Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 11:35
 
YİNE DOKTOR,YİNE ŞİDDET
SAĞLIK Haberi
YİNE DOKTOR,YİNE ŞİDDET

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Gastroenteroloji) Uzmanı Dr. Mustafa Kaplan hasta yakınları tarafından darp edildi. Yaklaşık 2 yıldır tek doktor olarak çalışan ve günlük 100 hastayı tedavi eden Mustafa Kaplan, şehir dışına endoskopi ve kolonoskipi göndermemesi ile biliniyor. Bu yıl 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen programda, 81 ilden gelen çeşitli kademelerdeYaklaşık 2 yıldır tek doktor olarak çalışan ve günlük 100 hastayı tedavi eden Mustafa Kaplan, şehir dışına endoskopi ve kolonoskipi göndermemesi ile biliniyor.İl Sağlık Müdürü Suat TÜRKOĞLU yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.
Kurumumuz bünyesinde hizmet veren Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi saatinde zorla içeri girmek isteyen hasta yakınları tarafından 2 sağlık personelimiz darp edilmiştir.
Bu olay bizleri derinden üzmüştür. Bilindiği gibi sağlık çalışanlarımız, ailelerinden fedakarlık yaparak büyük bir özveri ile 24 saat gözünü kırpmadan nöbet tutmakta ve can kurtarmaktadır. 
Şiddete maruz kalan sağlık personellerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, İnsanlığa sağlık hizmeti vermekten başka bir amacı olmayan çalışanlarımıza yönelik saldırıyı Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak şiddetle kınıyoruz şeklinde ifade etti Bizde ahihaber.net olarak Sağlıkta şiddete hayır diyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YİNE, DOKTOR,YİNE, ŞİDDET,
Yorumlar
Haber Yazılımı