grandpashabet giriş grandpashabet sinavmerkezi.org bahis siteleri

Kop'tan çiftçilere desteklemede yüzde 80 hibeli tohum

Üzüm ve badem fidanı ile kimyon, çörekotu ve susam tohumu dağıtımı yapılacak.

Gündem Yayın: 09 Temmuz 2024 - Salı - Güncelleme: 09.07.2024 00:08:00
Editör -
Okuma Süresi: 4 dk.
Google News

Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile KOP tarafından desteklenen yüzde 80 hibeli Meyve Çeşitliliğinin Arttırılması Projesi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriliyor Projeleri kapsamında üzüm ve badem fidanı ile kimyon, çörekotu ve susam tohumu dağıtımı yapılacak.

Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, KOP’un desteğiyle çiftçilerin üretim çeşitliliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla yeni projeler başlatıyor. Bu projeler kapsamında, meyve çeşitliliğinin arttırılması hedefleniyor ve tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilmesine yönelik çalışmalar yapılarak üreticilere, üzüm ve badem fidanları ile birlikte kimyon, çörekotu ve susam tohumları dağıtılacak.

Projeler, yüzde 80 hibe desteği ile üreticilere önemli avantajlar sunulacak. Üreticiler, 08.07. 2024 - 19.07.2024 tarihleri arasında Kırşehir Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne başvurarak bu desteklerden yararlanabilecekler. Başvurular sırasında gerekli evraklar ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi, müdürlük tarafından sağlanacaktır.

Özellikle küçük ve orta ölçekli çiftçilere büyük kolaylık sağlayacak ve onların tarımsal üretimde daha rekabetçi hale gelmelerine yardımcı olacak.Meyve Çeşitliliğinin Arttırılması Projesi kapsamında, üzüm ve badem fidanları dağıtılacak. Bu proje ile bölgedeki meyve üretiminin çeşitlendirilmesi verimlilik artacak.Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriliyor Projesi ile kimyon, çörekotu ve susam tohumu dağıtımı yapılacak. Bu bitkiler, hem sağlık açısından önemli faydalar sağlıyor hem de ekonomik değeri yüksek ürünler arasında yer alıyor. Proje, tıbbi aromatik bitkilerin tarımını teşvik ederek, çiftçilere yeni gelir kaynakları sağlanacak.

Bu bitkilerin yetiştirilmesi için gerekli bilgi ve teknik destek de proje kapsamında üreticilere sağlanacak. Böylece, üreticiler hem doğru yetiştirme tekniklerini öğrenebilecek hem de ürünlerini en verimli şekilde değerlendirebilecekler.Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile KOP’un ortaklaşa yürüttüğü bu projeler, bölgedeki tarımsal üretimi çeşitlendirme ve artırma sağlanırken  Üreticilere sunulan yüzde 80 hibeli destekler, tarımsal üretimde yenilikçi ve verimli yöntemlerin benimsenmesine katkı sağlayacak.Projeler sayesinde, Boztepe ve çevresindeki çiftçiler, daha yüksek verim elde edecekleri yeni ürünlerle tanışacak ve bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunacaklar.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.