İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
SOKAK HAYVANLARI İÇİN GENELGE
SOKAK HAYVANLARI İÇİN GENELGE
Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 13:50
 
Nasıl Bir Doyumsuzluk Nasıl Bir Ahlaksızlıktır.
Bu şehirde gerçek hırsızları karanlıklarda, başka şehirlerde, dağlarda eşkıya diye aramayın. Onlar cadde ve sokaklarda, altlarında milyon liralık arabalarla dolaşırlar. Aranıza giremezler. Onları kaldırım ve caddelerde yürürken de pek göremezsiniz. Çünkü onlar şehrin yüksek binalarının en üst katlarında, bahçeler içinde saray yavrusu evlerinin verandasından, kendilerine yaptırdıkları makam odalarından binlerce liralık takım elbiseleriyle tepeden hep bizleri izlerler.
GÜNDEM Haberi
Nasıl Bir Doyumsuzluk Nasıl Bir Ahlaksızlıktır.

 

Canı sıkılan saksağan, yavrusunu öpermiş!

Bu şehirde gerçek hırsızları karanlıklarda, başka şehirlerde, dağlarda eşkıya diye aramayın. Onlar cadde ve sokaklarda, altlarında milyon liralık arabalarla dolaşırlar. Aranıza giremezler. Onları kaldırım ve caddelerde yürürken de pek göremezsiniz. Çünkü onlar şehrin yüksek binalarının en üst katlarında, bahçeler içinde saray yavrusu evlerinin verandasından, kendilerine yaptırdıkları makam odalarından binlerce liralık takım elbiseleriyle tepeden hep bizleri izlerler.

Yatak odalarını beş yıldızlı fahişelerle, ithal viskilerle paylaşır… Oylarınızla kutsadığınız. Adam yerine koyup kapısında el pençe divan durduğunuz din bezirgânlarının kapılarını bekçi köpekleri değil, iki ayaklı soytarılar bekler. Bu milleti yoksul ve yedi düvele muhtaç edenlerdir onlar.

‘Anlayan’ Olursa! Söylenen söz bir anlam kazanır.

Ortada bir kokuşmuşluk var. Onlara bu cesareti kim veriyor desem. Siyasetçinin lütfüyle koltuklara oturtulan bileğimin hakkıyla geldim diyecek kadar pespaye; liyakat yerine itaati kendine kimlik edinmiş sözde bürokratların ne kadarı, bu sözlere doğru der? Emir uşaklarını getirenleri, oylarıyla kutsayan bizler en az onlar kadar suçlu değil miyiz? Hani odunu koysam, odunu seçtiririm diyen ahlakın peşinden koşan bizler. O odunun atadığına elbette ki gücümüz yetmeyecektir.

Üzülüyorum. Bu güzel ülke için… Üzülüyorum yağmalanan doğasına. Üzülüyorum geleceği yağmalanan, bebekler için, çocuklar için, gençler için, gencecik babalar ve anneler için...

Bu şehrin kırsalı yağmalanıyor efendilerin keyfi yerinde. Ne Mera kaldı. Ne Islak çayırlar, nede sazlık alanlar.

Adamlar o kadar aymazlaştı ki, kentin her yerin de, mutlak tarım alanlarına 100 baş büyük hayvan teşviki alıp, 1000 adet büyük baş hayvan entegre tesisleri kurdu. Bu şehirde, halka vebalı koyun etlerini yedirdiler. Soruşturma açan olmadı. Kaçakçılığı olağan sayan akıllar bu şehirde halen boy gösteriyorsa!

Yetmedi… Mutlak tarım alanlarına Seralar kurup, birçok çiftçiye korku saldılar. Küçük çiftçinin elinden kiralama yoluyla topraklarını aldılar. Çiftçiye geri teslim ettikleri topraklarda kimyasal kirlilik 100’ ulaştı. Allah’a şükür kimseden gık çıkmadı.

AEÜ Kaba yem projesi ile bölgesel kalkınmayı hedef alırken, toprak ağalarının toprağını ekip sürdü, üst üste her yıl ekim yapıp toprak ağasına her yıl milyonlarca lira para kazandırmaya AR-GE dedi.

Karakurt kaplıcasını kapatıp dibine darı ekip selamete erenler. Çürümeye terk edilen kaplıcayı geçmişte kiralama yoluyla milletvekili kardeşine devreden devletin sonuçta eli böğründe kaldı. Devlet hırsızdan parasını tahsil edemedi.

Bir trafik kazasında 3,5 milyon doları kaybolan bir vekil bu parayı alma girişimini ahbap çavuş yoluyla çözmeyi yeğledi. Hukuk yolunu seçmedi. Sonuçta bu parayı fifti, fifti hallettikleri söylendi.

Siyasetçi ve Çarpanların ortaklığı bu şehirde bir sevgi yumağına dönüşmüş.

Adamlar milletin parasını sanki ceplerinde görüp. Bu parayı kullanıyorlar. Adına “Kamu Yararı” diyorlar. Bu düzende birileri “abi” olurken, diğerleri “lan” oluyor.

Güzel şeyler birilerinin canını yakıyorsa güzel değildir. Birilerini ısıtıyorsa, birilerini üşütüyordur. Birileri mutluyken diğerleri mutsuzluğun acımasızlığı içinde kıvanıyordur demektir. Birileri tokken, birileri evine götüreceği ekmeğin telaşına düşmüş ise. Birileri sokaklarda it gibi titreyerek köşelere sığınıyor. Birileri tenini pazarlarken, diğerleri çöpten besleniyorsa! Kimler utanmalı.  Esnaf şaşkın. Başkanları kendi çıkarları peşine düşmüş ise.

Allahtan Kokmayanlar; bizi Allah ile korkutmaya çalışıyor ne garip değil mi

Bu ülkeye kim ihanet etmişse.  Kim hainlik etmiş bu yoksul milletin geleceğine kim göz dikmiş, hizmet adıyla yağmalamışsa. Ben onları Allah’a havale etsem bir anlamı yok. Çünkü Hukuk ülkesinde hukuk arıyor. Bulamıyorsam. Ayda bir milyon liraya fena para değil diyerek, gece 01.49’larda mesajlar çekiliyor ve bu işin aslı nedir demeyenler susuyor, soruşturmaya gerek duymuyorsa. Benim yazılarımı değil. Benim yazılarıma gelen yorumların bir halkın çığlığı olarak duymuyorlarsa. Bunların neresi devlet adamlığıdır. Devlet yönetmek ciddi iştir.

Bir siyasetçi yeşil alanı ticari sahaya çeviriyor selefi bu işi fırsata çeviriyor 9 yılda birilerinin kasasına 10,5 milyon TL girmesi ile yarattıkları hüllenin aktörüyse. Bu işin meclis tutanaklarını ortaya dökemeyen selefine!!! Ne demek gerekir?

Nasıl bir doyumsuzluk nasıl bir ahlaksızlıktır. ‘Bunlar Devletin Malını Devlete satacak kadar gözlerini karartmışlar. Ahlaksızlık lahana yaprağı gibi olmuş. Her yaprağın altında farklı ahlaksızlık. Genleri aynı…

Ben bu ülkeye. Dağlarda. Canımı ortaya koyarak 30 yıl hizmet ettim. Milletimin bana verdiğinin ötesine göz dikmedim. Ölümlerden döndüm. Bunlar koltuklarında oturduğu yerde milletin milyonların sahibi oldular. Bizler vatanı bu hırsızlar rahat soysunlar diye mi bekledik! Bu soruyu kendime hep soruyorum.  Ben bu yaşıma kadar hırsızların bu kadar özgür olduklarına tanıklık etmedim.

Ben onlar gibi “Yeşil Kemalist” değilim.

Yedi yaşındaki hastaneyi yıkalım. Eski hastanenin arsasına katmak için, 5 yıllık eski İl Sağlık Müdürlüğü binasını da depreme dayanıksız bahanesiyle halledelim. Karayolları arsasını şirketler üzerinden haczedelim. Ortaya çıkacak bu alanları iyi bir paraya halledersek sadece komisyonu yedi sülalemize yeter düşüncesi. Ya da; su akarken testiyi dolduralım.

Yeni hastane yapalım. Önce “alan” tespiti. Sonra “talan”… Yer; Bağbaşı Kampüs bölgesi ve sevdiğin köyü arasında kalan; “Şahıs ve Hazine” arsaları. Bu proje ortaya dökülmeden önce birileri bu alanda binlerce dönüm arazi kapattı. (Tapu Kayıtlarında Tapu hareketlerini ve Belediye İmar kayıtlarında görmek mümkün) Bölge imara açıldı. Bölgede tarlaların M²’si 10 000,00 TL fırladı. Kapatılan arsalar 200 ile 2000 dönüm arası. Birde ticari saha olarak revize edilen bölgede yaklaşık 1700 dönüm. Bu iddiaların doğruluğunun ilk belirtileri, bölgenin imara açılması. Sonra suskunluk. Hülleleşmiş tapular. Kısaca yasalara rağmen mutlak tarım alanlarının imara açılması ile başlayan talan.

Rektörü ikna edelim. Edilmiş. Zira hastanenin taşınmasını O’da istiyor. İl Sağlık Müdürü taşıma işinin mutlakıyetçilerinden. Vekil dünden razı. Çünkü çukur çayır bölgesinde bir site inşası var efendilerin.

Ya muhalefet vekil. Derin ve sessiz bir uykuda. Belediye başkanı etliye sütlüyle işim olmaz havasında.

Madalyonun bir başka yüzü!

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu.

Bu bölgede; senin, arkadaşının, bir yakının veya hülle hesaplı bir arazin var mı? Böyle bir yağma projeye neden bu kadar sessizsin?  Yolsuzlukları şehir meydanına dökerim sözlerin, dökemem ile bir garip kılıfa büründü. Ben onlarca talanı vurgunu yazdım. Hiç mi merak edip encümen tutanaklarını çıkartıp bir bağımsız hukukçuya incelettirmiyorsun. Bu halkın gırtlağından kesilen ekmeği onların elinden almak çok mu zor. Hukuk yok diyorsan hani diyordun ya. “benim Hukukum var” işlet. O meşhur hukukunu!

Tüm gelişmeleri yazıyorum. Metin İlhan’a ofisinde anlattım. Sonuç! Ne sonucu yahu…

Okuyucularımdan biraz sabır istiyorum. Bir iki eksiğim kaldı. Bunların hastane taşıma projelerindeki ahbap çavuş ilişkilerini ve diğer kepazeliklerini ortaya dökeceğim.

Pandemi ve basiretsizlik.

Benim edindiğim bilgilere göre Kırşehir’de Covit19’dan ölen hasta sayısı 3 ila 20 kişi olduğu yönünde. Pandemi hastaları için yer bulamayan İl Sağlık Müdürü, Basireti bağlı Hastane baştabibi. Terme bölgesinde boşalan, Fizik Tedavi merkezini neden Pandemi Hastanesi yapmıyorsunuz. Vali beye teklif ettiniz mi? Bakanlığa yazdınız mı? Kendirli bu işten haberin yok mu? Ambulanslar çalışmıyor. Bakımları yapılamıyor. Senin için hastane arazisi mi? Çevre yolu için belediye pas atıp ne yaptığını ortaya koy.

O alanı kimse pandemiye vermiyorum diyemez. Adamlar Atatürk Havalimanını yerle bir ettiler. Bu şehir ve yapılar. Doğal kaynaklar kimsenin babasının çiftliği değil. İnsanlar şakır, şakır ölüyorken bu bina neden boş tutuluyor?

Araştırma hastanesi içinde kalan ek binayı neden Pandemi hastanesi yapmıyorsunuz. Bu milletin sağlığını pazara dökeceksiniz. Bakanlık kararı diyerek içi, boşalmış 2 ve 3’ncü yoğun bakım merkezi olmayan hastaneyi, Pandemi hastanesi yapıyorsunuz. Onlarda; hoş hasta fiyatları 35 TL olunca hastada kabul etmiyorlar ya! Bu hastanenin kazancı böylelikle 1 milyondan, 500 bine düşmesi kimleri endişelendirdi. Dersiniz?

Boşalan Fizik Tedavi merkezini birilerine keyfiyet birimi, valilik misafirhanesi, dinlenme tesisi, kamp vs yapma telaşınız var gibi. Geçmişte birileri de böyle düşünmüş ve denemişti. Kendilerine soğuk, sıcak ve ılık havuzlar inşa ederek tenis kortları kurdu. Ben kendilerine bu alanda manej eksik onu da yapın tam olsun. Demiştim.

Unutmayın ki o birim halkın birimiydi. Bu halkın birimini halka geri iade edin. İyi biliyorum bu ülkede insanlık öldü. Bari insanlar ölmesin. Sizlerin keyfiyeti bir insan canından daha önemli olamaz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nasıl, Bir, Doyumsuzluk, Nasıl, Bir, Ahlaksızlıktır.,
Yorumlar
Diğer Haberler
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "104 EMEKLİ AMİRAL AMACINA ULAŞTI
''KÖYLÜ ZATEN ZOR DURUMDA''
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
 YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
 AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'LİLER VAKFI’NDAN MUSTAFA YILMAZ’A ZİYARET
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
 SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı