Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 18:24
 
SORULACAK O KADAR ÇOK SORU VAR Kİ!!!
GÜNDEM Haberi
SORULACAK O KADAR ÇOK SORU VAR Kİ!!!

 27 Şubat 2020… Bir karanlık gece. Sabaha karşı şehit sayısı, otuz üç oldu. 12 saat sonra, sayı otuz altı. Bombalanan binanın altında daha kaç asker kaldı belli değil. “Ahmed’i, Mehmedi ne için harcadığımızı bir söyleyebilsek, onunla ne kazandığımızı, neler kaybettiğimizi bir anaya anlatabilsek, onu övündürecek bir haber verebilsek...

Fakat biz Ahmed’i, Mehmedi kumarda kaybettik!..” Diyemiyorsanız, binlerce acılı ananın, babanın vebali umarım sizlerin omuzuna yüklenir. Pinpon topuna dönmüş bir Türkiye. Bir tarafta Amerika, diğer tarafta Rusya. Hiçbirşeyin farkında olmayan herşeyi olağan gören ülkem. Suriye, İran, Kürecik derken Türkiye yeni bir kumara hazırlanıyor... Daha doğrusu Rus ruletine... Ucunda sadece intihar görünen bir tür kumar…

Libya masası hariç… İşlevsiz meclisin muhalif aktörleri ‘meclis derhal toplanmalı’ çağrısı yaptı. Reddedildi. Çağrıyı yani milleti. Yani milletin vekillerini ipleyen olmadı. Partili Cumhurbaşkanı Dolmabahçe sarayında, eski milletvekilleri ile bir araya gelip anıları paylaştı. Kahkahalar. Alkışlar… Toprağa düşmüş yiğitler kimin umurunda? Ölenlerin hiçbir önemi yok… Yeter ki şehitler tepesi boş kalmasın! Bu süreç içinde, Birleşmiş Milletler toplandı. NATO toplandı. İşlevsiz TBMM toplanamadı. Bu ülkede muhalefet diye bir unsur yok. Muhalefet varsa eğer, bir farkındalık yaratıp, iktidar tarafı olmadan, hatta iktidarın her olayın içinde olan küçük ortağı olmadan, meclis bahçesinde toplanıp mesaj vermeyi beceremiyor.

Kameralar önünde suratlarında rol kesen mimikler. Beyzadeler, hanımefendiler dışarıda üşürler diye mi bu girişimde bulunamıyorlar. Ya ölen askerlerin ayaklarındaki çamurlar. Elleri yüzleri soğuktan morarmış, dağlarda görev yapan, savaş artığı benim ülkemi boka çevirmiş Suriyeliye, El Kaide, Nusra, İŞİD’e vatan hazırlayan Mehmetçikler! Onlar bu artıklar için ölüyorlar sizler hamaset nutukları peşindesiniz.

İkiyüzlü siyasetin aktörleri. Utanmak insani bir haslettir. Ama sizde bu yok ki… Yeter ki şehitler tepesi boş kalmasın. Şehitler tepesine bir, bir askerler taşınırken, eski asker, atanmış Milli savunma bakanı Hulusi bey Katar’da. Bunları tepeye taşıyanlar aynaya bakıp suratsızlıklarına bir iyice baksın.

Türk Silahlı Kuvvetlerini darmadağın ettiler. Askeri okulları, Hastanelerini kapattılar. Sahra hastaneleri yok. Harp cerrahisini bilen doktorlar yok. En yakın hastane devlet hastanesi. Uçak kaldıramıyorlar. Helikopter gönderemiyorlar. Şehit cenazeleri, yaralılar yan yana kamyon arkasında Türkiye’ye taşınıyor. Bir kısmı, kamyon sırtında, bir kısmı kaldırıldığı hastanede ölüyorlar. Dünya’nın hiçbir ülkesinde okulları ve hastaneleri kapatılmış ordular yoktur. Askeri doktorlar savaş eğitimiyle mezun olurlar. Kıtalarda staj yaparlar. Savaşan, alanlara çıkan askerlerin yakınında sahra hastaneleri olur. Türk ordusunun sahra hastaneleri nerede. Bu soruyu sormuyorlar. Askerlik yan gelip yatma yeri değil dediler. Onlar ölmek için para alıyorlar dediler.

ÖSO dedikleri terör artığı militanlara verdikleri paraları bu vatanın evladından esirgiyorlar. Askerlik 6 aya indirildi. Şehitlerin ağırlıklı olanları Sözleşmeli Er, Uzman Onbaşı, Uzman Çavuş. Bunların askeri okulları yok. Harp sanatını bilmezler. Sadece emredileni yaparlar. Askerliklerini yapmış yoksul biçare ailelerin, üç paraya canlarını siper eden işsiz çocukları. Bunlar hangi savaş taktiğini bilerek savaşırlar veya kendilerini koruyabilirler? Ya diğerleri! Askeri Okullar kapatıldı. Yerine siyasetin parçası haline gelmiş Üniversite yapılandırmasına geçildi.

İçi boşaltılarak, içi siyaseten doldurulmuş gençlerle dolduruldu. Hiç ağzını açmayan, konuşmayan askerin başında lüks ve şatafat içinde yaşayan generaller. Kafaları kapalı kadın askerler. Bunlar nasıl savaşırlar. Bunlar ordu içinde konu mankeni, şehit cenazelerinde ağlama aktörlerimi? Hiçbir insan 19 yaşından sonra harp sanatını öğrenemez. Öğrenirse Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kadar öğrenir… Sivil; askerlere ‘işinize bakın. Siz anlamazsınız’ diyebiliyor. Askeri okulu hariç, Askerlik mesleğine en az 30 yılını vermiş harp sanatını meslek edinmiş olan asker anlamayacak, kantinde 6 ay askerlik yapmış muhterem anlayacak!

Onlar bir başka ülkenin topraklarında niçin öldü? Bu sorunun cevabı var mı? Bir iç savaşa müdahil olmak. Bizi Suriye halkı çağırdı. Diyerek geçerli bir neden Yaratmak. Türk ordusunun işi ne bir başka ülkenin topraklarında. Sınır emniyetini almak yerine başka ülkenin topraklarına girmek. Terör örgütü liderlerini, Türkiye’de ağırlamak (YPG) bu örgütlerin militanlarına Hirfanlı baraj gölünde ‘Eğit Donat’ eğitimi verip sahaya salmak.

Yaralı militanları yurdun hastanelerinde tedavi etmek. Militanlara iş vermek. Bu anlayış ciddi bir devlet yapılanması olamaz. Suriye’de dünyanın tanıdığı, politik ilişkiler kurduğu meşru bir hükümet var. Sizi; El Kaide, Nusra, İŞİD sapkınlarımı, çağırdı? Yoksa adına sığınmacı dediğimiz bizim ülkemize sığınmış kimlikleri belli olmayan kaçak, köçek 4,5 milyon Suriyelimi? Onlar mı dedi bize “ihvan” yapılı bir vatan hazırlayın, bizler geriye döneriz mi dediler.

Bunlar için mi ölüyor bu ülkenin çocukları! Benim ülkemde sıksalar taşın suyunu çıkartır 4,5 milyon Suriyeliye vatan hazırlamak, İhvanı kurmak için bu ülkenin yiğitleri bir, bir toprağa düşecek. 17 Yıl önce Güneyimizde bir devlet vardı. Şimdi YPG, İŞİD, ÖSO, Nusra gibi terör grupları var. Yani en uzun sınıra sahip olduğumuz Suriye sınırı da terörize oldu. Sınır kevgire döndü. Sıra batı sınırlarımıza geldi. Partili Cumhurbaşkanı Dolmabahçe sarayında bir anısını paylaşıyor. ‘Tramp bana Putinin Suriye’de ne işi var’? Diye sordu! ‘Petrol dedim’ Dünya’nın süper gücü bir ülkenin Başkanı bu soruyla asrın lideri Erdoğan ile dalgasını geçmiş olmasın. Tıpkı Beyaz Sarayda apteshane bardağı gibi bir odaya dizdiği Türk heyetine, ‘Şunlara bak Holwood yıldızları gibiler’…

Dediğini hatırladınız mı? Partili Cumhurbaşkanı Aralarında Devlet kesesinden harcırah alarak Fethullah Gülen’e ziyarete giden eski milletvekillerine. Laiklik Anayasadan çıkartılmalı diyen, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı, makam odasına milyonlar lira harcayarak halı döşeten, milyon dolara, makam aracı ve jipler alan eski meclis başkanı İsmail Kahraman’a anlatıyor. Bize orada ne işiniz var diyorlar. Bizi Suriye halkı çağırdı. Onlar ne zaman gidin derlerse gideriz’… Diyor. Zevat gülücüklerle alkışlıyor. Suriye halkının 4,5 milyonu bu ülkede. Sakın ha sizi oralara dinci terör örgütleri olanlar çağırmış olmasın.

İdlib’te işiniz ne diyorlar. İdlib’i konuşmazsak Hatay’ı konuşmak zorunda kalırız. Diyor engin tarih bilgisiyle! Bu lafın altındaki yatan nedir? Yarın PKK Türkiye’ye, Amerika’yı çağırırsa! Onların bu hareketi legal mi olacak? Avrupa’ya gitme umuduyla sınırlara yığılan Mülteciler. Kimin çağrısıyla? Bu ülkeyi bu denli rezil rüsva etmeye hakkınız var mı. Bu nasıl bir politikadır ki; uygulamaya konabiliyor?

Türkiye bir kaosa mı sürükleniyor? Yoksa kaos içinde mi? Bu sorulara yanıt vermek gerçekten çok zor. Yayınlara haberlere baktığınızda bu ülkede her şey normal. Necip milletimiz sakin ve sessiz köşklerinde veya kulübelerinde yaşamlarını sürdürüp gidiyor. Etliye, sütlüye maydanoz olma gibi maşallah hiçbir derdi yok. Ha varlığı. Ha yokluğu. Böyle gelmiş böyle gidecek. Herkes konuşuyor. Her ağızdan dökülen söz bu milleti daha da pısırık ve neme lazımcı yaptı. Hani diyoruz ya. Türk Ordusu bu milletin ordusu diye. Bu millet kendisinden olana neden sahip çıkmıyor. İşte koskoca bir yalan. Sanki bu ordu Fizandan gelmiş. Siyasetçi sahip çıkarsa en büyük ordu bizim ordu. Ya aksi olursa! Bu ordu kimin?

Kaynak: Editör:
Etiketler: SORULACAK, O, KADAR, ÇOK, SORU, VAR, Kİ!!!, ,
Yorumlar
Diğer Haberler
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme