İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
OTOBÜS  FİRMALARINA YENİ DÜZENLEME
OTOBÜS FİRMALARINA YENİ DÜZENLEME
Haber Detayı
08 Aralık 2020 - Salı 21:52
 
YÜREĞİNİZ VARSA BU SORULARA CEVAP VERİN..
Benim amacım birilerine muhalefetlik yapmak değil. Doğruları kamuyla paylaşmak. İllaki birilerine yamanmak için yanlışı doğru diye alkışlamam, savunmam mümkün değildir.
GÜNDEM Haberi
YÜREĞİNİZ VARSA BU SORULARA CEVAP VERİN..

 

Hiç kimse kafasına göre tarih yazamaz.

Benim amacım birilerine muhalefetlik yapmak değil. Doğruları kamuyla paylaşmak. İllaki birilerine yamanmak için yanlışı doğru diye alkışlamam, savunmam mümkün değildir.

Abdâl, kelime olarak “Badal” olduğu bildirilir. Tanrıya yaranmak için fani olan her şeyden elini, eteğini çekmiş, dünyadan ayrılmış Zahit, manalarının taşıdığı Abdal kelimesi, daha sonraları anlamını genişleterek, ‘Veli, Ermiş, Sofi, Derviş’ manalarını da içine alan bir hüviyet kazanmış olmaktır. Pir Sultan abdal, Yunus Emre birer derviş iken, Tabduk Emre, Bektaşi dedesi Ermiş. Hacı Bektaş, Ahi Evran birer veli olarak tanımlanır.

Abdallık çok basite indirilecek bir anlam değildir. Abdallık geleneğinin kökleri 1500 yıl gerilere dayanan bir yaşam felsefesini bu topluma Bektaşilik kavramı içinde dayatması da kabul edilir değildir. Bektaşilik abdallık geleneğini kendi bünyesinde şekillendirmiştir. Abdallığın tabanında ‘Sofilik’ vardır. Davul Zurna yoktur. Abdallığın tabanında zikir vardır. Bu zikir bir eğlence sofrası değildir. Yaratanla özdeşleşme, buluşma ayinidir.

Ahi Evran-ı Veli bir sohbetinde; “Ey oğul, içi boş olmasaydı gönden (Davul) hiç bu kadar ses çıkarmı”? der.

Bunun içindir ki kişiler hangi unvanı üstlenirlerse üstlensinler, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalı. Teber kavramı Abdallık kavramı içinde şekillendirilmesi süreci 18 yy’a dayanır. Yeryüzündeki tüm inançlarda sofilik, zikir gibi kavramlara rastlanır. Abdallık bir başkaldırının, isyanın sembolü olarak tanımlansa da, daha da gerilerde ahlakı, yaşamsal kuramı düzenleyen bir fikir akımının öncülüğüdür. İslam’ın yaygınlaşmasında en büyük rolü abdallar üstlenmiştir.

Bozlak Türk edebiyatına bir ezgi türü olarak girmiştir. Çin kaynaklarına göre, Bozlak kavramını Orta Asya Türklerinin geleneksel haberleşme seslenişidir diye yazar.  Böğürmekten (bağırmak) gelen bir avaz sesleniş biçimidir.

Kısa, Kısa. Özel hastane…

Duyumlara göre Özel hastane satılmış. Umarım 14 aydır mağdur edilmiş sağlık çalışanları haklarını almışlardır. Umarım bu hastane revize edilir yeniden toparlanır. Hastane kavramı ticarethane kavramı olmaktan. Hasta müşteri olmaktan çıkmadığı müddetçe, özel kurumların hiç biri halka hizmet etmez.

Bu hastane ile onlarca yazı yazdım. SGK cevap vermedi. Defterdarlık cevap vermedi. Neden? “Biz hatalı ödeme yapmadık. Biz bu hastaneye dair inceleme başlattık. Herhangi bir olumsuzluğa rast gelinmemiştir”. Demek çok mu zordu? Bilmem. Şimdi bu hastane satıldı. Her şey güllük gülistanlık mı diyelim. Yorgan gitti kavga bitti mi diyelim! Bu ülkenin yüzde 60’şı açlık sınırı atında yaşıyorsa; bu açlığın, yoksulluğun nedenleri bu tür denetimsiz ve kontrolsüzlüğün sayesinde oluyor demeyelim mi?

Bu hastanede suç işlendi. Bu hastane hakkında onca tutanaklar tutuldu. O tutanaklar çöpe mi atılmalı. Yoksa biz mi kandırıldık! Bu gidişatın bir hesabı olmalı. Bu hastanede insanların sağlığı ile oynandı. Bu hastane çalışanları mağdur edildiler. Üzerine tuz biber mi ekelim. Kaçak çalıştırılan bir sistemin suç aletleri bir kamyonete yüklenip kaçırıldı. Fotoğraflarını yayınladım. İl Sağlık Müdürlüğü bize yazılı bir açıklama göndermedi. Niçin? Biz yanlış mı yazdık. Yanlış mı yaptık. Bu soruşturmayı kim açacak? Sormayalım mı?

Kısa, Kısa. Kırşehir belediyesi…

Seçildiniz. Çarşaf, çarşaf listeler asıp, yenilmiş içilmiş yemeklerden, kiralık araçlardan, onlarca yolsuzluklardan hem yazılı, hem görsel açıklamalar yaptınız. Biz bu yolsuzlukların dokümanını (Tevhit edilmiş şekliyle) istedik. Etik Olmaz dediler vermediler.

Özel İdare arsası dosyası ve sözleşmeyi yayınladık. Bu sözleşmeye göre işlenmiş bir suç var dedik. Valilik lojmanlarını ve Özel İdare binası için ödenmesi gereken 2 milyon TL sorguladık. Doktorlar sitesi karşısındaki hullelenmiş arsayı sorduk. Burada faaliyet gösteren, belediyeden milyonlarca lira ihale alan şirketleri yazdık. Revize planlarını sorguladık. Mahkeme evraklarını açılan davaları sorguladık. Eski karayolları arsasını sorguladık. Hiçbirine cevap vermediniz. Üzerinize gidince etik değil diye karşı durdunuz. Neden? Neden etik değil. Bu sorunun mutlak bir cevabı olmalı!

İstanbul ve Ankara Büyük Şehir Belediye başkanları geriye dönük tüm dosyaları açıyor ve teker, teker savcılığa gönderiyorlar. Yolsuzlukların nitelik ve niceliklerini açıklıyorlarlar. Bunun içindir ki; kılıf minareye göre hazırlanmış diyemezsiniz. Acaba bu iki Büyük Şehir Belediye için “Etik” kelimesi bir anlam taşımıyor mu? Belediye encümen kararları devlet sırrı hükmünde mi; ki; sorgulanmıyor ve dosyalar açılmıyor.

Bunun içindir ki; üzerine basa, basa söylüyorum. Yetimin. Fakir ve fukaranın hakkını kim yemişse şerefsizdir. Üzerini örtmek veya zamana bırakmak,  böyle bir gayretin içinde olmak ise ahlaksızlığa ortak olmaktır. Ya o listeyi asmayacaktınız. Ya da gereğini yapacaksınız.

Elektrik fatura bedelleri üzerinden alınan onlarca kesintilerden söz ederiz. Suyun üzerinden alınan onca kesintinin su bedelinin nerdeyse 50 civarında olduğunu hiç kimse konuşmaz. Neden? Örnek mi? Fatura Toplam Bedeli 61,50 TL. Bu bedelin içinde; ÇTÇVÇ 3.40 TL… Katı Atık 8.47 TL… Atık Su 7.41… KDV 5.08 TL… Toplam 24,36… Bedeli 61,50 TL. Liralık bir su faturasının, sadece su bedeli 37,14 TL. Sosyal belediyecilik bunun neresinde? Bu yüzde rakamları hangi encümen belirliyor? Bu encümen üyeleri hangi cadde ve sokaklarda geziyor. Hiç mi çevrelerine bakmıyor. Hiç mi görmüyorlar.

Bu şehir merkezinde bildiğim kadarıyla iş yerleri hariç 30 bin konut var. Ben su üzerinden. Onlarca lira para ödeyeceğim. Hem de her ay. Pisliğin, kirliliğin içinde yaşatılacağım. Cadde ve sokakların halini, çöp konteynırlarını görmezden gelmenin mutlak bir anlamı olmalı. Ben temiz bir çevrede yaşama hakkımı geçmiş dönemin borçlarını kapatma içinde kullanamazsınız. Benim temiz bir çevrede yaşama hakkım Anayasal bir haktır.  Bunu ihlal ettiğinizin ne kadar farkındasınız?

Belediye işçilerin maaşlarını 3100,00 TL olması emsal olma açısından olumlu. Ancak yeterli değil. Açlık sınırı 4 bin liralara dayanmış bir ülkede sevindiricimi! Değil.

Kısa, Kısa. İl sağlık Müdürlüğü…

Acil 112 için. Eski Verem Savaş binasının yeri. (Terme Caddesi) Yerine Acil 112 konuşlandırılacakmış. Hani ambulans ve sağlık birimleri hastanın ve hastaya ulaşılabilecek alanlarda olmalı. Diyoruz ya! Daha da kent merkezi içine alınmasını anlamış değilim. Benim derdim bu değil elbette. Benim sorgulamak istediğim bu inşaatı kimin üstlendiği. Elimde ki bilgilere göre, inşaatı Ankaralı bir şirket almış. Neden Kırşehirli bir şirket değil de. Ankaralı. Bu ihale sipariş üzerine olabilir mi? Bilmiyorum. Ancak bana gönderilen bir iddiada, bu şirketin paravan olduğu ve bir siyasetçi ile organik bağı yönünde! Umarım doğru değildir. İddia bu yönde.  Kırşehir’de bu merkezi binayı yapabilecek kabiliyette bir başka müteahhitlik firması demek ki; yok muş?  Ya da duymadılar.

Kısa, Kısa. Kırşehir Araştırma hastanesi… Geçen yazımda sormuştum. Çıkıştan önceki son viraj… Bu soruları neden mi soruyorum?

Sağlık Bakanlığı birimlerinin hangi tarikatın kontrolünde olduğunu bir ben değil, dünya âlem biliyor.  Bizde biliyoruz. Benim sorum 15 Temmuz kalkışması kapsamında yapılan soruşturma. Bir isim benzerliği olabilir mi? Arkanızda olan bir siyasetçiden söz ediliyor. Kısaca sizin hakkınızda düzenlenmiş bir dosya var mı? Evet veya Hayır. Benim size tek sorum bu değil elbette ki!

Bu hastanenin bir medikal firmasına 34 milyon borcu var mı? Hastaneye neler veya ne alınmıştır da bunca borç yapılmıştır. Hani bir MR cihazı 2,5 milyon lira olunca acaba bu hastaneye kuş kondurup 15 adet MR cihazımı aldınız?

Ayrıca birde 1 milyon 700 bin liracık. Küçük bir borçtan bahsediliyor? Birde ara bulucu veya paravan bir Gözlükçü.

Mayıs 2019 yılından bugüne kadar; hastane için ’Mal ve Hizmet’ alımı için kaç ihale planlandı. Kaç ihale tamamlandı. Kimler aldı? Bu ihalelerden kaçı hangi gerekçelerle iptal edildi. Bu iptal edilen ihalelerin kaçı yenilendi, kimlere verildi? Bir gazeteci olarak bu soruma bilgi edinme yasası kapsamında cevaplamak gibi durumunuz, hatta mecburiyetiniz var değil mi?

Yemek ihaleleri ile ilgili soruma hiç dönmediniz! Örneğin hasta yemeği, (Diyetli, Normal) kahvaltı, tabldot ihaleleri önerilen sayıların altında kaldığında farkı nasıl kapatıyor, tabela nasıl değiştiriliyor. Sanırım rakamsal olarak artış olmadığı, hatta sayının düştüğü şeklinde bir iddia var elimde. İhale bedeli dışı ödemede 2 milyon fazlalık neyin nesidir? Her neyse bu iddiaları birileri kuzu, kuzu cevaplar umarım.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÜREĞİNİZ, VARSA, BU, SORULARA, CEVAP, VERİN..,
Yorumlar
Diğer Haberler
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor