Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 22:49
 
YAZACAK HİÇBİR ŞEY YOK!
Lüks ciplerden inmeyen, lüks villalarda, kotralarda, yurt dışlarında dolaşan, örtülü çıplaklar; sakallı, poturlu, sarıklı, cübbeli cicim beyler, harcadıkları milletin parasını din kisvesi ile örten, her çıkara bir menkıbe uyduran din tacirleri, baronları! Tarikat soytarıları cumhuriyet ibişleri. Neden ortalıkta gözükmüyorlar. Amerika’ya gökdelen diken. Çiftlikler araziler kapatan mahdumun vakıfları.
GÜNDEM Haberi
YAZACAK HİÇBİR ŞEY YOK!

 

Bu iktidarın 18 yılda yaptığı tek ve muhteşem bir şey vardır. Millete Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü yeniden hatırlatmış olması…

Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti İlan etmeden önce, neden İzmir ‘İktisat’ Kongresini yapmıştır? Mustafa Kemal Atatürk Meclisi kurmadan neden ‘Sayıştayı’ kurmuştur? Diyanet Başkanlığını niçin kurmuştur? Nazilli bez fabrikası, Seydişehir Alüminyum. Eskişehir lokomotif, Kayseri uçak, Alpulu şeker fabrikaları. MKE niçin kuruldu? Neden kuvvetler ayrılığı Anayasa’ya kondu?

Türkiye 57 yılda Osmanlı borçlarını ödemiş. İşsizlik yüzde 3’lerde. İstihdam için, Edirne’den Kars’a binlerce yatırım yapılmış. …“Türk yapamaz”… Tezini kırmış. Tüm bu yatırımlar için 79 yılda, 713 Milyar Dolar harcanmış. Bugün Türkiye’nin sadece dış borcu, faizler hariç 525 Milyar Dolar.

Cumhuriyet'in koltuğuna oturup, Atatürk’e burun kıvıran bademler… Cumhuriyet olmasaydı ya sığır güdecekti. Ya bir Hıristiyan’a yanaşma… Ya da bir kilisede zangoç. Belki de ibrikçi… Ne Müslüman’ı. Bunları Mustafa Kemal Atatürk’e küfretmeyi marifet saydılar.

Biz Türkiye’yi pazarlamaya geldik. Babalar gibi satarım. Dediler. Dediklerini yaptılar.

Bunlar; 18 yılda Türkiye Cumhuriyetinin 713 Milyar Dolara mal ettiği yatırımları, 18 yılda 67 Milyar Dolara sattılar. Üstelik 925 Milyar Dolar borçlandılar.

İşsizlik yüzde 13’lere çıktı. Bunlar hazine garantili ihalelerle; uçuş, geçiş garantisi içinde ‘Hava limanları, Köprüler, Tüneller, Yollar’, hasta garantili ‘hastaneler’ yaptılar. Hazinenin hortumunu beşli çeteye bağladılar. Yetmedi. Uyuşmazlık mahkemeleri İngiltere adaletine teslim edildi. Ve bu iktidar; 16 yılda bu ülke insanının vergilerinden edindikleri 2 trilyon 94 milyar dolar parayı nereye harcadılar.

Bugünkü iktidar geçmişin zenginliklerini sonuna kadar kullanıp tüketti. Onların zenginleşmiş bir soy ağacı. İktidar yetkisiyle besleyip büyüttüğü (5) İnşaat şirketi ve 10 para etmez ihale takipçisi, komisyon artığı keneleşmiş bir medyası var. Milletvekilleri akçeli işlerden ellerini çekmez iken, kentsel ihale takipçiliğinde sınır tanımadılar.

Kendi eliyle besleyip büyüttüğü,  milletin orasına koyduk diyen küfürbaz 5 müteahhide hazine garantili ödemede son iki ay içinde kur farkı olarak 62 milyar Türk lirası, ödendi. Bunların 350 milyon lira vergi borçları silinirken, devletten aldıkları ihaleler için 93 milyar Lira vergi muafiyeti getirdiler. Bu ülkenin ekonomi gücünü sırtlamış esnafa pandemi içinde Türkiye geneldin de bir defaya mahsus sadece 10 milyar kira yardımı verecek. Zaten bu paranın 3 milyar 700 milyonunu IBAN numarasına yatan para… Esnafın yıllarca ödediği vergiler nerede?

Türk çiftçisini tükettiler. Borç batağında kıvranan çiftçiyi diri, diri mezara gömdüler.

29 Ekim 1923’te Meclis tarafından kabul edilen bu kanunla anayasanın 1. maddesine sadece şu cümle eklenmiştir: “Türkiye devletinin hükümet şekli Cumhuriyettir.”

1923'te yanmış, yıkılmış Anadolu'da nasıl demokrasi yapacaksın? Komşunun, komşuyu boğazladığı iç savaşlardan, Anadolu'yu mezbahaneye döndüren dış savaşlardan yeni çıkmışsın. Fabrikan yok, işçin yok, iş adamın yok, mühendisin yok, doktorun yok, uzmanın yok, yolun yok, suyun yok, barajın elektriğin yok. Kadınların çarşafta, çuvala giriyor. Tamamı yakını cahil ve okuryazar bile değil. Erkeğin dört kadın alıyor. Yurttaşlık yasası yok. İhracatçı yok, ithalatçı yok. Sermayen yok. Kalkın bakalım. Nasıl kalkınacaksan. Cumhuriyet böyle bir ülkede kuruldu.

15 yıla daha başka neler sığdırıldı bu ülkeye hiç düşündünüz mü? Bugün uzay projelerine imza atanlar, Havelsan, Roketsan, Aselsan, Milli Gemi, TAİ... TÜBİTAK, hepsi Cumhuriyetin birikimlerinin, Cumhuriyet çocuklarının yarattıkları ürünleridir. Uluslararası 40 bin yayına imza atan bilim insanımız. ODTÜ, Hacettepe, Boğaziçi, İTÜ, İstanbul Üniversitesi gibi ve bugün en yerleşik ve kalburüstü diğer üniversitelerimiz. Tüm bunlar değerini bilmediğimiz Cumhuriyetin yarattıklarıdır. Türk ordusunun başında Alman generaller yok. Şirketler Yahudi’nin, Ermeni’nin değil. Türkiye’nin dev şirketleri, holdingleri ve yöneticileri de Cumhuriyet ürünleri ve yetiştirdikleridir.

Ben kimseye tarih öğretecek değilim. Onlar yeniden yaratmaya çalıştıkları siyasal İslam’ın güdümündeki tarihleriyle avunurlarken bu milletin çocuklarını gerçek tarihten uzaklaştırmak sahtekârlıktır. Ceddallıktır. Utanmazlıktır. Bu ülkeye en büyük ihanettir. Bu ülkenin geleceğini çağdaş dünyadan koparmaktır.

Cehalet toplumsallaştırıldıkça, onlar; daha kolay hükmediyorlar… Siyasal cehalet gericiliğe açık davettir.  Siyasetin cehaleti, cehaletin ise din sömürüsü üzerinden toplumsallaştırılması ise sermayenin güdümünde hortluyorsa bir şeylerin ters gittiğini artık anlamak gerekir.

O günlerde de ülkeye çöreklenmek istediler.

1928'de Hollandalı Vissering, 1929'da Alman Schact ve Müller'in önerileri: “Sanayi bırakın, tarıma bakın. Merkez Bankası’nı kuramazsınız Batının yardımı olmadan kalkınamazsınız”. Demişlerdi. Mustafa Kemal Atatürk 1930 yılında Merkez bankasını kurdu. Bunlar içini, boşalttı. Bağımsızlığı yok edildi.

O; gün…Ve kanlı bankerler pazarında memleketi Alaman'a satanlar’, bugünde var. Bazen, onlar; insanların korkularını, endişelerini, umutsuzluklarını yok edecek kutsal maskeli kurtuluş vaatçilerine dönüşüyorlar. Bizler inanıyoruz. Sahi; gerçekler öyle mi?

Ülke Ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edip, anlaşma imzalayanlar, faiz lobisinin kucağından oturtanlar, neredeyse Türkiye’nin 3/1 bütçesine eşit 178 milyar dolar bir yıl içinde bu tefecilere ödenmiş bir ülkede sesi soluğu çıkmayan korkular!  Ne farkları var şimdi bunların memleketi Alamana satanlardan…

Onlar;

Yoksullukla mücadele yerine, yoksulluğu yönettiler. Bu milleti Sosyal Hizmetler vakfının kapısında dilenci ettiler.  Seni ben besliyorum diyerek aşağıladılar. Sessiz yığınlar yarattılar.

Eski Türkiye!

Bir yanda Osmanlı borçları. Diğer yanda yıkılmış, yakılmış bir ülke. Yoksulluk bir yanda. Bugünde olduğu gibi, o günde; bu durumları fırsata çevirmek isteyen, halkı kışkırtan din soytarıları. İhale takipçisi din bezirgânları. O günde krala bir soytarı gerekirdi, Bugün binlerce var.

Mustafa Kemal kuşağı ne yapmış? Yöneticiler, devletçiliğe neden ve nasıl sarılmış? Türkler bankacılığı nasıl öğrenmiş? Merkez bankası 1930'a değin neden açılamamış? Özel sektör nasıl oluşturulmuş? Yeni devlet nasıl kurulmuş? Çağdaş öğretime nasıl geçilmiş? 1920'de on, on iki milyon nüfusun 95'i alfabesizlikten, savaş artığı bir topluma okuma yazma seferberliği nasıl açılmış? Kitaplıkta kitap yok iken, ulusal kütüphane nasıl kurulmuş? Okullarda tarih kitabı bile yok iken, tarih nasıl yazılmış? Hiç düşündünüz mü?

Bu ülke yok, olmanın kuyusundan çıkıp, var olmanın doruğuna nasıl tırmanılmış? Yunanlı ile dostluk nasıl yapılmış? Avrupa'da saygınlık nasıl kazanılmış, bugün nasıl yok edilmiş? Hiç düşündünüz mü?

Şaşıp kalıyorum. Şaşmamak mümkün mü? 2021 yılına bir kala seksen milyonluk Türkiye'nin haline bakıyorum, şaşıp kalıyorum. Hiçbir şeyimiz yokken neler yapmışız, her şeyimiz var iken neler yapamıyoruz? Bir de bu ortamda Mustafa Kemal'e saldıranlara bakıyorum, bir de sahte Atatürkçülere. Kullanıldığımızı hissediyorum. Ben bunları sahteliklerinden dolayı reddediyorum. Alışanları, alıştırılanları da reddediyorum.

Cumhuriyeti Maliye bakanı Mehmet saltanat kayıkları yürüyen saraylara ödenen kiralama ücretleri için diyor ki; “Bu paralar fındık, fıstık Parası”…

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı diyor ki, “Siz maaşınızı Dolar’la mı alıyorsunuz”… Bizler yurttaş olarak düşünüyoruz. Gerçekten bizler maaşlarımızı neden Dolar’la almıyoruz. Aynı bakan açıyor azgını, yumuyor gözünü… “Döviz beni ilgilendirmiyor”…

Milletin kefen parasını isterken, fırsatçılığı yaşam haline getirmiş, villa, kasır, çiftlik evlerde lüks içinde yaşayan, ormanı, kıyı bandını kişisel konfor ve çıkarı için yağmalayanlar, boğazda Rus fahişlerle viski yudumlayan siyasiler, siyasilerin müteahhitleri, gazeteciler, entelektüel dinciler kim? Onların sesi neden çıkmıyor?

Lüks ciplerden inmeyen, lüks villalarda, kotralarda, yurt dışlarında dolaşan, örtülü çıplaklar;  sakallı, poturlu, sarıklı, cübbeli cicim beyler, harcadıkları milletin parasını din kisvesi ile örten, her çıkara bir menkıbe uyduran din tacirleri, baronları! Tarikat soytarıları cumhuriyet ibişleri. Neden ortalıkta gözükmüyorlar. Amerika’ya gökdelen diken. Çiftlikler araziler kapatan mahdumun vakıfları.

Alın yeni Türkiye’nizi. Verin benim eski Türkiye’mi!!!

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: YAZACAK, HİÇBİR, ŞEY, YOK!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.