Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 08:42
 
Vali Akın Okullarda İncelemelerde Bulundu
EĞİTİM Haberi
Vali Akın Okullarda İncelemelerde Bulundu

Vali Sayın İbrahim Akın, Öğretmen Ömer Aydın İlk ve Ortaokulu ile 30 Ağustos Zafer İlkokulunda incelemelerde bulundu. Programına Öğretmen Ömer Aydın İlkokulunu ziyaret ederek başlayan Vali Sayın İbrahim Akın, Okul Müdürü Recep Sulubulut’tan okulun durumu ve öğrenciler hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Sayın Vali Akın, Türkçe bilmeyen öğrenciler için açılan Uyum Sınıflarını da ziyaret etti. Ardından 30 Ağustos Zafer İlkokuluna geçen Valimiz Sayın İbrahim Akın, Okul Müdürü Hüseyin Yaşar’dan bilgiler aldı ve öğrencilerle öğle yemeği yedi. Ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, Kırşehir’de eğitim kalitesini daha da artırmak için çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Sayın İbrahim Akın, eğitimde marka kent olan ilimizde eğitim hayatını önemsediklerini vurguladı.

Öğrencileri bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlerimize saygılı bireyler olarak yetiştirme gayretinde olduklarını ifade ede Sayın Vali Akın, “Öğrencilerimizin sadece derslerinde ve sınavlarda değil, hayatın her alanında başarılı olmaları için çalışmalar yürütülmektedir. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlamada öğretmenlerinizin ve ailelerinizin de payı büyük. Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in de yer aldığı program, Sayın Vali Akın'ın okul binasında incelemelerde bulunması ve öğretmenlerle yaptığı toplantı ile sona erdi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Akın, Okullarda, İncelemelerde, Bulundu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı