Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 18:24
 
SORULACAK O KADAR ÇOK SORU VAR Kİ!!!
GÜNDEM Haberi
SORULACAK O KADAR ÇOK SORU VAR Kİ!!!

 27 Şubat 2020… Bir karanlık gece. Sabaha karşı şehit sayısı, otuz üç oldu. 12 saat sonra, sayı otuz altı. Bombalanan binanın altında daha kaç asker kaldı belli değil. “Ahmed’i, Mehmedi ne için harcadığımızı bir söyleyebilsek, onunla ne kazandığımızı, neler kaybettiğimizi bir anaya anlatabilsek, onu övündürecek bir haber verebilsek...

Fakat biz Ahmed’i, Mehmedi kumarda kaybettik!..” Diyemiyorsanız, binlerce acılı ananın, babanın vebali umarım sizlerin omuzuna yüklenir. Pinpon topuna dönmüş bir Türkiye. Bir tarafta Amerika, diğer tarafta Rusya. Hiçbirşeyin farkında olmayan herşeyi olağan gören ülkem. Suriye, İran, Kürecik derken Türkiye yeni bir kumara hazırlanıyor... Daha doğrusu Rus ruletine... Ucunda sadece intihar görünen bir tür kumar…

Libya masası hariç… İşlevsiz meclisin muhalif aktörleri ‘meclis derhal toplanmalı’ çağrısı yaptı. Reddedildi. Çağrıyı yani milleti. Yani milletin vekillerini ipleyen olmadı. Partili Cumhurbaşkanı Dolmabahçe sarayında, eski milletvekilleri ile bir araya gelip anıları paylaştı. Kahkahalar. Alkışlar… Toprağa düşmüş yiğitler kimin umurunda? Ölenlerin hiçbir önemi yok… Yeter ki şehitler tepesi boş kalmasın! Bu süreç içinde, Birleşmiş Milletler toplandı. NATO toplandı. İşlevsiz TBMM toplanamadı. Bu ülkede muhalefet diye bir unsur yok. Muhalefet varsa eğer, bir farkındalık yaratıp, iktidar tarafı olmadan, hatta iktidarın her olayın içinde olan küçük ortağı olmadan, meclis bahçesinde toplanıp mesaj vermeyi beceremiyor.

Kameralar önünde suratlarında rol kesen mimikler. Beyzadeler, hanımefendiler dışarıda üşürler diye mi bu girişimde bulunamıyorlar. Ya ölen askerlerin ayaklarındaki çamurlar. Elleri yüzleri soğuktan morarmış, dağlarda görev yapan, savaş artığı benim ülkemi boka çevirmiş Suriyeliye, El Kaide, Nusra, İŞİD’e vatan hazırlayan Mehmetçikler! Onlar bu artıklar için ölüyorlar sizler hamaset nutukları peşindesiniz.

İkiyüzlü siyasetin aktörleri. Utanmak insani bir haslettir. Ama sizde bu yok ki… Yeter ki şehitler tepesi boş kalmasın. Şehitler tepesine bir, bir askerler taşınırken, eski asker, atanmış Milli savunma bakanı Hulusi bey Katar’da. Bunları tepeye taşıyanlar aynaya bakıp suratsızlıklarına bir iyice baksın.

Türk Silahlı Kuvvetlerini darmadağın ettiler. Askeri okulları, Hastanelerini kapattılar. Sahra hastaneleri yok. Harp cerrahisini bilen doktorlar yok. En yakın hastane devlet hastanesi. Uçak kaldıramıyorlar. Helikopter gönderemiyorlar. Şehit cenazeleri, yaralılar yan yana kamyon arkasında Türkiye’ye taşınıyor. Bir kısmı, kamyon sırtında, bir kısmı kaldırıldığı hastanede ölüyorlar. Dünya’nın hiçbir ülkesinde okulları ve hastaneleri kapatılmış ordular yoktur. Askeri doktorlar savaş eğitimiyle mezun olurlar. Kıtalarda staj yaparlar. Savaşan, alanlara çıkan askerlerin yakınında sahra hastaneleri olur. Türk ordusunun sahra hastaneleri nerede. Bu soruyu sormuyorlar. Askerlik yan gelip yatma yeri değil dediler. Onlar ölmek için para alıyorlar dediler.

ÖSO dedikleri terör artığı militanlara verdikleri paraları bu vatanın evladından esirgiyorlar. Askerlik 6 aya indirildi. Şehitlerin ağırlıklı olanları Sözleşmeli Er, Uzman Onbaşı, Uzman Çavuş. Bunların askeri okulları yok. Harp sanatını bilmezler. Sadece emredileni yaparlar. Askerliklerini yapmış yoksul biçare ailelerin, üç paraya canlarını siper eden işsiz çocukları. Bunlar hangi savaş taktiğini bilerek savaşırlar veya kendilerini koruyabilirler? Ya diğerleri! Askeri Okullar kapatıldı. Yerine siyasetin parçası haline gelmiş Üniversite yapılandırmasına geçildi.

İçi boşaltılarak, içi siyaseten doldurulmuş gençlerle dolduruldu. Hiç ağzını açmayan, konuşmayan askerin başında lüks ve şatafat içinde yaşayan generaller. Kafaları kapalı kadın askerler. Bunlar nasıl savaşırlar. Bunlar ordu içinde konu mankeni, şehit cenazelerinde ağlama aktörlerimi? Hiçbir insan 19 yaşından sonra harp sanatını öğrenemez. Öğrenirse Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kadar öğrenir… Sivil; askerlere ‘işinize bakın. Siz anlamazsınız’ diyebiliyor. Askeri okulu hariç, Askerlik mesleğine en az 30 yılını vermiş harp sanatını meslek edinmiş olan asker anlamayacak, kantinde 6 ay askerlik yapmış muhterem anlayacak!

Onlar bir başka ülkenin topraklarında niçin öldü? Bu sorunun cevabı var mı? Bir iç savaşa müdahil olmak. Bizi Suriye halkı çağırdı. Diyerek geçerli bir neden Yaratmak. Türk ordusunun işi ne bir başka ülkenin topraklarında. Sınır emniyetini almak yerine başka ülkenin topraklarına girmek. Terör örgütü liderlerini, Türkiye’de ağırlamak (YPG) bu örgütlerin militanlarına Hirfanlı baraj gölünde ‘Eğit Donat’ eğitimi verip sahaya salmak.

Yaralı militanları yurdun hastanelerinde tedavi etmek. Militanlara iş vermek. Bu anlayış ciddi bir devlet yapılanması olamaz. Suriye’de dünyanın tanıdığı, politik ilişkiler kurduğu meşru bir hükümet var. Sizi; El Kaide, Nusra, İŞİD sapkınlarımı, çağırdı? Yoksa adına sığınmacı dediğimiz bizim ülkemize sığınmış kimlikleri belli olmayan kaçak, köçek 4,5 milyon Suriyelimi? Onlar mı dedi bize “ihvan” yapılı bir vatan hazırlayın, bizler geriye döneriz mi dediler.

Bunlar için mi ölüyor bu ülkenin çocukları! Benim ülkemde sıksalar taşın suyunu çıkartır 4,5 milyon Suriyeliye vatan hazırlamak, İhvanı kurmak için bu ülkenin yiğitleri bir, bir toprağa düşecek. 17 Yıl önce Güneyimizde bir devlet vardı. Şimdi YPG, İŞİD, ÖSO, Nusra gibi terör grupları var. Yani en uzun sınıra sahip olduğumuz Suriye sınırı da terörize oldu. Sınır kevgire döndü. Sıra batı sınırlarımıza geldi. Partili Cumhurbaşkanı Dolmabahçe sarayında bir anısını paylaşıyor. ‘Tramp bana Putinin Suriye’de ne işi var’? Diye sordu! ‘Petrol dedim’ Dünya’nın süper gücü bir ülkenin Başkanı bu soruyla asrın lideri Erdoğan ile dalgasını geçmiş olmasın. Tıpkı Beyaz Sarayda apteshane bardağı gibi bir odaya dizdiği Türk heyetine, ‘Şunlara bak Holwood yıldızları gibiler’…

Dediğini hatırladınız mı? Partili Cumhurbaşkanı Aralarında Devlet kesesinden harcırah alarak Fethullah Gülen’e ziyarete giden eski milletvekillerine. Laiklik Anayasadan çıkartılmalı diyen, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı, makam odasına milyonlar lira harcayarak halı döşeten, milyon dolara, makam aracı ve jipler alan eski meclis başkanı İsmail Kahraman’a anlatıyor. Bize orada ne işiniz var diyorlar. Bizi Suriye halkı çağırdı. Onlar ne zaman gidin derlerse gideriz’… Diyor. Zevat gülücüklerle alkışlıyor. Suriye halkının 4,5 milyonu bu ülkede. Sakın ha sizi oralara dinci terör örgütleri olanlar çağırmış olmasın.

İdlib’te işiniz ne diyorlar. İdlib’i konuşmazsak Hatay’ı konuşmak zorunda kalırız. Diyor engin tarih bilgisiyle! Bu lafın altındaki yatan nedir? Yarın PKK Türkiye’ye, Amerika’yı çağırırsa! Onların bu hareketi legal mi olacak? Avrupa’ya gitme umuduyla sınırlara yığılan Mülteciler. Kimin çağrısıyla? Bu ülkeyi bu denli rezil rüsva etmeye hakkınız var mı. Bu nasıl bir politikadır ki; uygulamaya konabiliyor?

Türkiye bir kaosa mı sürükleniyor? Yoksa kaos içinde mi? Bu sorulara yanıt vermek gerçekten çok zor. Yayınlara haberlere baktığınızda bu ülkede her şey normal. Necip milletimiz sakin ve sessiz köşklerinde veya kulübelerinde yaşamlarını sürdürüp gidiyor. Etliye, sütlüye maydanoz olma gibi maşallah hiçbir derdi yok. Ha varlığı. Ha yokluğu. Böyle gelmiş böyle gidecek. Herkes konuşuyor. Her ağızdan dökülen söz bu milleti daha da pısırık ve neme lazımcı yaptı. Hani diyoruz ya. Türk Ordusu bu milletin ordusu diye. Bu millet kendisinden olana neden sahip çıkmıyor. İşte koskoca bir yalan. Sanki bu ordu Fizandan gelmiş. Siyasetçi sahip çıkarsa en büyük ordu bizim ordu. Ya aksi olursa! Bu ordu kimin?

Kaynak: Editör:
Etiketler: SORULACAK, O, KADAR, ÇOK, SORU, VAR, Kİ!!!, ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Yozgat
Yozgat'ta Bir Köy Karantinaya Alındı
KORANA VİRÜSÜN BÜYÜĞÜ KÜÇÜĞÜ YOK
KORANA VİRÜSÜN BÜYÜĞÜ KÜÇÜĞÜ YOK
 Koronavirüs Tedbirleri İçin Alınan Yeni Kararlar
Koronavirüs Tedbirleri İçin Alınan Yeni Kararlar
 Sahte Kimlikle Yakalandı.
Sahte Kimlikle Yakalandı.
Mansur Yavaş
Mansur Yavaş'dan Gıda ve Nakit Yardımı
Bakan Mehmet Cahit Turhan
Bakan Mehmet Cahit Turhan'ın Görevine Son
Sağlık Çalışanları Görev ve İşlerinden İstifa Edemeyecek
Sağlık Çalışanları Görev ve İşlerinden İstifa Edemeyecek
 Ölüm Sayıları Bu Sitede
Ölüm Sayıları Bu Sitede
Şehirlerarası Otobüs Seferlerine Koronavirüs Kısıtlaması
Şehirlerarası Otobüs Seferlerine Koronavirüs Kısıtlaması
10 Günde 40 Ton Yüzey Dezenfekte Ürünü Üretti.
10 Günde 40 Ton Yüzey Dezenfekte Ürünü Üretti.
Sokaklar Koronavirüse Karşı Köpükle Yıkandı
Sokaklar Koronavirüse Karşı Köpükle Yıkandı
İtalyan doktor: Türkiye’ye iki Tavsiyem
İtalyan doktor: Türkiye’ye iki Tavsiyem
 koronavirüs
koronavirüs'den 2 Kişi Karantinada
 Coronavirüs Nedeniyle Öldü
Coronavirüs Nedeniyle Öldü
İŞKUR’dan İŞVERENLERE DESTEK
İŞKUR’dan İŞVERENLERE DESTEK
Sayı Artıyor
Sayı Artıyor
Kamu çalışanlarına esnek çalışma dönemi
Kamu çalışanlarına esnek çalışma dönemi
Down sendromlu Çocuklarımızı unutmayalım
Down sendromlu Çocuklarımızı unutmayalım
YÜCESAN ÇOK SERT KONUŞTU
YÜCESAN ÇOK SERT KONUŞTU
 Akaryakıta zam
Akaryakıta zam
HAYVAN PAZARI TEDBİR AMAÇLI  KAPATILDI...
HAYVAN PAZARI TEDBİR AMAÇLI KAPATILDI...
BU KARARLARA DİKKAT
BU KARARLARA DİKKAT
REZİLLİK VE SEYREDEN BEYLER!
REZİLLİK VE SEYREDEN BEYLER!
Göçen’in 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi  Mesajı
Göçen’in 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı
KAR YAĞIŞI KAZA GETİRDİ
KAR YAĞIŞI KAZA GETİRDİ
Koronavirüse Karşı Önlemlerini Artırdı
Koronavirüse Karşı Önlemlerini Artırdı
 YILMAZ’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
YILMAZ’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
Rektör Bolu Abant Üniversitesi Rektörünü Ziyaret Etti
Rektör Bolu Abant Üniversitesi Rektörünü Ziyaret Etti
14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
Marşımızın Kabulünün 99. Yıl Dönümü Kutlandı
Marşımızın Kabulünün 99. Yıl Dönümü Kutlandı
Rektör Yeni Gelen Araştırma Görevlileri ile Bir Araya Geldi
Rektör Yeni Gelen Araştırma Görevlileri ile Bir Araya Geldi
 6.TARIM VE HAYVANCILIK TEKNOLOJİ FUARI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
6.TARIM VE HAYVANCILIK TEKNOLOJİ FUARI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Bacıyan-ı Rum’dan Günümüze Kadın İsimli Panel Düzenlendi
Bacıyan-ı Rum’dan Günümüze Kadın İsimli Panel Düzenlendi
 YILMAZ “HAKK’IN SESİ MEHMET AKİF” TEMALI PROGRAMA KATILDI
YILMAZ “HAKK’IN SESİ MEHMET AKİF” TEMALI PROGRAMA KATILDI
“Hakk’ın Sesi Mehmet Akif”
“Hakk’ın Sesi Mehmet Akif”
Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Tatil
Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Tatil
SİZİ ALLAH
SİZİ ALLAH'A HAVAL EDİYORUM
 Ortak Kullanım Alanlarında Koronavirüs İlaçlaması
Ortak Kullanım Alanlarında Koronavirüs İlaçlaması
 22 Yeni Taze Kan
22 Yeni Taze Kan
MUCUR
MUCUR'DA TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI
İş Birliği Protokolü İmzalandı
İş Birliği Protokolü İmzalandı
Rektör Karakaya Daire Başkanları Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya Daire Başkanları Toplantısına Katıldı
İyi Parti İlçe Teşkilatları Olağan Kongrelerini Tamamladı
İyi Parti İlçe Teşkilatları Olağan Kongrelerini Tamamladı
PETLAS FABRİKASINDA ÖLÜMLÜ KAZA
PETLAS FABRİKASINDA ÖLÜMLÜ KAZA
İLHAN KORONOVİRÜS TEHDİDİNE KARŞI ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİ MECLİSE ANLATTI
İLHAN KORONOVİRÜS TEHDİDİNE KARŞI ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİ MECLİSE ANLATTI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
İyi Parti 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
İyi Parti 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
100. Yılında Ömer Seyfettin İsimli Konferans Düzenlendi
100. Yılında Ömer Seyfettin İsimli Konferans Düzenlendi
KADIN OLMAK
KADIN OLMAK
Haber Yazılımı