Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 20:19
 
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
Köyden kente göçle başlayan, ne köylü, ne kentli olabilen, bütün değer ölçülerinden kopmuş vahşi birer yaratık haline gelmiş, talandan, yalandan pay kapmaya çalışan “ben de isterem” çığlıklarıyla ve saldırganlığıyla öne çıkan topluluktur bu… Sıra bana gelir düşüncesi hakim kılınmış. Çünkü onların gözünde devlet malı denizdir.
GÜNDEM Haberi
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...

BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...

Kime kızalım? Batırılmış bu ülkeyi Kurtaranlara mı? Yoksa kurtarılmış bu ülkeyi batıranlara mı?

Osmanlı’yı yakıp, yıkan hasta adam, Osmanlı hanedanlarına mı? Yanmış, yıkılmış. İşgal edilmiş; Osmanlının küllerinden yeni bir devlet olarak hasta adamı hayata döndüren Mustafa Kemal Atatürk’e öyle mi?

Mustafa Kemal Atatürk’ün yanılgısı; Türkiye’yi bağımsızlığa kavuşturmuş olmasıdır. Aksi olsaydı,  bugün bu millet, Afganlılar, İranlılar, Iraklılar, Suriyeliler, Yemenliler, Suudililer, Faslılar, Tunuslular gibi özgürlük diye feryat edecekti. Ege denizinden Avrupa geçmek için Türkler ve Türklerin eşleri, oğulları, kızları bebekleri özgürlük yolunda boğulacaktı…

Bağımsızlığın mimarına küfredenler, Osmanlı paramparça eden Osmanlı padişahlarını neden küfretmezler. Kıbrıs ve Kudüs’ü İngilizlere satan ll. Abdülhamit nasıl baş tacı oluyor?

Hain Vahdettin'in amacı Mustafa Kemal'i Anadolu'ya git, Osmanlının geride kalan topraklarını kurtar değildir. Amacı başına bela olacağını bildiği için Mustafa Kemal'den kurtulmaktır.

Son Osmanlı hükümdarı, 115. İslam halifesi 61 yaşında olan Sultan Vahdettin İstanbul işgal edilirken 1 Eylül 1921 günü 18 yaşına yeni girmiş ‘Nimet Nevzat’ ile gerdeğe giriyor, ertesi gün İstanbul’un tapusunu İngilizlere teslim edip, Osmanlı hazinesini İngiliz muhribine yükleyip karılarıyla kaçan Vahdettin nasıl bir kahramandır? Sübyancılık o günden bugüne sirayet etmiş sâri hastalıktır.

Bu ülke bu milletin gözünün içine baka, baka soyuluyor… Milletten ses yok! Anlaşılır gibi değil!

Diyorlar ya! ‘Malı amma götürmüş, helal olsun’ diyenlerden sonra; bugün ‘Çalıyor ama çalışıyor’… Diyenlerden sonra… Yarın birileri çıkıp, ‘Ulan çaldım; ne var bunda’ dese! Bu hırsızı; ‘ulan ne dürüst adam. En azından çaldım arkadaş diyebiliyor’ diye alkışlayacak bir kitle var… Bu kitlenin diğer bir yüzü ‘milletin orasına amma koyduk’ diyen ve bu milletin iliğini kurutan bir adamın ülkeyi nasıl soyduğunu seyretmesidir.

Beyler bu Türk’tü! Öldü. Şu Kürt’tü! Öldü. O Aleviydi, öteki Sünni idi öldü. Solcuydu, Sağcıydı öldüler kelamlarına kılıf bulmak alçaklıktır. Esasta ölen insanlığın ta kendisidir haberiniz olsun…

Maaşları 200 bin liralara dayanmış hatta geçmiş yandaşların birkaç yerden aldıkları paralar kimlerin cebinden çıkıp bu rezil düzenin içinde olanların cebine aktarılıyor. Türk Telekom, kamu bankaları, Türkcell… Vakıflar bu paraları kimlerin cebinden alıyor. Ve suratsız, ahlaksız, insanlığı dejenere olmuş kişilere, kimliklere veriyor.

Devletin parası yoktur. Milletin parasıdır o para. Devletin malı yoktur. O mal milletin malıdır. Ben yaptım yoktur. Sen dahi bu milletin sırtından beslenirken ben yaptım değil. Milletin parasıyla yaptık vardır. Bu ülkenin ormanlarını, topraklarını Katarlıya, Kanada’lıya sattılar.  Limanlar gitti… Kime? Fabrikalar gitti kimlere? Bir kısmını yandaş aldı; ballı kaymaklı. Alanlar sıradan partili değil. Onlar bu işin içinde seçilmiş olanlar. Kazığın sivri tarafı iktidar yanlısına da giriyor.

Büyükelçilerin hiçbirinde liyakat yok. Partili, hatta Hoca efendiyle kol kola girmiş eski milletvekilleri. Bu memleketi FETÖCÜ generalin kardeşi İspanya’da, Amerika vatandaşı olan bir kadın Malezya’da temsil ediyor.

Bu ülkeden Erdoğan giderse! Ülke kurtulur mu? Bana göre, Erdoğan sebep değil, bir sürecin sonucudur. Onun gitmesi sorunu çözmez. Sorun bu milletin cehaletidir.

Yurt dışından gelen gurbetçi iktidarı övüyor. Gittiği ülkelerde yaşamın zor olduğunu söylüyor. Eline geçirdiği 2 bin Eouronun bu ülkede 20 bin Türk Lirası ettiğini konuşmuyor. Bu ülkeyi terk edip gâvurun kenefini temizlemeye, bokunu atmaya, köpeğinin mamasını yemeye razı oldum ve gittim demiyor. Bu ülke bana iş ve aş vermedi bunun için gurbete gittim süfli işlere razı oldum demiyor. Utanmıyor bu millete birde hakaret ediyor. Cehalet böyle boktan bir şey. Çıktığı bok çukurunu unutup, eline geçirdiği üç kuruş parayla kendini adamdan sayıp millete ayar vermesidir.

Sorun o değil ki; aşağılara, yani Erdoğan’dan sonra gelenlere bir bakın. Binali Yıldırımın sahip olduğu 36 milyar dolarlık servetinden. 28 adet gemisinden bahsediliyorsa… Gazeteler bu gerçeğin üzerini kalın, kaşlın çiziyorsa. Bu adamın çok değil 20 yıl önce belediye memuru iken, bu süreçte ulaştığı bu servetin hikâyesini bu ülkede bir yargıç aralayamıyorsa. Nasıl hukuk devleti olacaksınız?

Bana göre sorun budur…

Sorun belediyede kaynakçı olarak başlayan bir tıfılın 7 yıl içinde ulaştığı servettir. Danışmanın aracından çıkan 3,5 milyon Eourolardır. Sorun tulumba da bitirilen sudur. Sorun yastık altlarına göz dikmekte. Iban numarası atmakta. Bunca olumsuzluklara rağmen uzaya gideceğim, yerli milli adıyla konuşanların, kanal İstanbul yapacağım diyen adamın arkasından gidendedir.

Sorun Dünya Ekonomi gazetesinin iddiasıdır. Türkiye’den yurt dışına çıkartıldığı iddiası içinde olan 1 trilyon 650 milyar dolar vakasıdır.

Ve gerçek…

Sorun onu iktidara getiren, defalarca seçim kazandıran, bir sürü yolsuzluk ve yönetim skandallarına rağmen körü körüne peşinden giden halkın bir bölümüdür… Bu halk yığınının, Anadolu gelenek görenek ve ahlakla, haram helal kavramıyla, merhametle, şefkatle hiçbir ilgisi yoktur.

Köyden kente göçle başlayan, ne köylü, ne kentli olabilen, bütün değer ölçülerinden kopmuş vahşi birer yaratık haline gelmiş, talandan, yalandan pay kapmaya çalışan “ben de isterem” çığlıklarıyla ve saldırganlığıyla öne çıkan topluluktur bu… Sıra bana gelir düşüncesi hakim kılınmış. Çünkü onların gözünde devlet malı denizdir.

Şehirler kaçak mahallelerle, üzerinde demir filizler bırakılmış sıvasız çirkin yapılarla doldu. Suç oranı, kadına karşı şiddet, çocuklara cinsel taciz akıl almaz oranda büyüdü. Bunların bir sebebi var. Yönetim aczidir.

Bu kesimin hayatta en çok nefret ettiği model, uygarlaşma, kültür, temizlik ve eğitimdir. Kimse kendini aldatmasın. Bu kesim hangi yolsuzluk yapılırsa yapılsın, hangi skandal patlarsa patlasın liderinin arkasından gitmeye devam edecektir.

Yol, hastane, Havaalanı yaptım. Diyor. Yahu, hangi parayla yaptın? Kimin parasıyla yaptın o beşli müteahhide, İngiliz tefecilere ödenen faizler. Debdebeli yaşam. Saraylar, uçaklar daha kim bilir daha neler, neler! Kimin parasından bunları ödüyorsun, soran yok, sorgulayan yok.

Devletin bütçesi yoktur, o bütçe halkındır, devletin bütçesi açık vermez, halkın bütçesi açık verir, bu paralar halkındır. Halk bunları sorgulamadıkça, daha doğrusu sorgulayacak eğitim ve bilgi seviyesine gelmedikçe, bu ülke daha çok buhranlar ve krizler yaşar.

Merak ediyorum; kendisi yoksul. Bir dilim ekmeğe muhtaç. İktidar bunlara değil, kendi seçilmişlerine bakıyor ve bunu da görüyorken. Muhafazakar olduğunu iddia eden kitle, Nasıl oluyor da, kul hakkı yiyen, 5 yerden hem de güllabi maaş alanları, hırsızı, yalancıyı, ahlaksızı alkışlayıp nasıl beş vakit namaz kılıyor. Lümpenlik budur. İşte bunu anlamak mümkün değil. Küçük çalanın hırsız, büyük çalanın kahraman olduğu bir ülkede yaşıyorum demek... Sıra beklemek! Ahlak mı?

Gerçek bu ülkenin siyasi tarihi içinde saklı. Bir kez olsun o sayfaları açıp okuyun. Desem!

Eğer bir gün Erdoğan’ın siyasi hayatı bitse bile, bu halk kendisine aynı onun gibi bir lider bulacaktır, ya da onu da kendisine benzetecektir.   Onun için Türkiye her on, bilemedin on beş senede bir böyle siyasi ve ekonomik krizler yaşamaya mahkûmdur. Bunun içindir ki; Erdoğan bu sürecin bir sonucudur, bu olanların sebebi değildir.

Türkiye’de kafası çalışan, çalışkan iyi eğitim almış insanlar mühendis, bilim adamı olurlar. Daha az eğitim alanlar ise ekonomi okurlar ve bu mühendislerin çalıştığı şirketleri idare ederler. Eğitim seviyesi daha aşağıda olanlar ise siyasetçi olurlar, işte şirketleri parayı pulu yöneten onlardır. Daha aşağıda eğitimi olanlardan askerler polisler çıkar. Siyasileri korkuturlar ve istediklerini yaptırırlar. En az eğitim alanlar ise din adamlarıdır. Din baronları her kesime sözlerini geçirirler. Çünkü bunların işi din ticaretidir. Korku ve ölümdür… Bunlar bu Dini seremoniye dönüştüren, ikonlara ve ritüellerle boğdurarak beslenirler.  Bu döngüyü kıran ülkelerde işler iyi gider, kıramayan ülkeler ise! Bizim yaşadıklarımızı yaşarlar…

“Rüşvetin Belgesi mi olur lan pezevenk”… Belgeselini zamanı geldiğinde sizlerle paylaşacağım.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, ÜLKEDE;, MAYINA, BASMADAN, YÜRÜYEBİLMEK...,
Yorumlar
Diğer Haberler
Kırşehir
Kırşehir'de Ekmeğe Yapılan Zam Açıklandı
İki kişiden biri ‘Bir daha kesinlikle oy vermeyeceğim’ dedi
İki kişiden biri ‘Bir daha kesinlikle oy vermeyeceğim’ dedi
MARY JANE CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİ CUMA GÜNÜ CACABEY MEYDANI’NDA
MARY JANE CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİ CUMA GÜNÜ CACABEY MEYDANI’NDA
Genç Tıbbiyeliler Beyaz Önlüklerini Giydi
Genç Tıbbiyeliler Beyaz Önlüklerini Giydi
Kırşehir
Kırşehir'de Geniş Çaplı Gıda Denetimi
Kırşehir
Kırşehir'deki Doktor Açığı TBMM Gündeminde
Rektör Karakaya UNİKOP Üyesi Üniversite Rektörleri ile NEVÜ’de Bir Araya Geldi
Rektör Karakaya UNİKOP Üyesi Üniversite Rektörleri ile NEVÜ’de Bir Araya Geldi
KAEÜ’de Üç Gün Sürecek 5. Öğrenci Toplulukları Buluşma Şenliği Başladı
KAEÜ’de Üç Gün Sürecek 5. Öğrenci Toplulukları Buluşma Şenliği Başladı
EKİCİOĞLU: KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK!
EKİCİOĞLU: KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK!
Sıcaklıklar düşüyor, 5 şehre kar uyarısı
Sıcaklıklar düşüyor, 5 şehre kar uyarısı
Yıkımı Yapılan Bina Saniyeler İçinde Yerle Bir Oldu
Yıkımı Yapılan Bina Saniyeler İçinde Yerle Bir Oldu
Kırşehir
Kırşehir'de Ekmek Fiyat ve Gramajlarına Yeni Düzenleme
Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu Pazar Yerini Ziyaret Etti
Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu Pazar Yerini Ziyaret Etti
Rektör Karakaya 4. Uluslararası Necmettin Erbakan ve Milli Görüş Sempozyumunda Konuştu
Rektör Karakaya 4. Uluslararası Necmettin Erbakan ve Milli Görüş Sempozyumunda Konuştu
Yeni Bina Yapacaklar Otoparkla ilgili Yeni Düzenleme Yapıldı.
Yeni Bina Yapacaklar Otoparkla ilgili Yeni Düzenleme Yapıldı.
İnternet Üzerinden Sahte Diploma Satıyorlar
İnternet Üzerinden Sahte Diploma Satıyorlar
Ekicioğlu Muhtarlar ve Aileleri İle Yemekte Bir Araya Geldi
Ekicioğlu Muhtarlar ve Aileleri İle Yemekte Bir Araya Geldi
Kırşehir Boztepe İlçesinde Kuraklık Önlemi
Kırşehir Boztepe İlçesinde Kuraklık Önlemi
Vali Sayın İbrahim Akın, Boztepe ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Vali Sayın İbrahim Akın, Boztepe ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Merkez Bankasından Faiz Kararı
Merkez Bankasından Faiz Kararı
Kaman
Kaman'da Yapılmadı Aksaray Fırsatı Kaçırmadı
KIRŞEHİR BELEDİYESİ YERKON TEMİZLİK VE İLAÇLAMA ÇALIŞMASI ARALIKSIZ SÜRÜYOR
KIRŞEHİR BELEDİYESİ YERKON TEMİZLİK VE İLAÇLAMA ÇALIŞMASI ARALIKSIZ SÜRÜYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: TÜM BASIN EMEKÇİLERİMİZİN 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!”
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: TÜM BASIN EMEKÇİLERİMİZİN 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!”
AK PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL’IN 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
AK PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL’IN 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
YÖREX’TE KIRŞEHİR RÜZGARLARI
YÖREX’TE KIRŞEHİR RÜZGARLARI
TEKNOFEST 2021’den Ödülle Dönen Öğretim Görevlimize Rektör Karakaya’dan Tebrik
TEKNOFEST 2021’den Ödülle Dönen Öğretim Görevlimize Rektör Karakaya’dan Tebrik
Başkan Selahattin Ekicioğlu: Söz verdik, yaptık!
Başkan Selahattin Ekicioğlu: Söz verdik, yaptık!
BOZTEPE İLÇESİNDE YILIN MUHTAR
BOZTEPE İLÇESİNDE YILIN MUHTAR'I ÖDÜLÜ SİNAN KOÇ'UN
MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI BAŞKAN  EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİLER
MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI BAŞKAN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİLER
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Adına Yapılan Patent Başvuruları Meyvelerini Vermeye Başladı
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Adına Yapılan Patent Başvuruları Meyvelerini Vermeye Başladı
KERVANSARAY ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR!
KERVANSARAY ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR!
 Ramazan Ozkaplan büyük oy farkı ile yeniden başkan seçildi.
Ramazan Ozkaplan büyük oy farkı ile yeniden başkan seçildi.
Kırşehirli Polis Memuru Görevi Başında Hayatını Kayabetti
Kırşehirli Polis Memuru Görevi Başında Hayatını Kayabetti
CHP’Lİ YILDIRIM KAYA: “ERDOĞAN DA İKTİDAR OLMADAN ÖNCE, 2001 YILINDA BÜROKRATLARI UYARMIŞ”
CHP’Lİ YILDIRIM KAYA: “ERDOĞAN DA İKTİDAR OLMADAN ÖNCE, 2001 YILINDA BÜROKRATLARI UYARMIŞ”
Müfredat Destek Ofisi Tarafından AYDEP Tanıtım ve Kullanım Eğitimi Verildi
Müfredat Destek Ofisi Tarafından AYDEP Tanıtım ve Kullanım Eğitimi Verildi
 EKİCİOĞLU MUHTARLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI
EKİCİOĞLU MUHTARLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI
CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI FATMA ŞAHİN’E ÇAĞRIDA BULUNDULAR
CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI FATMA ŞAHİN’E ÇAĞRIDA BULUNDULAR
Kırşehir
Kırşehir'deki TYP Alımlarını Çevre İllerle Karşılaştırdık
Tarım Kredi Kooperatif Marketinin İlki Açılıyor
Tarım Kredi Kooperatif Marketinin İlki Açılıyor
Kırşehir ESOB
Kırşehir ESOB'dan Fuar Açıklaması
TSO BAŞKANI YILMAZ 2022
TSO BAŞKANI YILMAZ 2022'DE ADAYIM DEDİ
EKİCİOĞLU,ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’LA GÖRÜŞTÜ
EKİCİOĞLU,ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’LA GÖRÜŞTÜ
Son Dakika... Motorin ve benzine büyük zam
Son Dakika... Motorin ve benzine büyük zam
BAŞKAN ÜNSAL
BAŞKAN ÜNSAL'DAN KAMAN'A AHİ SELAMI