Haber Detayı
28 Mart 2021 - Pazar 21:45
 
Ne Mutlu Türküm Diyen
Benim işim kimseye dalkavukluk yapmak değil. Benim işim durduk yerde hır çıkartıp birilerine saldırmak hiç değil. Bugün bu millet adına; Mısırlı’dan, Tarih… İskilipli Atıf’tan Vatanseverlik… Derviş Mehmet’ten Devrim… Saidi Nursi’den Ahlak… Vahdettin’den, Masumiyet… Abdülhamit’ten Demokrasi… Dersleri ile tarih yazanların ahlakını elbette sorgulayacağım. Bu siyasiler, milleti topsulaşmış cehalete sürüklerken ben susacak değilim.
GÜNDEM Haberi
Ne Mutlu Türküm Diyen

ASKER; KOMUTANINDAN EMİR ALIR... BİR TARİKAT ŞEYHİNDEN EMİR ALMAZ…

En tehlikeli oyun; Türk Ordusunu, siyaseten şekillendirilmesi, donatılması siyasi bir partinin Silahlı Kuvvetleri olması halidir…

Türkiye Cumhuriyetinin yıkılması, parçalanması üzerine hazırlanan senaryolar ve oynanan oyunlar. 15 Temmuz kalkışması bir ders niteliğinde değilse. Bir diğer tezgâhın senaryolarında kullanılmak istenecektir. Bu kez farklı adlarla ortaya çıkacaktır. Ama daha sinsi. Daha planlı. Daha çabuk…

Türk Silahlı Kuvvetleri üzerine kurulan kumpaslarla terörün odağı olarak nitelendirildi; Siyasetçinin kucağına oturmuş, salya sümük efendinin müritleri olan; üniformalı din baronları için yeni fırsatlar doğdu… Atatürkçü, Cumhuriyet ve Anayasaya bağlı General, Subay ve Astsubaylar. İslamcı yargı marifetiyle, Türk Silahlı Kuvvetlerinden bir şekilde tasfiye edildiler. Siyasilerin eli rahatladı.

İlişkilerin tek taraflı olması mümkün değildir. İlişkiler bir bütündür. Dış kaynaklı olarak bildiğimiz çetrefilli ilişkilerin ana aktörleri bu ülkeye yön veren, hatta uşaklık eden siyasilerdir.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucu unsuru olan TSK’lerine, Cumhuriyetin her evresinde “Din Düşmanlığı”  üzerinden, Asker sivil çatışması öne çıkartılmıştır. İşlenmiştir. Bu karalamaya, dışarıdan beslenen siyasetçilerin borazanlığını yapan basın dâhildir…

Amaçlarında Türk siyaseti üzerinde tahakküm yarattığı söylenen ordunun tasfiyesidir. Ortaçağın karanlığında boğulmasını isteyenler aynı zamanda kendi uluslarının idamesi için kaynak arayışı içinde olan siyasilerin “Sevgili Dostları” olan ülkelerde vardır.

Bu işi içeriden birileri yapmalı ki; amaç yerine ulaşmalı. Orduda tahakkümün kaldırılması yine ordu içinden birisiyle mümkündür. Ordu içine siyasi ideolojik yapılanmayı sokmak en geçerli akçedir. Bugün dışarıdan görünen manzara budur.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Tabutuna son çivi çakıldı. İlk çivi 12 Eylül 1980 yılında çakıldı.

Önce ordu içine nifak tohumları ekildi. Sinsice içine sızdılar. Komplolar ve tuzaklar içinde suçlanan ordu yumruğu masaya vurmak yerine, kendini savunma aczi içine girdi. Siyasetçinin ordu içinde “çıbanbaşı” olarak gördüğü general ve subayların tasfiyesini istedi. Siyasi İslamcıların mahkemelerine çıkartılan her General ve Subaylar tutuklanırken, kıyım hiç hız kesmedi. Siyasi İslamcılar YAŞ kararlarına şerhler düştü… Ordu yeniden dizayn edilmeye, şekillenmeye başladı.

Ordu bir panik içinde kaldı…

Demokrasiye sıkı, sıkıya bağlı, Atatürkçü, Laik Türk Silahlı Kuvvetleri yönetimi bu oyunu göremedi. Devletin sırları olan “Arşivi” teslim edildi. Bu tuzağa düşen Türk Silahlı Kuvvetleri üst yöneticileri bir, bir cezaevine yolcu edilirken, boşalan alanlar üniformalı din baronlarına teslim edildi… İlk yıkımın başlaması ve hakaret dolu mesajlar. Karalamalar. Küfürler, askerlerin eş ve kızlarına uzanan şerefsizce saldırılar. Ordu bu yapılanmanın farkına vardığında olan olmuştu…

Allah’ın bir lütfü olan; 15 Temmuz kalkışması esasta dincinin, dinciye darbe girişiminden öteye bir şey olmayıp fırsat siyasilerin ayağına geliyor. Bu yıkıcı faaliyetler Türk ordusu üstünde kalıcı oluyor. Öç alma duygusu bitmiyor. Milletin oylarıyla iktidar olanlar. Fetullah Gülen Cemaatine ülkeyi pazarlayanlar. Türkiye Cumhuriyeti kadrolarına doluşanlar. Paylaşanlar. Cehalete övgüler sıralayan şarlatanlar ve şeytanın uşakları, milletin ordusunun karargâh ve kışla girişlerine çöp konteynırları ve çöp kamyonları ile bariyer kuruyorlar. Bir kiliseye zangoç olamayacak, apteshane ibriği kılıklı şerefsizlere şehirleri teslim eden ve teslim alanların mayası uşaklıktır.

Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan! Komuta kadrosu askeri okullardan yetişir. Mollalardan, Tarikat üyesi devşirme Subay, Astsubay’dan, komuta heyeti olmaz. Subay iyi yetiştirilemezse, askeri bir savaşta emrindeki askeri savaştıramaz…

Gitti Gülen Cemaati Geldi diğer ehl-i beyit-ler.

O. Yetmedi! Bi tarikat daha! O'da yetmez! Bi tarikat daha!!!

Milli Eğitim Bakanlığımı, Diyanet işleri Eğitim daire başkanlığı oldu…

Bir Tuğamiral, bir dergâhta üniformalı olarak zikir ayininde görüntülendi.

“Biz Kemalistleri Fetöcülere kırdırdık”, diyen AKP’li bir şeyler itiraf etmiş ise?  Allah bizi affetsin demek işleri sadece emir almak olan bu hain kalkışmanın bir parçası haline getirilmiş cihatçılar tarafından şeytanın köpekleri cihatçılar tarafından askeri öğrencilerin, erlerin kafaları kesilerek katledilmelerinin, boğaz köprüsünden aşağıya atılmasının hesabını kim verecek diyemiyorsanız.

Askeri okulları ve hastaneleri kapatıldı. Dünya ülkelerinde Subay ve Astsubaylar askeri okullardan yetiştirilir. Askeri okul ve kışla arazilerine göz diken, spekülatör hırsız siyasetçiler, bu aymazlıklarından bir adım geri atmadılar.

Ordu bir şekilde yeniden dizayn edilerek siyasal bir yapıya doğru çekiliyor. Anayasal bir kurum olan Türk Silahlı Kuvvetleri OHAL fırsatçılığı ile KHK ile yeniden şekillendiriliyor. Bunların arasında, Askerlik, TSK Personel, Askeri Okullar kanunları vardır. Bu değişiklik anayasaya aykırı olmasına rağmen yeniden yapılandırılıyor.

Yeni bir kararnameyle Harp Okulları ile Astsubay Yüksekokulları’na girişte aranan, “İrticai ve bölücü görüşleri benimsememiş veya bu faaliyetlere karışmamış olmak” şartı kaldırıldı…

Aday; yeter ki silahlı bir örgütten olmasın. Ama sen orduya gir ben senin eline en modern silahları vereceğim diyen anlayışın, 15 Temmuz kalkışmasında halkın üzerine doğrulttukları silahları görmezden gelmiş olması demektir.

Kısaca aday ve yakınlarından herhangi birisinin bir tarikata üye olması, askeri okullara girmesine asla engel değil. Başka bir anlatımla, çocuk istismarcılarının, Cumhuriyet ve Rejim düşmanlarının orduda görev almasında hiçbir beis yok. Türkiye Cumhuriyeti kurucusuna hakaret edenlerin. Kadıngöbeğine tedavi yazıları yazıp tecavüz eden ahlaksızlığın nirengisi soytarıların yakınlarının orduda görev alması artık serbest… Mustafa Kemal Atatürk’ün kuruluş felsefesinde öngördüğü, Modern ordu. Ülkenin lokomotifi ve motivasyonu çağdaşlığın tetikleyici tek unsuruydu. Kadını çuvala sokan. Kadını insandan saymayan. Hatta eşya, cinsel obje gören anlayışa yol verildi.

Osmanlı’ya Balkanları kaybettiren, balkan savaşlarında Osmanlı ordusunun tarikatlarca dörde bölünmesinden kaynaklandığını bir iyice okumak gerekir…

“Ey Mehmet İlker Başbuğ… Sana soruyorum… Patagonya generali misin sen? Oradaki meslektaşların gibi olmak istiyorsan o günler geçti cancağızım… Devlet memuru olmayı paşa, paşa kabul edeceksin… Ya da paşa, paşa istifa edeceksin… Ya da o küçümsediğin Kasımpaşalı seni görevden alacak… Karar senin…” Diye sorgulayan gazeteci.

Daha 7 ay önce tıkıldığı delikten çıkartılan, MHP Genel Başkanının dava arkadaşının kardeşi Fetüllah Terör örgütü üyesi Mümtaz Türköne;  “Türk silahlı Kuvvetleri lav edilsin yerine Nizami Cedit Ordusu kurulsun” demişti. Bu öneri kabul edilmiş gibi!

Genelkurmay başkanlarına “gizli yahudi” diyen, Atatürk'e  kin kusan, AKP politikalarına karşı çıkanlara “pezevenkler, kaltaklar, orospular, köpek oğlu köpekler, embesiller, kitapsızlar” diyen karşıdevrimci gazeteci öldü… Hulusi Efendi, bu gazetecinin başyazar olduğu Atatürk düşmanı köktendinci gazeteye derhal taziye telefonu açtırdı, “haksızlığa karşı en zor zamanlarda konuşmasını bilmiş ve dik duruşundan asla taviz vermemiştir, Türk gazeteciliği açısından yeri doldurulmayacak bir boşluk oluşmuştur” denildi, “genelkurmay başkanlığı adına başsağlığı” diledi. Diyen türk ordusuna dışarıdan girmiş, tarikatın açtığı yolda hızla yükselmiş bir kimlik.

Atatürk'e firavun diyen, 29 Ekim 1923'ü, yani Cumhuriyet'in ilan edildiği tarihi “değerlerimizden kopma tarihi” olarak nitelendiren, “ne mutlu Türküm diyene” diyemeyen, “ne mutlu müslümanım diyene” diyen, Türk kimliğiyle Müslüman kimliğini sanki birbirlerine karşıt kavramlarmış gibi gösteren dinci yazar hastalandı… Hulusi Efendi koşa, koşa evine ziyarete gitti, çocukluğundan beri kendisini okuduğunu filan anlattı.

“Atatürk'ün kız çocuklarına alkol içirdiğini, ırzına geçtiğini” yazan, “Atatürk'ün manevi kızıyla yattığını” yazan, Fethullah Gülen'i eleştirenlerin “psikopatik düşmanlar olduğunu” yazan, kumpas tetikçisi bavulcu gazeteci Mehmet Baransu'nun “ruhu iyi adam” olduğunu yazan, karşıdevrimci gazetenin yazarı hastalandı… Hulusi Efendi koşa, koşa hastaneye gitti, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Aynı yazar, Hulusi efendinin ziyaretini eleştirenler hakkında “kuyruğuna bastıklarım, rögar fareleri, kurbağalar gibi vıraklıyorlar, kuçu kuçular, enik ciyaklaması, tasmalılar” diye yazdı.

Benim işim kimseye dalkavukluk yapmak değil. Benim işim durduk yerde hır çıkartıp birilerine saldırmak hiç değil. Bugün bu millet adına; Mısırlı’dan, Tarih… İskilipli Atıf’tan Vatanseverlik… Derviş Mehmet’ten Devrim… Saidi Nursi’den Ahlak… Vahdettin’den, Masumiyet… Abdülhamit’ten Demokrasi…  Dersleri ile tarih yazanların ahlakını elbette sorgulayacağım. Bu siyasiler, milleti topsulaşmış cehalete sürüklerken ben susacak değilim.

Mustafa Kemal Atatürk… Dünyada; Türkiye’nin sembolü ve aydınlık yüzüdür... Bugünün Türkiye’sinde siyaset yapan ne iktidar, nede muhalefet, Atatürk Türkiye’sini tenkit edecek düzeyde değildir...

PKK ve FETÖ istedi diye “Andımızı” okullardan kaldıracaksınız...  Arap kralları, Emirleri istedi diye; Türkiye Cumhuriyeti devleti adına verilen “Devlet Nişanı,  Cumhuriyet Nişanı, Liyakat Nişanı”nda bulunan Atatürk kabartmasını sileceksiniz. Bu ülke “Müstemleke Ülkesi. Muz Cumhuriyeti” değil. Diyemeyenlere ve kaldıranlara yazıklar olsun.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ne, Mutlu, Türküm, Diyen,
Yorumlar
Diğer Haberler
Kanadalı şirket Türkiye’den 1 milyar dolar tazminat istedi
Kanadalı şirket Türkiye’den 1 milyar dolar tazminat istedi
Pandemi Toplantısı Yapıldı
Pandemi Toplantısı Yapıldı
İl Genel Meclis Başkanımız Çelik’ten Ramazan Ayı Mesajı
İl Genel Meclis Başkanımız Çelik’ten Ramazan Ayı Mesajı
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
 il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
 Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan