Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 20:19
 
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
Köyden kente göçle başlayan, ne köylü, ne kentli olabilen, bütün değer ölçülerinden kopmuş vahşi birer yaratık haline gelmiş, talandan, yalandan pay kapmaya çalışan “ben de isterem” çığlıklarıyla ve saldırganlığıyla öne çıkan topluluktur bu… Sıra bana gelir düşüncesi hakim kılınmış. Çünkü onların gözünde devlet malı denizdir.
GÜNDEM Haberi
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...

BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...

Kime kızalım? Batırılmış bu ülkeyi Kurtaranlara mı? Yoksa kurtarılmış bu ülkeyi batıranlara mı?

Osmanlı’yı yakıp, yıkan hasta adam, Osmanlı hanedanlarına mı? Yanmış, yıkılmış. İşgal edilmiş; Osmanlının küllerinden yeni bir devlet olarak hasta adamı hayata döndüren Mustafa Kemal Atatürk’e öyle mi?

Mustafa Kemal Atatürk’ün yanılgısı; Türkiye’yi bağımsızlığa kavuşturmuş olmasıdır. Aksi olsaydı,  bugün bu millet, Afganlılar, İranlılar, Iraklılar, Suriyeliler, Yemenliler, Suudililer, Faslılar, Tunuslular gibi özgürlük diye feryat edecekti. Ege denizinden Avrupa geçmek için Türkler ve Türklerin eşleri, oğulları, kızları bebekleri özgürlük yolunda boğulacaktı…

Bağımsızlığın mimarına küfredenler, Osmanlı paramparça eden Osmanlı padişahlarını neden küfretmezler. Kıbrıs ve Kudüs’ü İngilizlere satan ll. Abdülhamit nasıl baş tacı oluyor?

Hain Vahdettin'in amacı Mustafa Kemal'i Anadolu'ya git, Osmanlının geride kalan topraklarını kurtar değildir. Amacı başına bela olacağını bildiği için Mustafa Kemal'den kurtulmaktır.

Son Osmanlı hükümdarı, 115. İslam halifesi 61 yaşında olan Sultan Vahdettin İstanbul işgal edilirken 1 Eylül 1921 günü 18 yaşına yeni girmiş ‘Nimet Nevzat’ ile gerdeğe giriyor, ertesi gün İstanbul’un tapusunu İngilizlere teslim edip, Osmanlı hazinesini İngiliz muhribine yükleyip karılarıyla kaçan Vahdettin nasıl bir kahramandır? Sübyancılık o günden bugüne sirayet etmiş sâri hastalıktır.

Bu ülke bu milletin gözünün içine baka, baka soyuluyor… Milletten ses yok! Anlaşılır gibi değil!

Diyorlar ya! ‘Malı amma götürmüş, helal olsun’ diyenlerden sonra; bugün ‘Çalıyor ama çalışıyor’… Diyenlerden sonra… Yarın birileri çıkıp, ‘Ulan çaldım; ne var bunda’ dese! Bu hırsızı; ‘ulan ne dürüst adam. En azından çaldım arkadaş diyebiliyor’ diye alkışlayacak bir kitle var… Bu kitlenin diğer bir yüzü ‘milletin orasına amma koyduk’ diyen ve bu milletin iliğini kurutan bir adamın ülkeyi nasıl soyduğunu seyretmesidir.

Beyler bu Türk’tü! Öldü. Şu Kürt’tü! Öldü. O Aleviydi, öteki Sünni idi öldü. Solcuydu, Sağcıydı öldüler kelamlarına kılıf bulmak alçaklıktır. Esasta ölen insanlığın ta kendisidir haberiniz olsun…

Maaşları 200 bin liralara dayanmış hatta geçmiş yandaşların birkaç yerden aldıkları paralar kimlerin cebinden çıkıp bu rezil düzenin içinde olanların cebine aktarılıyor. Türk Telekom, kamu bankaları, Türkcell… Vakıflar bu paraları kimlerin cebinden alıyor. Ve suratsız, ahlaksız, insanlığı dejenere olmuş kişilere, kimliklere veriyor.

Devletin parası yoktur. Milletin parasıdır o para. Devletin malı yoktur. O mal milletin malıdır. Ben yaptım yoktur. Sen dahi bu milletin sırtından beslenirken ben yaptım değil. Milletin parasıyla yaptık vardır. Bu ülkenin ormanlarını, topraklarını Katarlıya, Kanada’lıya sattılar.  Limanlar gitti… Kime? Fabrikalar gitti kimlere? Bir kısmını yandaş aldı; ballı kaymaklı. Alanlar sıradan partili değil. Onlar bu işin içinde seçilmiş olanlar. Kazığın sivri tarafı iktidar yanlısına da giriyor.

Büyükelçilerin hiçbirinde liyakat yok. Partili, hatta Hoca efendiyle kol kola girmiş eski milletvekilleri. Bu memleketi FETÖCÜ generalin kardeşi İspanya’da, Amerika vatandaşı olan bir kadın Malezya’da temsil ediyor.

Bu ülkeden Erdoğan giderse! Ülke kurtulur mu? Bana göre, Erdoğan sebep değil, bir sürecin sonucudur. Onun gitmesi sorunu çözmez. Sorun bu milletin cehaletidir.

Yurt dışından gelen gurbetçi iktidarı övüyor. Gittiği ülkelerde yaşamın zor olduğunu söylüyor. Eline geçirdiği 2 bin Eouronun bu ülkede 20 bin Türk Lirası ettiğini konuşmuyor. Bu ülkeyi terk edip gâvurun kenefini temizlemeye, bokunu atmaya, köpeğinin mamasını yemeye razı oldum ve gittim demiyor. Bu ülke bana iş ve aş vermedi bunun için gurbete gittim süfli işlere razı oldum demiyor. Utanmıyor bu millete birde hakaret ediyor. Cehalet böyle boktan bir şey. Çıktığı bok çukurunu unutup, eline geçirdiği üç kuruş parayla kendini adamdan sayıp millete ayar vermesidir.

Sorun o değil ki; aşağılara, yani Erdoğan’dan sonra gelenlere bir bakın. Binali Yıldırımın sahip olduğu 36 milyar dolarlık servetinden. 28 adet gemisinden bahsediliyorsa… Gazeteler bu gerçeğin üzerini kalın, kaşlın çiziyorsa. Bu adamın çok değil 20 yıl önce belediye memuru iken, bu süreçte ulaştığı bu servetin hikâyesini bu ülkede bir yargıç aralayamıyorsa. Nasıl hukuk devleti olacaksınız?

Bana göre sorun budur…

Sorun belediyede kaynakçı olarak başlayan bir tıfılın 7 yıl içinde ulaştığı servettir. Danışmanın aracından çıkan 3,5 milyon Eourolardır. Sorun tulumba da bitirilen sudur. Sorun yastık altlarına göz dikmekte. Iban numarası atmakta. Bunca olumsuzluklara rağmen uzaya gideceğim, yerli milli adıyla konuşanların, kanal İstanbul yapacağım diyen adamın arkasından gidendedir.

Sorun Dünya Ekonomi gazetesinin iddiasıdır. Türkiye’den yurt dışına çıkartıldığı iddiası içinde olan 1 trilyon 650 milyar dolar vakasıdır.

Ve gerçek…

Sorun onu iktidara getiren, defalarca seçim kazandıran, bir sürü yolsuzluk ve yönetim skandallarına rağmen körü körüne peşinden giden halkın bir bölümüdür… Bu halk yığınının, Anadolu gelenek görenek ve ahlakla, haram helal kavramıyla, merhametle, şefkatle hiçbir ilgisi yoktur.

Köyden kente göçle başlayan, ne köylü, ne kentli olabilen, bütün değer ölçülerinden kopmuş vahşi birer yaratık haline gelmiş, talandan, yalandan pay kapmaya çalışan “ben de isterem” çığlıklarıyla ve saldırganlığıyla öne çıkan topluluktur bu… Sıra bana gelir düşüncesi hakim kılınmış. Çünkü onların gözünde devlet malı denizdir.

Şehirler kaçak mahallelerle, üzerinde demir filizler bırakılmış sıvasız çirkin yapılarla doldu. Suç oranı, kadına karşı şiddet, çocuklara cinsel taciz akıl almaz oranda büyüdü. Bunların bir sebebi var. Yönetim aczidir.

Bu kesimin hayatta en çok nefret ettiği model, uygarlaşma, kültür, temizlik ve eğitimdir. Kimse kendini aldatmasın. Bu kesim hangi yolsuzluk yapılırsa yapılsın, hangi skandal patlarsa patlasın liderinin arkasından gitmeye devam edecektir.

Yol, hastane, Havaalanı yaptım. Diyor. Yahu, hangi parayla yaptın? Kimin parasıyla yaptın o beşli müteahhide, İngiliz tefecilere ödenen faizler. Debdebeli yaşam. Saraylar, uçaklar daha kim bilir daha neler, neler! Kimin parasından bunları ödüyorsun, soran yok, sorgulayan yok.

Devletin bütçesi yoktur, o bütçe halkındır, devletin bütçesi açık vermez, halkın bütçesi açık verir, bu paralar halkındır. Halk bunları sorgulamadıkça, daha doğrusu sorgulayacak eğitim ve bilgi seviyesine gelmedikçe, bu ülke daha çok buhranlar ve krizler yaşar.

Merak ediyorum; kendisi yoksul. Bir dilim ekmeğe muhtaç. İktidar bunlara değil, kendi seçilmişlerine bakıyor ve bunu da görüyorken. Muhafazakar olduğunu iddia eden kitle, Nasıl oluyor da, kul hakkı yiyen, 5 yerden hem de güllabi maaş alanları, hırsızı, yalancıyı, ahlaksızı alkışlayıp nasıl beş vakit namaz kılıyor. Lümpenlik budur. İşte bunu anlamak mümkün değil. Küçük çalanın hırsız, büyük çalanın kahraman olduğu bir ülkede yaşıyorum demek... Sıra beklemek! Ahlak mı?

Gerçek bu ülkenin siyasi tarihi içinde saklı. Bir kez olsun o sayfaları açıp okuyun. Desem!

Eğer bir gün Erdoğan’ın siyasi hayatı bitse bile, bu halk kendisine aynı onun gibi bir lider bulacaktır, ya da onu da kendisine benzetecektir.   Onun için Türkiye her on, bilemedin on beş senede bir böyle siyasi ve ekonomik krizler yaşamaya mahkûmdur. Bunun içindir ki; Erdoğan bu sürecin bir sonucudur, bu olanların sebebi değildir.

Türkiye’de kafası çalışan, çalışkan iyi eğitim almış insanlar mühendis, bilim adamı olurlar. Daha az eğitim alanlar ise ekonomi okurlar ve bu mühendislerin çalıştığı şirketleri idare ederler. Eğitim seviyesi daha aşağıda olanlar ise siyasetçi olurlar, işte şirketleri parayı pulu yöneten onlardır. Daha aşağıda eğitimi olanlardan askerler polisler çıkar. Siyasileri korkuturlar ve istediklerini yaptırırlar. En az eğitim alanlar ise din adamlarıdır. Din baronları her kesime sözlerini geçirirler. Çünkü bunların işi din ticaretidir. Korku ve ölümdür… Bunlar bu Dini seremoniye dönüştüren, ikonlara ve ritüellerle boğdurarak beslenirler.  Bu döngüyü kıran ülkelerde işler iyi gider, kıramayan ülkeler ise! Bizim yaşadıklarımızı yaşarlar…

“Rüşvetin Belgesi mi olur lan pezevenk”… Belgeselini zamanı geldiğinde sizlerle paylaşacağım.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, ÜLKEDE;, MAYINA, BASMADAN, YÜRÜYEBİLMEK...,
Yorumlar
Diğer Haberler
Bakanlık müfettişi: Devlet hastanesinde kullanılmayan malzemeler, kullanılmış gibi gösterildi
Bakanlık müfettişi: Devlet hastanesinde kullanılmayan malzemeler, kullanılmış gibi gösterildi
Katar Maliye Bakanı gözaltına alındı! Zimmetine para geçirmekle suçlanıyor
Katar Maliye Bakanı gözaltına alındı! Zimmetine para geçirmekle suçlanıyor
Anne ve kızı, camları folyo ile kaplayıp mangal kömürü yakarak intihar etti
Anne ve kızı, camları folyo ile kaplayıp mangal kömürü yakarak intihar etti
Sedat Peker
Sedat Peker'den Tolga Ağar Hakkında, ''Tecavüz ve Uyuşturucu'' İddiaları
İLHAN: “LİYAKATTAN UZAK VE YALNIZCA SEÇİM POLİTİKASI YAPAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ!”
İLHAN: “LİYAKATTAN UZAK VE YALNIZCA SEÇİM POLİTİKASI YAPAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ!”
Uzlaşı yerine! Dediğim dedik, çaldığım dilli düdük…
Uzlaşı yerine! Dediğim dedik, çaldığım dilli düdük…
ATILGAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
ATILGAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
50 yaşındaki çiftçi, "Traktörümü satıp borçlarımı ödeyin" notu bırakarak yaşamına son verdi
50 yaşındaki çiftçi, "Traktörümü satıp borçlarımı ödeyin" notu bırakarak yaşamına son verdi
YIKILAN VALİLİK BİNASI 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPILACAK
YIKILAN VALİLİK BİNASI 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPILACAK
TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
Korkutan açıklama: Hastaneler dolu, hastalar ambulanslarla dolaştırılıyor
Korkutan açıklama: Hastaneler dolu, hastalar ambulanslarla dolaştırılıyor
Uğur Şahin müjdeyi verdi: Daha uzun süre dayanan corona aşısı geliyor
Uğur Şahin müjdeyi verdi: Daha uzun süre dayanan corona aşısı geliyor
Semt pazarları kapalı olunca çiftçi elinde kalan tonlarca ürünü çöpe döktü
Semt pazarları kapalı olunca çiftçi elinde kalan tonlarca ürünü çöpe döktü
İçişleri Bakanlığı’ndan pazarlarla ilgili genelge: Cumartesi günleri açık olacak
İçişleri Bakanlığı’ndan pazarlarla ilgili genelge: Cumartesi günleri açık olacak
İkizköylüler Akbelen ormanları mücadelesini bırakmıyor, dava açtılar
İkizköylüler Akbelen ormanları mücadelesini bırakmıyor, dava açtılar
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İşte yeni yasaklar
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İşte yeni yasaklar
DÜNYA ASTIM GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
DÜNYA ASTIM GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığınca Düzenlenen NÖROM Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığınca Düzenlenen NÖROM Toplantısına Katıldı
Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanları Toplantısında Konuştu
Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanları Toplantısında Konuştu
Kırşehir
Kırşehir'de Alkol Satışı ve Görev Belgesi İle İlgili Yeni Kararlar
Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs 2021 güncel koronavirüs verilerini paylaştı
Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs 2021 güncel koronavirüs verilerini paylaştı
40 ve 18 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Aşı Takvimi Belli Oldu
40 ve 18 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Aşı Takvimi Belli Oldu
Antalya
Antalya'da bir otelde yüzlerce kişinin katıldığı parti düzenlendi
Bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu
Bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu
Hatay
Hatay'da intihar! Türkiye'de 4. intihar haberi Hatay'dan geldi
TURNALARLA UÇUP GİTTİN…
TURNALARLA UÇUP GİTTİN…
Dünya pandemide ABD’li 5 şirkete çalıştı
Dünya pandemide ABD’li 5 şirkete çalıştı
Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 1 Mayıs tablosu
Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 1 Mayıs tablosu
Ekonomik sıkıntıya dayanamayan kahveci intihar etti.
Ekonomik sıkıntıya dayanamayan kahveci intihar etti.
ALMANYA ANGELA MERKEL
ALMANYA ANGELA MERKEL'E VEDA ETTİ..
Kırşehir
Kırşehir'de 1. Lig Heyacanı
Mersin’de “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” yazan kokoreççi Murat Gümüş intihar etti…
Mersin’de “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” yazan kokoreççi Murat Gümüş intihar etti…
1 Mayıs Antik Dünyadaki İlk Grev
1 Mayıs Antik Dünyadaki İlk Grev
Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
Hayal ürünü kripto para üreterek 18 milyon TL topladılar
Hayal ürünü kripto para üreterek 18 milyon TL topladılar
ÇELİK: Kırşehir’e 13 milyon 338 bin lira KÖYDES ödeneği ayrıldı
ÇELİK: Kırşehir’e 13 milyon 338 bin lira KÖYDES ödeneği ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı açıklaması: Sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT'TAN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI
Aybaş, alkol satış yasağının kaldırıldığını duyurdu.
Aybaş, alkol satış yasağının kaldırıldığını duyurdu.