla Özür Diledi
BELEDİYE İÇİN ZAMAN DARALIYOR….
BELEDİYE İÇİN ZAMAN DARALIYOR….
Üniversitemizde Aşure İkram Edildi
Üniversitemizde Aşure İkram Edildi
Naci Görür: Minimum 7.2 ile 7.6 arasında bir deprem bekliyoruz
Naci Görür: Minimum 7.2 ile 7.6 arasında bir deprem bekliyoruz
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NDAN YKS KUTLAMASI!
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NDAN YKS KUTLAMASI!
Rektör Karakaya ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu
Rektör Karakaya ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu
Yeşil Kırşehir
Yeşil Kırşehir'den Beton Kırşehir'e Diyen Seher Ünsal'a, Ekicioğlu'ndan Resimli Cevap
Bankalardan emeklilerin maaşlarına bloke
Bankalardan emeklilerin maaşlarına bloke
KİMSENİN KIRŞEHİR’İ PERİŞAN ETMEYE HAKKI YOK…
KİMSENİN KIRŞEHİR’İ PERİŞAN ETMEYE HAKKI YOK…
İLHAN: “VATANDAŞLARIMIZDAN SIKLIKLA ŞİKAYET GELMEKTEDİR!”
İLHAN: “VATANDAŞLARIMIZDAN SIKLIKLA ŞİKAYET GELMEKTEDİR!”
HOCA AHMET YESEVİ BULVARI, YENİ VE ÇAĞDAŞ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR
HOCA AHMET YESEVİ BULVARI, YENİ VE ÇAĞDAŞ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR
Yozgat Havaalanı
Yozgat Havaalanı'nın Alt Yapı Çalışmaları Tamamlanmak Üzere
Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Özer’e çağrı: Gelin birlikte çözelim bu işi
Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Özer’e çağrı: Gelin birlikte çözelim bu işi
Emekli vatandaş: Belgesellerdeki aslanların yediği ete imreniyoruz
Emekli vatandaş: Belgesellerdeki aslanların yediği ete imreniyoruz
ÇAĞDAŞLIĞA AÇILAN PENCERE “AĞUSTOS”… (1)
ÇAĞDAŞLIĞA AÇILAN PENCERE “AĞUSTOS”… (1)
KIRŞEHİR CEZA EVİNİN BELEDİYE’DEN TALEP ETTİĞİ ÇÖP KONTEYNERLERİ TESLİM EDİLDİ
KIRŞEHİR CEZA EVİNİN BELEDİYE’DEN TALEP ETTİĞİ ÇÖP KONTEYNERLERİ TESLİM EDİLDİ
Türkiye
Türkiye'nin En Temiz Havasına Sahip Şehirleri Belli Oldu
Öğretmeni Rütbelendiren Sistemi Ortadan Kaldıracağız
Öğretmeni Rütbelendiren Sistemi Ortadan Kaldıracağız'
Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Osmaniye Cezaevinde Tutuklu Gazeteci Hasan Tolga Balcılar ile Görüştü
Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Osmaniye Cezaevinde Tutuklu Gazeteci Hasan Tolga Balcılar ile Görüştü
Kaman
Kaman'da Neşet Ertaş Heykeline Çirkin Saldırı
HİÇBİR DİN; MİLLETLERİ KİMLİK SAHİBİ YAPMAZ.
HİÇBİR DİN; MİLLETLERİ KİMLİK SAHİBİ YAPMAZ.
HALİM BAŞKAN İLE GÜNDEME DAİR KONULARI DEĞERLENDİRDİK
HALİM BAŞKAN İLE GÜNDEME DAİR KONULARI DEĞERLENDİRDİK
KADEM İNOVASYONDA KADIN 2022 BAŞVURULARI BAŞLADI
KADEM İNOVASYONDA KADIN 2022 BAŞVURULARI BAŞLADI
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, ÇOCUKLAR İÇİN FARKLI AKTİVİTELER DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYOR
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, ÇOCUKLAR İÇİN FARKLI AKTİVİTELER DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYOR
 EKİCİOĞLU, SAHA ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
EKİCİOĞLU, SAHA ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Peri Bacalarının Üzerine Yol Açtılar
Peri Bacalarının Üzerine Yol Açtılar
TOKİ
TOKİ'nin Kura Çekimlerinden Suriyeliler Çıktı
Rektör Karakaya Aşure Günü Etkinliğine Katıldı
Rektör Karakaya Aşure Günü Etkinliğine Katıldı
A101 Kırşehir ESOB
A101 Kırşehir ESOB'u Kızdırdı
Kırşehir
Kırşehir'deki Zanaatkarlar Çarşısıyla 800 Yıllık Gelenek Canlandırılıyor
DOĞAYA MUHTACIZ… DEĞİL Mİ? SAYIN VALİ…
DOĞAYA MUHTACIZ… DEĞİL Mİ? SAYIN VALİ…
KONTEYNER VE YERKONLARIN TEMİZLİK VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
KONTEYNER VE YERKONLARIN TEMİZLİK VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
Kırşehir İŞKUR Müdürü Kaya
Kırşehir İŞKUR Müdürü Kaya'dan iş yerlerine ziyaret
Sıfır Araç Alanlara Kısıtlama Geliyor
Sıfır Araç Alanlara Kısıtlama Geliyor
Cemal Enginyurt İle Tartışan Latif Şimşek
Cemal Enginyurt İle Tartışan Latif Şimşek'i Darp Eden Doğan Çağlar'ın İfadesi Ortaya Çıktı
Sizler bu şehirde Çevreye dair ne yaptınız?
Sizler bu şehirde Çevreye dair ne yaptınız?
Harcama rekorunu kimseye bırakmıyor! Diyanet
Harcama rekorunu kimseye bırakmıyor! Diyanet'in kasasından yurtdışına milyonlar aktı
Yöneylem Araştırma
Yöneylem Araştırma'dan son seçim anketi: AKP yüzde 30'un altında!
CHP’DEN BAŞKAN MUSTAFA YILMAZ
CHP’DEN BAŞKAN MUSTAFA YILMAZ'A ZİYARET
BKYS ve AYDEP Ankara Üniversitesine Tanıtıldı
BKYS ve AYDEP Ankara Üniversitesine Tanıtıldı
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Haber Yazılımı