Haber Detayı
20 Aralık 2020 - Pazar 21:46
 
Yetim Hakkı Diyorlar. Götürüyorlar Maşallah
Var olan hastaneye hastane sıfatı kazandırmak yerine, akçeli işlerin peşine düşmüş iseniz. Hastanenin rezili rüsva halini görmezden geliyor, doktor eksikliğini, hemşire eksikliğini düşünmüyor. Var olan sağlık personelini alavereli ilişkiler sonucu idari kadrolara çekiliyor, yükü birkaç sağlık çalışanın sırtına yıkmışsanız burada ters giden bir şeyler var demektir… Sendikanın küçük ağaları ne düşünüyor bu konuda?
GÜNDEM Haberi
Yetim Hakkı Diyorlar. Götürüyorlar Maşallah

 

Bu ülkede devlet memuru; kendini yasaların üzerinde görüyor, ben devletim diyorsa!

Kumluca Devlet hastanesi başhekimi görev yerinden ayrılan iki hemşireye bir A4 kâğıt üzerine 500 kez “ben salağım, görev yerimi terk ettim” yazma cezası veriyor. Hemşirelerde ellerine A4 kâğıtlarını ve kalemleri alıp 500 kez; bir güzel “ben salağım görev yerimi terk ettim” diye yazıyor ve baştabibe teslim ediyor. Kumluca’da sağlıkçıların yanında olan, onların hak ve menfaatlerini koruyan bir sağlık kuruluşu var. Gerekeni yapıyor. Baştabip görevden alınıyor…

Kumluca Devlet hastanesinde durum öyle de; bizde farklı mı? AEÜ Araştırma ve Eğitim hastanesi baştabip efendisi, özellikle kadın çalışanlara cümle içinde “Isırırım” kelimesini kullanması çok daha mı medeni!  Bu çirkin davranış biçimi ile ilgili bu adam hakkında şikâyet dilekçeleri var. Var ama adam maşallah pişkin, pişkin görevde. Bunun için soruşturma açan yok. Maşallah sendika temsilcileri de çok keyifli... Bu adam tüm rezaletlerini yazan bir gazeteciye sinkaf edebiliyor. Bu şehrin milletvekilleri de onca rezalete rağmen bu adamı bu görevde besiye çekiyor.

Zurnanın zırt dediği yer burası. Bu adam, bu hastanenin çalışan personeline hakaret ediyor. Personel arasında huzur ortadan kalkmış, birbirini gammazlayan, gammazlayana…  .Bu adam hakkında şikayet dilekçeleri İl sağlık Müdürlüğünde. Bu adam defalarca sözlü uyarı almış. Daha önceki görev yerinde soruşturma geçirmiş. Sendika şube başkanını kovacak kadar cesur. Daha ne olsun? Allah aşkına… Bu adamın arkasında duran siyasetçi, yâda tarikat. Her ne ise; şunu iyi bilmeli ki bu ülke halen bir hukuk ülkesi olma halini sürdürüyor.

Birde bu şehirde yerlerinden kıpırdamayan, azarlanan, kapıdan kovulan sendika temsilcileri var. Onlarında sayfalarını açma günü yakın. Al takke ver külah sendikacılık yapanların meziyetleriyle kaleme dökeceğim. Üyelerini “ısırtan, koklatan” ve bu gayri ahlaki davranışa sırtını dönen sendikacılık değil gazozculuk yapamaz. Ancak goygoyculuk yapar.

Tüm bu duyarsızlığın arasına sıkışmış muhalefet ve milletvekili Metin İlhan’a sitem ediyorum. Neden araştırmıyor. Neden soruşturmuyor. “ben salağım görev yerimi terk ettim” sözcükleri diğer CHP sözcüleri basına açıyor da neden biz suskunuz. Anlaşılır gibi değil.

Ben daha önce uyardım. Bavullar hazırlandı mı? Son çıkıştan önce ki dönemece geliyoruz! Bir Tavsiye! Yanına ‘Esin’ Engin’in “Seninle Birlikte” adlı parçasını yanına al. Yol boyunca sıkılmazsın.

Ben ahlaksızlığını kapının önüne bırakmış herkesle görüşürüm. Yeter ki dürüst olsunlar. Ama onlar öyle yapmıyorlar. Onlar itlerini konuşturuyorlar. Durumdan vazife çıkartanlar. Üzerine vazife olmadığı halde her halta maydanoz olan ar damarları yırtılmış olanlar var.

Dünya da en kötü şey olumsuzluklara seyirci olmaktan öte dalkavukluk yapmak. Birilerinin eline maşa olmadan önce seyret ki; kime maşalık ediyorsun? Üç kuruşa maşalık etmek insanı  kimlik sahibi yapmaz.

Aklıma geliverdi. Yıllar önce üniversiteden birileri için bir yazı yazmıştım…

‘Ben muhatabına soruyorum, kimler bana cevap veriyor. Havlama sesi artınca, anlıyorum ki; taşı, doğru yere atmışım… Birilerinin, mutlaka bir yerlerde sırtını dayadığı ağa babaları var. Ağa babalarının ömrü belli. Seçimden seçime. Ya sonra! Dımdızlak hacıağanın külahı. Bunun içindir ki; adamsan hep tek parça olacaksın. Hokkabazları arkana değil, yanına alacaksın ki. Birbirinize ne kadar tamamlıyorsunuz bu millet görecek. Dilinde yalan, midesinde haram olan At hırsızlarına ben pabuç bırakmam’. Demiştim. O günlerde birileri de ortaya çıkıp,  “Benim arkadaşım aleyhinde yazı yazıyor” diyecek kadar alçaklaşmıştı. O’da iyi biliyordu ki; O’nun arkadaşı hırsız. O’da iyi biliyor ki; O çaldığında, köpekliğinin ödülü ona sunulan bir parmak bal idi.

Ha bu sırada kutlarım. Eski hastane arsası büyüdü! 1500 yıllık tarihi yapılar onca erozyona ve doğal afetlere dayanırken!

Ve acil 112 için hizmet binası da depreme dayanıklı değil bahanesiyle yıkılacakmış! Yıkılsın diyenler. Yıkılmasın diyenler. Bende; yıkın gitsin… Diyorum anasını satıyım…

Duyumlara göre şu anki acil 112 Terme Caddesi üzerinde bulunan eski Verem savaş Dispanserinin olduğu yere taşınacakmış. Bu olay muhteşem iki durumu ortaya çıkartıyor. Birincisi Eski devlet hastanesi arazisi kentin en göreceli yerinde üç cepheli ekstra bir alanı bünyesine katmış olacak. İkincisi rantın babası hazır. Kallavi cüzdanlı müşterisini bekleyecek. Ya kuzgun leşe, ya devlet başa konacak… Göreceğiz.

Hastane Projesinden şimdilik ses seda çıkmıyor. Sadece ilgili ve ilgilisinden değil. Belediyeden de ses çıkmadı. Sorduğum sadece parsel numarasıydı.

Var olan hastaneye hastane sıfatı kazandırmak yerine, akçeli işlerin peşine düşmüş iseniz. Hastanenin rezili rüsva halini görmezden geliyor, doktor eksikliğini, hemşire eksikliğini düşünmüyor. Var olan sağlık personelini alavereli ilişkiler sonucu idari kadrolara çekiliyor, yükü birkaç sağlık çalışanın sırtına yıkmışsanız burada ters giden bir şeyler var demektir… Sendikanın küçük ağaları ne düşünüyor bu konuda?

Duyumlara göre!

Duyumlara göre, Özel hastane sahibi hisselerinin yüzde 63 kadarını devretmiş. Umarım hastane formatına tekrar kavuşur. Kavuşurda. Çalışan ve 14 aydır maaş ve diğer özlük haklarını alamayan personelin durumu hangi durumda? Anlıyorum ki; 01,49 mesajları işe yaramış. Anlamadığım tek şey onca suç aletleriyle olan buharlaşmalar. Soruşturmanın sonucu nerelerde veya nerelere dayanıyor? Desem. Ne anlarsınız?

İki ucu simli değnek…

Sağlık çalışanları kendilerine verilen yemeklerin berbat olduğunu söylüyorlar. Bu konu sendikanın görev alanı dışında mı kalıyor? Yoksa sizler yan yana bir fidanın güller açan dalı mısınız? Sendikalar ihalelerde aracılık yapar mı? Tavsiyede bulunur mu? Bana öyle enteresan yazılar geliyor ki; o ihbar yazılarını ancak bu kadar törpüleyebiliyorum.

Örgülü çorap elimde. Bu çorap hem kokuşmuş. Hem renkleri, hem de örgü dokusu bozuk. Bu örgünün üzerinde ilmek kaçağı o kadar çok ki! Bir önceki yazılarda onlarca ipuçları verdim. Hiç kimse üzerine gitmiyor. Benim derdim bu dokuma çorabın kaç elden geçtiği. Bunun içindir ki; İlmeği arıyorum. O çorabın ilmeğini nasılsa bir şekilde bulacağım. İlmeği çektikten sonra ben o çorabı müsebbiplerinin başına geçirmezsem namerdim.

Bu ülkenin Çiftçisi, esnafı kan ağlıyorken birileri sırça köşklerde taşlık kızartması yiyorsa.

Yaz dostum… Altı üstü beş metrelik bez için…

Yetim hakkı diyorlar. Götürüyorlar.

Yoksul payı diyorlar. Üzerinden hiç inmiyorlar.

Onlar ‘ölüyoruz’ derken, seyretmenin neresinde adamlık var.

Birileri hak etmedikleri maaş ve döner sermayeleri alıyor, bu kişileri hemşire aylıklarına 50 lira... 90 lira yatırıyorlar. Hasta bakıcılar hastanelerden ellerini ayaklarını çekmişler. Dışarıda; Pandemi hastasına günlük 750-1000 TL arası bakıcılığa gidiyorlarsa.

Yöneticilik bir sanattır.

Birileri sizleri; “Helal olsun malı amma götürmüş. Bizim gibi mallar oldukça bunlar daha çok götürür. Köşeyi döndü. Dün yiyecek ekmeği, arabasına gaz koyacak cebinde 20 lirası yoktu. Bugün havasından yanına varılmıyor”. Diyerek tanımlarken. Bizlerin sizi nasıl tanımlamamız gerekir. Onlar doğrumu, söylüyorlar. Bilmiyorum. Bu lakırdıları edenleri sanmayın bir elin parmak sayısı kadarlar. O kadar çoklar ki; yerde karınca gibiler.

Diğer yanda sahip olunan politik gücü kullanmak, belli şahısların çıkarlarına göre hareket ederek otorite veya mali anlamda kazanç elde etmek, ihale takipçiliği ve getirim kollama faaliyetleriyle özel ve kamu aktörlerinin kamusal malları özel çıkarlara dönüştürmek için aralarında oluşturdukları ilişkinin adı bu şehirde “Kanki” vaziyeti… Diğer yanda adı; hizmet. Kısaca yatırım. Kısaca istihdam. Oluyor ve böyle anlatılıyorsa! Sadece kendinizi avutmuş olursunuz.

Onlar birileri için çok sempatik ve sevimli bulunabilir… “İyi Para. Temiz iş”… ‘Bundan bir şey çıkmaz. İşte belgeler. Devletin parası.  Millet soyuluyor. Anla be abi… Bunlar devlet malının deniz olduğunu biliyor. Ancak; domuz olmamak için inancın gereğini yapıyorlar’. Diyenleri bir kenara itemezsiniz…

Bu şehirde hayaller bitmez. Kaymağını birileri yerken, tek perdelik bu oyunu seyretmek bize kalıyorsa! Bunun içindir ki; bu şehirde milletin orasına koyduğunu düşünen şerefsizler, Olduğu kadar. Bu şerefsizlere alet olmayacak, on binlerin üzerinde onurlu kimliklerde var.

Unvanı ne olursa olsun. Çalanı biliyorsan. Tanıyorsan. Lafını esirgemeyeceksin. ‘Hırsızsın’… Diyeceksin. İltifat etmeyecek, önünde el pençe divan durmayacaksın. Sesini çıkartmıyorsan. Her ayarsızlığa, her rezalete ortaksın be kardeşim

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Yetim, Hakkı, Diyorlar., Götürüyorlar, Maşallah,
Yorumlar
Diğer Haberler
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor