Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 18:24
 
KIRŞEHİR'İN GURURU BU EKİBİN İÇİNDE
SAĞLIK Haberi
KIRŞEHİR'İN GURURU BU EKİBİN İÇİNDE

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'nde aynı anda beş karaciğer nakli gerçekleştiriliyor ve başarılı ekibin içinde bir de Kırşehirli Yabanlı doktor var. Karaciğer naklinde Avrupa'nın zirvesinde yer alan Turgut Özal Tıp Merkezi'nde aynı anda canlıdan canlıya beş karaciğer nakli gerçekleştiriliyor.

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, karaciğer naklinde gösterdiği başarılı çalışmalar sayesinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedefliyor 2002 yılından bu yana 2 bin 500’ün üzerinde karaciğer nakli yapan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, bu yılın ilk 5 ayında ise 100'ün üzerinde karaciğer nakli yaptı. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, aynı anda 5 hastaya gerçekleştirilen karaciğer nakliyle Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hazırlanıyor.

EKİBİN İÇİNDE YABANLININ EVLADI DOÇ. DR. VOLKAN İNCE VAR

Başarılı hekimlerin arasında Kırşehir Mucur Bayramuşağı Köyü nüfusuna kayıtlı Doç. Dr. Volkan İnce'nin de yer aldığı bildirilirken; 10 yıla yakın Turgut Özal Tıp Merkezinde görev yapan İnce, başarısı ile Kırşehir'in gururu olmaya devam ediyo

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIRŞEHİR'İN, GURURU, BU, EKİBİN, İÇİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı