Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 21:44
 
SAĞLIKTA ŞİDDET DURMAK BİLMİYOR
SAĞLIK Haberi
SAĞLIKTA ŞİDDET DURMAK BİLMİYOR

Türkiye’nin kanayan yaralarından biri olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet gün geçtikçe çok daha vahim boyutlara ulaşmaktadır. Söz konusu şiddet olaylarına dün bir yenisi daha eklenmiş; Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans şoförü olarak görevli Mehmet Şahin ihbar üzerine vakaya gittiğinde saldırıya uğramıştır.Bu üzücü olay, toplumun sağlığını her şeyi üstünde tutarak Türkiye’nin her bir yanında gece-gündüz demeden, canla başla çalışan sağlık çalışanlarının hayatlarının ve sağlıklarının nasıl bir risk altında olduğunu göstermesi bakımından çarpıcıdır.

Bu olay “münferit bir hadise” olarak değerlendirilemez. Sağlık çalışanları giderek kronikleşen bir şiddet sarmalının içerisinde görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Artık sağlık çalışanlarına yönelik şiddete set çekecek, bu kör şiddetin önüne geçecek nitelikte yapısal önlemlerin vakit kaybetmeden hayata geçirilmesi kaçınılmaz bir hale gelmiştir.bu çirkin saldırıyı tüm sağlık çalışanlarına yapılmış sayarak nefretle kınıyor; bir daha böyle olaylarla karşılaşmamak için toplumu daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Yarın çok geç olmadan toplumun her kesimini her türlü tedbiri almak için harekete geçmeye çağırıyoruz. Bu şiddet olayını kınıyor çok değerli meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Yönetim kurulu adına Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma KÖYSÜREN

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIKTA, ŞİDDET, DURMAK, BİLMİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı