Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 16:48
 
Yaya Geçidi Nöbetine Sağlık Camiasından Destek
SAĞLIK Haberi
Yaya Geçidi Nöbetine Sağlık Camiasından Destek

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlemiş olduğu “Yaya Geçidi Nöbeti Farkındalık Etkinliği”nde Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak Süleyman Türkmâni İlköğretim Okulu önünde yer alan yaya geçidinde “Yaya Geçidinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla etkinliğimiz gerçekleşti.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı’nın “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesiyle “Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek” amacıyla yaya güvenliğini sağlamak üzere “Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğunu göstermek” amacıyla, başta okullar olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hizmet binalarının önünde ve diğer yaya geçitlerinde “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği Türkiye genelinde gerçekleşti.

Etkinliğe T.C. Sağlık Bakanlığı Müfettişi Mehmet Can BİLGİÇ, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet YETİŞ, Başkan Yardımcısı Dr. Sadettin DOĞANGÜN, Sağlık Hizm. Başkan Yardımcısı Yunus DAĞ, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Mehmet SAYLAM, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Deniz TORUN, Şube Müdürlerimiz ve çok sayıda personel katıldı. “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT’un öğrencilerle birlikte sürücülere broşür dağıtarak sürücüleri bilgilendirmesi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaya, Geçidi, Nöbetine, Sağlık, Camiasından, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı