Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 21:27
 
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
Bu şehrin hastanesinde onlarca kepazeliği yazdım. Bu kepazeliklerin içinde olan baştabibi görevden almayan iktidar. Diğer yanda bu kentte yaşanan onca kepazeliği ve hastane taşımanın gerekçe ve nedenlerini. Halkın tepkisini meclis kürsüsüne taşıyamayan muhalefet.
GÜNDEM Haberi
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?

HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?

Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır… George Mac Donald.

Hiç kimse üzerine alınmıyor. Herkes, bir birinden özel. İktidar ayrı. Muhalefet ayrı… İtişiyor, kakışıyor gibi yapıp el elesiniz. Birde sizlerin şakşakçı tayfanız. Hayatı bu milletin burnundan fitil, fitil getiriyorsunuz. Yoksullaştırdınız. Muhtaç ettiniz. Açlıktan ölen insanlar, değil… İnsanlık yarattınız. Pazar artıklarına muhtaç ettiniz. Çöpten beslenmeye sıradanlık kazandırdınız. Utanmayı arsızlıkla eş değer edip, adamlığı sıfırladınız. Bu ülkede tedavi olunabilir hastalıktan insanlar ölüyorsa, sizlerin adamlığının sorgulanması gerekmez mi? Bir anne, bir baba yoksulluktan kendi canlarında oluyorsa, sizler insanlığınızdan çıkmış sayılırsınız.

Atsineği misali; yapışmışsa bir örgüt, bir siyasi yapının arkasına! Üyeler örgütlü toplum olsalar, ne yazar. Onlar üyelerin değil! Siyasetçinin taşını okkalayacaktır.

Çiftçinin traktörü, tarlası hacizliyse. Esnaf kirasını ödeyemiyor. Çalışanına yemek alamıyor, evine ekmek götüremiyorsa! Sizler bu vatanı gözden çıkartmışsınız demektir. Sizler hastane taşıyacaksınız. Sizler bu milletin yoksulluğunu tımar etmek yerine hastane yapacak adına da yatırım diyeceksiniz. Yatırım istihdam yaratır. Sizin yatırımınız; üç beş müteahhide, ihale takipçilerine. Alınacak üç para komisyonlara. Önceden planlama yapmış arsa spekülatörü siyasetçi ve tefecilere. Yok diyemezsiniz. Eserleriniz ortada. Ne farkınız var bu milletin orasına amma koyduk diyen Mehmet Cengiz’den?

Yoksulluk yetmedi. Cahil bıraktınız. İnsanların inançlarına, eğitimlerine karışır, ne olacağına, kaç çocuk doğuracağına müdahil oldunuz. Sana ne! Benim inancımdan. Sana ne! çocuk sayımdan. Sana ne! Ne olacağımdan. Sana ne! Nasıl yaşayacağımdan.

Bu kadar namussuzluğun içinde namuslu kalabilmek büyük maharet olsa gerek.

Karanlık dönemlerde, öne çıkan aklın aydınlığı söndürülmek istenir. Onlar; yapan, eyleyen, düşünen, yaratan, değiştiren, dönüştüren insanı yok etmek isterler. Kendileri için mistifiye (öğretilmiş) edilmiş, itaat eden, boyun eğen, sorgulamayan, itiraz etmeyen, şükreden insan modeli üretilip, kendilerini yüceltilirler. Oysa özgüvenin, sorumluluğun, eylemselliğin, iradenin, özgür aklın olmadığı bir düzen kaçınılmaz olarak dinselliği çağrıştırır. Çünkü emperyalizm, dinselliği, genişletilmiş ve derinleştirilmiş bir biçimde yeniden ve sürekli üretmektedir.

Bir tarafta, dinciler! Diğer tarafta, Atatürkçüler!

Şeriatçıyı adam yerine koyarken, çağdaşım diyen muhalefet, karanlık çağın artıklarıyla kol kola girmeyi marifet saymışsa… “Tekkeler açılmalıdır, oralar kültür yuvalarıdır…” Bülent Kuşoğlu CHP Ankara milletvekili böyle demiş ise.  “Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım.” Kemal Kılıçdaroğlu. Böyle söylemiş ise. Metin İlhan’da hazinede para yok. Yeni hastane yapmaları mümkün değil diyecektir. Metin İlhan bilmiyor mu? Bunlar oraya hastane yapmayı kafalarına koymuş. Milletin refah payına göz dikmişlerse. Gözlerini para hırsı kör etmiş ise. Bir değil. Binlerce Mehmet Cengiz bulacaklardır.

Bu şehrin hastanesinde onlarca kepazeliği yazdım. Bu kepazeliklerin içinde olan baştabibi görevden almayan iktidar. Diğer yanda bu kentte yaşanan onca kepazeliği ve hastane taşımanın gerekçe ve nedenlerini. Halkın tepkisini meclis kürsüsüne taşıyamayan muhalefet.

Bu ülkenin insanını hiçe sayıp üç kuruşluk mahalle kabadayılarıyla politika üretip, korkak, ürkek kimliksizlere paye verdiniz. Üç diploması olan gençler kargolarda hamallık yaparken, cehalete üç yerden. Beş yerden, bu milletin refah payından maaş verdiniz. Gençlerin hayallerini çalıp, bu ülkeyi üç paraya pazarladınız. Lise mezunları müdür oldu. Karşısına mühendisi memur diye diktiniz.

Yetmedi. Birbirinizin üzerinden politika üretip yine birbirinizin sırtına basa, basa iktidar olmak, pekiştirmek sevdasındasınız. Sarayın günlük harcaması 10 milyon lira olan bir ülkede, milletvekilinin çıplak maaşı 40 bin TL olmuş iken. Yoksul ve aç yaşayan, suratına 50 kuruşluk maske alamayan. Cebinde dolmuş parası olmayan. Soğukta donarak ölen bu milletten daha ne istiyorsunuz? Bunu anlamak mümkün değil.

Yağmayı, talanı, vurgunu görmüyorsanız. Onların kim olduğunun bilmenin anlamı yoktur.

Çok değil 8 yıl önce 430 milyon liraya (üst geçit dâhil, hastane iç ekipmanı hariç) bir hastane yaptılar. Bugün 8 yaşında olan, milletin gırtlağından kesilerek yapılan bu koca hastaneyi; şimdi ya yıkacaklar. Ya da atıl bırakıp ölümünü bekleyecekler.

Bu şehirde konuyu bilen; hiç mi namuslu insan kalmadı.

O günlerde hastane yapımı için seçilen köy hizmetleri binası ve arsası. Hastane inşası öncesi, Köy Hizmetleri binası için bir ihale yapılıyor. Yıkım kararı olan, ‘Köy hizmetleri’ binası iç mefruşat dâhil, kalorifer sistemleri, kapı ve pencereleri dâhil yenileniyor.  Her şey yeni ve sıfır. Ya sonra! İki ay içinde bu bina yıkılıyor. Hırsızlığın ve vurgunun müştemilatı yeni hastanenin temellerine gömülüyor. O günlerde bu ihaleleri kimler aldı? Bir namuslu adam ortaya çıkıp ta; ‘bu vurgunu yapanın yanına kar kalmasın’ diyerek, yapılan bu vurgunu burnundan getiremedi. Eski valilik binası da bu teraneyle önce yenilendi sonra yerle bir edildi.

Bu şehrin insanları devletle olan ilişkilerini yapmak için bu şehrin dört bir yanına savrulurken, milletin sırtından kiralanmış onlarca yandaşa fahiş kira ödeyen devlet anlayışı. İktidarı da, muhalefeti de ırgalamıyor,  kişilerin daire kiralarını milletin cebinden ödeyen anlayış. Bedel ödeyen halkın yerine, bu binayı KYK’ya veya Vakfa devretmede sakınca görmüyor. Bu şehirde kim kimin temsilcisidir?

Fosforlu kazık! Ağlamanın zevahire faydası yok…

Şimdi kalkacaksınız utanmadan. Ar duymadan hastaneyi Kalankaldı ve Karakurt yolu arkasına taşıyacaksınız. Bu bölgede kimlerin. Kimler tarafından kapatılmış, kimlerin üzerine kaydedilmiş arsa ve arazileri var? Bu projenin kime hizmet ettiği gün geldiğinde nasılsa bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Halka rağmen. Bunca rezili rüsva duruma rağmen; bu akıl almaz, projeyi inatla birileri savunuyor. Birileri susuyorsa düşünmek gerekir. Ya burada sizlerin kapattığı arazi ve arsaları var. Ya da yakınlarınızın. Bunca tepkiye. Bunca itiraza rağmen, adamsendeci anlayış eser bırakma adına yamuk ilişkilere ben yaptım oldu, bu bir yatırım diye yutturma telaşına girmiş ise… Yatırımla, Hizmeti bir birine karıştırmış demektir. Yatırım “İstihdam” yaratır. “Hizmet” ise devletin asli görevidir.

Bizler ülkeyi, bu şehri yönet dedik… Bu şehri arpalık yap; demedik.

Hiç mi namuslu insan kalmadı bu topraklarda. Buradan kimler ihale aldı kimler bu vurgunu hazırladı. Namus ve namussuzluk kavramı bu milletin sırtından yapılan bir vurguna dönüşmüş ise. Elbette ki sesi soluğu çıkmayacaktır. Şu bir gerçek ki; hiç bir kimse öbür tarafa insanlığından başka bir şey götüremez.

Kimin arsası var? Namus ve ahlak sahibi insan çıkar bu sorulara cevap verir.  Benim şu tarihte satın aldığım bir mülküm, var der…

Yatırım kulpu takılan bu projenin ana temasını arsa spekülatörlerin oluşturduğu gerçeği ortada.  Bu talanın adı Devlet sırrı değildir. Bizde bilelim vurguncu ve talancıların kimliklerini. Hastane rezaletini yaşayacak olan bizleriz. Bu projelerinin altında yatan ahlaksızlıkları öğrenmek hakkımız. Belediye bu vurgunu; isim, isim çıkartır mı? Evet… Neden parmağını oynatmıyor? Asıl soru ve sorun burada.

Bu memlekette 50 kuruşluk maskeyi alamayan yurttaş. Bu memlekette dolmuş parasını nereden bulacak. Bu şehrin insanları tedavi için halen Ankara, Kayseri yollarında ölüyor. Kefen parasını harcıyorsa bu vebal sizin. Bu şehrin insanına hizmet edecek Doktor ve sağlıkçı kapasitesi yetersiz ise. Bu şehrin insanları Kayseri ve Ankara. Hatta Aksaray, Nevşehir yollarında olacaktır.

Özel hastane çalışanlar hala maaşlarını alamamışsa. O hastane hala açıksa! İl Sağlık Müdürlüğü bu hastaneye yönelik tutanakla ilgili bir açıklama yapmıyor, suskunluğunu bozmuyorsa.

İyi niyet suiistimal edilerek kazanmanın adı ‘kıvrak’ zekâ olacaktır bu ülkede; öncelikle, Zekâya mı, ahlaka mı, ihtiyaç var.

Bizim için onlar; “Odunu aday yapsak seçerler”… Dediler. Bizler ne odunları başımıza adam diye diktik.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: HALKA, RAĞMEN,, BU, İNAT!, NEYİN, NESİ?,
Yorumlar
Diğer Haberler
BU MİLLET, 2023 YILINDAN ÖNCE UYANIR MI?
BU MİLLET, 2023 YILINDAN ÖNCE UYANIR MI?
Sel Bölgesine Kırşehir
Sel Bölgesine Kırşehir'den Destek
Kırşehir
Kırşehir'de Yaşlı Hizmet Merkezi Faaliyete Geçiyor
KÖYDE ŞENLİK DEĞİL FESTİVAL VARDI
KÖYDE ŞENLİK DEĞİL FESTİVAL VARDI
GENEL-İŞ’TEN BELEDİYEDE ÇALIŞAN İŞÇİLERE GÜZEL HABER!
GENEL-İŞ’TEN BELEDİYEDE ÇALIŞAN İŞÇİLERE GÜZEL HABER!
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ OSMAN UÇAR, 26. PAZARLAMA KONGRESİ’NE KATILDI
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ OSMAN UÇAR, 26. PAZARLAMA KONGRESİ’NE KATILDI
26. Pazarlama Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Başladı
26. Pazarlama Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Başladı
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu,
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ''Tüm Yollarımız Yenilenmiş Olacak''
AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal,
AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, ''Seçimleri Tekrar Kazanacağız''
Kadın Emek Pazarı Cacabey Meydanı
Kadın Emek Pazarı Cacabey Meydanı'nda Açıldı
Yalan reklamların siyasi aktörleri…
Yalan reklamların siyasi aktörleri…
İnşaat Atıklarını Kılıçözlü Deresi
İnşaat Atıklarını Kılıçözlü Deresi'ne Döktüler
İl Sayısı 100
İl Sayısı 100'e Çıkıyor
TÜRKİYE
TÜRKİYE'NİN ÇERNOBİL'İNDE FIRAT NEHRİ'NE 20 TON SİYANÜR KARIŞTI
UYGARLIĞIN İLK ŞARTI ADALETTİR…
UYGARLIĞIN İLK ŞARTI ADALETTİR…
Kırşehirli İş İnsanı Çetin Ay Cumhurbaşkanı Adayı
Kırşehirli İş İnsanı Çetin Ay Cumhurbaşkanı Adayı
EKİCİOĞLU, AHİ KÜLLİYESİ’NDEKİ ZANAATKÂRLAR ÇARŞISI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
EKİCİOĞLU, AHİ KÜLLİYESİ’NDEKİ ZANAATKÂRLAR ÇARŞISI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
"MAZOT OLDU OTUZ MASALLARA TOKUZ"
"MAZOT OLDU OTUZ MASALLARA TOKUZ"
AKP asgari ücrete yapılacak zam oranını açıkladı
AKP asgari ücrete yapılacak zam oranını açıkladı
Ekmekten Bu Kez Poşet Çıktı
Ekmekten Bu Kez Poşet Çıktı
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, SERT ZEMİN VE ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, SERT ZEMİN VE ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
Kırşehir
Kırşehir'in Başsavıcısı ve Ağır Ceza Reisi Değişti
AİLE YAŞAM MERKEZİ YILSONU GÖSTERİSİ BEĞENİ TOPLADI
AİLE YAŞAM MERKEZİ YILSONU GÖSTERİSİ BEĞENİ TOPLADI
Aksoy Araştırma son seçim anketini yayımladı:
Aksoy Araştırma son seçim anketini yayımladı: 'Cumhur' iki haftada eridi
TURK SAĞLIK-SEN 30 YAŞINDA
TURK SAĞLIK-SEN 30 YAŞINDA
NAAŞ-I MUHTEREMLER ADLI OYUN SAHNELENDİ
NAAŞ-I MUHTEREMLER ADLI OYUN SAHNELENDİ
Üniversitemiz Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi Türk Patent ve Marka Kurumundan ‘’Marka’’ Belgesini Aldı
Üniversitemiz Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi Türk Patent ve Marka Kurumundan ‘’Marka’’ Belgesini Aldı
Kırşehirli Gençler Ali Dağı
Kırşehirli Gençler Ali Dağı'nda Kayboldu
İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediye Başkanları Birliği İklim Semineri Kırşehir
İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediye Başkanları Birliği İklim Semineri Kırşehir'de Düzenlendi
 İLHAN: "ŞU ANKİ HALİ İLE BİNA TADİLATLA ONARILACAK DURUMDA DEĞİLDİR!"
İLHAN: "ŞU ANKİ HALİ İLE BİNA TADİLATLA ONARILACAK DURUMDA DEĞİLDİR!"
Seher Ünsal, Milletvekili Metin İlhan için sert sözler kullandı.
Seher Ünsal, Milletvekili Metin İlhan için sert sözler kullandı.
Vali, Emanet Sazla Türkü Söyleyen Ozan
Vali, Emanet Sazla Türkü Söyleyen Ozan'a İlk Sazını Hediye Etti
Üniversitemiz Kalite Yönetim Koordinatörlüğü Ekibi EFQM Modeli Eğitimlerine Başladı
Üniversitemiz Kalite Yönetim Koordinatörlüğü Ekibi EFQM Modeli Eğitimlerine Başladı
EKİCİOĞLU, KAEÜ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI
EKİCİOĞLU, KAEÜ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI
Sel Sularına Kapılan Kırşehirli Vatandaş Hayatını Kaybetti.
Sel Sularına Kapılan Kırşehirli Vatandaş Hayatını Kaybetti.
GAZETECİ YAZAR DEMİRAĞ’DAN KIRŞEHİR ÖVGÜSÜ!
GAZETECİ YAZAR DEMİRAĞ’DAN KIRŞEHİR ÖVGÜSÜ!
Binali Yıldırım
Binali Yıldırım'ın Kırşehir'e Söz Verdiği Proje Rafa Kalktı
 FARKINDALIK EĞİTİMİ VE BOZKIR KARTALI!
FARKINDALIK EĞİTİMİ VE BOZKIR KARTALI!
‘’KAÇ ÖĞRENCİNİN DAHA ÖLMESİ GEREKİYOR’’
‘’KAÇ ÖĞRENCİNİN DAHA ÖLMESİ GEREKİYOR’’
CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından kriz açıklaması
CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından kriz açıklaması
Ankara
Ankara'yı Downburst ve Süper Hücre Vurdu
Hasan Aydoğan Dedeli
Hasan Aydoğan Dedeli'de Toprağa Verildi
Kızırmak Adı Gibi Akmaya Başladı
Kızırmak Adı Gibi Akmaya Başladı
YUSUF AYDIN YENİ İL SAGLIK MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
YUSUF AYDIN YENİ İL SAGLIK MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
Dolu ve Sağanak Yağış Sanayi
Dolu ve Sağanak Yağış Sanayi'de Su Baskınlarına Yol Açtı
Trafik Tedbirleri Alınmayan Yol, Kazalara Davetiye Çıkarıyor
Trafik Tedbirleri Alınmayan Yol, Kazalara Davetiye Çıkarıyor
Haber Yazılımı