Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 17:02
 
KIRŞEHİR’İ ORTA ANADOLU'NUN YILDIZI YAPACAK”
SİYASET Haberi
KIRŞEHİR’İ ORTA ANADOLU'NUN YILDIZI YAPACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Belediye çıkışında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Kırşehir Belediye Başkanı şehre hizmet etme noktasında oldukça kararlı, bu kararlılığı gördüğüm için başkan Ekicioğlu'na teşekkür ediyorum. Kırşehir'i Orta Anadolu'nun yıldızı yapacak. Kendisi de iş dünyasından geliyor. Sorunları oldukça iyi biliyor. Sorunların nasıl çözüleceğini de biliyor. Bu konu ile ilgili hazırladığı projeyi de Avrupa Birliği'ne yansıtmış durumda bu konu ile ilgili inşallah olumlu sonuçlar gelir” dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Kırşehir son LGS de Matematik dalında birinci, genel toplamda altıncı oldu. Eğitimde standartların üstünde kalan bir şehrin 25 yıl geç kalması, sosyal demokrat belediye bir eksiklikti. Bu eksikliği kapattığımız için, bu da bize nasip oldu ne mutlu bize. Size ve genel merkez yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Kırşehir demokrasi gazisi bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Ekicioğlu,  Beş bin yıllık bir tarihi olan Ahi Evran’ı , Hacıbektaş’ı, Cacabey, Aşıkpaşa’sı , Yunus Emre, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali nin memleketi. Bu kentten demokrasi çıkar, adalet çıkar, hukuk çıkar. Bizde bunu başardıysak, toplumun bize verdiği görevi laykı ile yerine getireceğimizi kimseye mahcup etmeyeceğiz. Kimseyi utandırmayacağız. Kimseyi yere bakıtmayacağız. Bunun içinde kucaklayıcı olacağız. Türkiye’ye demokrasi dersi veren bir şehir olacağız. Bu kent çok farklı bir coğrafya Anadolu’da Türkiye’nin mozaiği.

Başkan Ekicioğlu 25 yıl sonra Kırşehir’de iktidar olduysak, domino etkisi yapıp İstanbul seçimini aldıysak, bizim için Türkiye’nin bir ölçeği olarak görüyoruz. Biz Türkiye’ye demokrasi dersi vereceğiz. Hizmet dersi vereceğiz. Yönetim biçimi şeffaf adaletli bir şekilde bu kenti hep birlikte yöneteceğiz. Ortak akılla yöneteceğiz diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIRŞEHİR’İ, ORTA, ANADOLU'NUN, YILDIZI, YAPACAK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı