Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 21:27
 
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
Bu şehrin hastanesinde onlarca kepazeliği yazdım. Bu kepazeliklerin içinde olan baştabibi görevden almayan iktidar. Diğer yanda bu kentte yaşanan onca kepazeliği ve hastane taşımanın gerekçe ve nedenlerini. Halkın tepkisini meclis kürsüsüne taşıyamayan muhalefet.
GÜNDEM Haberi
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?

HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?

Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır… George Mac Donald.

Hiç kimse üzerine alınmıyor. Herkes, bir birinden özel. İktidar ayrı. Muhalefet ayrı… İtişiyor, kakışıyor gibi yapıp el elesiniz. Birde sizlerin şakşakçı tayfanız. Hayatı bu milletin burnundan fitil, fitil getiriyorsunuz. Yoksullaştırdınız. Muhtaç ettiniz. Açlıktan ölen insanlar, değil… İnsanlık yarattınız. Pazar artıklarına muhtaç ettiniz. Çöpten beslenmeye sıradanlık kazandırdınız. Utanmayı arsızlıkla eş değer edip, adamlığı sıfırladınız. Bu ülkede tedavi olunabilir hastalıktan insanlar ölüyorsa, sizlerin adamlığının sorgulanması gerekmez mi? Bir anne, bir baba yoksulluktan kendi canlarında oluyorsa, sizler insanlığınızdan çıkmış sayılırsınız.

Atsineği misali; yapışmışsa bir örgüt, bir siyasi yapının arkasına! Üyeler örgütlü toplum olsalar, ne yazar. Onlar üyelerin değil! Siyasetçinin taşını okkalayacaktır.

Çiftçinin traktörü, tarlası hacizliyse. Esnaf kirasını ödeyemiyor. Çalışanına yemek alamıyor, evine ekmek götüremiyorsa! Sizler bu vatanı gözden çıkartmışsınız demektir. Sizler hastane taşıyacaksınız. Sizler bu milletin yoksulluğunu tımar etmek yerine hastane yapacak adına da yatırım diyeceksiniz. Yatırım istihdam yaratır. Sizin yatırımınız; üç beş müteahhide, ihale takipçilerine. Alınacak üç para komisyonlara. Önceden planlama yapmış arsa spekülatörü siyasetçi ve tefecilere. Yok diyemezsiniz. Eserleriniz ortada. Ne farkınız var bu milletin orasına amma koyduk diyen Mehmet Cengiz’den?

Yoksulluk yetmedi. Cahil bıraktınız. İnsanların inançlarına, eğitimlerine karışır, ne olacağına, kaç çocuk doğuracağına müdahil oldunuz. Sana ne! Benim inancımdan. Sana ne! çocuk sayımdan. Sana ne! Ne olacağımdan. Sana ne! Nasıl yaşayacağımdan.

Bu kadar namussuzluğun içinde namuslu kalabilmek büyük maharet olsa gerek.

Karanlık dönemlerde, öne çıkan aklın aydınlığı söndürülmek istenir. Onlar; yapan, eyleyen, düşünen, yaratan, değiştiren, dönüştüren insanı yok etmek isterler. Kendileri için mistifiye (öğretilmiş) edilmiş, itaat eden, boyun eğen, sorgulamayan, itiraz etmeyen, şükreden insan modeli üretilip, kendilerini yüceltilirler. Oysa özgüvenin, sorumluluğun, eylemselliğin, iradenin, özgür aklın olmadığı bir düzen kaçınılmaz olarak dinselliği çağrıştırır. Çünkü emperyalizm, dinselliği, genişletilmiş ve derinleştirilmiş bir biçimde yeniden ve sürekli üretmektedir.

Bir tarafta, dinciler! Diğer tarafta, Atatürkçüler!

Şeriatçıyı adam yerine koyarken, çağdaşım diyen muhalefet, karanlık çağın artıklarıyla kol kola girmeyi marifet saymışsa… “Tekkeler açılmalıdır, oralar kültür yuvalarıdır…” Bülent Kuşoğlu CHP Ankara milletvekili böyle demiş ise.  “Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım.” Kemal Kılıçdaroğlu. Böyle söylemiş ise. Metin İlhan’da hazinede para yok. Yeni hastane yapmaları mümkün değil diyecektir. Metin İlhan bilmiyor mu? Bunlar oraya hastane yapmayı kafalarına koymuş. Milletin refah payına göz dikmişlerse. Gözlerini para hırsı kör etmiş ise. Bir değil. Binlerce Mehmet Cengiz bulacaklardır.

Bu şehrin hastanesinde onlarca kepazeliği yazdım. Bu kepazeliklerin içinde olan baştabibi görevden almayan iktidar. Diğer yanda bu kentte yaşanan onca kepazeliği ve hastane taşımanın gerekçe ve nedenlerini. Halkın tepkisini meclis kürsüsüne taşıyamayan muhalefet.

Bu ülkenin insanını hiçe sayıp üç kuruşluk mahalle kabadayılarıyla politika üretip, korkak, ürkek kimliksizlere paye verdiniz. Üç diploması olan gençler kargolarda hamallık yaparken, cehalete üç yerden. Beş yerden, bu milletin refah payından maaş verdiniz. Gençlerin hayallerini çalıp, bu ülkeyi üç paraya pazarladınız. Lise mezunları müdür oldu. Karşısına mühendisi memur diye diktiniz.

Yetmedi. Birbirinizin üzerinden politika üretip yine birbirinizin sırtına basa, basa iktidar olmak, pekiştirmek sevdasındasınız. Sarayın günlük harcaması 10 milyon lira olan bir ülkede, milletvekilinin çıplak maaşı 40 bin TL olmuş iken. Yoksul ve aç yaşayan, suratına 50 kuruşluk maske alamayan. Cebinde dolmuş parası olmayan. Soğukta donarak ölen bu milletten daha ne istiyorsunuz? Bunu anlamak mümkün değil.

Yağmayı, talanı, vurgunu görmüyorsanız. Onların kim olduğunun bilmenin anlamı yoktur.

Çok değil 8 yıl önce 430 milyon liraya (üst geçit dâhil, hastane iç ekipmanı hariç) bir hastane yaptılar. Bugün 8 yaşında olan, milletin gırtlağından kesilerek yapılan bu koca hastaneyi; şimdi ya yıkacaklar. Ya da atıl bırakıp ölümünü bekleyecekler.

Bu şehirde konuyu bilen; hiç mi namuslu insan kalmadı.

O günlerde hastane yapımı için seçilen köy hizmetleri binası ve arsası. Hastane inşası öncesi, Köy Hizmetleri binası için bir ihale yapılıyor. Yıkım kararı olan, ‘Köy hizmetleri’ binası iç mefruşat dâhil, kalorifer sistemleri, kapı ve pencereleri dâhil yenileniyor.  Her şey yeni ve sıfır. Ya sonra! İki ay içinde bu bina yıkılıyor. Hırsızlığın ve vurgunun müştemilatı yeni hastanenin temellerine gömülüyor. O günlerde bu ihaleleri kimler aldı? Bir namuslu adam ortaya çıkıp ta; ‘bu vurgunu yapanın yanına kar kalmasın’ diyerek, yapılan bu vurgunu burnundan getiremedi. Eski valilik binası da bu teraneyle önce yenilendi sonra yerle bir edildi.

Bu şehrin insanları devletle olan ilişkilerini yapmak için bu şehrin dört bir yanına savrulurken, milletin sırtından kiralanmış onlarca yandaşa fahiş kira ödeyen devlet anlayışı. İktidarı da, muhalefeti de ırgalamıyor,  kişilerin daire kiralarını milletin cebinden ödeyen anlayış. Bedel ödeyen halkın yerine, bu binayı KYK’ya veya Vakfa devretmede sakınca görmüyor. Bu şehirde kim kimin temsilcisidir?

Fosforlu kazık! Ağlamanın zevahire faydası yok…

Şimdi kalkacaksınız utanmadan. Ar duymadan hastaneyi Kalankaldı ve Karakurt yolu arkasına taşıyacaksınız. Bu bölgede kimlerin. Kimler tarafından kapatılmış, kimlerin üzerine kaydedilmiş arsa ve arazileri var? Bu projenin kime hizmet ettiği gün geldiğinde nasılsa bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Halka rağmen. Bunca rezili rüsva duruma rağmen; bu akıl almaz, projeyi inatla birileri savunuyor. Birileri susuyorsa düşünmek gerekir. Ya burada sizlerin kapattığı arazi ve arsaları var. Ya da yakınlarınızın. Bunca tepkiye. Bunca itiraza rağmen, adamsendeci anlayış eser bırakma adına yamuk ilişkilere ben yaptım oldu, bu bir yatırım diye yutturma telaşına girmiş ise… Yatırımla, Hizmeti bir birine karıştırmış demektir. Yatırım “İstihdam” yaratır. “Hizmet” ise devletin asli görevidir.

Bizler ülkeyi, bu şehri yönet dedik… Bu şehri arpalık yap; demedik.

Hiç mi namuslu insan kalmadı bu topraklarda. Buradan kimler ihale aldı kimler bu vurgunu hazırladı. Namus ve namussuzluk kavramı bu milletin sırtından yapılan bir vurguna dönüşmüş ise. Elbette ki sesi soluğu çıkmayacaktır. Şu bir gerçek ki; hiç bir kimse öbür tarafa insanlığından başka bir şey götüremez.

Kimin arsası var? Namus ve ahlak sahibi insan çıkar bu sorulara cevap verir.  Benim şu tarihte satın aldığım bir mülküm, var der…

Yatırım kulpu takılan bu projenin ana temasını arsa spekülatörlerin oluşturduğu gerçeği ortada.  Bu talanın adı Devlet sırrı değildir. Bizde bilelim vurguncu ve talancıların kimliklerini. Hastane rezaletini yaşayacak olan bizleriz. Bu projelerinin altında yatan ahlaksızlıkları öğrenmek hakkımız. Belediye bu vurgunu; isim, isim çıkartır mı? Evet… Neden parmağını oynatmıyor? Asıl soru ve sorun burada.

Bu memlekette 50 kuruşluk maskeyi alamayan yurttaş. Bu memlekette dolmuş parasını nereden bulacak. Bu şehrin insanları tedavi için halen Ankara, Kayseri yollarında ölüyor. Kefen parasını harcıyorsa bu vebal sizin. Bu şehrin insanına hizmet edecek Doktor ve sağlıkçı kapasitesi yetersiz ise. Bu şehrin insanları Kayseri ve Ankara. Hatta Aksaray, Nevşehir yollarında olacaktır.

Özel hastane çalışanlar hala maaşlarını alamamışsa. O hastane hala açıksa! İl Sağlık Müdürlüğü bu hastaneye yönelik tutanakla ilgili bir açıklama yapmıyor, suskunluğunu bozmuyorsa.

İyi niyet suiistimal edilerek kazanmanın adı ‘kıvrak’ zekâ olacaktır bu ülkede; öncelikle, Zekâya mı, ahlaka mı, ihtiyaç var.

Bizim için onlar; “Odunu aday yapsak seçerler”… Dediler. Bizler ne odunları başımıza adam diye diktik.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: HALKA, RAĞMEN,, BU, İNAT!, NEYİN, NESİ?,
Yorumlar
Diğer Haberler
AK PARTİ KIRŞEHİR TEŞKİLATLARI BAYRAM MESAJI VERDİ:
AK PARTİ KIRŞEHİR TEŞKİLATLARI BAYRAM MESAJI VERDİ:
Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde kirpi aracına  hain saldırı
Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde kirpi aracına hain saldırı
Yılmaz Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Yılmaz Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
BAŞKAN EKİCİOĞLU: BASIN, DEMOKRASİMİZİN VAZGEÇİLMEZ UNSURUDUR!
BAŞKAN EKİCİOĞLU: BASIN, DEMOKRASİMİZİN VAZGEÇİLMEZ UNSURUDUR!
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI
ÖZTÜRK: “MİLLETİN CANI ALLAH
ÖZTÜRK: “MİLLETİN CANI ALLAH'A EMANET...”
İngiltere ve Fransa’dan yasa dışı göçmenlere karşı 54 milyon sterlinlik anlaşma
İngiltere ve Fransa’dan yasa dışı göçmenlere karşı 54 milyon sterlinlik anlaşma
Özbağ
Özbağ'da Su Krizi
KIRŞEHİR’DE KURBAN BAYRAMI HUZURU YAŞANDI
KIRŞEHİR’DE KURBAN BAYRAMI HUZURU YAŞANDI
Kırşehir
Kırşehir'de çıkan yangın korkuttu.
BAŞKAN ÇELİK KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
BAŞKAN ÇELİK KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
Başkan Atılgan Yılmaz Kırşehir halkının kurban bayramını kutladı.
Başkan Atılgan Yılmaz Kırşehir halkının kurban bayramını kutladı.
TSO Başkanı Yılmaz Kırşehir halkının kurban bayramını kutladı.
TSO Başkanı Yılmaz Kırşehir halkının kurban bayramını kutladı.
EKİCİOĞLU KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
EKİCİOĞLU KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
Kırşehir Polisinden Sahte Para ve Tırnakçılık Uyarısı
Kırşehir Polisinden Sahte Para ve Tırnakçılık Uyarısı
TIR’larla getirip böyle bırakıyorlar, 7’sinin corona testi pozitif çıktı
TIR’larla getirip böyle bırakıyorlar, 7’sinin corona testi pozitif çıktı
Bilim Kurulu
Bilim Kurulu'ndan Kabine'ye 'aşı şartı' önerisi
CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Kurban bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Kurban bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Selahattin Ekicioğlu
Selahattin Ekicioğlu'dan Mustafa Açıkgöz'ü Kızdıracak Hamle
KURBAN KESİM YERLERİ BELLİ OLDU
KURBAN KESİM YERLERİ BELLİ OLDU
Kırşehir
Kırşehir'de Dilencinin Üzerinden Çıkan Para Şaşkına Çevirdi
Reuters’tan Erdoğan yorumu: Seçimi kazanmasının tek şartı var
Reuters’tan Erdoğan yorumu: Seçimi kazanmasının tek şartı var
17 KÖYDE 425 KINALI KEKLİK DOĞAYA SALINDI
17 KÖYDE 425 KINALI KEKLİK DOĞAYA SALINDI
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI
İLİMİZDE DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
İLİMİZDE DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
Kırşehirli Esnafın Sözlerine Muharrem İnce
Kırşehirli Esnafın Sözlerine Muharrem İnce'den Yanıt , ''Bu Sefer de Sağdan Gidelim Dedik''
 Araç Muayene İstasyonları Tamirat Yapmadan Para Basıyor
Araç Muayene İstasyonları Tamirat Yapmadan Para Basıyor
CANLI HAYVAN PAZARIMIZ BUGÜNDEN İTİBARET BAYRAM GÜNÜNE KADAR AÇIL OLACAK...
CANLI HAYVAN PAZARIMIZ BUGÜNDEN İTİBARET BAYRAM GÜNÜNE KADAR AÇIL OLACAK...
 AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher ÜNSAL “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma mesajı:
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher ÜNSAL “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma mesajı:
Kırşehir
Kırşehir'in Gururu Elif'e Sahip Çıkıldı
Haber Yazılımı