Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 10:32
 
Valimizin Eşi,'Erken Tanı İle Yeşeren Umutlar'Proğramına Katıldı
Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın eşi Saliha Akın, kansere farkındalık oluşturmak için düzenlenen ‘Erken Tanı İle Yeşeren Umutlar’ temalı programa katıldı
- Haberi
Valimizin Eşi,'Erken Tanı İle Yeşeren Umutlar'Proğramına Katıldı

Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın eşi Saliha Akın, kansere farkındalık oluşturmak için düzenlenen ‘Erken Tanı İle Yeşeren Umutlar’ temalı programa katıldı.

Program, ilk olarak Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önündeki otobüs durağının ‘Sağlık Durağı’ olarak adlandırılması ile başladı. Ardından, Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın eşi Saliha Akın, Milletvekili eşi Esin İlhan, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı eşi Duygu Gümüş, Rektör eşi Kadriye Karakaya, İl Emniyet Müdürü eşi Kezban Akyüz ve diğer bayanlar programın devam edeceği yere geçtiler. İl Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu’nun yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından Dr. Nazlı Baran, KETEM taramaları ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın eşi Saliha Akın, programda yaptığı konuşmasında, kanserde erken teşhisin hayati önem taşıdığına değindi. Günün anlam ve önemine dair çeşitli sunumların yapıldığı program, Sayın Valimizin eşi Saliha Akın ve diğer protokol eşleri tarafından kanserle mücadelede etkin rol oynayan bayanlara çeşitli hediyeler verilmesi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valimizin, Eşi,'Erken, Tanı, İle, Yeşeren, Umutlar'Proğramına, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı