Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 19:51
 
TİYATRO ETKİNLİĞİNE İLGİ BÜYÜKTÜ
SAĞLIK Haberi
TİYATRO ETKİNLİĞİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

Kanserde farkındalık çalışmalarını Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza KAYIP adlı tiyatro ile kanserle mücadeleye farklı bir bakış açısı verdi. Tiyatro gösterisi Sayın Vali Beyin Eşi Hanımefendi Saliha Akın, Vali yardımcılarının eşleri, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Avcu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Serdar Duru, Kamu Hastaneleri Başkan Yrd. Cuma Köysüren, sağlık personelleri ve halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşmiştir.

Sağlık Hizmetleri Başkanı Serdar Duru ve  Selda Çelebi’nin de rol aldığı Yavuz Tekin ve ekibinin hazırlayıp sunduğu tiyatro gösterisinde Kanser taramasını erken yaptırmayan bir bayan’ın hayatını kaybetmesi canlandırıldı ve çok duygusal anlar yaşandı. Biliyoruz ki sağlık bir ekip işidir. Bu ekipte özveriyle çalışan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarına taramalarda göstermiş oldukları üstün gayret ve başarılarından dolayı ödüller verildi.

Gösteri sonrası ayrıca kanseri hep uzmanlardan dinledik birde çocuklarımıza soralım düşüncesiyle Milli Eğitim Müdürlüğüyle iş birliği içerisinde ‘’Hünerli eller kanseri anlatır’’ temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödüller verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİYATRO, ETKİNLİĞİNE, İLGİ, BÜYÜKTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı