İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
SOKAK HAYVANLARI İÇİN GENELGE
SOKAK HAYVANLARI İÇİN GENELGE
Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 19:47
 
Millet kendi haklarını kendisi aramalı
Ülkenin içeriden ve dışarıdan bir kuşatma altında olduğu gerçeği açıkça ortada. Bu kuşatma ekonomik yönden, coğrafi yönden, strateji yönünden ele alınarak yapılıyor. Ülkenin tam bağımsız olduğunu söyleyebilmek için öncelikle ekonomik desturların düzgün ve milli olması gerekmez mi?
GÜNDEM Haberi
Millet kendi haklarını kendisi aramalı

 

Bir değil, üç, değil, beş değil. Hangisini sayayım ki! Çoğunluğun onayı; yanlışı doğru yapmaz…

Ülkenin içeriden ve dışarıdan bir kuşatma altında olduğu gerçeği açıkça ortada. Bu kuşatma ekonomik yönden, coğrafi yönden, strateji yönünden ele alınarak yapılıyor. Ülkenin tam bağımsız olduğunu söyleyebilmek için öncelikle ekonomik desturların düzgün ve milli olması gerekmez mi?

1919'da çürümüş Osmanlı yönetiminin yol verdiği emperyalist yağmanın ardından, Mustafa Kemal Atatürk şöyle diyordu:  “Milli birlik siyasete kurban edilmiştir. Osmanlı Mebusan Meclisi feshedilmeli. Millet kendi haklarını kendisi aramalı ve savunmalıdır.”  Bugün milli birlik feda edildi mi, edilmedi mi? Edilmediyse bu ulusun içine düştüğü acz neyin nesidir? Bu fatura bedeli kime veya kimlere çıkartılacaktır. Yeniden tek adam rejimine neden dönüldü? Saraydan alınıp halkın iradesine verilen yönetim, hangi akılla halktan alınıp yeniden saray yönetimine verildi. Bunun altında yatan asıl neden için! Nedir? Diyemiyorsanız. Bir şeylerin ters gittiği açıkça meydanda.

Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti İlan etmeden önce, neden İzmir İktisat Kongresini yapmıştır. Hiç düşündünüz mü?

Etrafınıza bakınız, milli denecek neyimiz kaldı. Mehmet Cengiz’in malı, milletin değil. Milletin malı Mehmet Cengiz’in malı yapılmışsa, bunun altındaki milli olmanın temeline bakmak gerekir.

AB ülkelerinden emekli vasıfsız bir işçi, Türkiye’de emekli olmuş vasıflı bir işçi maaşının tam 12 kat fazlasını alıyorsa, 1944 yılında yerle bir olmuş Avrupa ülkeleri kendisinden, 24 yıl önce kurulmuş bir ülkeden 300 yıl öndeyse. Bu ülkedeki feraseti iyi okumak gerekmez mi? Türk Lirası Gana doları karşısında 5 para etmez hale düşmüşse. Çarşıyı, pazarı halen iyi okuyamıyor, 50 kuruşluk maskeyi yıkayıp, yıkayıp, ceza yazmasınlar diye suratınıza takıp sokağa çıkıyorsanız!

Bugünü; ben yıllar önce şöyle yazmıştım…

‘O günlerde ulusal bağımsızlık savaşı, farklı inanç ve ideolojilerdeki yurt severlerin başlattığı ve başarıya ulaştırdığı çoğulcu bir halk hareketi olan “toplumsal bir sözleşmeydi.” Bugün bu ulus bunu başaracak güçte değil. Desem, gerçeği görmek yerine altında bahane ararsınız.

Günümüzün zik-zak, lak-lak, cek-cak, yaz-bozcu yönetim aczinin ve krizlerin öncesinin tefeci metropol, finans kapitalinin köpek balığı gibi yüzer, gezer sıcak Euro ve petrol dolarlarının sistemsiz ekonomimizin vibrasyonlu merkezi haline getirilmesiyle devamlı kriz vurgunları yiyen Türkiye anemi geçirmektedir.

Kurtarılan bir ülkede; İhaleler dolarla. Borçlanmalar dolarlarla. Maaşlar Türk Lirası.

Bu ülkede geçmişi yaşama inadı gibi bir tavrımız var. Bu özentinin içindeki detayları bilmeyen siyasetsiz halk ve bu işi çok iyi bilen bu ülkenin siyasi ve bürokrat yönetim kadrosu var. Osmanlı'yı batıran yönetim rezaletinin üçlemesi olan savurgan, popülist ve faksiyonel durumun günümüzde de aynen sürdürülmesi. Geçmişi bırakalım geleceğe bakalım diyenler, bu popülist yaklaşımlarından ödün vermiyorlar. Bizler bu güdümden dışarıya bir adım atmıyoruz.

İç ve dış borçlanmalar hız kesmeden devam ediyor. Sıcak para akışı sürekli. Aslında bu muslukların kapatıldığı gün Türkiye kıç üstü düşecektir. İşte bu düşüşün son perdesi açılırken Türkiye bir belirsizliğe doğru kendisine verilen yok oluşun rolünü oynayacak veya ABD'li yönetmenin verdiği dekorların parasını seyirciler önünde bizden isteyecektir.  Bedeli ne olur? Yazmak istemiyorum’.

Bugün haklı çıktım. Bir yerde artan milyoner sayısı diğer yanda askıda ekmeğe muhtaç bir toplum.

Hala! Bugüne nasıl geldik göremiyorsak. Yazık

Türkiye'de siyasetçi çıkarlarıyla, toplum çıkarları her zaman çatışmıştır. Son on sekiz yıla bakın. Devlet bankaları siyasetçinin emriyle kimlere ne kadar kredi vermiş. Milyar dolar kredi alan şirketlerin ödenmeyen borçlar bu millete bir şekilde ya ödetilmiş. Yâda af getirilip hazine zararı sayfasına yazılarak üstü çizilmiştir.

18 yılda harcanmış bu paranın hesabı sadece 'Hukuk' devleti olan ülkelerde sorulur. Çay toplamaya giden, doğuya tayini çıkan kızının tayinini 12 saat dolmadan, yanına alan yargıçların olduğu ülkede...  Sayıştay karalarına karşı; 'o işi ulemaya sor'! Diyen. Açıklamalara yasak getiren birisinin ülke yönettiğini düşünürsek! Adalet sadece bir kadın ismi olarak kalır. O ülkede hesap sorulmaz. Soyulan ülkeyi seyredenler. Soyanları alkışlayan, onlarla gurur duyan dalkavuklar olur. Birde soranların doldurduğu cezaevleri.

Bu ülkede kırmızı plakalara binenleri iyi okumak gerekir.

-Ben bu ülkeyi Anonim şirket gibi yönetmek istiyorum.

-Biz bu ülkeyi pazarlamaya geldik.

-Babalar gibi satarım.

Covit19… Yâda Korona... Veya salgın… Her ne ise!

Önce maske bulamadık. Çoraptan, peçeteden, başörtüsünden maske yaptık.  Birkaç firmaya üretme yetkisi verdiler. Üret dediler. Altından çıkan rezaletler bir yana, maskeleri dağıtamadılar. Sonra tanesini 100 kuruşa paketlediler. İnsanımız 1 yıl içinde 100 kuruşluk maskeyi alamaz hale geldi.

Türkiye Yurt dışına olan ilaç borcunu ödeyemediği için ilaç bulamaz, ilaç sıkıntısı çeker hale geldi. Yetişkinlere bebek zatüre aşısı yapıldı. Yetişkinlere uygun olan zatüre aşısı bu ülkede halen yok.

87 milyonluk Türkiye’de 1 milyon 700 bin Grip aşısı temin edebildi. Acil ihtiyaç sahibi 34 milyon insan. Saklanan Covit 19 rakamları. Testler Ankara’da dayısı olanlara.

Bu ülkede sistemik olarak oynanan çok büyük bir oyun var. Bu oyuna alet edilen birde ulus var.
1920 kafası ve iradesi imkânsızlığa ve emperyalist uluslara meydan okumuş, doğru-eğri, eksik-tamam. Fakat “Türk yapamaz” sabit fikrini yenmiştir.

Kim istedi de kapattınız. ABD İlaç firmalarına 2,5 milyar dolar borcunu ödeyemez hale nasıl geldik?

Türkiye’de yaşayan halkın sağlığını korunması amacıyla temel laboratuar hizmetlerini yürütmek için 1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emirleriyle kurulan, Dünya’da ikinci büyüklükte araştırma  Laboratuarına sahip aşı üreten Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsünü 2012 yılında,  Halka yerli ve ucuz ilaç üreten Ordu İlaç Fabrikası 2018 yılında kapatıldı. Bu kini, bu nefreti anlamak mümkün değil. Allah sevgisi olanda kin olmaz. Muhammet yolunda olan halkına bu denli zulmetmez.

Özetle Türkiye! Neresinden tutarsanız tutun…

Şirketlerin sıfırlanan vergi borçları. 4,5 milyar dolar.  Vatandaşın 47 milyon adet icra Dosyası. Yoksulluğun dibe vurmuş hali; ‘Askıda ekmek’. 18 yılda 67 milyar dolara satılmış, elden çıkartılmış Cumhuriyet birikimleri. 250 bin liraya vatandaş olma hakkı. Yabancıya satılan toprağın bilinmeyen bedeli.  Hazinenin sıfırı tüketme şekli. 525 milyar TL vergi borçlarına getirilen yeniden yapılandırma. Yüzde 300’lere ulaşmış ÖTV sahte içkiden ölen insan sayısı 96. 18 yılda iktidar tarafından harcanan para 2,3 trilyon dolar. Türk mahkemeleri yerine İngiliz mahkemelini tahkim olarak baz alan sözleşme ile devletten trilyonlarca para vurgunu yapan müteahhitler.  5 müteahhit yargıya güvenmeyecek. Bu millete yargıya güven diyebilmek.

Katar’dan alınan borçlar. Katarlılara devredilen vatan toprakları. Yalova’ya saray. Talan edilen mili emlak alanları.

Yurdum insanının kefen parasına. Yastık altına gözünü dikti. Sormayalım mı? Trilyon dolarlar kimlerin, banka hesaplarını, cüzdanlarını süslüyor. Hangi tarikatın kasalarına girdi. Hangi İslami terör örgütlerine gitti? Kimlerin kumar masasında harcandı? Kimler fındık fıstık parası etti? Sormayalım mı? Bu ülkede, Hastaneler, Yargı, Okullar, Köprüler, Tüneller, Yollar Paralı.  Vergilerimizi kim hiç etti. Sormayalım mı? Hırsıza, gaspçıya, teröriste, katile af çıkart. Askerliği paralı yap. Fakirin cenazesi üzerinden siyaset üret. Vatan kurtar. Sormayalım mı?

Hiçbir din insanı kimlik sahibi yapmaz.

Bu ülkede Soros çocuklarıyla, din baronları aynı sofrayı paylaşıyorlar. Din baronluğuna soyunmuş, kadın ve çocuk istismarcısı, cehaletin yönetim aktörleri tarikat soytarıları kitle örgütü olarak gazetelere ilan veriyor. 'Tek adamlığı din adına destekliyoruz'. Diyorsa. Meydanlar dolup taşıyor. Ağızlardan dökülen umut dolu yalanlar. Karalamalar. Hakaretler. Alkış alıyor. Yoksulu, muhtacı, yalnızı göremiyorsak.

Meydanlar dolup taşıyor. Kurulan cümleler cömert. Dağıtıyorlar! Açlık yoksulluk bir gecelik hayale bırakıyor kendini. İnanmış gibi. Alkış alıyorsa. Laflar keskin. Yargıçlar hazır. Rüzgâr gülüne dönmüş hukuk. Partileşmiş ordu! Siyasetçiyi alkış yağmuruna tutan general. Ve halk varsa!

Sallamada sınır tanımayanlar. 18 yılda bu ülkenin altını üstüne getirip, seçim istemiyor, Erzu­rumlulara; “Biz Soros'un değil, Allah'ın kuluyuz… Erzurumlu Dadaş, yastık altındakini sat, liraya yatır”... Çağrısı yapan, Allah'ı siyasete alet ederek ekonomiye destek isteyen, lüks ve şatafat içinde yaşayan adam alkışlanıyorsa. Vergi kaçakçılığında (Malta ve Man Adası)  isimleri geçen Döviz zenginleri, Enişteden, dünürden, damattan, oğulcuktan söz etmiyor. Sen kefen paranı yeter ki; ver diyor.

Söz gırtlakta düğümleniyorsa.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Millet, kendi, haklarını, kendisi, aramalı, ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "104 EMEKLİ AMİRAL AMACINA ULAŞTI
''KÖYLÜ ZATEN ZOR DURUMDA''
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
 YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
 AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'LİLER VAKFI’NDAN MUSTAFA YILMAZ’A ZİYARET
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
 SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı