Haber Detayı
20 Aralık 2020 - Pazar 21:46
 
Yetim Hakkı Diyorlar. Götürüyorlar Maşallah
Var olan hastaneye hastane sıfatı kazandırmak yerine, akçeli işlerin peşine düşmüş iseniz. Hastanenin rezili rüsva halini görmezden geliyor, doktor eksikliğini, hemşire eksikliğini düşünmüyor. Var olan sağlık personelini alavereli ilişkiler sonucu idari kadrolara çekiliyor, yükü birkaç sağlık çalışanın sırtına yıkmışsanız burada ters giden bir şeyler var demektir… Sendikanın küçük ağaları ne düşünüyor bu konuda?
GÜNDEM Haberi
Yetim Hakkı Diyorlar. Götürüyorlar Maşallah

 

Bu ülkede devlet memuru; kendini yasaların üzerinde görüyor, ben devletim diyorsa!

Kumluca Devlet hastanesi başhekimi görev yerinden ayrılan iki hemşireye bir A4 kâğıt üzerine 500 kez “ben salağım, görev yerimi terk ettim” yazma cezası veriyor. Hemşirelerde ellerine A4 kâğıtlarını ve kalemleri alıp 500 kez; bir güzel “ben salağım görev yerimi terk ettim” diye yazıyor ve baştabibe teslim ediyor. Kumluca’da sağlıkçıların yanında olan, onların hak ve menfaatlerini koruyan bir sağlık kuruluşu var. Gerekeni yapıyor. Baştabip görevden alınıyor…

Kumluca Devlet hastanesinde durum öyle de; bizde farklı mı? AEÜ Araştırma ve Eğitim hastanesi baştabip efendisi, özellikle kadın çalışanlara cümle içinde “Isırırım” kelimesini kullanması çok daha mı medeni!  Bu çirkin davranış biçimi ile ilgili bu adam hakkında şikâyet dilekçeleri var. Var ama adam maşallah pişkin, pişkin görevde. Bunun için soruşturma açan yok. Maşallah sendika temsilcileri de çok keyifli... Bu adam tüm rezaletlerini yazan bir gazeteciye sinkaf edebiliyor. Bu şehrin milletvekilleri de onca rezalete rağmen bu adamı bu görevde besiye çekiyor.

Zurnanın zırt dediği yer burası. Bu adam, bu hastanenin çalışan personeline hakaret ediyor. Personel arasında huzur ortadan kalkmış, birbirini gammazlayan, gammazlayana…  .Bu adam hakkında şikayet dilekçeleri İl sağlık Müdürlüğünde. Bu adam defalarca sözlü uyarı almış. Daha önceki görev yerinde soruşturma geçirmiş. Sendika şube başkanını kovacak kadar cesur. Daha ne olsun? Allah aşkına… Bu adamın arkasında duran siyasetçi, yâda tarikat. Her ne ise; şunu iyi bilmeli ki bu ülke halen bir hukuk ülkesi olma halini sürdürüyor.

Birde bu şehirde yerlerinden kıpırdamayan, azarlanan, kapıdan kovulan sendika temsilcileri var. Onlarında sayfalarını açma günü yakın. Al takke ver külah sendikacılık yapanların meziyetleriyle kaleme dökeceğim. Üyelerini “ısırtan, koklatan” ve bu gayri ahlaki davranışa sırtını dönen sendikacılık değil gazozculuk yapamaz. Ancak goygoyculuk yapar.

Tüm bu duyarsızlığın arasına sıkışmış muhalefet ve milletvekili Metin İlhan’a sitem ediyorum. Neden araştırmıyor. Neden soruşturmuyor. “ben salağım görev yerimi terk ettim” sözcükleri diğer CHP sözcüleri basına açıyor da neden biz suskunuz. Anlaşılır gibi değil.

Ben daha önce uyardım. Bavullar hazırlandı mı? Son çıkıştan önce ki dönemece geliyoruz! Bir Tavsiye! Yanına ‘Esin’ Engin’in “Seninle Birlikte” adlı parçasını yanına al. Yol boyunca sıkılmazsın.

Ben ahlaksızlığını kapının önüne bırakmış herkesle görüşürüm. Yeter ki dürüst olsunlar. Ama onlar öyle yapmıyorlar. Onlar itlerini konuşturuyorlar. Durumdan vazife çıkartanlar. Üzerine vazife olmadığı halde her halta maydanoz olan ar damarları yırtılmış olanlar var.

Dünya da en kötü şey olumsuzluklara seyirci olmaktan öte dalkavukluk yapmak. Birilerinin eline maşa olmadan önce seyret ki; kime maşalık ediyorsun? Üç kuruşa maşalık etmek insanı  kimlik sahibi yapmaz.

Aklıma geliverdi. Yıllar önce üniversiteden birileri için bir yazı yazmıştım…

‘Ben muhatabına soruyorum, kimler bana cevap veriyor. Havlama sesi artınca, anlıyorum ki; taşı, doğru yere atmışım… Birilerinin, mutlaka bir yerlerde sırtını dayadığı ağa babaları var. Ağa babalarının ömrü belli. Seçimden seçime. Ya sonra! Dımdızlak hacıağanın külahı. Bunun içindir ki; adamsan hep tek parça olacaksın. Hokkabazları arkana değil, yanına alacaksın ki. Birbirinize ne kadar tamamlıyorsunuz bu millet görecek. Dilinde yalan, midesinde haram olan At hırsızlarına ben pabuç bırakmam’. Demiştim. O günlerde birileri de ortaya çıkıp,  “Benim arkadaşım aleyhinde yazı yazıyor” diyecek kadar alçaklaşmıştı. O’da iyi biliyordu ki; O’nun arkadaşı hırsız. O’da iyi biliyor ki; O çaldığında, köpekliğinin ödülü ona sunulan bir parmak bal idi.

Ha bu sırada kutlarım. Eski hastane arsası büyüdü! 1500 yıllık tarihi yapılar onca erozyona ve doğal afetlere dayanırken!

Ve acil 112 için hizmet binası da depreme dayanıklı değil bahanesiyle yıkılacakmış! Yıkılsın diyenler. Yıkılmasın diyenler. Bende; yıkın gitsin… Diyorum anasını satıyım…

Duyumlara göre şu anki acil 112 Terme Caddesi üzerinde bulunan eski Verem savaş Dispanserinin olduğu yere taşınacakmış. Bu olay muhteşem iki durumu ortaya çıkartıyor. Birincisi Eski devlet hastanesi arazisi kentin en göreceli yerinde üç cepheli ekstra bir alanı bünyesine katmış olacak. İkincisi rantın babası hazır. Kallavi cüzdanlı müşterisini bekleyecek. Ya kuzgun leşe, ya devlet başa konacak… Göreceğiz.

Hastane Projesinden şimdilik ses seda çıkmıyor. Sadece ilgili ve ilgilisinden değil. Belediyeden de ses çıkmadı. Sorduğum sadece parsel numarasıydı.

Var olan hastaneye hastane sıfatı kazandırmak yerine, akçeli işlerin peşine düşmüş iseniz. Hastanenin rezili rüsva halini görmezden geliyor, doktor eksikliğini, hemşire eksikliğini düşünmüyor. Var olan sağlık personelini alavereli ilişkiler sonucu idari kadrolara çekiliyor, yükü birkaç sağlık çalışanın sırtına yıkmışsanız burada ters giden bir şeyler var demektir… Sendikanın küçük ağaları ne düşünüyor bu konuda?

Duyumlara göre!

Duyumlara göre, Özel hastane sahibi hisselerinin yüzde 63 kadarını devretmiş. Umarım hastane formatına tekrar kavuşur. Kavuşurda. Çalışan ve 14 aydır maaş ve diğer özlük haklarını alamayan personelin durumu hangi durumda? Anlıyorum ki; 01,49 mesajları işe yaramış. Anlamadığım tek şey onca suç aletleriyle olan buharlaşmalar. Soruşturmanın sonucu nerelerde veya nerelere dayanıyor? Desem. Ne anlarsınız?

İki ucu simli değnek…

Sağlık çalışanları kendilerine verilen yemeklerin berbat olduğunu söylüyorlar. Bu konu sendikanın görev alanı dışında mı kalıyor? Yoksa sizler yan yana bir fidanın güller açan dalı mısınız? Sendikalar ihalelerde aracılık yapar mı? Tavsiyede bulunur mu? Bana öyle enteresan yazılar geliyor ki; o ihbar yazılarını ancak bu kadar törpüleyebiliyorum.

Örgülü çorap elimde. Bu çorap hem kokuşmuş. Hem renkleri, hem de örgü dokusu bozuk. Bu örgünün üzerinde ilmek kaçağı o kadar çok ki! Bir önceki yazılarda onlarca ipuçları verdim. Hiç kimse üzerine gitmiyor. Benim derdim bu dokuma çorabın kaç elden geçtiği. Bunun içindir ki; İlmeği arıyorum. O çorabın ilmeğini nasılsa bir şekilde bulacağım. İlmeği çektikten sonra ben o çorabı müsebbiplerinin başına geçirmezsem namerdim.

Bu ülkenin Çiftçisi, esnafı kan ağlıyorken birileri sırça köşklerde taşlık kızartması yiyorsa.

Yaz dostum… Altı üstü beş metrelik bez için…

Yetim hakkı diyorlar. Götürüyorlar.

Yoksul payı diyorlar. Üzerinden hiç inmiyorlar.

Onlar ‘ölüyoruz’ derken, seyretmenin neresinde adamlık var.

Birileri hak etmedikleri maaş ve döner sermayeleri alıyor, bu kişileri hemşire aylıklarına 50 lira... 90 lira yatırıyorlar. Hasta bakıcılar hastanelerden ellerini ayaklarını çekmişler. Dışarıda; Pandemi hastasına günlük 750-1000 TL arası bakıcılığa gidiyorlarsa.

Yöneticilik bir sanattır.

Birileri sizleri; “Helal olsun malı amma götürmüş. Bizim gibi mallar oldukça bunlar daha çok götürür. Köşeyi döndü. Dün yiyecek ekmeği, arabasına gaz koyacak cebinde 20 lirası yoktu. Bugün havasından yanına varılmıyor”. Diyerek tanımlarken. Bizlerin sizi nasıl tanımlamamız gerekir. Onlar doğrumu, söylüyorlar. Bilmiyorum. Bu lakırdıları edenleri sanmayın bir elin parmak sayısı kadarlar. O kadar çoklar ki; yerde karınca gibiler.

Diğer yanda sahip olunan politik gücü kullanmak, belli şahısların çıkarlarına göre hareket ederek otorite veya mali anlamda kazanç elde etmek, ihale takipçiliği ve getirim kollama faaliyetleriyle özel ve kamu aktörlerinin kamusal malları özel çıkarlara dönüştürmek için aralarında oluşturdukları ilişkinin adı bu şehirde “Kanki” vaziyeti… Diğer yanda adı; hizmet. Kısaca yatırım. Kısaca istihdam. Oluyor ve böyle anlatılıyorsa! Sadece kendinizi avutmuş olursunuz.

Onlar birileri için çok sempatik ve sevimli bulunabilir… “İyi Para. Temiz iş”… ‘Bundan bir şey çıkmaz. İşte belgeler. Devletin parası.  Millet soyuluyor. Anla be abi… Bunlar devlet malının deniz olduğunu biliyor. Ancak; domuz olmamak için inancın gereğini yapıyorlar’. Diyenleri bir kenara itemezsiniz…

Bu şehirde hayaller bitmez. Kaymağını birileri yerken, tek perdelik bu oyunu seyretmek bize kalıyorsa! Bunun içindir ki; bu şehirde milletin orasına koyduğunu düşünen şerefsizler, Olduğu kadar. Bu şerefsizlere alet olmayacak, on binlerin üzerinde onurlu kimliklerde var.

Unvanı ne olursa olsun. Çalanı biliyorsan. Tanıyorsan. Lafını esirgemeyeceksin. ‘Hırsızsın’… Diyeceksin. İltifat etmeyecek, önünde el pençe divan durmayacaksın. Sesini çıkartmıyorsan. Her ayarsızlığa, her rezalete ortaksın be kardeşim

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Yetim, Hakkı, Diyorlar., Götürüyorlar, Maşallah,
Yorumlar
Diğer Haberler
SAĞLIKTAKİ ÇÖKÜŞÜ SEYRETMEYE DEVAM
SAĞLIKTAKİ ÇÖKÜŞÜ SEYRETMEYE DEVAM
17 Şehir hastanesinin kira bedeli  27 milyar doları buluyor.
17 Şehir hastanesinin kira bedeli 27 milyar doları buluyor.
SGK Kırşehir İl Müdürü Karadeniz, Son Haftayı Değerlendirin
SGK Kırşehir İl Müdürü Karadeniz, Son Haftayı Değerlendirin
BAŞKAN EKİCİOĞLU ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
BAŞKAN EKİCİOĞLU ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Malı amma götürmüşler
Malı amma götürmüşler
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
Benim Kırşehir için yaptığım projelerden biriydi!
Benim Kırşehir için yaptığım projelerden biriydi!
KAŞİFLERDEN SOKAĞA BİR KAP İYİLİK
KAŞİFLERDEN SOKAĞA BİR KAP İYİLİK
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA DEDİ
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA DEDİ
İçişleri
İçişleri'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması
Rektör Karakaya AFAD Kırşehir Risk Azaltma Planı (İRAP)Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya AFAD Kırşehir Risk Azaltma Planı (İRAP)Toplantısına Katıldı
Ekicioğlu,
Ekicioğlu, ''Bedel Ödenecekse Esnafımız Değil Biz Ödeyeceğiz''
TSO BAŞKANI YILMAZ ÜYE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
TSO BAŞKANI YILMAZ ÜYE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
UNESCO 2021’İ AHİ EVRAN, HACI BEKTAŞ VE YUNUS EMRE YILI İLAN ETTİ
UNESCO 2021’İ AHİ EVRAN, HACI BEKTAŞ VE YUNUS EMRE YILI İLAN ETTİ
Genel Sağlık-İş Murat Alan hakkında suç duyurunda bulundu
Genel Sağlık-İş Murat Alan hakkında suç duyurunda bulundu
İLHAN, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN YETERSİZLİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ
İLHAN, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN YETERSİZLİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ
TEHLİKE SADECE BARAJLARDAKİ DÜŞÜŞ DEĞİLMİŞ
TEHLİKE SADECE BARAJLARDAKİ DÜŞÜŞ DEĞİLMİŞ
Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey,den Hastane taşınması ile ilgili açıklaması
Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey,den Hastane taşınması ile ilgili açıklaması
ŞAP NEDENİ İLE HAYVAN PAZARI KAPATILDI…
ŞAP NEDENİ İLE HAYVAN PAZARI KAPATILDI…
Kasap et derdinde, koyun can derdinde
Kasap et derdinde, koyun can derdinde
BU ŞEHİRDE İHANETİN GÖNÜL VERENİ OLMAZ
BU ŞEHİRDE İHANETİN GÖNÜL VERENİ OLMAZ
OTOBÜS ŞÖFERİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ
OTOBÜS ŞÖFERİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ
AMAN NE GÜZEL BİR HABER EKMEĞE ZAM GELMİŞ
AMAN NE GÜZEL BİR HABER EKMEĞE ZAM GELMİŞ
KADERE BAK NERDEN NEREYE
KADERE BAK NERDEN NEREYE
TÜM KAMUOYUNU VE EMEKÇİLERİ SEFALET ORANLARINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ !
TÜM KAMUOYUNU VE EMEKÇİLERİ SEFALET ORANLARINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ !
İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama
İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama
Kırşehir – Kayseri karayolu Mucur İnanç köyü yolu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
Kırşehir – Kayseri karayolu Mucur İnanç köyü yolu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
HIZIRAĞA MEVKİİNDE BİR VATANDAŞ ÇATIDAN DÜŞTÜ
HIZIRAĞA MEVKİİNDE BİR VATANDAŞ ÇATIDAN DÜŞTÜ
KURTLAMAK MI… GURTLAMAK MI?
KURTLAMAK MI… GURTLAMAK MI?
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN GÖRME ENGELLİ AVUKAT MUHAMMED HEKİMHAN’ I ZİYARET ETTİ.
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN GÖRME ENGELLİ AVUKAT MUHAMMED HEKİMHAN’ I ZİYARET ETTİ.
Aleyna’nın katil zanlısı cezaevinde intihar etti
Aleyna’nın katil zanlısı cezaevinde intihar etti
KEŞKE BAŞKA HESAPLARDA SORULSA
KEŞKE BAŞKA HESAPLARDA SORULSA
1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında corona virüsü aşısı oldu.
Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında corona virüsü aşısı oldu.
VEKİL İLHAN OTOYOL FAHİŞ ÜCRETİNİ SORDU
VEKİL İLHAN OTOYOL FAHİŞ ÜCRETİNİ SORDU
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YER ALTI SARRAFLAR ÇARŞISINDAKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YER ALTI SARRAFLAR ÇARŞISINDAKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı.
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı.
 Güncel vaka ve vefat sayısı açıklandı!
Güncel vaka ve vefat sayısı açıklandı!
Elektrik çarpan genç işçi öldü
Elektrik çarpan genç işçi öldü
CHP
CHP'li Kaya'dan Nagehan Alçı'ya Tepki: Ahmakça Bir Yorum
ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE
ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE'YE DİKKAT
Ankara’da şehrin büyük bir bölümünde hissedilen deprem meydana geldi.
Ankara’da şehrin büyük bir bölümünde hissedilen deprem meydana geldi.
Gazeteci Olmak İstemiyorsan! Sormayacaksın.
Gazeteci Olmak İstemiyorsan! Sormayacaksın.