Haber Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 11:49
 
KIRŞEHİR'DE YAĞMA TALAN OKUYUP DA ANLAMAYAN?
Çav Bellanın ülkesi İtalya. Yıl 1992 İtalya’da üç savcı “Temiz Eller” operasyonu başlatıyor. Uyuşturucu kaçakçılığı, Beyaz kadın ticareti ilk sıralarda yer alıyordu. Rüşvet, İhale Komisyonculuğu, Yolsuzluk, Rüşvet, Zimmet, İrtikâp. Bu işin içine bulaşmış siyasiler. Başbakan savcıların önünü kesmek için her türlü yolu deniyor. Kamu tepkisi, başbakana geri adım attırıyor ve istifa ediyor.
GÜNDEM Haberi
KIRŞEHİR'DE YAĞMA TALAN OKUYUP DA ANLAMAYAN?

 

İTALYA VE… HASAN’IN BÖREĞİ…

Bir tarafta bağımsız yargı. Diğer tarafta!

Çav Bellanın ülkesi İtalya. Yıl 1992 İtalya’da üç savcı “Temiz Eller” operasyonu başlatıyor. Uyuşturucu kaçakçılığı, Beyaz kadın ticareti ilk sıralarda yer alıyordu. Rüşvet, İhale Komisyonculuğu, Yolsuzluk, Rüşvet, Zimmet, İrtikâp. Bu işin içine bulaşmış siyasiler. Başbakan savcıların önünü kesmek için her türlü yolu deniyor. Kamu tepkisi, başbakana geri adım attırıyor ve istifa ediyor.

Bazen sayısız kez yazdığım konuyu tekrara düşme pahasına ilk kez ele alıyormuş gibi yeniden yazma gereği duyuyorum. Ne bir açıklama, nede bir araştırma. Bunun için yazıyorum aynı konuları. Ve bunun için örnek verdim İtalya’yı. Dolayısıyla sözünü ettiğim tekrar, tekrar yazma ihtiyacı bu sessizliğin nedenini bulmak değil. Tepkisizliğin içeriği.

Hukuk devletinin temel aksı. Hukuk

Ulusalda yapılan onlarca yolsuzluklara; “Ticari Sır” kulpu takıp gizliyorlar. Belgeleriyle ortaya döktüğümüz ihbar nitelikli yazıya bir cümle “Bulun” diyen yok. Acaba bu ahlaksız iletişim de bir ticari sır kulp içine mi alındı dersiniz?

Net aylık 1 milyon TL. 25 yataklı özel hastaneye, 50 yataklı kulpu takmak. O kişinin dediği gibi iyi para. Yattığı yerden SGK üzerinden alınan veya alınması planlanan para. Enteresan ne var biliyor musunuz bu hastane çalışanları maaşlarını alamadıkları için İŞKUR’a gidiyorlar. Bu en hafif şekliyle bayağılık değilse nedir? Merak ettiğimi bir başka konu ise Bu özel hastane İŞKUR üzerinden kısa çalışma ödeneği başlığı altında ne kadar para aldığı.

Doktor olmayan, rezaletlerin dedikoduların odağı haline gelmiş hastane.

Bana bir okuyucum Yerel kanalda yapılan bir söyleşide kullanılan bir kelimeyi yakalamış. Ve kelimenin mesaj içeriğinde de kullanıldığını söylüyor. Aynı kişi bu mesajın çekildiği telefonun fotoğrafını da gönderebileceğini söylüyor. Benim kişileri töhmet altına sokmak değil. Ortaya dökülmüş bu kirli çamaşırların ortadan kaldırılması. Bir hukuksuzluk varsa bedelini ödemeleri.

Kırşehir’de el değiştirmeyen kelepir arsa ve gayrimenkuller. Yağma Hasan’ın Böreği…

Ankara gidiş istikameti üzerinde, Acilin hemen bitişiği. Karayolları Şubesi arsası. Yaklaşık 190 dönüm. Bu boşalan alan tıpkı Özel İdare arsası gibi kılıfına uydurulup belediye üzerine geçiriliyor. Özel İdare arsası elden çıkartılıyor, ancak Kara Yolları arsası seçimin yapılması ve kaybedilmesi sonucu elde kalıyor. Kılıfçılar bu arsa üzerine belediye ile iş yaptığı söylenen firmalar tarafından haczediliyor. Üzerinde 10 milyar tutarında bir hacizden bahsediliyor. Bu belediye bu kadar parayla bu firmalara, bu şehre ne yaptırmıştır meçhul. Bu firmalar başka alanlara değil de, neden bu arsa üzerinde alacak iddiası içindeler.

Birde Kayseri istikametinde yaklaşık 300 dönüm üzerine oturmuş olan Kervansaray Yerleşkesi. Artık bu arazide içinde onlarca gayrimenkullerle kelepir özelliğini taşıyor.

Gerçeklerin kötü bir alışkanlığı vardır. Gün gelir, gün yüzüne çıkar…

Özel İdare işletmelere arsa dağıtıyor. Karakurt kaplıcası bölgesi Sera İşletmeciliği. Bu dosyayı yakında açacağım.

Bu inadı ben anlıyorum da… Birde anlamayanlar var.

Yerel bir gazetede AKP Milletvekilinin 400 yataklı hastane müjdesi. Sayın vekil siz neden net bir açıklama yerine hamaset yüklü açıklamalar peşindesiniz. Tıp Fakültesi için “Eğitim ve Araştırma” hastane mi yapmak istiyorsunuz. Bağbaşı yerleşkesine yapın. Buna kimsenin itirazı yok. Ama hali hazır yerinde duran hastane üzerinden spekülasyonlar üretmeyin. Sizin asli göreviniz bir avuç rantiyeciyi kollamak değil. Size bu halk oy verdi. İktidarın milletvekilisiniz. Sizden akılcı ve kamu yararı gözeten projeler beklemek kadar halisane düşünce olamaz.

Yetersiz gördüğünüz hastanede doktor yok. MR için 4 ay sonraya gün veriliyor. Göz için 6 ay sonra. Sen ne anlatıyorsun da biz anlamıyoruz. Bu şehrin cek caklarla tüketecek zamanı yok. Hastaneyi fiziki olarak büyütme kimi istiyorsunuz? Devlet eski hastanesi alanı. Sağlık bakanlığı bu alan için proje yaptı mı, yaptı. Bu alan yetersiz mi. Karayolları arazisiyle sınır. Bu şehre devasa binalarla hastane çıkar. Ama rantiyeci bu ülkenin en azından bir kısmını soymamış olur.

Siz Çukur çayırda devasa bir inşaat için 33lük anlaşma yapmış olabilirsiniz. Partilinizden birileri o bölgeden yüzlerce, hatta binlerce dönüm arazi kapatmış olabilir. Bu kentte 145 bin kişi yaşıyor. Bu rakam size bir şey söylüyor mu bilmem.

Bunun içindir ki bu milletin refah payını absürt projelerle birilerine getiri, birilerine komisyon yapmayın.

Hesap vermesi gerekenler… Kimler mi?

Yağmayı, talanı, vurgunu görmüyorsanız. Onların kim olduğunun bilmenin anlamı yoktur.

Vatanı hamutuyla götürenler her yerde... Millet diyor ki; “Amma malı götürmüş. Helal olsun”… Kime mi. Arkanıza dönüp bakın, milyarlık otomobile binmek. Fabrikalar kurmak, arsalar kapatmak. Zaten kılıf hazır. Anam zengin, kayınpeder milyoner. Dededen miras kaldı.

Cehaletin kutsandığı topraklarda,  tek göz odada yaşarken, kafasına talih kuşu sıçan kaç kişi vardır? Diğer zenginlerin içinde su satarak zengin olmuş kimler vardır? Desem.

Siyaseten zengin olanlar. Siyasetin kuyruğuna yapışmış sülükler. Milletin A… koyan it sayısı keşke 5 müteahhit olsaydı. Müteahhitlerin besledikleri. Siyasetin kutsadığı, ihale takipçileri millet oylarıyla hırsızlığı, talanı, vurgunu kendisine meslek edinmiş, arsız ve yüzsüzleri alkışlayan; 42 seçmenin ’de kaçı sizce bu rakamın içindedir!

Türünün tek örneği.

Bir şirket düşünün. Nevşehir’de Kurulu. Kırşehir’den ihale alıyor. Diğer bir şirket Kırşehir’de Kurulu. Nevşehir’den ihale alıyor. İkisi de kurulu oldukları şehirlerden ihaleye girmiyorlar. Dosyasına bakın ikisi de aynı malın yolucusu. Aynı şirket.

Onlar, büyük işleri Tanrılarıyla görürlerken, kepazeliklerini de tanrıları oldukları kullarına ödetirler. Lütfün büyüğünü tanrı verir onlara. Antlaşma Tanrı adına, tanrıyla olur. Onların tanrılarını Davut yıldızında görmek mümkündür. Amerikan Dolarının arka yüzündeki Davut yıldızının simgesi piramidin üst kısmında yazan; 'ANNUIT COEPTIS' (Bilinmişin tamamlanması) Alt kısmında bulunan 'NOVIS ORDO SECLORUM' (Yeni düzen) vahi sözlerinde saklı. Kartalın ayaklarındaki 13 zeytin yaprağına ve 13 adet oka bakmak. Savaş ve barışı ben söylerim. Çünkü ben dünyanın tanrısıyım diyenleri okumakla anlaşılır.

Onlar diyor ki; En büyük vatansever benim. Beni kutsayın

Onlar; “Susun. Oturun. Vatana göz diktiler”. Demekteler.

Millet; Sömür vatan sağ olsun. Çal. Vatan için olsun. Öl vatan sağ olsun. Yağmala; ‘Önce ‘Vatan’ olsun… Demekte!

Sesini yükseltene hain, karşı durana terörist, sesiz yığınlara ‘Vatan Tehlikede’ diyorlar.

Sonra; “Biz ekonomide bir ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz”… Diyorlar. Böylelikle bize söyleyecek söz kalmıyor.

Hastane özelliğini yitirmiş. Ancak hastane adıyla payandalanmış bir bina. Sanırım bu sıralarda bu hastaneye transfer edilen hasta, malı götürme işi ya sona erdi. Ya hasta bitti. Ya da birileri bu Kankilerin kulağını çekti. İşi mayalanmaya bıraktı.

Hasta ücreti 700,00 TL iken hasta kabul eden: pandemi dönemimde bu rakam 35,00 TL olunca mı özel hastanede işleri durdu. Bu iş SGK’dan daha çok para çekme planı olabilir mi?

Duyumlara göre!

Kamu için hangisinin daha yararlı olduğu apaçık ortada değil mi!

Nedenini bilmiyorum ama Vali Bey ortaya dökülen “Kankiler” mesajları için soruşturma izni vermiyormuş! Bu konu müfettişlikten gelmiş bir devlet adamını rahatsız etmiyor mu? Bir başka soru. Kamu malı bağışlanır mı? Bu kentin insanı devletle ilgili işlerini yapmak için bu şehrin dört bir yanına savrulurken hiç vicdan muhasebesi yaptınız mı? Vilayet binası neden elden çıkartıldı? Kervansaray kampusun de onlarca oda boş iken. Yurt yapılabilecek arsa ve arazi varken. Neden valilik binası. Devletin bu ildeki en büyük temsilcisi zatıâlinize bu sorulara neden ve Niçin diye sorsam? Sizden Nasıl bir cevap alırım bilmem.

Sizler emir kulu musunuz?

Defterdar adam sendecilik içinde… Devlet malını korumak ve tasarruf tedbirlerini uygulama görevini devlet bana değil sana verdi değil mi efendi. Öyleyse. Siz zatıaliniz bağımsız değil misiniz. Yükümlülüğünüzün sınırı bir siyasi yapıya dayanıyorsa. Milletin kapısına gönderdiğiniz vergi borcundan dolayı icra duyurularında ne kadar ahlaki iseniz. Bunda da bu tavrı göstermeniz gerekmiyor mu? Sizin göreviniz devletin hak ve menfaatlerini korumak değilse nedir? Denetçileriniz ne işle meşguller ben bilmem ama sizi bu millet besliyor. Bunu vicdanınıza değil. Sokakta gezen bir adama sorun. Alacağınız cevap ne olur?

SGK müdürü ya sen. Bu konu seni hiç mi ilgilendirmiyor. Siyaseten oturtulduğun koltuğun altından kayması endişesi içinde görev yapıyorsan, geldiğin gibi gidersin. Esemen bile okunmaz bu şehirde. Senden öncekilerde senin gibiydiler. Hiç gitmeyecek gibiydiler. Şimdi yoklar. Gayri ahlaki yoldan ödenmiş bir para varsa. Bu senin paran değil ki. Benim param müdür efendi. Neden soruşturma açmıyorsun. Desem vali bey izin vermiyor mu dersin.

Adli tatil bitti. Covit19 zayıfladı. Adalet sarayından nasıl bir ses çıkacak!

Malı götüren götürüyor. İl sağlık müdürlüğü sessizliğe büründü.

Sonuçta bu ülke nasıl bir hukuk ülkesi diye sorsam? İlk beni ifadeye çağıracaklarını biliyorum.

Kankiler (3) diğer belgeleriyle geliyor…

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: KIRŞEHİR'DE, YAĞMA, TALAN, OKUYUP, DA, ANLAMAYAN?,
Yorumlar
Diğer Haberler
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme