Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 16:50
 
Ürdün Yermük Üniversitesinden Rektör Karakaya’ya Ziyaret
GÜNDEM Haberi
Ürdün Yermük Üniversitesinden Rektör Karakaya’ya Ziyaret

Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+KA107 projesi kapsamında Ürdün’den ortağı olan Yarmouk (Yermük) Üniversitesi öğretim üyeleri Ahi Evran üniversitesni ziyaret etti. 11 Haziran 2019 tarihinde Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı da makamında ziyaret eden Yermük Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mefleh Aljarrah, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Prof. Dr. NartShoukeh, Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. YousefAlzou’bi ve Dış İlişkiler Koordinatörü Khalilİrshaidat, Üniversite  Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya görevinde başarılar diledi.

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı görüşmeye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Erman Akıllı da katıldı. İki üniversite arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ilerletilmesinin hedeflendiği görüşmede, Erasmus+KA107 projesi kapsamında her iki üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencilerinin değişimi konusunda görüş birliğine varıldı.

Üniversitelerin aralarında ortak projeler üretmelerinin de gerekliliğinin vurgulandığı ziyarette, Yermük Üniversitesinin Türk Dili Bölümüne katkı sağlaması amacıyla Üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden akademisyenler ile Üniversitenin İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin de Arapça Dillerini geliştirmesi için Yermük Üniversitesi İslami İlimler Fakültesine gönderilmesi kararlaştırıldı.

Ulusal ve uluslararası ilişkilere her zaman önem verdiğini belirten  Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite ortaklığının pekiştirilmesi için tüm desteği vereceğini söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, Ürdün Yermük Üniversitesi öğretim üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ürdün, Yermük, Üniversitesinden, Rektör, Karakaya’ya, Ziyaret, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı