Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 19:48
 
MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ MEGİP ile İŞİNİZ HAZIR
GÜNDEM Haberi
MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ MEGİP ile İŞİNİZ HAZIR

Milli İstihdam Seferberliği kapsamındaİŞKUR Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalananveişverenlerimizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarımızda teorik ve pratik eğitimi bir arada vermemizi sağlayanMesleki Eğitim Ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)’ne göre İlimizde istihdam garantiliÖz Bakıma Destek Elemanı kursu açılıyor. Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen kurs boyunca Öz Bakıma Destek konusunda kapsamlı bir şekilde teorik ve pratik eğitim alacak kursiyerler, kursun bitiminde işveren ve eğitimin verileceği yer olanÖZGİRİŞİM ÖZEL OKUL İNŞ.LPG TARIM.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ firması tarafından en az 50’si istihdam edilecek şekilde iş sahibi olacaklardır.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA yapmış olduğu açıklamada “Bir kursa giderek sadece sertifika sahibi olabilirsiniz. Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında yürütülen projemiz MEGİP ile sertifika sahibi olacağınız alanla alakalı nitelik kazanmak üzere işyerinde birebir eğitim görürsünüz. Teorik eğitim alarak bilgilerinizi geliştirirken aynı zamanda pratik eğitim alarak mesleğin uygulamasının nasıl olduğunu öğrenirsiniz. Bu sayede alanınızla alakalı yetkinlik kazanarak işgücü piyasasında tutunabilirsiniz. MEGİP projemizin bir artısı da kursumuz tamamlandıktan sonra eğitim gördüğünüz işyerinde işe girerek iş aramak zorunda kalmamanızdır.“

MEGİP projesi kapsamında açılan ve son başvuru tarihi 12.10.2018 olanÖz Bakıma Destek Elemanı kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak üzere Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MESLEKİ, EĞİTİM, VE, BECERİ, GELİŞTİRME, İŞBİRLİĞİ, PROTOKOLÜ, MEGİP, ile, İŞİNİZ, HAZIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı