Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 12:13
 
Valimiz Topluma Örnek Olan Vatandaşlarımızı Ödüllendirdi
Valimiz Sayın İbrahim Akın, topluma örnek davranışlar sergileyen vatandaşlarımızı makamında kabul etti.
- Haberi
Valimiz Topluma Örnek Olan Vatandaşlarımızı Ödüllendirdi

Valimiz Sayın İbrahim Akın, topluma örnek davranışlar sergileyen vatandaşlarımızı makamında kabul etti. Annesi ile birlikte Açık Kapı başvurusu için Valilik binasına geldiği sırada Atatürk heykelini okşayarak sevgi gösterisinde bulunan Buğra Çelebi ve bulduğu parayı sahibine teslim eden ayakkabı boyacısı Bilal Yalçınkaya'yı makamına davet eden Valimiz Sayın İbrahim Akın, örnek davranışından dolayı kendilerini kutladı

. Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Anadolu insanının masumiyeti ve dürüstlüğünün sembolü olan vatandaşlarımızla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Valimiz Sayın İbrahim Akın, bu örnek davranışların her insanın yapması gereken ama toplumda az rastladığımız örnek davranışlar olduğunu söyledi. Küçük Buğra ve ayakkabı boyacısı Bilal Yalçınkaya’nın bu örnek davranışlarıyla topluma önemli mesajlar verdiklerini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Sizler kamuoyunun takdirini kazanmış insanlarsınız. İşlemleri için annesiyle birlikte Valiliğimize gelen Küçük Buğra, o sırada temiz bir çocuk masumiyeti içerisinde Valilik önünde bulunan Atatürk heykeline sevgi gösterilerinde bulunması sosyal medyaya yansımış ve büyük takdir toplamıştır.

Çocuğumuz, Anadolu ailesinin yetiştirmiş olduğu evlatların, bu devletin kurucusuna nasıl baktığını, nasıl sevdiğini çocuksu duygularla ifade etmiştir. Ayakkabı boyacısı Bilal Yalçınkaya da kendi ihtiyacı olduğu halde bulduğu yüklü miktardaki parayı sahibine iade etmekte zerre tereddüt etmedi. Beklediğimiz Anadolu insanı profili işte budur. Küçük Buğra ve Bilal Yalçınkaya, sergilemiş oldukları ulvî davranışlarıyla, Anadolu’nun insanının nasıl olması gerektiğini en güzel şekilde ortaya koymuşlardır. Bu erdemli davranışlar, bütün insanlıktan beklenen davranışlardır.

Topluma örnek olan davranışlarından dolayı kendilerini kutluyorum.” dedi. Ziyarette, Valimiz Sayın İbrahim Akın, topluma örnek davranışlar sergileyen vatandaşlarımızı çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valimiz, Topluma, Örnek, Olan, Vatandaşlarımızı, Ödüllendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı