Haber Detayı
31 Temmuz 2020 - Cuma 23:35
 
OKUYUNCA ÇOK ŞEY ÖĞRENECEKSİNİZ…
Ekonomik tercihler, politik tercihlerin içinde şekillenir. Ülkeyi bir şirket gibi yönetmek. İş adamlarından yürütmeyi (Bakanlar Kurulu) inşa etmek devlet ciddiyetini ortadan kaldırdığını saklamaya yetmez. Bunun içindir ki; her alınan karar politik çıkar üzerinden şekillenecektir ki; bu da ekonominin çıkar çevrelerince nasıl kuşatılıp yağmalandığını, bu yağmaya nasıl zemin hazırladığı açıkça ortadadır. Öyleyse bu ülkenin Ceosu kim?
GÜNDEM Haberi
OKUYUNCA ÇOK ŞEY ÖĞRENECEKSİNİZ…

 

Ekonomik tercihler, politik tercihlerin içinde şekillenir. Ülkeyi bir şirket gibi yönetmek. İş adamlarından yürütmeyi (Bakanlar Kurulu) inşa etmek devlet ciddiyetini ortadan kaldırdığını saklamaya yetmez. Bunun içindir ki; her alınan karar politik çıkar üzerinden şekillenecektir ki; bu da ekonominin çıkar çevrelerince nasıl kuşatılıp yağmalandığını, bu yağmaya nasıl zemin hazırladığı açıkça ortadadır. Öyleyse bu ülkenin Ceosu kim?

Bu ülkeye bir ömür vermiş. Kalkınması ve güvenliği için canını ortaya koymuş, ömürleri boyunca bu ülkeye haraç gibi vergi, harç ve ceza ödemiş emeklilerden biriyim. Çok değil benim (4) yıl önce maaşım AB ülkeleri bazında 1280,00 € iken, bugün 570,00 € düşmüş dört yılda kaybım 710,00€…

Bu rakamları şunun için yazdım. AB ülkelerinin herhangi birisinden emekli olmuş, AB ülkelerinin kalkınmasına, refahına katkı sağlamış vasıfsız bir emeklinin aylık maaşı dört yıl önce 860,00 € iken, bugün yine aynı. 860,00 €…

Enflasyon 38’lerde seyrederken. Döviz rekor üzerine rekor kırarken. Altın almanın artık tasarruf olmadığı yaşamanın bir kuru soğanında ötesine geçtiğini anlatmanın en kolay yolu böyle olduğu için yazdım. Bu farkları altınla kıyas yapsam bir felaket ortaya çıkacak. Benim maaşım sadece 4 adet çeyrek altın gücünde bu olacak iş mi?

Benim maaşım Temmuz 2020 maaş artışı dahil bugünkü € kuru ile 4597,00 TL… Yurtdışından emekli olan bir yurttaşın maaşı 6885,00 TL.

Bu rakamlar bu ülkenin birilerine göre değil, bana göre çok kötü, hem de çok kötü yönetildiği gerçeğini ortadan kaldırmaz.

Emekli maaş farklarını 1 ay gecikmelide olsa ödeyemeyen, 43 vakfa vergi muafiyeti getiren, Şirketlerin milyar liralara ulaşmış vergi borçlarını bir kalemde silen. 17 yılda 2 triyon dolar harcayıp üstelik 550 milyar dolar borçlanan, yıllık 250 milyar faiz ödeyen Cumhuriyet birikimlerini bir kalemde 69 milyar dolara elden çıkartan. Yardım için IBAN numarası veren, ülkenin en bakir alanlarını Alman’a, Kanadalıya, Arap’a, Katar’lıya, Yahudi’ye yağmalattıranlara ne demem gerekiyorsa onu diyorum. İyi yaptınız. ‘Önce aç sonra muhtaç’ ettiniz. Bunun içindir ki iyi yaptınız.

Kuruluşunun üzerinden 97 yıl geçmiş bir ülke, 1944 yılında yerle bir olmuş AB ülkelerine muhtaç ise. Müteahhitlere ihale ve alacaklarını döviz üzerinden ödüyorsa. Ben beni yönetenlere bakarım bunlar “KİM”!!! diye… 

Susmak kabullenmektir. 'Korkunun ecele faydası yok'... Bu millet neden suskun! Göle su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlar. Bilmiyor mu? Bu göl yıllardır kuru. Bilmiyor mu? Suyun geleceğine umut bağlayanlar kafalarını gömdükleri çukurdan çıkartabilirler mi! Bilmem…

Sigara'da, Alkollü içkilerde, Akaryakıtta kaçakçılığı önlemek için. Doğal gaz ve Elektrikte fiyat ayarlamasıyla yapılan akıl almaz zamlar. Milletin sırtına vurulan KDV ve ÖTV gibi akıl almaz vergiler.

Bu ülke insanı Dünya'nın en pahalı tütün mamullerini, Alkol ve Akaryakıtı ile doğalgazını, elektriğini,  beyaz eşya ve otomobili kullanıyor. Otomobilinin vergisine,  sigortasına, muayenesine haraç gibi para ödüyor… Niçin? Birilerini daha konfor içinde yaşatmak için mi? Örtülü çıplaklar, sakallı poturlu tarikat uşağı cicili bicili beyler için mi? Bu ülkede üniversite bitirmiş çalışmayan, ev kadını olmuş kız sayısı 2 milyon 500 bini aşmış ise, bu kadınların kontenjan doldurmasının bu ülkeye nasıl bir yararı olur!

Vergi borcundan ötürü benim gırtlağıma yapışan devlet, bu ülkeden Malta ve Man adasına vergi kaçıranlar için yasal hak diyorsa!  Ben; eli kanlı celebe boynumu uzatmak için salhaneye koşuyorum demektir.

Ekmeğin gramajını çalıp, zam yapmadık diyen, dönem soytarılarına inanan bizler! Seyreden devlet!

İktidar, iktidarları süresince ülkeden 2 trilyon dolar vergi topladığını, 70 milyar dolara devlet birikimini sattığını. Özel İletişim adı altında toplanan 34 milyar dolar. Paralı askerlikten toplanan 1,5 milyar dolar ve tüm bunların üzerine 550 milyar dolar borçlandığını, bu borçların karşılığında faiz lobisine yılda 250 milyar dolar faiz ödediğini bilmiyorsanız öğrenin! Bunlar benim bildiklerim. Ya bilmediklerim.

Bu ülkede 16 milyon kişi; yoksulluk sınırında yaşıyor. 29 milyon kişi; haftada bir gün et yiyemiyor. 52 milyon kişi; borçlu yaşıyor. 50 milyon kişi, hafta sonu tatil yapamıyor. 13.5 milyon kişi, konut masrafında zorlanıyor. 18.6 milyon kişi, kış ısınmasını karşılayamıyor. 23 milyon kişi, ciddi para sıkıntısı çekiyor. Diyorlar!

Bu ülkede hastaneler paralı.  Bu ülkede okullar paralı. Bu ülkede yargı paralı. Bu ülkede köprüler, yollar paralı.  Şimdi yol ve otopark vergisi geliyor haberiniz olsun.

Suriyeli göçmenler için 40 milyar dolar iktidar bu ülkenin gerçek sahipleri için neden bulmaz? Öyleyse “sana oy moy yok” diyen ‘Z’ kuşağıma kuşlak vermek gerekir.

Vergi kutsaldır... Verene göreme... Alana göre mi?

Gerçekleri saklamak ve saptırma görevi üstlenmiş, besleme, liboş havuz medyasının kasasına.

Siyasi, partilerin at koşturma arenalarına. (Hazine yardımları)

Bu ülkede kullanmadığım, köprüler, yollar ve kapısını açmadığım şehir hastaneleri için haraç gibi alınan paralarda.

Anayasa Mahkemesi, “Elektrikte kayıp-kaçak bedelinin tüketicilerden alınması anayasaya uygundur” diyen,  hırsızı koruyan yargıçların maaşlarında. 12 şehit olduğu gün eğlence programı düzenleyen. Cahilliği öven bir adamın programını yayınlayan TRT'de...  hasta ve ilaç katılım paylarında. Bu milletin 'A... koyan' müteahhitlerin kasalarında! Vatandaşa 'gavat' diyen valinin, ananı da al git lan diyen kişinin  maaşında. Temsil ağırlamasında. Konforunda. Saltanatında.

İktidar yanlısı şirketlerin 100'e yakın vergi borçlarının silinmesinde.  Rıza Zarrab'ın iş adamlığında. Ayakkabı kutularında, Gemiciklerde. Rüşvetin geriye ödenen faizinde. Oğulcukların kumar masalarında. Kol saatlerinde. Çocuk tecavüzlerine soruşturma izni vermeyen valinin maaşında. İktidar yanlısı şirketlerin 100'e yakın vergi borçlarının silinmesinde. Tecavüzcü vakfın kasasında.

Nedense; Allah bizden alıp onlara verdikçe veriyor!

Sudan'da 99 yıllığına kiralanan 780 bin dönümlük arazinin kirasında. ( Aradan üç yıl geçti? Bu araziyi kim işletiyor. Ürünü kim pazarlıyor. Hangi ülke tüketiyor. Ekim ve hasat ekipmanlarının giderlerini,  çalışan işçilerin maaşlarını kim ödüyor!)... Türk çiftçisini toprağa gömüp, Dünya çiftçilerinin refah payına yapılan katkıda... Fransız üreticisine destek veren bakanın boynuna takılan madalya için gidiş ve dönüş  harcırahında. Sırp kasaplarının et mandıralarında. Bulgaristan'ın saman üreticisinde. Türk tarımını öldürüp, 100 ülkeden ithal edilen GDO ve ağır pestisitli  hububatta.

Yoksulluk içinde yaşayan halk varken; Suriyeli mültecilere harcanan 40 milyar dolarda. Rusya'ya efelenip S-400 füzelerine yatırılan 2,5 milyar dolarda... ABD' eyt çekip ardından 40 adet alınan Boing yolcu uçakların da. Fransızlara köpürüp; sonra, 25 Airbus uçak, füze, 5700 ton et ve tahıl ürünlerinde.

İsrail'e kızıp alınan meyve ve sebze tohumlarında.

Bu ülke izbelikler içinde yaşarken; Sudan'dan Sevakin Adasının imarı için ayrılan parada. Irak'ın yapılandırması için ayrılan 5 milyar dolarda. Yurt dışında yaptırılan camilere ödenen 500 milyon dolarda.

Saltanat içinde yaşayanlar!

81 il ve 957 ilçe... Bu yerleşim yerlerinde valilerin, kaymakamların, belediye başkanlarının, üniversite ağalarının, hat da şube müdürlerinin maaşlarına, saltanatına, konforuna. Onlardan her birinin bu ülkeye var olan maliyetlerinde. Temsil ağırlama giderlerinde.

Çocuklara tecavüz eden Cumhuriyet düşmanı, çağ artığı tarikat, tekke ve cemaatlerde. Kardinal kılıklı din adamlarının varlığını sürdürdüğü, işi sadece kadın ve cinsellik olan, Her fırsatta Mustafa Kemal Atatürk’e küfreden, hakaret eden, sübyancı zihniyetin odağı Diyanet Başkanlığında.

Misyoner okulundan mezun marshall fonu'nda görevli Soros'un (Yahudi asıllı spekülatör) lisanslı araştırmacı (üniversiteler) ve gönülden bağlı siyasetçilerin Türkiye'yi, rejim değişikliliği ve pazarlama girişimlerinde.  Aktif ve Emekli bakan ve milletvekillerinin maaş ve yolluklarında. Uçaklarında. İçtikleri çorbada, ağızlarına taktırdıkları Implant (Tanesi 1500 Euro) dişlerde. 2 yılda emekli olup 7 sülalesine yetecek ikbalde.

Aktif ve Emekli Cumhurbaşkanları ve Başbakanların maaşlarında... Cumhurbaşkanın örtülü ödeneklerinde. Aktif bakan ve milletvekillerinin (550+50) danışman, sekterler, otomobil ve şoförlerinde.

Anayasadan Laiklik çıkartılmalı diyen, Afgan Kralı tarfından hediye edilmiş olan, Atatürk'ün ipek halıya işlenmiş resmini TBMM'den kaldıran, eleştirileri 'tuaf' bulup, 'Aslan yatağından belli olur' deyip milletin vergileriyle makam odasına 52 M2 Hereke halısı döşeyip, kendisine  231 bin Euro'ya Audi A8 Long marka makam aracı,  korumalar için, 2 milyon 950 bin liraya 5 adet cip satın alan  TBMM başkanı keyfiyetinde. Maaş ve yolluklarında. 1200 koruam 60 araçla Cuma namazına gidenlerde.

İhale komisyonlarında. Komisyonlar, rüşvetler ihale takipçisi milletvekillerinin, bürokratların, memurların cüzdanında. 1150 odalı sarayın mefruşatına. Yeme içme saltanatında. Elektrik, su, gaz ve 1804 çalışanlarının maaşlarında. 268 adet zırhlı aracın alımına, kirasına, yakıtına, bakımına, şoför ve korumaların maaşlarında. Sarayın güvenliğini için tutulan 1150 adet polis maaşlarında. 300 odalı yazlık sarayın zaruri giderlerine, burada çalıştırılacak personel maaşları, araçlar ve suyundan, etinden, balığına dünyanın en organik gıda ve ürünlerinde. Özel seralarda. Bilmediğimiz binlerce kalem harcama ve giderlerde. Sarayda çalışan, danışmanlarda, aşçılarda, hizmetçilerde, halayıklarda ve dadılarda. Tüm bunların tabldotlarında.

13 Adet wip uçak ve 3 adet wip Helikopter alımlarına, yakıtlarına, bakımlarına, personeline ve her gün, her uçak için hazırlanan 130 çeşit yemekte. Ayrıca; Bakanlara, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının altına verilen Makam Uçak ve Helikopterlerinde. Yatlarda. Saraylarda.

Ben; bu ülkeye, Haraç gibi, harç ödüyorum. Haraç gibi ceza ödüyorum. Ben bu ülkeye vergi veriyorum. Üstelik ben bu ülkeye canımı veriyorum. Ya diğerleri!

Hala sizler vergilerim nerede diye sormayacak mısınız?

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: OKUYUNCA, ÇOK, ŞEY, ÖĞRENECEKSİNİZ…,
Yorumlar
Diğer Haberler
KİM MÜDAHALE EDECEK? HERKES SUS PUS!
KİM MÜDAHALE EDECEK? HERKES SUS PUS!
Kırşehir Belediyespor evinde Bodrumspor
Kırşehir Belediyespor evinde Bodrumspor'u Ağırladı
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK'I KURUTUYOR
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
 81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
 TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
 DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
 CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
Kırşehir
Kırşehir'de Mevsimsel Tedbirler Gözden Geçirildi
BENZİNE BÜYÜK ZAM
BENZİNE BÜYÜK ZAM
ERDOĞAN
ERDOĞAN'DAN VATANDAŞA ÇAĞRI
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 2021 Yılı Bütçesi Belli Oldu
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR'Lİ DAMGASI
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
Bülent Arınç istifa etti
Bülent Arınç istifa etti
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ ADAMI COVİT NEDENİYLE HAYATINI YİTİRDİ
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İYİ PARTİ  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
 EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
 Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Haber Yazılımı