Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 11:46
 
KIRŞEHİR'İN GURURU TÜRKİYE 2.Sİ OLDU
EĞİTİM Haberi
KIRŞEHİR'İN GURURU TÜRKİYE 2.Sİ OLDU

Lise öğrencilerinin,Felsefenin temel sorunları hakkında  düşünebilmelerini,okuma ve yorumlayabilme becerisi kazanmalarını,tutarlı düşünebilmelerini,düşündüklerini temellendirebilmelerini felsefi bir dille,felsefe kavramlarını kullanarak yazı yazabilmelerini,felsefeyi yaşama anlamlandırma çabasında kulanabilmelerini sağlamayı amaçlayan"Düşün Yaz Felsefi Deneme Yazma Yarışması düzenlendi.

Yarışmada,Kırşehir öğrencisi Arda Rutkay Var türkiye 2.si oldu.Kırşehir Bilim Sanat Merkezi Felsefe Öğrencisi Arda Rutkay Var,Türkiye genelinde yaklaşık 1000 öğrencinin katılımı ile yapılan "düşünyaz felsefi deneme yazma yarışmasında son zamanlarda Kırşehir'de eğitim alanındaki düşüşün insanlarımızın moralini bozmuş olsada,bu evladımızın türkiye 2.si olması hepimizin bir nebze olsada yüzünü güldürdü

Bu yıl Türkiye genelinde 1000 öğrencinin katılım sağladığı Düşünyaz Felsefi Deneme Yazma Yarışmasının ilk iki adım puan ortalamalarına göre Kırşehirli öğrencimiz binlerce özel okullardaki öğrencileri geride bırakan Arda Rutkay Var 88 puanla ilk 25 i arasına girmeyi başardı. 

 5 Mayıs’ta İzmir’de yapılan Düşünyaz Felsefe yarışması finalinde, Kırşehir Bilim Sanat Merkezi Felsefe öğrencisi Arda Rutkay Var Türkiye 2.'si olurken, ODTÜ GV Lisesi öğrencisi Altuğ Aktepe birinci, İzmir Amerikan Koleji öğrencisi Yiğit Düzenlioğlu da 3. oldu. Aynı zamanda Kırşehir Fen Lisesi öğrencisi iken ODTÜ geliştirme vakfı Lisesi’ne geçen Altuğ Aktepe’nin de Türkiye 1. Olması Kırşehir’deki eğitim adına çok önem arz etmektedir.Artık geleceğimize sahip çıkmak ve yeni beyinler yetiştirebilmek adına bütün çocuklarmıza başarılar diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIRŞEHİR'İN, GURURU, TÜRKİYE, 2.Sİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı