Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 12:16
 
OBSTETRİK BAKIM EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
SAĞLIK Haberi
OBSTETRİK BAKIM EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

 İl Sağlık Müdürlüğümüzde görevli 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline yönelik ilk defa verilen “Acil Obstetrik Bakım Eğitimleri” devam ediliyor. Acil Obstetrik Bakım ve Yenidoğan Bakımı eğitimini alan personeli acil durumlarda gebe ve bebeklerin ilgili sağlık kuruluşlarına naklini daha güvenli ve daha bilgili olarak gerçekleştirecektir.

Obstetrik bakım; doğumla başlayıp, sonraki 42 günü kapsayan, acil müdahale yapılan durumlardır.Bebek ve anne ölümleri büyük oranda bu dönemlerde yaşanır. Acil müdahale hayat kurtarmakta çok önemlidir. Mutlaka eğitimli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu sebeple bakım çok önemlidir.

Bu eğitimlerde anne ve yenidoğan bebeklerin sağlığını korumak ve daha önemlisi anne ölüm ve morbiditesinin azaltılması, acil obstetrik bakım hizmetlerinin güçlendirilmesi ve kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir. Bu Eğitimler tüm 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline verilmeye ve güncellenmeye devam edilmektedir.

İlgili çalışanlar Acil Obstetrik Bakım ve Yeni Doğan Bakım eğitimlerinin devamında Yeni Doğan Canlandırma (NRP) eğitimi verilerek daha özellikli bebeklerin de yaşama tutunmalarına yardımcı olunacaktır.

Eğitim sonunda personele İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT tarafından sertifikaları verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OBSTETRİK, BAKIM, EĞİTİMLERİ, DEVAM, EDİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı