Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 22:49
 
YAZACAK HİÇBİR ŞEY YOK!
Lüks ciplerden inmeyen, lüks villalarda, kotralarda, yurt dışlarında dolaşan, örtülü çıplaklar; sakallı, poturlu, sarıklı, cübbeli cicim beyler, harcadıkları milletin parasını din kisvesi ile örten, her çıkara bir menkıbe uyduran din tacirleri, baronları! Tarikat soytarıları cumhuriyet ibişleri. Neden ortalıkta gözükmüyorlar. Amerika’ya gökdelen diken. Çiftlikler araziler kapatan mahdumun vakıfları.
GÜNDEM Haberi
YAZACAK HİÇBİR ŞEY YOK!

 

Bu iktidarın 18 yılda yaptığı tek ve muhteşem bir şey vardır. Millete Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü yeniden hatırlatmış olması…

Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti İlan etmeden önce, neden İzmir ‘İktisat’ Kongresini yapmıştır? Mustafa Kemal Atatürk Meclisi kurmadan neden ‘Sayıştayı’ kurmuştur? Diyanet Başkanlığını niçin kurmuştur? Nazilli bez fabrikası, Seydişehir Alüminyum. Eskişehir lokomotif, Kayseri uçak, Alpulu şeker fabrikaları. MKE niçin kuruldu? Neden kuvvetler ayrılığı Anayasa’ya kondu?

Türkiye 57 yılda Osmanlı borçlarını ödemiş. İşsizlik yüzde 3’lerde. İstihdam için, Edirne’den Kars’a binlerce yatırım yapılmış. …“Türk yapamaz”… Tezini kırmış. Tüm bu yatırımlar için 79 yılda, 713 Milyar Dolar harcanmış. Bugün Türkiye’nin sadece dış borcu, faizler hariç 525 Milyar Dolar.

Cumhuriyet'in koltuğuna oturup, Atatürk’e burun kıvıran bademler… Cumhuriyet olmasaydı ya sığır güdecekti. Ya bir Hıristiyan’a yanaşma… Ya da bir kilisede zangoç. Belki de ibrikçi… Ne Müslüman’ı. Bunları Mustafa Kemal Atatürk’e küfretmeyi marifet saydılar.

Biz Türkiye’yi pazarlamaya geldik. Babalar gibi satarım. Dediler. Dediklerini yaptılar.

Bunlar; 18 yılda Türkiye Cumhuriyetinin 713 Milyar Dolara mal ettiği yatırımları, 18 yılda 67 Milyar Dolara sattılar. Üstelik 925 Milyar Dolar borçlandılar.

İşsizlik yüzde 13’lere çıktı. Bunlar hazine garantili ihalelerle; uçuş, geçiş garantisi içinde ‘Hava limanları, Köprüler, Tüneller, Yollar’, hasta garantili ‘hastaneler’ yaptılar. Hazinenin hortumunu beşli çeteye bağladılar. Yetmedi. Uyuşmazlık mahkemeleri İngiltere adaletine teslim edildi. Ve bu iktidar; 16 yılda bu ülke insanının vergilerinden edindikleri 2 trilyon 94 milyar dolar parayı nereye harcadılar.

Bugünkü iktidar geçmişin zenginliklerini sonuna kadar kullanıp tüketti. Onların zenginleşmiş bir soy ağacı. İktidar yetkisiyle besleyip büyüttüğü (5) İnşaat şirketi ve 10 para etmez ihale takipçisi, komisyon artığı keneleşmiş bir medyası var. Milletvekilleri akçeli işlerden ellerini çekmez iken, kentsel ihale takipçiliğinde sınır tanımadılar.

Kendi eliyle besleyip büyüttüğü,  milletin orasına koyduk diyen küfürbaz 5 müteahhide hazine garantili ödemede son iki ay içinde kur farkı olarak 62 milyar Türk lirası, ödendi. Bunların 350 milyon lira vergi borçları silinirken, devletten aldıkları ihaleler için 93 milyar Lira vergi muafiyeti getirdiler. Bu ülkenin ekonomi gücünü sırtlamış esnafa pandemi içinde Türkiye geneldin de bir defaya mahsus sadece 10 milyar kira yardımı verecek. Zaten bu paranın 3 milyar 700 milyonunu IBAN numarasına yatan para… Esnafın yıllarca ödediği vergiler nerede?

Türk çiftçisini tükettiler. Borç batağında kıvranan çiftçiyi diri, diri mezara gömdüler.

29 Ekim 1923’te Meclis tarafından kabul edilen bu kanunla anayasanın 1. maddesine sadece şu cümle eklenmiştir: “Türkiye devletinin hükümet şekli Cumhuriyettir.”

1923'te yanmış, yıkılmış Anadolu'da nasıl demokrasi yapacaksın? Komşunun, komşuyu boğazladığı iç savaşlardan, Anadolu'yu mezbahaneye döndüren dış savaşlardan yeni çıkmışsın. Fabrikan yok, işçin yok, iş adamın yok, mühendisin yok, doktorun yok, uzmanın yok, yolun yok, suyun yok, barajın elektriğin yok. Kadınların çarşafta, çuvala giriyor. Tamamı yakını cahil ve okuryazar bile değil. Erkeğin dört kadın alıyor. Yurttaşlık yasası yok. İhracatçı yok, ithalatçı yok. Sermayen yok. Kalkın bakalım. Nasıl kalkınacaksan. Cumhuriyet böyle bir ülkede kuruldu.

15 yıla daha başka neler sığdırıldı bu ülkeye hiç düşündünüz mü? Bugün uzay projelerine imza atanlar, Havelsan, Roketsan, Aselsan, Milli Gemi, TAİ... TÜBİTAK, hepsi Cumhuriyetin birikimlerinin, Cumhuriyet çocuklarının yarattıkları ürünleridir. Uluslararası 40 bin yayına imza atan bilim insanımız. ODTÜ, Hacettepe, Boğaziçi, İTÜ, İstanbul Üniversitesi gibi ve bugün en yerleşik ve kalburüstü diğer üniversitelerimiz. Tüm bunlar değerini bilmediğimiz Cumhuriyetin yarattıklarıdır. Türk ordusunun başında Alman generaller yok. Şirketler Yahudi’nin, Ermeni’nin değil. Türkiye’nin dev şirketleri, holdingleri ve yöneticileri de Cumhuriyet ürünleri ve yetiştirdikleridir.

Ben kimseye tarih öğretecek değilim. Onlar yeniden yaratmaya çalıştıkları siyasal İslam’ın güdümündeki tarihleriyle avunurlarken bu milletin çocuklarını gerçek tarihten uzaklaştırmak sahtekârlıktır. Ceddallıktır. Utanmazlıktır. Bu ülkeye en büyük ihanettir. Bu ülkenin geleceğini çağdaş dünyadan koparmaktır.

Cehalet toplumsallaştırıldıkça, onlar; daha kolay hükmediyorlar… Siyasal cehalet gericiliğe açık davettir.  Siyasetin cehaleti, cehaletin ise din sömürüsü üzerinden toplumsallaştırılması ise sermayenin güdümünde hortluyorsa bir şeylerin ters gittiğini artık anlamak gerekir.

O günlerde de ülkeye çöreklenmek istediler.

1928'de Hollandalı Vissering, 1929'da Alman Schact ve Müller'in önerileri: “Sanayi bırakın, tarıma bakın. Merkez Bankası’nı kuramazsınız Batının yardımı olmadan kalkınamazsınız”. Demişlerdi. Mustafa Kemal Atatürk 1930 yılında Merkez bankasını kurdu. Bunlar içini, boşalttı. Bağımsızlığı yok edildi.

O; gün…Ve kanlı bankerler pazarında memleketi Alaman'a satanlar’, bugünde var. Bazen, onlar; insanların korkularını, endişelerini, umutsuzluklarını yok edecek kutsal maskeli kurtuluş vaatçilerine dönüşüyorlar. Bizler inanıyoruz. Sahi; gerçekler öyle mi?

Ülke Ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edip, anlaşma imzalayanlar, faiz lobisinin kucağından oturtanlar, neredeyse Türkiye’nin 3/1 bütçesine eşit 178 milyar dolar bir yıl içinde bu tefecilere ödenmiş bir ülkede sesi soluğu çıkmayan korkular!  Ne farkları var şimdi bunların memleketi Alamana satanlardan…

Onlar;

Yoksullukla mücadele yerine, yoksulluğu yönettiler. Bu milleti Sosyal Hizmetler vakfının kapısında dilenci ettiler.  Seni ben besliyorum diyerek aşağıladılar. Sessiz yığınlar yarattılar.

Eski Türkiye!

Bir yanda Osmanlı borçları. Diğer yanda yıkılmış, yakılmış bir ülke. Yoksulluk bir yanda. Bugünde olduğu gibi, o günde; bu durumları fırsata çevirmek isteyen, halkı kışkırtan din soytarıları. İhale takipçisi din bezirgânları. O günde krala bir soytarı gerekirdi, Bugün binlerce var.

Mustafa Kemal kuşağı ne yapmış? Yöneticiler, devletçiliğe neden ve nasıl sarılmış? Türkler bankacılığı nasıl öğrenmiş? Merkez bankası 1930'a değin neden açılamamış? Özel sektör nasıl oluşturulmuş? Yeni devlet nasıl kurulmuş? Çağdaş öğretime nasıl geçilmiş? 1920'de on, on iki milyon nüfusun 95'i alfabesizlikten, savaş artığı bir topluma okuma yazma seferberliği nasıl açılmış? Kitaplıkta kitap yok iken, ulusal kütüphane nasıl kurulmuş? Okullarda tarih kitabı bile yok iken, tarih nasıl yazılmış? Hiç düşündünüz mü?

Bu ülke yok, olmanın kuyusundan çıkıp, var olmanın doruğuna nasıl tırmanılmış? Yunanlı ile dostluk nasıl yapılmış? Avrupa'da saygınlık nasıl kazanılmış, bugün nasıl yok edilmiş? Hiç düşündünüz mü?

Şaşıp kalıyorum. Şaşmamak mümkün mü? 2021 yılına bir kala seksen milyonluk Türkiye'nin haline bakıyorum, şaşıp kalıyorum. Hiçbir şeyimiz yokken neler yapmışız, her şeyimiz var iken neler yapamıyoruz? Bir de bu ortamda Mustafa Kemal'e saldıranlara bakıyorum, bir de sahte Atatürkçülere. Kullanıldığımızı hissediyorum. Ben bunları sahteliklerinden dolayı reddediyorum. Alışanları, alıştırılanları da reddediyorum.

Cumhuriyeti Maliye bakanı Mehmet saltanat kayıkları yürüyen saraylara ödenen kiralama ücretleri için diyor ki; “Bu paralar fındık, fıstık Parası”…

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı diyor ki, “Siz maaşınızı Dolar’la mı alıyorsunuz”… Bizler yurttaş olarak düşünüyoruz. Gerçekten bizler maaşlarımızı neden Dolar’la almıyoruz. Aynı bakan açıyor azgını, yumuyor gözünü… “Döviz beni ilgilendirmiyor”…

Milletin kefen parasını isterken, fırsatçılığı yaşam haline getirmiş, villa, kasır, çiftlik evlerde lüks içinde yaşayan, ormanı, kıyı bandını kişisel konfor ve çıkarı için yağmalayanlar, boğazda Rus fahişlerle viski yudumlayan siyasiler, siyasilerin müteahhitleri, gazeteciler, entelektüel dinciler kim? Onların sesi neden çıkmıyor?

Lüks ciplerden inmeyen, lüks villalarda, kotralarda, yurt dışlarında dolaşan, örtülü çıplaklar;  sakallı, poturlu, sarıklı, cübbeli cicim beyler, harcadıkları milletin parasını din kisvesi ile örten, her çıkara bir menkıbe uyduran din tacirleri, baronları! Tarikat soytarıları cumhuriyet ibişleri. Neden ortalıkta gözükmüyorlar. Amerika’ya gökdelen diken. Çiftlikler araziler kapatan mahdumun vakıfları.

Alın yeni Türkiye’nizi. Verin benim eski Türkiye’mi!!!

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: YAZACAK, HİÇBİR, ŞEY, YOK!,
Yorumlar
Diğer Haberler
"DÜNYA BUNA NASIL SUSUYOR?"
"DÜNYA BUNA NASIL SUSUYOR?"
Bölgesel Misyondan Ulusal Hedeflere Katkı
Bölgesel Misyondan Ulusal Hedeflere Katkı
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN SERT KARARLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN SERT KARARLAR
Başkan Ekicioğlu, Bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz
Başkan Ekicioğlu, Bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz
TSO
TSO'DAN ŞEHİR SORUNLARI İÇİN ZİYARET
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal'dan Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Teşkilatı'na ziyaret.
SAĞLIKTAKİ ÇÖKÜŞÜ SEYRETMEYE DEVAM
SAĞLIKTAKİ ÇÖKÜŞÜ SEYRETMEYE DEVAM
17 Şehir hastanesinin kira bedeli  27 milyar doları buluyor.
17 Şehir hastanesinin kira bedeli 27 milyar doları buluyor.
SGK Kırşehir İl Müdürü Karadeniz, Son Haftayı Değerlendirin
SGK Kırşehir İl Müdürü Karadeniz, Son Haftayı Değerlendirin
BAŞKAN EKİCİOĞLU ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
BAŞKAN EKİCİOĞLU ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Malı amma götürmüşler
Malı amma götürmüşler
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
Benim Kırşehir için yaptığım projelerden biriydi!
Benim Kırşehir için yaptığım projelerden biriydi!
KAŞİFLERDEN SOKAĞA BİR KAP İYİLİK
KAŞİFLERDEN SOKAĞA BİR KAP İYİLİK
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA DEDİ
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA DEDİ
İçişleri
İçişleri'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması
Rektör Karakaya AFAD Kırşehir Risk Azaltma Planı (İRAP)Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya AFAD Kırşehir Risk Azaltma Planı (İRAP)Toplantısına Katıldı
Ekicioğlu,
Ekicioğlu, ''Bedel Ödenecekse Esnafımız Değil Biz Ödeyeceğiz''
TSO BAŞKANI YILMAZ ÜYE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
TSO BAŞKANI YILMAZ ÜYE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
UNESCO 2021’İ AHİ EVRAN, HACI BEKTAŞ VE YUNUS EMRE YILI İLAN ETTİ
UNESCO 2021’İ AHİ EVRAN, HACI BEKTAŞ VE YUNUS EMRE YILI İLAN ETTİ
Genel Sağlık-İş Murat Alan hakkında suç duyurunda bulundu
Genel Sağlık-İş Murat Alan hakkında suç duyurunda bulundu
İLHAN, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN YETERSİZLİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ
İLHAN, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN YETERSİZLİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ
TEHLİKE SADECE BARAJLARDAKİ DÜŞÜŞ DEĞİLMİŞ
TEHLİKE SADECE BARAJLARDAKİ DÜŞÜŞ DEĞİLMİŞ
Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey,den Hastane taşınması ile ilgili açıklaması
Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey,den Hastane taşınması ile ilgili açıklaması
ŞAP NEDENİ İLE HAYVAN PAZARI KAPATILDI…
ŞAP NEDENİ İLE HAYVAN PAZARI KAPATILDI…
Kasap et derdinde, koyun can derdinde
Kasap et derdinde, koyun can derdinde
BU ŞEHİRDE İHANETİN GÖNÜL VERENİ OLMAZ
BU ŞEHİRDE İHANETİN GÖNÜL VERENİ OLMAZ
OTOBÜS ŞÖFERİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ
OTOBÜS ŞÖFERİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ
AMAN NE GÜZEL BİR HABER EKMEĞE ZAM GELMİŞ
AMAN NE GÜZEL BİR HABER EKMEĞE ZAM GELMİŞ
KADERE BAK NERDEN NEREYE
KADERE BAK NERDEN NEREYE
TÜM KAMUOYUNU VE EMEKÇİLERİ SEFALET ORANLARINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ !
TÜM KAMUOYUNU VE EMEKÇİLERİ SEFALET ORANLARINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ !
İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama
İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama
Kırşehir – Kayseri karayolu Mucur İnanç köyü yolu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
Kırşehir – Kayseri karayolu Mucur İnanç köyü yolu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
HIZIRAĞA MEVKİİNDE BİR VATANDAŞ ÇATIDAN DÜŞTÜ
HIZIRAĞA MEVKİİNDE BİR VATANDAŞ ÇATIDAN DÜŞTÜ
KURTLAMAK MI… GURTLAMAK MI?
KURTLAMAK MI… GURTLAMAK MI?
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN GÖRME ENGELLİ AVUKAT MUHAMMED HEKİMHAN’ I ZİYARET ETTİ.
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN GÖRME ENGELLİ AVUKAT MUHAMMED HEKİMHAN’ I ZİYARET ETTİ.
Aleyna’nın katil zanlısı cezaevinde intihar etti
Aleyna’nın katil zanlısı cezaevinde intihar etti
KEŞKE BAŞKA HESAPLARDA SORULSA
KEŞKE BAŞKA HESAPLARDA SORULSA
1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında corona virüsü aşısı oldu.
Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında corona virüsü aşısı oldu.
VEKİL İLHAN OTOYOL FAHİŞ ÜCRETİNİ SORDU
VEKİL İLHAN OTOYOL FAHİŞ ÜCRETİNİ SORDU
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YER ALTI SARRAFLAR ÇARŞISINDAKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YER ALTI SARRAFLAR ÇARŞISINDAKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı.
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı.