Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 01:22
 
PETLAS İŞÇİLERİ HAK İÇİN GREV DEDİ
GÜNDEM Haberi
PETLAS İŞÇİLERİ HAK İÇİN GREV DEDİ

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasına üye oldukları gerekçesiyle işten atılan Petlas taşıma ve lojistik işçileri Nakliyat-İş Sendikası Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun da katıldığı eylemle seslerini Petlas yönetimine duyurmaya çalıştılar.Gün içerisinde Petlas yetkilileriyle yapılan görüşmeden netice alınamayınca Petlas önünde düzenlenen eylemde işçiler ”Diren Direne kazanacağız.”, ”davamız ekmek davasıdır” sloganları attılar.

Direniş eyleminde konuşan Nakliyat-İş Sendikası Başkanı Ali Ali Rıza Küçükosmanoğlu sendikanın işçilerin hakkı olduğunu belirterek Petlas yönetiminin hukuksuz bir karar aldığını belirtti.Küçükosmanoğlu , ”burası dağ başı değildir. Petlas işvereni de olsan bir başka patron da olsan kendi kurallarını işçiye dayatamazsın.Burası bir kanun devleti ise senin kanunsuzluk yapmana izin verilemez.Petlas İşvereni , İsrail siyonizminin yıllardır müslüman Filistinlilere uyguladığı zulmün alasını işçilere uygulamaktadır.

Tüm arkadaşlarımız Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular.Buradan vicdanı olan savcıları da göreve çağırıyorum.İşçi ve sendika düşmanlığı yapan , hak hukuk tanımayan işverenler hakkında gerekli soruşturmaların başlamasını istiyoruz.

Nakliyat-İş Sendikası Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu konuşmasında önemli bir iddia da ortaya attı. Ali Rıza Küçükosmanoğlu ,”Burada her türlü oyun oynanmaktadır.İş arkadaşlarımızın hangi saat , hangi gün sendikaya üye olduğunun bilgisinin bakanlık tarafından alındığı iddia edilmektedir.Eğer bakanlıkta kalması gereken bilgi işverene verildiyse bunu veren şerefsizdir alçaktır.” açıklamasında bulundu. Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun konuşmasının ardından eyleme devam eden işçiler daha sonra ”Direniş Halayı” çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PETLAS, İŞÇİLERİ, HAK, İÇİN, GREV, DEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı