Haber Detayı
30 Mayıs 2021 - Pazar 22:36
 
BUNLAR NASIL DİN ADAMLARIDIR?
Atatürk’e saldırmak, alçaklık, şerefsizlik, namussuzluktur. Atatürk eşsiz bir siyasetçi, askeri bir deha, yüreği vatan için atan bir yurtsever ve ülkemizin kurucusu, dünya ülkelerinin saygıyla andığı ölümsüz lideridir. Mustafa Kemal Atatürk… Dünyada; Türkiye’nin sembolü ve aydınlık yüzüdür... Bugünün Türkiye’sinde siyaset yapan ne iktidar, nede muhalefet, Atatürk Türkiye’sini tenkit edecek düzeyde değildir...
GÜNDEM Haberi
BUNLAR NASIL DİN ADAMLARIDIR?

BUNLAR NASIL DİN ADAMLARIDIR?

İbadetten kişi kendisi sorumludur. Allah’la kul arasındadır.  Adaletsizlikten tüm insanlık sorumludur. Şerefsizliğin, ahlaksızlığın boyutu değişti… Minbere çıkan; kendisine özgürlük veren Mustafa Kemal Atatürk’e; ya lanet yağdırıyor. Ya küfrediyor.

“Sofular bize dinsiz demişler, hamdolsun! Kula kul olmanın dininden değil, Allah’ın dinindeniz”.  Mustafa Kemal Atatürk…

Boyun eğmemenin diğer adı Mustafa Kemal Atatürk’tür…

Allah’a el açmış, savaş meydanlarında namazını kılıp savaşmış Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatmak senin haddin değildir bre mendebur. Bir ölünün arkasında konuşan, konuşmacıyı dinleyenlerinde aynı yerde birlikte kıldıkları namaz mekruhtur. Gıybet eden, bir ölüye küfreden kişilerin aldıkları abdestleri bozuktur. Allah katına ulaşmış, bu dünyadan göç etmiş,  bir ölünün arkasından konuşmak şirk koşmaktır. Ölü eti yemektir. İslam Dini bunları emreder. Çirkinlikleri reddeder. Biz Allah kerimdir diyor, sizleri de Allah’ın adaletine bırakıyoruz.

İmamların görevi milletin milli değerleriyle uğraşmak, yorum getirmek hadleri değildir. İmamların görevi Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okumak değildir. Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu cahil, salyalı, bulaşık, kokuşmuş ağızlardan çıkacak dualara da ihtiyacı yoktur. Herkes haddini bilecek. Durumdan vazife çıkartmak, ulusal değerlere, kurucu önderimize hakaret etmek kimsenin haddi de hududa değildir. TCK’na göre de suçtur.

Bunların görevi din öğretisi ve ahlaktır. Bu milletin örümcekleşmiş beyinlerinde şekillenmiş ahlaki felsefesine ihtiyacı yoktur. Mustafa Kemal Atatürk’ü yok saymak. Tarihimizdeki rolünü küçük göstermeye çalışmak, hakaret ve küfür ondan gram bir şey eksiltmez. İtlerin havlaması bu vatan haini köpeklerin varlığını açığa çıkartırken sizlerin tarih cahili, ahlak ve edep yoksunu, hem de minnet duygusundan yoksunluğu içinde olduğunuzu da gösterir.

Ülke bu haldeyken, neyin gündemini değiştirme telaşındasınız. Onuru olan anlar!

Atatürk’e saldırmak, alçaklık, şerefsizlik, namussuzluktur. Atatürk eşsiz bir siyasetçi, askeri bir deha, yüreği vatan için atan bir yurtsever ve ülkemizin kurucusu, dünya ülkelerinin saygıyla andığı ölümsüz lideridir. Mustafa Kemal Atatürk… Dünyada; Türkiye’nin sembolü ve aydınlık yüzüdür... Bugünün Türkiye’sinde siyaset yapan ne iktidar, nede muhalefet, Atatürk Türkiye’sini tenkit edecek düzeyde değildir...

 ‘Tamamınızı toplasalar, Atatürk’ün serçe parmağına tırnak olamazsınız. Atatürk’e beddua ayini yapan nankör ve o ayine katılıp Atatürk’ün makamına kurulan siyaset meddahları! Hepiniz toplanın, omuzlarınızı birbirine kenetleyin; alayınız Atatürk’ün bir fiskesi olamazsınız’. Eren erdem…

Minareleri olmayan, kubbesine haç takılmış Ayasofya’nın yer aldığı; 500 Drahmi (Yunan Parası)  banknot 1921 yılında ABD de bastırdılar. 1923 yılında işgalden emin olan Yunanlılar; İngilizlerden İstanbul’u istediler. Ancak İstanbul’u alma yerine, bedelini denize dökülerek ödediler. Amerika’da bastırılan banknotun onlarda bir “utanç” vesikası olarak kalmasına İskilipli Atıf ve müritleri değil, Mustafa kemallerdir. Bugün Ayasofya’da namaz kılabiliyorsan, bu hazineyi bu ülkeye kazandıran, Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde olmuştur o utanç. Sen; Mustafa Kemal Atatürk’e küfretme cesaretini! 18 adayı Yunana teslim edenlerin sayesinde buluyorsun. Bu ahlaksızın bildiği tarih, millete yutturmaya kalkıştıkları, “Keşke Yunan kazansaydı” diyen püsküllü itin tarihidir.

Onların Gerçek tarihi…

Bunların ikiyüzlülüğü, çaresizliği IŞID’in diyanetle makyajlanmış hali. İktidar beslemesi olmanın cüreti hırsızlık, arsızlık, sübyancılık, tecavüz ve aklın alamayacağı haller. 9 yaşında kız çocuğunu koynuna alma telaşı. Şerefsizliğin yorganını kendine din adıyla örtü yapmış gâvur dölleri. İşte sizlerin gerçeği.

‘Padişahın ve benim yegâne ümidimiz, Allahtan sonra İngiltere’dir’. Damat Ferit…

‘İslam kilidinin anahtarını İngiltere’nin güvenilir eline teslim etmekte İslam âlemi için hiçbir tehlike yoktur’. İskilipli Atıf…

‘Amerika dünya gemisinin kaptanıdır onunla iyi geçinmek zorundayız’. Fethullah Gülen…

Buda bizim gerçeğimiz…

‘Toroslara çıkın bir bakın. Nerede kara bir Yörük çadırı görürseniz, dumanı da tütüyorsa dünyada hiçbir güç asla bizi yenemez’. Mustafa kemal Atatürk

‘Herkim ki Mustafa kemal paşa ve kuvai milliye aleyhine fetva verir, düşmanlık yapar, bilin ki; onların damarlarında kâfir kanı akar’ Sütçü İmam

Sahi bu itler hangi ırkın soyundan?

Atatürk’e ait sözlerin altına; Hz. Ebu Bekir, Hz. Ali, Hz. Ömer yazıyorlar. Yunan yapmadı bunların yaptıklarını… Köylü milletin efendisidir sözünün altına; Kanuni Sultan Süleyman yazmışlar. Koskoca cihan padişahı halkına kullarım diyor. Devlet ülke, halk her şey onun malı ve o bir köylüyü efendisi görecek öylemi? Bu akılla bu ülkeye bakan dangalaklar. Bunları böyle şekillendirip cehalete fikir üreten  o günün şerefsiz din soytarılarının torunlarıdır. Bunlara; ‘ulan sen hangi ırkın mahsulüsün’ diyen yok. O; kendini Osmanlı torunu zannediyor. Osmanlı bir hanedanlık. Sen olsan, olsan, Osmanlının vergi topladığı, askere aldığı yoksul Anadolu köylüsünün torunusun. İllaki saraylıyım diyorsan. Tarihi iyi oku. Saray; Anadolu’dan, ya soytarı, ya şamar oğlanı, ya da padişah efendiniz için, hamam oğlanı ve cariye toplamıştır. Olsan, olsan sen bunların torunu olursun.

Sen oy ver, iktidara getir. O senin ciğerini söksün. Din gibi temiz bir duyguyu, politika gibi kirli oyunlara alet etmenin tek nedeni; bizim uyumamız.

Bunlar din adamı değildir. Bunlar milletin vergileriyle beslenen devletin maaşlı memurlarıdır. Din adamının tarifi açıkça bellidir. Kendilerini böyle satıyorlar. “ben din adamıyım”… Sen Din adamı falan değilsin. Din adamı sadece Allah yolunda olup, Allahın emir ve buyruklarını sapıtmadan saptırmadan, karşılığını almadan yaşayan, uhrevi kuralları ve ahlakı benimseyen kişilerdir. Eğer bunca din adamı varlığından keramet olsaydı. Hindistan’a, Bangladeş’e,  nur yağar, rezil kepaze ve yoksulluk bugün, diğer İslam ülkelerin kaderi olmazdı…

Hristiyanlar, Yahudiler, Şintoistler, Budistler, Hinduistler, ateistler, deistler bilimsel, teknolojik buluşlar yaparlarken, İslam âlemi niçin bilimsel, teknolojik buluşlar yapamıyor. Türkiye Covit 19 aşısı için Almanay’dan; Çin’den, Rusya’dan aşı beklerken, Çin’e milyonlarca doz aşı gönderen Refik Saydam Hıfzısıhha Enstitüsünün neden kapatıldığını sorgula.

Bunların dilinin özeti; “Diyanet, miyanet; lafı eğip bükmeyelim, Atatürk’e lanet okuyan, okunmasına izin veren, süzme vatan hainidir”. Yılmaz Özdil…

Bira içene düşman, hırsızlık yapana hayran, Mustafa Kemal Atatürk’e küfredenlerden, Mustafa Kemal Atatürk’ü kurduğu Cumhuriyette katmerli maaşlar alıp, yan gelip yatan, lanet okuyan şeref ve ahlak yoksunu din adamların varlığından usandım.

Bir kiliseye ibrikçi olamayacak akıl yoksunlarının, şeyhleriyle badeleşip, Mustafa Kemal Atatürk’e sövmeyi ibadet sayanlardan usandım.

Memleketi satan. Peşkeş çeken, pazarlayan, milletin sırtına kene gibi yapışmış, cehaletini kusarak etrafı kokutan fakirliği Allah’a ibadet sayan bu rezil azizlerden usandım…

Çok değil 10 yıl önce, ben bu şehirde Cuma günleri topladığı paralarla, kendisine araç alan, dubleks lojman alan müftüler gördüm. Sahtekâr, üçkâğıtçı sapık adamların sahte belgelerle milletin malına çöreklendiklerine tanıklık ettim. Müteahhitliğe soyunmuş, Ukrayna, Taylant, Belarus gezgini uçkur düşkünlüğü içinde, rüşvetçi müftü gördüm.

Tarih bilmez, it izine hayran, bir kilise zangocu olamayacak kadar cehaletin uşağı soytarıların, cami minberinden ahlak dersi vermelerinden usandım.

Kadının saçını dert edip, canını dert etmeyen, cehaletle birlik olup Atatürk’ koro halinde küfreden, camilerde kadın istismarı yapıp, “şeytana uydum” diyen softaların topluma yön vermelerinden usandım.

Din ve ahlak dedikleri yurtta 45 çocuğu istismar edenlerin, milli eğitimde görev almalarını savunan, bir kereden bir şey olmaz diyen kadını alkışlayan ahlaksızlığın şamar oğlanlarının seslerini duymaktan usandım.

Atatürk'ü hutbelerden çıkartan. Çanakkale Zaferi'nde, 19 Mayıs'ta, 23 Nisan'da, 30 Ağustos'ta, 29 Ekim'de Atatürk'ü yok sayan. 10 Kasım hutbesinde bir cümle Fatiha bile okumayan.  Ayasofya’yı ülkeye yeniden kazandıran Mustafa Kemal Atatürk’e minberden elinde kılıç; Hıristiyan artığı, kardinal kılıklı diyanet işleri başkanının Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okumasını alkışlayan, dinleyen, sesini çıkartamayan üniformalı din baronlarının varlığından usandım.

Düzce’de bir müftü Cuma hutbesinde vaaz veriyor. “Selanik göçmenlerinin sabatay” olduğunu söylüyor. Bu müftünün beklentisi de Atatürk’e dolaylı saldırıp bir yerden kendisine köşe kapmak. Sahi bunlar hangi dinin soytarıları ki, tepemize, bir, bir getirilip oturtuluyor ve milletin sırtından besleniyorlar. Bunlar dinin üzerinden yol alıyorlar. Belli ki ödül bekliyorlar.

Bir başka manyak… Psikopat; Milli Eğitimde görevli Din dersi öğretmeni elinde tüfekle poz verip meydan okuyor. Kendisini bir bok zannetmiş. Bu manyağa, bu millet; çocuklarını nasıl emanet ediyor? Aklım alası değil.

Genelkurmay başkanlarına “gizli yahudi” diyen, Atatürk'e  kin kusan, AKP politikalarına karşı çıkanlara “pezevenkler, kaltaklar, orospular, köpek oğlu köpekler, embesiller, kitapsızlar” diyen karşıdevrimci gazeteci kutsal topraklarda viagra’dan öldü… Hulusi Efendi, bu gazetecinin başyazar olduğu Atatürk düşmanı köktendinci gazeteye derhal taziye telefonu açtırdı, “haksızlığa karşı en zor zamanlarda konuşmasını bilmiş ve dik duruşundan asla taviz vermemiştir, Türk gazeteciliği açısından yeri doldurulmayacak bir boşluk oluşmuştur” denildi, “genelkurmay başkanlığı adına başsağlığı” diledi. Diyen Türk ordusuna dışarıdan girmiş, tarikatın açtığı yolda hızla yükselmiş bir kimlik.

Atatürk'e firavun diyen, 29 Ekim 1923'ü, yani Cumhuriyet'in ilan edildiği tarihi “değerlerimizden kopma tarihi” olarak nitelendiren, “ne mutlu Türküm diyene” diyemeyen, “ne mutlu Müslüman’ım diyene” diyen, Türk kimliğiyle Müslüman kimliğini sanki birbirlerine karşıt kavramlarmış gibi gösteren dinci yazar hastalandı… Hulusi Efendi koşa, koşa evine ziyarete gitti, çocukluğundan beri kendisini okuduğunu filan anlattı.

“Atatürk'ün kız çocuklarına alkol içirdiğini, ırzına geçtiğini” yazan, “Atatürk'ün manevi kızıyla yattığını” yazan, Fethullah Gülen'i eleştirenlerin “psikopatik düşmanlar olduğunu” yazan, kumpas tetikçisi bavulcu gazeteci Mehmet Baransu'nun “ruhu iyi adam” olduğunu yazan, karşıdevrimci gazetenin yazarı hastalandı… Hulusi Efendi koşa, koşa hastaneye gitti, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Aynı yazar, Hulusi efendinin ziyaretini eleştirenler hakkında “kuyruğuna bastıklarım, rögar fareleri, kurbağalar gibi vıraklıyorlar, kuçu kuçular, enik ciyaklaması, tasmalılar” diye yazdı. Atatürk’ün sıralarından geldiğini söyleyen üniformalı din baronu ağzını açamadı.

Mısırlı’dan, Tarih… İskilipli Atıf’tan Vatanseverlik… Derviş Mehmet’ten Devrim… Saidi Nursi’den Ahlak… Vahdettin’den, Masumiyet… Abdülhamit’ten Demokrasi…  Dersleri ile tarih yazanların ahlakını elbette sorgulayacağım. Bu siyasiler, milleti topsulaşmış cehalete sürüklerken susacak değilim.

Ayasofya'nın minberine çıkmış, bu topraklarda yeniden ezan okunmasını sağlayan Atatürk'e “lanet” okuyor. Bu milletin milli mücadele, özgürlük, bağımsızlık, demokrasi ve cumhuriyet tarihi gayet net bir tercihtir… Ya Mustafa Sabrilerin safındasın, ya da Kuvayı Milliye'nin…

Atatürk'e “lanet” okuma nankörlüğünü gösteren diyanet işleri başkanı… Ayasofya İmamı, Tıpkı kendisi gibi Atatürk'e “lanet” okuyan Mustafa Sabrilerin, Dürrizadelerin manevi mirasçısıdır!

Osmanlı’ya 2.nci Dünya savaşında Balkanları kaybettiren, balkan savaşlarında Osmanlı ordusunun tarikatlarca dörde bölünmesinden kaynaklandığını bir iyice okumak gerekir… din kimseyi kimlik sahibi yapmaz. Ellerini Allah’a açmış ulusuna özgür, bağımsız vatan hediye etmiş. Kul olmaktan. Ümmet olmaktan kurtardığı kimliklerin hakaretine maruz kalmak. Her fani ölümü tadacaktır sözünü unutmaması gereken besleme. Dirisinden dedeleriniz, ölüsünden sizler korkuyorsunuz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BUNLAR, NASIL, DİN, ADAMLARIDIR?,
Yorumlar
Diğer Haberler
ÜNSAL “KIRŞEHİR BELEDİYESİ SINIFTA KALMIŞTIR."
ÜNSAL “KIRŞEHİR BELEDİYESİ SINIFTA KALMIŞTIR."
TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde
TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde
UĞUR MUMCU  TÖRENLE  ANILDI
UĞUR MUMCU TÖRENLE ANILDI
Halk için bedel ödediler…
Halk için bedel ödediler…
Kırşehir
Kırşehir'de 91 Köye Ulaşım Sağlanamıyor
Gece Boyu Kar İle Mücadele Eden Kırşehir Belediyesi Ekiplerine Çorba İkramı
Gece Boyu Kar İle Mücadele Eden Kırşehir Belediyesi Ekiplerine Çorba İkramı
HAMİLE VE ENGELLİ ÇALIŞANLAR 3 GÜN İZİNLİ OLACAK
HAMİLE VE ENGELLİ ÇALIŞANLAR 3 GÜN İZİNLİ OLACAK
EKİCİOĞLU, UĞUR MUMCU’YU ANMA MESAJI YAYINLADI
EKİCİOĞLU, UĞUR MUMCU’YU ANMA MESAJI YAYINLADI
O İlçede Elektrik Su GSM kulanılmaz halde
O İlçede Elektrik Su GSM kulanılmaz halde
 DOĞAYA YİYECEK BIRAKILDI
DOĞAYA YİYECEK BIRAKILDI
Yılmaz Zengin
Yılmaz Zengin'in Acı Günü
Kırşehir’de şiddetli rüzgar yüksek gerilim hattı direklerini eğdi
Kırşehir’de şiddetli rüzgar yüksek gerilim hattı direklerini eğdi
Murat Köse
Murat Köse'nin organizasyonu Kırşehirlileri ikiye böldü
ENGELSİZ YAŞAM REHABİLİTASYON VE GÜNDÜZ BAKIM MERKEZİ’NDE KARNE TÖRENİ DÜZENLENDİ
ENGELSİZ YAŞAM REHABİLİTASYON VE GÜNDÜZ BAKIM MERKEZİ’NDE KARNE TÖRENİ DÜZENLENDİ
        GÖÇEN KUYRUKLAR TEKRAR HAYATIMIZA GİRDİ
GÖÇEN KUYRUKLAR TEKRAR HAYATIMIZA GİRDİ
EKİCİOĞLU, YARIYIL TATİLİ MESAJI YAYINLADI
EKİCİOĞLU, YARIYIL TATİLİ MESAJI YAYINLADI
TORUNU DÜNYA BİRİNCİSİ MUCURLU
TORUNU DÜNYA BİRİNCİSİ MUCURLU
MAHKEMENİN KARARI TAKTİRE ŞAYAN DENİLDİ
MAHKEMENİN KARARI TAKTİRE ŞAYAN DENİLDİ
BELEDİYEMİZDEN “TATİL KİTAPLARINIZ BAŞKAN AMCANIZDAN” KAMPANYASI
BELEDİYEMİZDEN “TATİL KİTAPLARINIZ BAŞKAN AMCANIZDAN” KAMPANYASI
AFAD İnceledi : Köyün Taşınması Gündemde
AFAD İnceledi : Köyün Taşınması Gündemde
Ekicioğlu
Ekicioğlu'ndan Mahallelilerle İstişare Toplantısı
Kırşehir
Kırşehir'de Ucuz Sıvı Yağ Kuyruğu oluştu
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI
İLHAN, İVEDİLİKLE DÜZENLEMELERİN YAPILMASI GEREKEN HUSUSLARI BAKANA SORDU
İLHAN, İVEDİLİKLE DÜZENLEMELERİN YAPILMASI GEREKEN HUSUSLARI BAKANA SORDU
BELEDİYEMİZDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK VE YİYECEK YARDIMI
BELEDİYEMİZDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK VE YİYECEK YARDIMI
 Motorinde 52 KRŞ/LT Zam ..Zam..Zam
Motorinde 52 KRŞ/LT Zam ..Zam..Zam
KIRŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEDE TAM NOT ALDI
KIRŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEDE TAM NOT ALDI
Şehit Ayberk Soyutemiz Kırşehir
Şehit Ayberk Soyutemiz Kırşehir'de Toprağa Verildi
ŞEHİT ASKER İÇİN KÖYLÜLER SEFERBER OLDU
ŞEHİT ASKER İÇİN KÖYLÜLER SEFERBER OLDU
 Yeni bir geven türü buldular.
Yeni bir geven türü buldular.
Covi19 Kapsamında Kuruldan Yeni Kararlar
Covi19 Kapsamında Kuruldan Yeni Kararlar
Hekimler yoksul maaşı istiyor
Hekimler yoksul maaşı istiyor
Kırşehir ESOB,
Kırşehir ESOB, ''Hesabını Vatandaş Sorsun''
CHP
CHP'li Belediye Başkanları Ardahan'da Bir Araya Geldi
Göç İdaresinde Dönen Dolaplarda Ankara-Kırıkkale-Kırşehir Hattı
Göç İdaresinde Dönen Dolaplarda Ankara-Kırıkkale-Kırşehir Hattı
İTİBAR VE DIŞ GÜÇLER!
İTİBAR VE DIŞ GÜÇLER!
Kırşehir
Kırşehir'e şehit ateşi düştü
Kayseri Üniversitesi Rektörü Karamustafa,
Kayseri Üniversitesi Rektörü Karamustafa, ''Kırşehir Ahiliğin Başkentidir''
Yüksek aidata itiraz edebilirsiniz
Yüksek aidata itiraz edebilirsiniz
Kırşehir
Kırşehir'de Nikah Sayısında Artış
 Canına Kıyan Genç Adam İle İlgili Kahreden Detay
Canına Kıyan Genç Adam İle İlgili Kahreden Detay
Ahiliğin merkezi Kırşehir değil Kayseri’dir
Ahiliğin merkezi Kırşehir değil Kayseri’dir
KİMSE İNKÂR EDEMEZ.  TARİKATLAR DEVLET YÖNETİYOR!
KİMSE İNKÂR EDEMEZ. TARİKATLAR DEVLET YÖNETİYOR!
Müzik Odaklı Kalkınma Hamlesi Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Müzik Odaklı Kalkınma Hamlesi Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı