Haber Detayı
15 Temmuz 2021 - Perşembe 21:16
 
Kimin, kimlerin bayramı? İktidarlarını kurtarıp pekiştirenlerin mi? Bu işten bir şekilde sıyrılanların mı? Dincinin, dinciye karşı ayağa kalkması. Kan dökmesinin nasıl bir tanımı olur? Bu yapının devleti ele geçirme süreç ve idealleri iyi okumak gerekir.
GÜNDEM Haberi

ALÇAKTAN DAHA ALÇAK DAHA NE VARDIR? BU SÜREÇ VE İÇİNDE OLANLAR. AYNI ADRESTE OLUP, FARKLI KULVARLARDA YAN YANA HALAY ÇEKENLER!

Kimin, kimlerin bayramı? İktidarlarını kurtarıp pekiştirenlerin mi? Bu işten bir şekilde sıyrılanların mı? Dincinin, dinciye karşı ayağa kalkması. Kan dökmesinin nasıl bir tanımı olur? Bu yapının devleti ele geçirme süreç ve idealleri iyi okumak gerekir.

Bu ülkeye karanlık geceyi yaşatanlara, kandan beslenenlere lanet olsun…

Darbe girişimini Eniştesinden öğrenen Cumhurbaşkanı! Darbe girişimini bir Binbaşıdan öğrenen MİT Müsteşarı. F16 uçuracak pilot yok diyen Hava kuvvetleri komutanı. Boğazına postal bağcığı geçirilmiş teslim alınmış genelkurmay başkanı bu ülkenin başında Milli Savunma bakanı ise! 15 Temmuz Allah’ın lütfu olacaktır.  

Halka rağmen darbeleri savunmak ahlaksızlıktır. Ancak; darbeye zemin hazırlayanlarda alçaktan daha alçaktır. Alenen ve açıkça ben geliyorum diyen bir yapılanma. Devleti kuşatan. Hatta teslim alan dinci akımın kan döktüğü lanet saatler. Hazırlık geçmiş yıllara dayalı. 

Unutmayın; savaşta,  babalar çocuklarını. Barışta, çocuklar babasını gömer! Ölmüş bir asker için savaşın kazanılmış olmasının bir anlamı yoktur. Bunun anlamı şudur! Savaşı siviller çıkartır, askerler savaşır ve ölür. Bedeli halk öderken, kazanan sadece onlardır.

Mustafa Kemaller, dağılmış, silahları toplanmış bir ordudan zafer kazanan ordu yarattı. Bunlar, ABD’nin Cumhuriyet Ordusunu tasfiye operasyonunun alet oldular. Mustafa Kemaller, millî devleti kurdu. Bunlar; küreselleşip, onların kurduğu devleti yıkıyorlar. Mustafa Kemaller, okuryazarlıktan çağdaş ülke yarattılar. En hakiki mürşit ilimdir dediler. Bunlar çağdaş bir ülkeyi din baronlarına tarikat, mafya artıklarına, silah tüccarlarına, kara paracılara geçit yeri yaptılar. Hatta teslim ettiler.

'Yeryüzünde bir başka toplum gösterilemez ki, biz Türkler kadar öz benliğini yitirip mensup bulunduğu din içerisinde erimiş olsun. Bir başka Müslüman toplum yoktur ki; biz Türkler kadar ulusal gelenek ve niteliklerini, dilini, tarihini ve her şeyini İslamiyet adına unutsun ve kendinden olmayan bir kılığa bürünsün. Ve üstelik bununla da kalmayıp, dini uygulayacağım diye kendi öz ceddinin ruhuna tükürsün'. İlhan Arsel

İslam âlemi; bilimde neden bu kadar geri? Bunları düşünüyor musunuz? İslam âleminde hangi üst akıl bir ülke yönetiyor? Hıristiyanlar, Yahudiler, Şintoistler, Budistler, Hinduistler, Ateistler, Deistler bilimsel, teknolojik buluşlar yaparlarken, İslam âlemi; niçin bilimsel, teknolojik buluşlar yapamıyor?

Onlar gibi olacaksınız…

‘Onlar gibi yaşayacak, onlar gibi davranacaksınız. Fırsatlar ayağınıza gelecek’. Fetullah Gülen… Yargıya, Polis Teşkilatına çok kolay sızdılar. Zor olan ise Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine sızmaktı. Bu sızma girişimi 80’li yıllarda sistematik olarak başladı. Yakayı ele verenler ordudan atılırken, iyi kamufle olmuş olanlar en üst rütbeye hızla yükseldiler. Emir komuta yapısını altüst ettiler. Erbakan’ın kadayıfın altı kızardı. Sıra üstünde sözleri bu çalışmanın sanki tanım ve tarifi gibiydi.

Bu işin farkına varan dönemim Cumhuriyete bağlı, yurtsever, Atatürkçü tüm general, subay ve astsubaylar kumpas davaları ile devre dışı bırakıldı. Bu iş kombine olarak ABD desteğiyle, finansörlüğü ile yapılıyordu. Sam amcaları Türkiye’nin başına çorap örmedeki mahirliğini “Ilımlı İslam” manifestosuyla gösteriyor, BOP devreye sokuluyordu.

Türk Ordusunun içi boşaltılıyor…

Sevr'e baktığınızda, Osmanlı ordusu emperyalist ülkelerin en büyük engelidir. Öncelikli olarak asker terhis edilmiş. Saflar belirlenmiş. Silahlar toplatılmış ve Anadolu'da işgal başlamıştır. Tarih bu kez benzeri, ancak farklı şekilde bu topraklarda hayat buluyordu. Bu millet; kendi bağrından çıkmış Mehmetçiği kirleten argümanların baş aktörleri olan siyasileri suçlamak yerine, Nedense, Türk Silahlı Kuvvetlerini seçtiler?

Her dönemde olduğu gibi bu dönemde şer odaklarına yardım ve yataklık edenler, dış güçlerin piyonu onların atanmış memurları olan siyasiler; şer odaklarının isteği doğrultusunda, Türk ordusu için, kamuda potansiyel bir suç kurumu olduğu izlenimi yıllara dayalı olarak yarattılar. Sahte içi boş yalanlar, iftiralar ve karalama senaryoları gizli tanık ve yargı yoluyla pekiştirilerek, Türk ordusu acz içine düşürüldü. Medya yoluyla TSK karalama ve yaygınlaşma hız kazandı. Ordu kumpastan çıkma yerine, kendini mütemadiyen savunur hale geldi.

Abdullah Gül! ‘Ne Mutlu Türküm Diyene… Lafını her yere yaza, yaza ülke ilkel bir hale dönmüştür'! Tek parti devrinden kalan zihniyetin değişmesi, İslam’a bakış açısından değişmesi gerekir kanaatindeyim. Bu açıdan 2.cumhuriyet ve Yeni Osmanlıcılık kavramlarının tartışılması çok sağlıklı'! Derken. Muhalefette boş durmuyordu. Sena kaleli  “Atatürk ilkelerinin bekçisi olmak zorunda değilim…” Derken, ‘Tekkeler açılmalıdır, oralar kültür yuvalarıdır…’ diyen Bülent Kuşoğlu. Noktayı ortalı yerine koyan Kılıçdaroğlu; ‘Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım’. Diyebiliyordu.

İktidar savcı. Muhalefet avukat oluyor. Ülkenin dibi oyulurken, Türkiye Büyük Millet Meclis salonları polemiklere ev sahipliği yapıyordu. Muhalefet partisi üyeleri Fetullah için “Bilge”, Tarikatlara saygılıyım derken! İktidar bağırsaklarını temizleyen Türkiye’den söz ediyor. Özlem çağrıları yapılıyordu. Bu sırada hazineden ödenen yolluk, harcırahlar, hediyeler, çantalar dolusu Amerikan Dolarları Fetullah seviciler tarafından Amerika’ya taşınıyordu.

FETÖ Militanlarının Yönettiği yargıya güvenmek. Siyahla, beyaz kadar zıt olan gerçeği anladıklarında TSK sarı öküzü çoktan teslim etmişlerdi.

USA We agreed with AKP-JDP and put Turkish army ınto cage… ABD AKP ile anlaşıp Türk ordusunu kafese koyduk.

Sona gelinmesine rağmen hiçbir muvazzaf asker 'Kral çıplak' diyemiyor, Cemaat’in ismini yüksek sesle bir tehdit olarak telaffuz etmemiştir. Cemaatin, hükümetle tam bir işbirliği içinde olduğu deneyimle sabit olmasına rağmen, safça, hükümetten medet umularak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin aklanacağı düşüncesiyle tümüyle pasif durumda tutulmuştur. ‘Hukuka güveniyoruz ve hukuki süreçlere saygılıyız’ lafları içi boş bir klişe olarak, ‘hukuksuzluğa övgü’ halini almış, TSK’yı saldırılara açık ve hassas halde bırakmıştır. 

İhbarlara kâğıt parçası, lav silahının boş kovanına boru diyenler seslerini yükseltemediği gibi savlarının da altında kalarak hapsedilmişlerdir. Kasap soğan ilişkisinin mucidi Özkök Fetullah Gülenden övgüler alıyordu.  AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, Özkök’le, 14 Kasım 2002’de Genelkurmay Karargâhında yaptığı ‘mahrem’ görüşmenin de, ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfovitz’in tavassutuyla olduğu ortaya çıkıyor... Hollanda düşünce kuruluşu, bir raporunda, Tayyip Erdoğan’ın ‘laikliğe bağlılığını’, Hilmi Özkök’ün ‘dindar insanların da siyaset yapmalarına saygı gösterdiğini’ ve her ikisinin uyumunu vurgulamış, Özkök’ten sonra gelecek genelkurmay başkanlarının da aynı çizgide olacağını vurguluyor. Fethullah Gülen de bu değerlendirmelere katılıyor ve Özkök’ü, daha 2000’de, “Türk siyasetini askerin tahakkümünden kurtaracak tek asker” olarak görüyor… Hükümetin MGK’da alınan 25 Ağustos 2004 tarihli “Fethullah Gülen grubunun faaliyetlerine karşı tedbir alınması” tavsiye kararını ‘Yok’ hükmünde saydığını TSK uyarısının ciddiye alınmadığını artık bilenen bir gerçek.

TBMM’de 2003 yılında 1 Mart tezkeresinin reddedilmesinin ardından, 4 Temmuz 2003 günü Kuzey Irak’ın Süleymaniye kentinde görev yapan, Türk Özel Kuvvetler bürosuna baskın yapan Amerikan askerleri 11 Türk askerinin başlarına çuval geçirilip kelepçeleyerek esir aldı. Mesajları lütfen dikkatli okuyun. Çevresi sarılan büroda bulunan askerler Ankara ile temas kurduklarında olayı aktarıyorlar. "Çatışabiliriz. Teslim olmayız"... Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök tarafından verilen emir "Mukavemet etmesinler"... Kısaca “Teslim Olun”… Diyebiliyor. O çuval 11 askerin nezdinde Türkiye Cumhuriyetinin başına geçirilmişti. Türk vatanını ve istiklalini korumak için yemin edenler. Kuyruklarını apış aralarına saklayarak onurlarını rafa kaldırdılar. Türk ordusunu savunacak kimse yoktu. Korku ve telaş generalleri sarmıştı. Ordu çok kısa zaman içinde çok kötü şeyler yaşadı. Yargı kullanılarak, adalet sopaya, silaha dönüştürülerek Atatürkçü, yurtsever general ve subaylar üzerinde terör estirildi! Türk Askerinin başına çuval geçirenlerinin dışında, 15 Temmuz günü hukuksuzluğun teslim alındığı gün askerlerin boğazlarını keserek, döverek, linç ederek katlettikleri Mehmetçiklerin ölüsünü hayvan leşi gibi üst üste yığanlar. Katiller ile gelinen ne ilk nede son noktadır. Hangisi daha ahlaklı. İnsan olan söylesin. Bayram gerçekten kimin bayramı. O alçak katillerin olabilir mi?

Türk ordusunun elini kolunu bağlayanlar. 15 Temmuz’a ortak değiller mi? TSK hala kafeste…

Okulları, Hastaneleri kapatıldı. Emir Komuta zinciri temelinden sarsıldı…

Türk Ordusuna karşı psikolojik savaşa teslim olan sosyal demokratlar, mevki düşkünü parlamento üyeleri, Avrupa merkezli solcular ve generaller başka bir kafese hapsedildiler.  Hala farkında değiller.

Bir ahlaksız girişim bağıra, bağıra geliyorum dedi.

Bugüne kadar bir tek FETÖ yanlısı siyasi ortaya çıkmadı. Ancak FETÖ sanıklarının birinci derededen yakınların TC temsilen özel görevler atandılar. Oysa Devletin kadrolarını dolduranlar, atamalar yapanlar, sınav sorularını çalanlar. Veya hazırlayanlar. Ne istediler de vermedik diyenler. Salonlarda ağızlarını ayıra, ayıra; kıçlarını yırta, yırta Fetullah’a övgüler dizenler. 250 vatan evladının canından olmasına, 1700 insanın sakat kalmasına neden oldular.

Ya hiçbir suçu olmayan, Ahlaksız emirlerle okullarından, kışlalarından dışarı çıkartılan askeri öğrenciler. Askerlik görevini yapan Mehmetçikler. Yobaz bir kitle tarafından boğazları kesilerek, boğaz köprüsünde aşağıya atılarak katledilenler. Hangi milletin evlatlarıydı. Bu adamları korumak için çıkartılan “savunma” kanunları… Gitti Fetullah terör örgütü. Onlarcası bu işin hazırlığı içinde, daha deneyimli hale gelmiş dinsel örgütler devleti topyekûn ele geçirmek için sıraya girmiş ise, hangi bakanlıklar hangi tarikatlarca teslim alınmış görmek gerekir. Bu halk bu gerici yobaz ahlaksız zihniyete geçit verirse bu ülkede bu örgütlerin girişimi ne ilk olacaktır. Nede son.

Şimdilik;

Türk Ordusuna karşı girişilen psikolojik savaşa teslim olan sosyal demokratlar, mevki düşkünü parlamento üyeleri, Avrupa merkezli solcular, farkında değiller ama başka bir kafese hapsedilmişlerdir.  Atatürk’ün Büyük Nutuk ve Bursa Konuşması’nda özetlediği devrimciliği ve halka/gençliğe güveni anlamayan uyuşuklar ise, hep Ordunun kurtarıcılığına bel bağlamışlardır. Bunu hâlâ anlamayanlara, “solcu” veya “milliyetçi” değil, “dangalak” denmesi pek isabetli olur.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN’DAN İKTİDARIN KIRŞEHİR HALKINI YOK SAYAN TAVRINA SERT TEPKİ!
MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN’DAN İKTİDARIN KIRŞEHİR HALKINI YOK SAYAN TAVRINA SERT TEPKİ!
Kırşehir
Kırşehir'de Traktörü Haczedilen Çiftçi , ''Kendimi mi Asayım ? ''
Ahi Evran Üniversitesi Cami İbadete Açıldı
Ahi Evran Üniversitesi Cami İbadete Açıldı
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU BÜYÜK OZANIMIZ NEŞET ERTAŞ’I ANMA MESAJI YAYINLADI
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU BÜYÜK OZANIMIZ NEŞET ERTAŞ’I ANMA MESAJI YAYINLADI
. Eğer okulları kapalı tutarsak bu iddiamızı kaybederiz.”
. Eğer okulları kapalı tutarsak bu iddiamızı kaybederiz.”
METEOROLİJİ UYARDI KIRŞEHİR
METEOROLİJİ UYARDI KIRŞEHİR'DE DON UYARISI
30 Köpek Yaralı ve Aç Şekilde Ölüme Terk Edildi
30 Köpek Yaralı ve Aç Şekilde Ölüme Terk Edildi
CHP’li Kaya: Kürt Sorununu CHP Çözer
CHP’li Kaya: Kürt Sorununu CHP Çözer
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU MUSTAFA ÖZARSLAN KONSERİNE KATILDI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU MUSTAFA ÖZARSLAN KONSERİNE KATILDI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ NEŞET ERTAŞ’I ANMA MESAJI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ NEŞET ERTAŞ’I ANMA MESAJI
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nden Sosyal Market Kartı Uygulaması
NEŞET ERTAŞ MEMLEKETİ KIRŞEHİR’DE ANILIYOR
NEŞET ERTAŞ MEMLEKETİ KIRŞEHİR’DE ANILIYOR
Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarında başarıyla sona geldik.
Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarında başarıyla sona geldik.
Kırşehir
Kırşehir'de İŞKUR Aracılığı İle 116 Personel Alınacak
Kırşehir Valiliği
Kırşehir Valiliği'nden PCR ve İzolasyon Kararları
Kırşehir
Kırşehir'de Çiftçinin Tarlada Çalışan Traktörüne Haciz Nedeniyle El Konuldu
GÜLAY BALTALIK DİVAN ÜYESİ OLDU
GÜLAY BALTALIK DİVAN ÜYESİ OLDU
-BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU VE MİLLETVEKİLİ İLHAN’DAN RESMÎ TÖREN TEPKİSİ
-BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU VE MİLLETVEKİLİ İLHAN’DAN RESMÎ TÖREN TEPKİSİ
Kırşehir
Kırşehir'de Şehrin Kanayan Yaralarına Tek Tek Müdahale Ediliyor
ÖNGÖRÜ; VİZYON MESELESİDİR…
ÖNGÖRÜ; VİZYON MESELESİDİR…
Kuraklık Kızılırmak
Kuraklık Kızılırmak'ı da Vurdu
BAŞKAN YILMAZ GAZİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
BAŞKAN YILMAZ GAZİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
KIRŞEHİR’DE BİR KADIN FOTOĞRAF SANATÇISI
KIRŞEHİR’DE BİR KADIN FOTOĞRAF SANATÇISI
Rektör Karakaya Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
Rektör Karakaya Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
FİZİK TEDAVİ MERKEZİMİZE JEOKAREM PROJESİ KAPSAMINDA 5 YENİ FİZYOTERPİST BAŞLADI
FİZİK TEDAVİ MERKEZİMİZE JEOKAREM PROJESİ KAPSAMINDA 5 YENİ FİZYOTERPİST BAŞLADI
AHİ OLMAK! AHLAK İSTER…
AHİ OLMAK! AHLAK İSTER…
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
Tarihi Karakurt Kaplıcası Çürümeye Terk Edildi
Tarihi Karakurt Kaplıcası Çürümeye Terk Edildi
Metin İlhan
Metin İlhan'dan Üstü Kapalı Eleştiri
Mastercheff Kırşehir
Mastercheff Kırşehir'de Ödüller Sahiplerini Buldu
AFAD
AFAD'dan Kırşehir Dahil 8 İl İçin Sel Uyarısı
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR 'AYVA BORANASI' COĞRAFİ İŞARET ALD
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI  AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU HELEBİŞ GECESİ’NE DAVET ETTİ
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU HELEBİŞ GECESİ’NE DAVET ETTİ
Başkan Atılgan Yılmaz 34. Ahilik Haftası Kutlama Mesajı
Başkan Atılgan Yılmaz 34. Ahilik Haftası Kutlama Mesajı
AK PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL’IN AHİLİK HAFTASI VE ESNAF BAYRAMI MESAJI
AK PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL’IN AHİLİK HAFTASI VE ESNAF BAYRAMI MESAJI
CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN AHİLİK KÜLTÜR HAFTASI KUTLAMA MESAJI
CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN AHİLİK KÜLTÜR HAFTASI KUTLAMA MESAJI
MEMLEKET PARTİSİ İL BAŞKANI GÜLAY BALTALIK AHİLİK HAFTASI DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYINLADI
MEMLEKET PARTİSİ İL BAŞKANI GÜLAY BALTALIK AHİLİK HAFTASI DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYINLADI
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARINA KATILDI
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARINA KATILDI
Rektör Karakaya 34. Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
Rektör Karakaya 34. Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
AHİLİK AHLAK BİLİMİDİR… CÜBBE, SARIK FESTİVALİ DEĞİLDİR…
AHİLİK AHLAK BİLİMİDİR… CÜBBE, SARIK FESTİVALİ DEĞİLDİR…
Koca’dan çarpıcı yüz yüze eğitim açıklaması
Koca’dan çarpıcı yüz yüze eğitim açıklaması
YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR