Haber Detayı
24 Nisan 2022 - Pazar 23:55
 
ATEL’Lİ DEMOKRASİ
Hıristiyan şeriatı, kilise öğretisiydi. Neydi kilise öğretisi? Aklını bir yana bırak! Kutsal kitabın dediği dediktir! Devlet düzenini Allah kurmuştur. Kral gücünü gökten alır. İnsan hakları ve temel özgürlükler mi? Neye göre? Tanrıya göreyse mesele yok. Haydi canım sen de! Hukuk Tanrı’nın hukukudur. Bu sözler size tanıdık geliyor mu?
GÜNDEM Haberi
ATEL’Lİ DEMOKRASİ

ATEL’Lİ DEMOKRASİ

Demokrasi inanca karşı değildir...  Dinsel şeriat demokrasiye karşıdır.

Hıristiyan şeriatı, kilise öğretisiydi. Neydi kilise öğretisi? Aklını bir yana bırak! Kutsal kitabın dediği dediktir! Devlet düzenini Allah kurmuştur. Kral gücünü gökten alır. İnsan hakları ve temel özgürlükler mi? Neye göre? Tanrıya göreyse mesele yok.  Haydi canım sen de! Hukuk Tanrı’nın hukukudur. Bu sözler size tanıdık geliyor mu?

Hiçbir din insanı kimlik sahibi yapmaz.

Toplumların kaderini hiç şüphesiz, en başta tercih ettikleri yönetim biçimleri ve siyasi rejimleri belirler. 98 yıl sonra tornistan eden düşünce… Onurlu milletler yönetimlerini tek adama teslim etmezler. Hür iradeye ipotek koydurmazlar. Farkında olmayalım diye yoksul, anlamayalım diye, çağdaş eğitimden uzaklaştırıyorlar. Gerçeklerden soyutlanmış toplumlar için uyku hali, ölümcüldür.

Onların Demokrasisi…

Oğlun imam hatipten arkadaşı. THY basın müşaviri 41 şirkette yönetim kurulu üyesi olup milletin vergilerinden 41 yerden maaş alacak. Aynı THY bu kimlik dahil diğer yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkına yüzde 190 zam yapacak. Devlete yön verenler kasada para yok deyip emekliye sırtını dönecek. Diğer yanda 70 yaşında bir ihtiyar pazar artıklarıyla beslenecek. 4 diploması olan genç çöpçülük yapacak. Kargo şirketinde hamal, markette kasiyer olup yerleri paspaslayacak. Onlarda sadece saltanatları uğruna, milletin sırtından 8 milyon mülteci besleyecek.

14 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz eden 10 Suriyeli mültecinin cebinden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin verdiği maaş kartı çıkacak, ya birde Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı olsaydı!

Yıllar önce bir köyde yaşayan ahlaksız bir adam; aynı köyde yalnız yaşayan bir kadına zorla tecavüz eder. Kadın şikâyetçi olur. Adam hapse girer. Aradan birkaç ay geçer. Kadın köy meydanında tecavüzcüyü görür. Doğru yargıca gider ve sorar. ‘Nasıl olur da; bu adam dışarıda gezer’? Der.  Yargıç; ‘hükümet kanun çıkarttı. Kanuna göre bizde salıverdik’. Der… Kadının cevabı; ‘bak hâkim bey o adam hükümetin ırzına değil. Benim ırzıma geçti’... Der.

Bu ülkede demokrasinin ırzına geçildi. Hem de milletin gözü önünde. Bu millet oylarıyla tecavüzü kutsadı. Saraydan alınan yetki 99 yıl sonra tekrar saraya teslim edildi…

Okumuşluğun manası yok. Doğrusuyla, eğrisiyle böyle. Şeriat isteyip laik ülkelerde yaşıyorlar. İmam hatipleri destekleyip, kendi çocuklarını yurt içinde ve dışında özel okullara gönderiyorlar. Çaldıkları ile yaptıkları yatırımlarını, laik ülkelere taşıyorlar. Yetim hakkı diyorlar. Haram diyorlar. Günah diyorlar. Domuz etini yasaklayıp, domuz gibi yiyorlar…

Şehitliği övüp askerlikten kaçıyorlar. Terör korkusundan zırhlı araçlara biniyorlar. Korkmayın deyip fakirlik Allaha yakın olmaktır deyip en az 4 yerden maaş alıyorlar. Yoksullara ‘hadi gene iyisiniz, ölünce yeriniz öbür dünyada 7nci katta şehitlerle komşu olacaksınız’ mavalının ardından, ‘şükredin’ diyorlar. Bunlara hattirin lan diyecek kimse yok. Ama 7’den 70’e herkes şikâyetçi! Buna rağmen bu adamlar yüzde 30 oyu hangi kılıfa uydurup alıyorlar? Kendinizi hiç sorguladınız mı?

Seni yöneten zenginleşiyorsa çıkardığı yasalara iyi bakın. O yasalar seni korumak için değil, kendisini senden korumak içindir… Malcolx…

Yolsuzluğu ve yoksulluğu bir millet kendi besler. Bundan iktidar ve muhalefet sonuna kadar istifade eder ve kullanır. Bunlar bir tencerenin karşılıklı kulplarıdır. Tencerenin içinde sadece kendi çıkarları kaynar. Yoksulluk sadece İslam ülkelerinde “kader” diye yutturulur! Bu anlayışa, Türkiye dâhildir.

Onlar; egemenlik ve zenginliklerini iktidarlarını korumak için alttakilerin din silahı ve ideoloji ve kutsal vahiylerle cahilleşmesine çalışırlar.  Çünkü onlar cehaleti yığın ve ümmet haline getirerek, şeyhleri, dinleri ve ideolojik kutsalları için kardeş savaşları çıkartabilirler.

Sermayenin bilgi referanslı aklı, devletleri ve siyasetçileri tanrı üzerinden konuşturarak, din okulları açarak, din eğitimlerini zorunlu hale getirerek, cehaleti ve gericiliği küresel ölçekte örgütlüyor. Cehaletin kuşatması ve kıskacındaki toplumlar, dincilik, ırkçılık ve milliyetçilik üzerinden zehirleniyor ve kutuplaştırılıyor. Bugün Türkiye’de yaşanan tablo bu gelişmelerin kaynaklaşmasının bir parçasıdır. Atellenmiş demokrasi budur.

‘Sen kim oluyorsun da benim yaşadığım hayatı yargılıyorsun? Ben mükemmel değilim ve olmak zorunda da değilim! Parmağın ile beni işaret etmeden önce ellerinin temiz olduğundan emin ol’… Bop Marley.

Türkiye cumhuriyetinin kuruluşunda, Cumhuriyetin bir “Diyanet”i vardı. 80 yıl sonra!  Şimdi diyanetin bir “Cumhuriyeti” var… Bu gelişim gerçekliği laikliğin ortadan kaldırılması, eğitim sistemlerine ve yaşama doğrudan müdahalesi olduğu gerçeği görmezden gelinirken, onlar karanlığın kapılarını aralarken geçmişin altın sırmalı paşaları, bugün altın sırmalı kaftanlı İmam hatipli azizlerle yer değiştirince! Yaşamdan çıkan sadece çağdaşlık değil. Karanlık çağın kapılarının arkasında görülemeyen çıkar ve ikballeridir.

Kendisini şeyhülislam ilan etmiş, kardinal kılıklı bir adam Cumhuriyet ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk düşmanları için el açıp dua ediyor ve ettiği dualara karşısına apteshane ibriği gibi dizilmiş üniformalı din baronları  “Âmin” diyorlarsa. Biz askerler Atatürk’ün sıralarından yetiştik demeleri onların en büyük yalanlarıdır.

Sen benden üstün değilsin… Diyemiyorsan. Eli kanlı celebe boynunu uzatmışın demektir. Üniformalı din baronlarının sayesinde din eşkıyaları Atatürk’ün ülkesinde salon efendileri oldu.

Ortaçağ artığı akılların kendini felsefeci, fıkıhçı, kelamcı, ilahiyat bilim adamları olarak pazarlayan tarikat uşakları Ayasofya’nın etrafını doldurmuş. Aklınıza Menemen olayları ve Kubilay’ın başını bağ bıçağı ile koparıp sırığa takan derviş Mehmet ve canilerini getirmedi mi.

İşgal dönemi Meclis açılmıştır. Yıl 1920… “Mustafa Kemal ve Ankara hükümeti kahpedirDiyenlerin artıkları, bugün bu toprakların üzerinde “Hilafet” pankartları taşıyor. Tarikatlara Osmanlı döneminde yasaklar koyan II. Mahmut’a “gâvur padişah”. Tekke ve zaviyeleri kapatan Mustafa Kemal Atatürk’e “Deccal” diyen şeytanın uşakları bağırıyor ‘Hilafet’… Duymadınız mı? Sağır mıydınız? Yeter ki anlı şanlı hükmünüz sürsün. İnsanlar uşaklığa alışmış ise. Uşaklık en geçerli marifet olacaktır. Bugün bunlara, yarın diğerlerine!

Kimse inkâr edemez.  Tarikatlar devlet yönetiyor!

21nci yüzyılda; Türk insanının cemaatten, tarikattan öğreneceği hiçbir şey yoktur. Bugünün Türkiye’si, Atatürk Türkiye’sini tenkit edecek düzeyde hiç değildir. Onların Yeni Türkiye’sin de sadece yalan, vurgun, talan, yoksulluk ve biat var. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’sinde, Kuvvetler ayrılığı, hukuk düzeni, tarafsız yargı, insan olmanın öz güveni vardı. Biat değil. Akıl vardı. Bugün; ‘Din kılıflı milliyetçilik öncülüğünde, Ülke rejim değiştiriyor’!

Bireylerde Yurttaşlık bilinci yoksa.

Siyasal İslamcılar devleti ele geçirdikten sonra; Cumhuriyet değerlerini yok sayarak, çağdaş, laik ve demokratik toplum düzenini yok etmeye çalışan, yüce Allah, Hazreti Peygamber ve Kuran-ı Kerim adına konuşan, kendilerini memur edinen mürteci sürüsünün bu ülkede egemen olması sonucu önce gençlerimizi, sonra geleceğimizi kaybediyoruz. Farkında mısınız?

Bu ülkede her kula nasip olmayacak, düşünmeyen, tartışmayan eyyamcı, çıkarcı bir seçmen kitlesi var. Koşulsuz teslimiyet içinde olmak, kutsallık değil, insanlığın ayaklar altına alınmasıdır. Bugün bu ülkenin insanı, gençleri ayaklar altında. Gençlerin geleceğini, çocukların gülücüklerini çalan, umutlarını silen bir başka sistem yoktur.

İsyanı olmayanın erdemi olmaz.

Kant tanrıyı tahtından indirmişti…

Robespierre; ayaklanıp kralı tahtından indirdi.

Cumhuriyet bir taht devirme işidir. 14. Louis ve Kraliçe Marie Antoinette’in bıraktığı boşluktan Cumhuriyet doğmuştur. Bir ülkede Sultan varsa, Cumhuriyet yoktur… Bunlar; saltanatları için, Cumhuriyeti yok etmek istiyorlar. Çünkü Cumhuriyet isyanların rejimidir!

"Halkı bu ‘gaflet uykusundan’ uyandırmak zorundasınız. En kötü kapitalizm, en fakir, en az gelişmiş ülkelerdedir. Büyük marketlerimiz var. Girdiğiniz zaman lüks ve büyüklükten şaşırıyorsunuz Ambalajları dünya seviyesinde. Fakat Amerika’da, Almanya’da bir market böyle ham malları tezgâha koyamaz. Toplum ve devlet daha uyanık ve örgütlüdür. Buna da uygarlık düzeyi farkı deniyor. Kapitalizmin kahrını çekenler fakir halklardır. Zengin üreticilerin sömürdüğü pazarlar az bilgili, iyi örgütlenmemiş ülkeler halklarının müşteri olduğu pazarlardır. Örgütlü ve zengin ülkelerin müşterileridir. Her ülkenin halkı aldatılır. Fakat en cahil olan en çok aldanır. Bizim halkın ülkenin nabzını tutmak ve dünya ile karşılaştırmak için bilgi ve olanakları yok." Doğan Kuban.

Çalınan sadece para değil. Tükenen bir ülkede yaşayan insanların; insani değerlerinin tümüdür.  Yerine koyamazsınız.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: ATEL’Lİ, DEMOKRASİ,
Yorumlar
Diğer Haberler
BU MİLLET, 2023 YILINDAN ÖNCE UYANIR MI?
BU MİLLET, 2023 YILINDAN ÖNCE UYANIR MI?
Sel Bölgesine Kırşehir
Sel Bölgesine Kırşehir'den Destek
Kırşehir
Kırşehir'de Yaşlı Hizmet Merkezi Faaliyete Geçiyor
KÖYDE ŞENLİK DEĞİL FESTİVAL VARDI
KÖYDE ŞENLİK DEĞİL FESTİVAL VARDI
GENEL-İŞ’TEN BELEDİYEDE ÇALIŞAN İŞÇİLERE GÜZEL HABER!
GENEL-İŞ’TEN BELEDİYEDE ÇALIŞAN İŞÇİLERE GÜZEL HABER!
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ OSMAN UÇAR, 26. PAZARLAMA KONGRESİ’NE KATILDI
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ OSMAN UÇAR, 26. PAZARLAMA KONGRESİ’NE KATILDI
26. Pazarlama Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Başladı
26. Pazarlama Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Başladı
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu,
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ''Tüm Yollarımız Yenilenmiş Olacak''
AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal,
AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, ''Seçimleri Tekrar Kazanacağız''
Kadın Emek Pazarı Cacabey Meydanı
Kadın Emek Pazarı Cacabey Meydanı'nda Açıldı
Yalan reklamların siyasi aktörleri…
Yalan reklamların siyasi aktörleri…
İnşaat Atıklarını Kılıçözlü Deresi
İnşaat Atıklarını Kılıçözlü Deresi'ne Döktüler
İl Sayısı 100
İl Sayısı 100'e Çıkıyor
TÜRKİYE
TÜRKİYE'NİN ÇERNOBİL'İNDE FIRAT NEHRİ'NE 20 TON SİYANÜR KARIŞTI
UYGARLIĞIN İLK ŞARTI ADALETTİR…
UYGARLIĞIN İLK ŞARTI ADALETTİR…
Kırşehirli İş İnsanı Çetin Ay Cumhurbaşkanı Adayı
Kırşehirli İş İnsanı Çetin Ay Cumhurbaşkanı Adayı
EKİCİOĞLU, AHİ KÜLLİYESİ’NDEKİ ZANAATKÂRLAR ÇARŞISI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
EKİCİOĞLU, AHİ KÜLLİYESİ’NDEKİ ZANAATKÂRLAR ÇARŞISI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
"MAZOT OLDU OTUZ MASALLARA TOKUZ"
"MAZOT OLDU OTUZ MASALLARA TOKUZ"
AKP asgari ücrete yapılacak zam oranını açıkladı
AKP asgari ücrete yapılacak zam oranını açıkladı
Ekmekten Bu Kez Poşet Çıktı
Ekmekten Bu Kez Poşet Çıktı
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, SERT ZEMİN VE ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, SERT ZEMİN VE ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
Kırşehir
Kırşehir'in Başsavıcısı ve Ağır Ceza Reisi Değişti
AİLE YAŞAM MERKEZİ YILSONU GÖSTERİSİ BEĞENİ TOPLADI
AİLE YAŞAM MERKEZİ YILSONU GÖSTERİSİ BEĞENİ TOPLADI
Aksoy Araştırma son seçim anketini yayımladı:
Aksoy Araştırma son seçim anketini yayımladı: 'Cumhur' iki haftada eridi
TURK SAĞLIK-SEN 30 YAŞINDA
TURK SAĞLIK-SEN 30 YAŞINDA
NAAŞ-I MUHTEREMLER ADLI OYUN SAHNELENDİ
NAAŞ-I MUHTEREMLER ADLI OYUN SAHNELENDİ
Üniversitemiz Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi Türk Patent ve Marka Kurumundan ‘’Marka’’ Belgesini Aldı
Üniversitemiz Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi Türk Patent ve Marka Kurumundan ‘’Marka’’ Belgesini Aldı
Kırşehirli Gençler Ali Dağı
Kırşehirli Gençler Ali Dağı'nda Kayboldu
İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediye Başkanları Birliği İklim Semineri Kırşehir
İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediye Başkanları Birliği İklim Semineri Kırşehir'de Düzenlendi
 İLHAN: "ŞU ANKİ HALİ İLE BİNA TADİLATLA ONARILACAK DURUMDA DEĞİLDİR!"
İLHAN: "ŞU ANKİ HALİ İLE BİNA TADİLATLA ONARILACAK DURUMDA DEĞİLDİR!"
Seher Ünsal, Milletvekili Metin İlhan için sert sözler kullandı.
Seher Ünsal, Milletvekili Metin İlhan için sert sözler kullandı.
Vali, Emanet Sazla Türkü Söyleyen Ozan
Vali, Emanet Sazla Türkü Söyleyen Ozan'a İlk Sazını Hediye Etti
Üniversitemiz Kalite Yönetim Koordinatörlüğü Ekibi EFQM Modeli Eğitimlerine Başladı
Üniversitemiz Kalite Yönetim Koordinatörlüğü Ekibi EFQM Modeli Eğitimlerine Başladı
EKİCİOĞLU, KAEÜ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI
EKİCİOĞLU, KAEÜ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI
Sel Sularına Kapılan Kırşehirli Vatandaş Hayatını Kaybetti.
Sel Sularına Kapılan Kırşehirli Vatandaş Hayatını Kaybetti.
GAZETECİ YAZAR DEMİRAĞ’DAN KIRŞEHİR ÖVGÜSÜ!
GAZETECİ YAZAR DEMİRAĞ’DAN KIRŞEHİR ÖVGÜSÜ!
Binali Yıldırım
Binali Yıldırım'ın Kırşehir'e Söz Verdiği Proje Rafa Kalktı
 FARKINDALIK EĞİTİMİ VE BOZKIR KARTALI!
FARKINDALIK EĞİTİMİ VE BOZKIR KARTALI!
‘’KAÇ ÖĞRENCİNİN DAHA ÖLMESİ GEREKİYOR’’
‘’KAÇ ÖĞRENCİNİN DAHA ÖLMESİ GEREKİYOR’’
CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından kriz açıklaması
CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından kriz açıklaması
Ankara
Ankara'yı Downburst ve Süper Hücre Vurdu
Hasan Aydoğan Dedeli
Hasan Aydoğan Dedeli'de Toprağa Verildi
Kızırmak Adı Gibi Akmaya Başladı
Kızırmak Adı Gibi Akmaya Başladı
YUSUF AYDIN YENİ İL SAGLIK MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
YUSUF AYDIN YENİ İL SAGLIK MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
Dolu ve Sağanak Yağış Sanayi
Dolu ve Sağanak Yağış Sanayi'de Su Baskınlarına Yol Açtı
Trafik Tedbirleri Alınmayan Yol, Kazalara Davetiye Çıkarıyor
Trafik Tedbirleri Alınmayan Yol, Kazalara Davetiye Çıkarıyor
Haber Yazılımı