Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 21:48
 
Meryem Han, Kırşehir'i Temsil Etti, Festivol'un Birincisi Oldu
SANAT Haberi
Meryem Han, Kırşehir'i Temsil Etti, Festivol'un Birincisi Oldu

 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi Meryem Han, Kayseri'de düzenlenen FESTİVOL ANATOLİA SES YARIŞMASI'nda Kırşehir'i temsil ederek, binlerce yarışma içerisinden finale yükseldi ve birinci oldu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi Meryem Han, 29 Haziran 2019 tarihinde Kayseri'de düzenlenen FESTİVOL ANATOLİA ses yarışmasına katılarak Kırşehir'i temsil etti.

Yarışmaya birçok ilden yüzlerce yarışmacı katılırken; yarı final ve son olarak finale yükselen Meryem Han, finalde jüri oyları ve anket sonuçlarına göre rakiplerini geride bırakarak yarışmanın birincisi oldu. İkişerli düelloların yaşandığı yarışmada, son 4 isimle finale kalan Meryem Han, sahne performansı ve muhteşem sesi ile hem jüri üyelerini hem ankete katılan üyelerin oyunu alarak birinci seçildi.

Aslen Hatay-İskenderun nüfusuna kayıtlı olan Meryem Han, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde eğitimini devam ettiriyor. Yarışmaya Kırşehir'i temsilen katılan Meryem Han, yarışmada Bozkırın güçlü sesi merhum Neşet Ertaş'ın Gönül Dağı ve Bahçe Duvarından Aştım türkülerini seslendirdi. Yarışmaya Kırşehir türküleri ile katılan Meryem Han, aldığı birinciliği Kırşehir'e hediye ederken; yakın zamanda albüm çalışmasının da olacağını söyledi.

Meryem Han, yarışma öncesinde ve sonrasında kendisine destek veren tüm Kırşehir halkına, Turkuaz Kafe Kurucularına, MADO Kafe'ye, Nur Nasır'a ve kendisine destek için oy kullanan tüm sevenlerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meryem, Han,, Kırşehir'i, Temsil, Etti,, Festivol'un, Birincisi, Oldu, ,
Yorumlar