Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 16:59
 
Kış Tedbirleri Değerlendirildi
GÜNDEM Haberi
Kış Tedbirleri Değerlendirildi

2018-2019 Yılı Karla Mücadele ve Kış Tedbirleri Toplantısı, Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Yrb. Suat Orhan, ilgili kurum amirleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, bugünkü toplantıda kış mevsiminde alınacak tedbirlerin görüşülüp değerlendirileceğini söyledi. Yaklaşan kış mevsiminde yaşanan olumsuz hava koşullarına bağlı olarak trafik güvenliğinde yaşanan sorunların da toplantıda ele alınacağını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Kış aylarının ağır şartlarda geçeceğini düşünerek, sorunların tespitine yönelik kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, kurumlarımızın kışa hazırlıklarının hem makine hem de ekipman yönüyle gözden geçirilmesi ve olumsuz hava koşullarında meydana gelebilecek trafik kazalarının yaratacağı sorunlar karşısında hangi tedbirlerin alınması gerektiği konularını bu toplantıda değerlendirip planlayacağız.

Görevlilerimizle birlikte vatandaşlarımız da kış şartlarına hazır olmalıdır. Amacımız, kış aylarını sağlıklı bir şekilde geçirmektir.” dedi. İl Emniyet Müdürlüğünce sunum yapılarak bilgiler verilen toplantı, kış aylarında alınacak tedbirlerin görüşülmesi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kış, Tedbirleri, Değerlendirildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı