Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 21:04
 
MUHALEFET! EN AZ İKTİDAR KADAR SUÇLUSUN.
Her Salı günü ekranların karşısına geçip hamaset lakırdıları eden muhalefet! Parlamenter sistemden vazgeçmiş. Meclise sadece iyi maaş almak için gelen giden 2 yılda kıyak emekli olma, istisnasız ikbale kavuşmak için süreçlerini bekleyen milletvekilleri. Gelecek için fırsat kollayan aday adayları.
GÜNDEM Haberi
MUHALEFET! EN AZ İKTİDAR KADAR SUÇLUSUN.

MUHALEFET! EN AZ İKTİDAR KADAR SUÇLUSUN.

Etkin değilsin! Öngörün yok! Toplumsal bir projen yok. Üstelik sorunlardan da çok uzaktasın… Yaptığın iş sadece gevezelik…

Ölümün avcılık yaptığı bir ülkede, bizler; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak sorumluluklarımızı biliyoruz. Çağdaş demokrasiyi yıkacağını bile, bile! Siyasal İslam’ın önünü açan. Onlara; fırsatlar yaratıp, iktidarı; altın tepside önlerine koyan bir partisiniz. Siyasi İslamcılara bu kıyağı çeken adam, felçli olmasına rağmen bu partide aktif bir milletvekili ise! Siz suçlusunuz… Oy verenlerde suçludur…

Yarım adası olup köşk ve villalar da yaşayıp bu milletin 30 bin lirasını her ay utanmadan cebine indiren ender sosyalistlerden. Öyleyse siz sosyalistte değilsiniz…

Türkçülükle, Kürtçülükle, Dincilikle, Bölgecilikle uğraşmaktan vazgeçmediniz. Sizler bu milleti daha okumamışsınız.

Doğu illerinden oy almak için bölücülere göz kırparken… Suriye politikalarında, Doğu Akdeniz, Mısır ve Libya politikalarında kendi politikalarını üretmek yerine; Siyasal İslamcı bir partinin ideolojik doktrinlerine, destek olan anlayış. Dindarlardan oy alma beklentisi ile siyasal İslamcıları parti yönetimine getirirken…  Kendi tabanında oluşacak kayıpları düşünmüyor olabilir mi? Ulusalcı oldukları için dışlamaya başladığı milletvekillerini partiden atmakla, ya da MİT tarafından kullanılıyorlar diye ‘kirletmekle’ bir yere varabilir mi? Bekle ki “Ana Muhalefet” iktidar olacak!

Partiyi sadece sen mi temsil ediyorsun? Yerine gidecek bir temsilcin yok muydu?

Kayıp trilyon davasından sanık. Ülkeyi kaosa sürükleyen. 28 Şubat’ın zeminini hazırlayan. “Kanlı mı, kansız mı” darbe müridi. İran başkonsolosunun katıldığı Kudüs geceleri ve tiyatrosu. Ertesi günü Sincan’a yürüyen tanklar. Bugün Malezya büyükelçisi olan, Amerikan vatandaşı Merve Kavakçın’nın FETÖCÜ Nazlı Ilıcak tarafından meclise sokulması.  Türkiye Cumhuriyetine meydan okunması.  9 yaşında kız çocuklarını koynuna alan, Tarikat Şeyhlerinin hamisi. Siyasetten men edilmiş, Siyasal İslamcılar tarafından kişiye özel “AF” çıkartılıp affedilmiş, Milli Görüş Liderinin ölüm yıl dönümünde bulunmanın temelinde yatan, O’nun gerçek bir demokrasi havarisi olduğumu!  Yoksa siyasal İslamcılardaki dinci oylarımı? Seni iktidara taşıyacak?

Amerikan emperyalizminin Ortadoğu’da El kaide üzerinden ürettiği, “Siyasal İslam” projesini, Türkiye dâhil İslam Ülkeleri ve üzerindeki senaryolarla işlemiş belgesel niteliğindeki “Yalan Üstüne Yalan” filmini izlemenizi tavsiye ederim. Piyon olmak. Ve kokuşmuşluğa teslim olmak…

Sizlerin yüklenmediği sorumluluklar için kuşku ve pişmanlık için zaman yok… Bu millet acı çekiyor. Farkında değilsiniz…

Kurtarılan bir ülke ancak bu kadar hızla batar. Batışı seyrediyorsunuz. Batan gemiden karaya vuracak bir döküntü peşindesiniz. Tarih boyunca yanmış, yıkılmış medeniyetleri, neden yıkılmışlar, küllerinden hangi medeniyetler doğmuş? Yeniden okuyun. Okuyun ki; sonun başlangıcı nasıl başlamış, sonuçlar ne olmuş. O sonuçlar Size nasıl bir ders verecektir.

Muhalefet; sadece milletvekili olanlar. İşlevsiz bir meclisin kubbesi altında konuşma ve birbirine hakaret etme sorumluluğu dışında neyiniz var? Yerel, bölgesel, ulusal nasıl bir projeniz var? Milletin karşısına çıkabilecek bir projeniz, sadece ettiğiniz “cek cak”. Bu lakırdılar sizi iktidara taşımaz.

Dünya ülkelerinde-de politikalar değişiyor. Rejimlerin değişimine asla müsaade edilmiyor. Demokrasi elinizin altından kayıp gidiyor umurunuzda değil.

Sorgulamayan insan cahildir. Unutmayın susmak kabullenmektir.

Demokrasiye inanmış ülkeler mi? Onlar sokaklara, inmeyi biliyor. Direnmeyi biliyor. Siz bir avuç gençlerin ayağa kalkmasını devrimcilik diye, iktidara direnç diye yutturmaya çalışıyorsunuz. Gençler için olumlu bir tane, uygulanabilir projeniz yok. Sizler, kendinize soru sorulmasından haz etmiyorsunuz. Ne hikmetse sizlerde iktidar gibi sorguluyorsunuz bu milleti. Bu millete öbür dünyanın cennetinden bahsediliyorsa, bu milletin bu dünyada yaşadığı cehennemi görmezden gelemezsiniz.

Diğer yanda kendi tarihini bilmez. Oy vermeyi futbol takımı tutmakla eş değer tutan, Tribün seyircileri. Sizler kendinizi yenileyemediğiniz için, onlarda size göre yeniler. Bu ülkenin içinde çıkılmaz bir hale gelmesinde; bunların basiretsiz politikalarında, sizlerin anlamsız destekleri var. Sizlere “cankurtaran” simidi gözüyle bakmak bile büyük gaflet. Ülkesinden bir haber, umarsızca yaşayanlar, yakalarından tutulmadan çöplüğe atıldıklarında ne yaparlar bilmem.

Mesela, Mesela,  Mesela,  Mesela,  Mesela,  Mesela,  Mesela…

Mesela; Bülent Ecevit’in siyasi literatürümüze armağan ettiği “inançlara saygılı laiklik”… Tayyip Erdoğan’ın  “Ya Müslüman olursunuz, ya laik; hem laik hem Müslüman olunmaz”… Bu iki tümce size ne anlatır? Diyanet başkanınca ise “sekülerizm” çıkışı! Daha mı bir anlamlı? Böyle çöküyor “Laik Sosyal devlet”.

Ben merak ediyorum mesela bu şehirden yeni adaylar kimler olacak? Geçmişi olmayan batmış tökezlemiş bir sistem partisinden kopanlar; ya fırsat kolluyorlar. Ya da çıkara yönelik bir ikbal gördükleri içindir ki, yeni bir parti içinde yer almaya koşuyorlar. Proje var mı? Yok. Kentsel çalışma var mı? Yok. Neden? Bu partiye geldin. İdeolojisi nedir? Sorguladın mı? Neresini biliyorsun. Bu parti Ülkeye mi, sana mı hizmet etmeli. Bir kişinin saltanatı için bu koskoca ülkeyi satmaya. Kendi çıkarın için bu ülkenin kurucu değerlerine ana avrat küfretmek. Değilse! Milleti iteleye, kakalıya öne çıkmak neyin nesi? Siyasi bir politikaysa bırakın bu düzen dağınık kalsın. Dün o partiyi satanlar. Hatta sırtını dönenler. Bunların bugünde sizleri satmayacağını taahhüt edemezsiniz.

Politika bir ağlama duvarı değil ki! İcra ve icraat sanatıdır.

Cumhuriyeti kaybettik. Kuvvetler ayrılığı bitti. Parlamenter sistem bitti. Aydınlanmayı kaybettik. Rejim değişti. Demokrasiyi kaybettik. Askeri vesayet yaftası takılmış anayasayı takan yok. İslamcı Anayasa hazırlanıyor. Parti ordusu kuruldu. Polis devleti tamam. Demokrasi yok. Ama işlevsiz mecliste 600 adet milletin sırtından maaş alan milletvekili var… Tüm kaybettiklerimiz; Cumhuriyeti kuran, adının başında 'Cumhuriyet' yazan parti sayesinde. Bunun aksini asla söyleyemezsiniz…

Bir zamanlar hepsi bağımsız ve üretkendi… 19 yılda demokratik değişim şimdi böyle tanımlanıyorsa!

İslamcı Hukuk… İslamcı Dış Politika... İslamcı İç Politika… İslamcı Ekonomi… İslamcı Eğitim… İslamcı Diyanet… İslamcı Kadrolaşma… İslamcı Gençlik… İslamcı Medya… İslamcı örtünme modeli.

İslamcı beslenme modeli.

Her Salı günü ekranların karşısına geçip hamaset lakırdıları eden muhalefet! Parlamenter sistemden vazgeçmiş. Meclise sadece iyi maaş almak için gelen giden 2 yılda kıyak emekli olma, istisnasız ikbale kavuşmak için süreçlerini bekleyen milletvekilleri. Gelecek için fırsat kollayan aday adayları.

Bekleyin CHP İktidar olacak!

Bunlar; bu ülkede talan biraz daha hızlansın. Halk biraz daha yoksullaşsın. Vurgun artsın. Doğa diye bir şey kalmasın. İşsizlik ayyuka çıksın. Kadın cinayetleri, çocuk istismarları ve enflasyon biraz daha yükselsin... Bekleyin CHP iktidar olacak. Olur mu? Dostlarımızla olur, olur!

Konu mankenliğinden öteye geçmeyen muhalefet milletvekilleri; millet yoksul ve açken, bu milletin vergilerinden 26 zammı alırken sessizdirler? Komisyonlardan pay, yolluk ve harcırah alarak milletim çok yaşa. Milletin yaşayacak hali tek adamın iki dudağı arasına sıkışmış ise. Siz maaş artı yolluk ve harcırahlarla bana akıl üretmeyin. Parti olarak hazineden en büyük 2nci pay. Bunlar iktidar olacakmış.

Muhalefet sadece gevezelik yapıyor. Etkin değiller. Halka indik diyorlar. Halktan halen fersah, fersah uzaklar. Entelektüel değiller. Ukala bir siyaset güdüyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin en uzun ömürlü siyasal partisi olmayla övünürken, en etkili parti olduğunu söyleyemiyor. CHP siyasal ömrünün en kötü, hat da içinden çıkılmaz dönemine girmiştir. Bana göre eylemsiz, sadece dedikodu partisi niteliğini sürdürmekteki ısrarını anlamak mümkün değildir. Yeni yetme İYİ parti CHP’nin ensesinde. Dostlarım diye çıktığı yolda boynuz kulağı geçti. Farkında mı acaba!

Halka indik diyorlar. Seçim yaklaşırken, kemiksiz Atatürkçü. Politik izlenimde, sınırsız sosyalist. Paylaşımda, gerçekçilikte çekinceli. Esnaf ziyaret etsen, çiftçi seyretsen ne değişir. Gelin ben size gerçekleri tek, tek. Kalem, kalem yazıp elinize vereyim. Gazete ziyaretlerine yüreğin yetiyorsa. Projenle git. Eleştiriye açık ve şeffaf ol. Boş lakırdıyı bizim köyün Omar’ıda yapıyor.

Siyasi İslam’ın dönüştürdüğü genel yapı. “Dönülmez akşamın” ufkundalar. Sonuç! Muhalefet sadece gevezelik yapıyor. Yoksulluk edebiyatı yapmak, çözümsüz muhalefet yapmak demektir.

Ancak sizlerin bu ülke için sorumluluğunu taşıyacağınız kararlar alabilmeniz için zaman var. Akılcı projeler için. Gerçekçi politikalar üretmek için zaman var. İl teşkilatlarına bakıyorum. İçine kırık kırpık bir sürü insan doluşmuş. Ağzını açmak için genel merkezden icazet bekleyen akıl. Kendine mahsus bir tek projesi olmayanların siyaseten meclise taşınma hayalleri…

Siyaset kapısı; Marko paşa kapısı. Ya da Ağlama duvarı değil ki!

Dört kuru lakırdıyla gündem oluşmayacağı kesin. Genel merkezin yönlendirmesiyle yapılan her akreditasyon bu şehri de, bu milleti de bağlamaz. Seni partin aday seçti. Seni bu millet oylarıyla kutsadı. Muhalefetin siyaset arenası içindeki bu konumu ile ülke siyasetinin yönlendirilmesinde etkili olamamıştır. Dersem. Karşı cevabın. “Elimizden bir şey gelmez”… Devrimler ve karşı devrimler tarihini okuyun ki; insanlık nelere gebe kalmış, hangi sancılı doğumları yapmış öğrenin.

Bu kentin cadde ve sokaklarında dolaşan siyasiler. Esnaf için. Çiftçi için, hangi olağanüstü politikalarla ayağa kaldıracaklar? Meralar bitmiş. Mutlak tarım alanları endüstriyel tarım alanlarına dönüşmüş. Kim kimin kucağında belli değil. Çiftçinin elindeki 10 dönüm tarlasına göz dikilmiş. Sera tarım alanları üzerine kurulmuş. Milletin Efendisi Köylü Belediyede çöpçü olmak için sıraya girmiş ise. Sen neyi düzelteceksin.

Esnaf yalnızlığa terk edilmiş. Borç gırtlağa dayanmış. Yıllarca adam gibi vergi ödemiş elinden tutulmamışsa bu duyarsızlığa karşı nasıl bir politika var. Lafta her şey var. Tulumbada su bitmiş. Bundan bir haber sadece laf üretmek seni iktidara taşımaz. Sen hangi anlamda böyle bir siyaset izliyorsun ve onlarla birliktesin. Sen kaybettin CHP… Siyasi İslamcının önünü açacaksın. Ülkenin tepesine gelme fırsatı hazırlayacaksın sonra! Beni Mustafa Kemal Atatürk devrimleri ile kucağa çekeceksin. İşte şimdi buralardasın.  Bunun içindir ki; sizin ne Atatürkçülüğünüz, ne devrimciliğiniz? Sizlerin öngörüsüz politikaları, bu milleti muhtaç etti “Siyasal İslamcılara”…

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: MUHALEFET!, EN, AZ, İKTİDAR, KADAR, SUÇLUSUN.,
Yorumlar
Diğer Haberler
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
 Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.