Haber Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 15:03
 
Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor
GÜNDEM Haberi
Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor

 İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve beraberindeki öğretmenler, Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi kapsamında Valimiz Sayın İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler. Valimiz Sayın İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Ahilerin memleketi Kırşehir’de öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren değerlerimizi öğrenmesini anlamlı bulduğunu söyledi.

İlimizin tanıtımı ve eğitim kalitesine yaptığı katkılar nedeniyle bu tür projeleri desteklerini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “2017 yılı Ekim ayında Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu tarafından başlatılan “Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor” projesi kapsamında öğretmen ve veliler tarafından değerler eğitimi içerikli yazılan on adet hikâye, Gençlik ve Spor Bakanlığı müşaviri tarafından 2500 adet bastırılmış olup kitaplar İzmir TRT radyo sanatçısı tarafından “Dramaturg Metni” haline getirildi ve seslendirildi.

Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesinde hazırlanan kitap ve seslendirmelerin ülkemiz geneline yaygınlaştırılması amacıyla Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne sosyal etkinlik başvurusu yapılmış olup proje takvimine göre Aralık ayı itibariyle 81 ile dağıtılacaktır. Proje kapsamında öğretmen ve veliler tarafından değerler eğitimi içerikli hikâyeler yazılması, eğitimdeki kalitemizin yüksek olmasında ve eğitimde marka kent olmamızda öğretmen ve velilerin büyük katkısının olduğunun göstergesidir.” dedi. Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve beraberindeki öğretmenlerin proje hakkında Sayın Valimize bilgiler vermesi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Minik, Ahiler, Değerlerini, Öğreniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı