Haber Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 11:49
 
KIRŞEHİR'DE YAĞMA TALAN OKUYUP DA ANLAMAYAN?
Çav Bellanın ülkesi İtalya. Yıl 1992 İtalya’da üç savcı “Temiz Eller” operasyonu başlatıyor. Uyuşturucu kaçakçılığı, Beyaz kadın ticareti ilk sıralarda yer alıyordu. Rüşvet, İhale Komisyonculuğu, Yolsuzluk, Rüşvet, Zimmet, İrtikâp. Bu işin içine bulaşmış siyasiler. Başbakan savcıların önünü kesmek için her türlü yolu deniyor. Kamu tepkisi, başbakana geri adım attırıyor ve istifa ediyor.
GÜNDEM Haberi
KIRŞEHİR'DE YAĞMA TALAN OKUYUP DA ANLAMAYAN?

 

İTALYA VE… HASAN’IN BÖREĞİ…

Bir tarafta bağımsız yargı. Diğer tarafta!

Çav Bellanın ülkesi İtalya. Yıl 1992 İtalya’da üç savcı “Temiz Eller” operasyonu başlatıyor. Uyuşturucu kaçakçılığı, Beyaz kadın ticareti ilk sıralarda yer alıyordu. Rüşvet, İhale Komisyonculuğu, Yolsuzluk, Rüşvet, Zimmet, İrtikâp. Bu işin içine bulaşmış siyasiler. Başbakan savcıların önünü kesmek için her türlü yolu deniyor. Kamu tepkisi, başbakana geri adım attırıyor ve istifa ediyor.

Bazen sayısız kez yazdığım konuyu tekrara düşme pahasına ilk kez ele alıyormuş gibi yeniden yazma gereği duyuyorum. Ne bir açıklama, nede bir araştırma. Bunun için yazıyorum aynı konuları. Ve bunun için örnek verdim İtalya’yı. Dolayısıyla sözünü ettiğim tekrar, tekrar yazma ihtiyacı bu sessizliğin nedenini bulmak değil. Tepkisizliğin içeriği.

Hukuk devletinin temel aksı. Hukuk

Ulusalda yapılan onlarca yolsuzluklara; “Ticari Sır” kulpu takıp gizliyorlar. Belgeleriyle ortaya döktüğümüz ihbar nitelikli yazıya bir cümle “Bulun” diyen yok. Acaba bu ahlaksız iletişim de bir ticari sır kulp içine mi alındı dersiniz?

Net aylık 1 milyon TL. 25 yataklı özel hastaneye, 50 yataklı kulpu takmak. O kişinin dediği gibi iyi para. Yattığı yerden SGK üzerinden alınan veya alınması planlanan para. Enteresan ne var biliyor musunuz bu hastane çalışanları maaşlarını alamadıkları için İŞKUR’a gidiyorlar. Bu en hafif şekliyle bayağılık değilse nedir? Merak ettiğimi bir başka konu ise Bu özel hastane İŞKUR üzerinden kısa çalışma ödeneği başlığı altında ne kadar para aldığı.

Doktor olmayan, rezaletlerin dedikoduların odağı haline gelmiş hastane.

Bana bir okuyucum Yerel kanalda yapılan bir söyleşide kullanılan bir kelimeyi yakalamış. Ve kelimenin mesaj içeriğinde de kullanıldığını söylüyor. Aynı kişi bu mesajın çekildiği telefonun fotoğrafını da gönderebileceğini söylüyor. Benim kişileri töhmet altına sokmak değil. Ortaya dökülmüş bu kirli çamaşırların ortadan kaldırılması. Bir hukuksuzluk varsa bedelini ödemeleri.

Kırşehir’de el değiştirmeyen kelepir arsa ve gayrimenkuller. Yağma Hasan’ın Böreği…

Ankara gidiş istikameti üzerinde, Acilin hemen bitişiği. Karayolları Şubesi arsası. Yaklaşık 190 dönüm. Bu boşalan alan tıpkı Özel İdare arsası gibi kılıfına uydurulup belediye üzerine geçiriliyor. Özel İdare arsası elden çıkartılıyor, ancak Kara Yolları arsası seçimin yapılması ve kaybedilmesi sonucu elde kalıyor. Kılıfçılar bu arsa üzerine belediye ile iş yaptığı söylenen firmalar tarafından haczediliyor. Üzerinde 10 milyar tutarında bir hacizden bahsediliyor. Bu belediye bu kadar parayla bu firmalara, bu şehre ne yaptırmıştır meçhul. Bu firmalar başka alanlara değil de, neden bu arsa üzerinde alacak iddiası içindeler.

Birde Kayseri istikametinde yaklaşık 300 dönüm üzerine oturmuş olan Kervansaray Yerleşkesi. Artık bu arazide içinde onlarca gayrimenkullerle kelepir özelliğini taşıyor.

Gerçeklerin kötü bir alışkanlığı vardır. Gün gelir, gün yüzüne çıkar…

Özel İdare işletmelere arsa dağıtıyor. Karakurt kaplıcası bölgesi Sera İşletmeciliği. Bu dosyayı yakında açacağım.

Bu inadı ben anlıyorum da… Birde anlamayanlar var.

Yerel bir gazetede AKP Milletvekilinin 400 yataklı hastane müjdesi. Sayın vekil siz neden net bir açıklama yerine hamaset yüklü açıklamalar peşindesiniz. Tıp Fakültesi için “Eğitim ve Araştırma” hastane mi yapmak istiyorsunuz. Bağbaşı yerleşkesine yapın. Buna kimsenin itirazı yok. Ama hali hazır yerinde duran hastane üzerinden spekülasyonlar üretmeyin. Sizin asli göreviniz bir avuç rantiyeciyi kollamak değil. Size bu halk oy verdi. İktidarın milletvekilisiniz. Sizden akılcı ve kamu yararı gözeten projeler beklemek kadar halisane düşünce olamaz.

Yetersiz gördüğünüz hastanede doktor yok. MR için 4 ay sonraya gün veriliyor. Göz için 6 ay sonra. Sen ne anlatıyorsun da biz anlamıyoruz. Bu şehrin cek caklarla tüketecek zamanı yok. Hastaneyi fiziki olarak büyütme kimi istiyorsunuz? Devlet eski hastanesi alanı. Sağlık bakanlığı bu alan için proje yaptı mı, yaptı. Bu alan yetersiz mi. Karayolları arazisiyle sınır. Bu şehre devasa binalarla hastane çıkar. Ama rantiyeci bu ülkenin en azından bir kısmını soymamış olur.

Siz Çukur çayırda devasa bir inşaat için 33lük anlaşma yapmış olabilirsiniz. Partilinizden birileri o bölgeden yüzlerce, hatta binlerce dönüm arazi kapatmış olabilir. Bu kentte 145 bin kişi yaşıyor. Bu rakam size bir şey söylüyor mu bilmem.

Bunun içindir ki bu milletin refah payını absürt projelerle birilerine getiri, birilerine komisyon yapmayın.

Hesap vermesi gerekenler… Kimler mi?

Yağmayı, talanı, vurgunu görmüyorsanız. Onların kim olduğunun bilmenin anlamı yoktur.

Vatanı hamutuyla götürenler her yerde... Millet diyor ki; “Amma malı götürmüş. Helal olsun”… Kime mi. Arkanıza dönüp bakın, milyarlık otomobile binmek. Fabrikalar kurmak, arsalar kapatmak. Zaten kılıf hazır. Anam zengin, kayınpeder milyoner. Dededen miras kaldı.

Cehaletin kutsandığı topraklarda,  tek göz odada yaşarken, kafasına talih kuşu sıçan kaç kişi vardır? Diğer zenginlerin içinde su satarak zengin olmuş kimler vardır? Desem.

Siyaseten zengin olanlar. Siyasetin kuyruğuna yapışmış sülükler. Milletin A… koyan it sayısı keşke 5 müteahhit olsaydı. Müteahhitlerin besledikleri. Siyasetin kutsadığı, ihale takipçileri millet oylarıyla hırsızlığı, talanı, vurgunu kendisine meslek edinmiş, arsız ve yüzsüzleri alkışlayan; 42 seçmenin ’de kaçı sizce bu rakamın içindedir!

Türünün tek örneği.

Bir şirket düşünün. Nevşehir’de Kurulu. Kırşehir’den ihale alıyor. Diğer bir şirket Kırşehir’de Kurulu. Nevşehir’den ihale alıyor. İkisi de kurulu oldukları şehirlerden ihaleye girmiyorlar. Dosyasına bakın ikisi de aynı malın yolucusu. Aynı şirket.

Onlar, büyük işleri Tanrılarıyla görürlerken, kepazeliklerini de tanrıları oldukları kullarına ödetirler. Lütfün büyüğünü tanrı verir onlara. Antlaşma Tanrı adına, tanrıyla olur. Onların tanrılarını Davut yıldızında görmek mümkündür. Amerikan Dolarının arka yüzündeki Davut yıldızının simgesi piramidin üst kısmında yazan; 'ANNUIT COEPTIS' (Bilinmişin tamamlanması) Alt kısmında bulunan 'NOVIS ORDO SECLORUM' (Yeni düzen) vahi sözlerinde saklı. Kartalın ayaklarındaki 13 zeytin yaprağına ve 13 adet oka bakmak. Savaş ve barışı ben söylerim. Çünkü ben dünyanın tanrısıyım diyenleri okumakla anlaşılır.

Onlar diyor ki; En büyük vatansever benim. Beni kutsayın

Onlar; “Susun. Oturun. Vatana göz diktiler”. Demekteler.

Millet; Sömür vatan sağ olsun. Çal. Vatan için olsun. Öl vatan sağ olsun. Yağmala; ‘Önce ‘Vatan’ olsun… Demekte!

Sesini yükseltene hain, karşı durana terörist, sesiz yığınlara ‘Vatan Tehlikede’ diyorlar.

Sonra; “Biz ekonomide bir ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz”… Diyorlar. Böylelikle bize söyleyecek söz kalmıyor.

Hastane özelliğini yitirmiş. Ancak hastane adıyla payandalanmış bir bina. Sanırım bu sıralarda bu hastaneye transfer edilen hasta, malı götürme işi ya sona erdi. Ya hasta bitti. Ya da birileri bu Kankilerin kulağını çekti. İşi mayalanmaya bıraktı.

Hasta ücreti 700,00 TL iken hasta kabul eden: pandemi dönemimde bu rakam 35,00 TL olunca mı özel hastanede işleri durdu. Bu iş SGK’dan daha çok para çekme planı olabilir mi?

Duyumlara göre!

Kamu için hangisinin daha yararlı olduğu apaçık ortada değil mi!

Nedenini bilmiyorum ama Vali Bey ortaya dökülen “Kankiler” mesajları için soruşturma izni vermiyormuş! Bu konu müfettişlikten gelmiş bir devlet adamını rahatsız etmiyor mu? Bir başka soru. Kamu malı bağışlanır mı? Bu kentin insanı devletle ilgili işlerini yapmak için bu şehrin dört bir yanına savrulurken hiç vicdan muhasebesi yaptınız mı? Vilayet binası neden elden çıkartıldı? Kervansaray kampusun de onlarca oda boş iken. Yurt yapılabilecek arsa ve arazi varken. Neden valilik binası. Devletin bu ildeki en büyük temsilcisi zatıâlinize bu sorulara neden ve Niçin diye sorsam? Sizden Nasıl bir cevap alırım bilmem.

Sizler emir kulu musunuz?

Defterdar adam sendecilik içinde… Devlet malını korumak ve tasarruf tedbirlerini uygulama görevini devlet bana değil sana verdi değil mi efendi. Öyleyse. Siz zatıaliniz bağımsız değil misiniz. Yükümlülüğünüzün sınırı bir siyasi yapıya dayanıyorsa. Milletin kapısına gönderdiğiniz vergi borcundan dolayı icra duyurularında ne kadar ahlaki iseniz. Bunda da bu tavrı göstermeniz gerekmiyor mu? Sizin göreviniz devletin hak ve menfaatlerini korumak değilse nedir? Denetçileriniz ne işle meşguller ben bilmem ama sizi bu millet besliyor. Bunu vicdanınıza değil. Sokakta gezen bir adama sorun. Alacağınız cevap ne olur?

SGK müdürü ya sen. Bu konu seni hiç mi ilgilendirmiyor. Siyaseten oturtulduğun koltuğun altından kayması endişesi içinde görev yapıyorsan, geldiğin gibi gidersin. Esemen bile okunmaz bu şehirde. Senden öncekilerde senin gibiydiler. Hiç gitmeyecek gibiydiler. Şimdi yoklar. Gayri ahlaki yoldan ödenmiş bir para varsa. Bu senin paran değil ki. Benim param müdür efendi. Neden soruşturma açmıyorsun. Desem vali bey izin vermiyor mu dersin.

Adli tatil bitti. Covit19 zayıfladı. Adalet sarayından nasıl bir ses çıkacak!

Malı götüren götürüyor. İl sağlık müdürlüğü sessizliğe büründü.

Sonuçta bu ülke nasıl bir hukuk ülkesi diye sorsam? İlk beni ifadeye çağıracaklarını biliyorum.

Kankiler (3) diğer belgeleriyle geliyor…

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: KIRŞEHİR'DE, YAĞMA, TALAN, OKUYUP, DA, ANLAMAYAN?,
Yorumlar
Diğer Haberler
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
KİM MÜDAHALE EDECEK? HERKES SUS PUS!
KİM MÜDAHALE EDECEK? HERKES SUS PUS!
Kırşehir Belediyespor evinde Bodrumspor
Kırşehir Belediyespor evinde Bodrumspor'u Ağırladı
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK'I KURUTUYOR
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
 81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
 TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
 DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
 CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
Kırşehir
Kırşehir'de Mevsimsel Tedbirler Gözden Geçirildi
BENZİNE BÜYÜK ZAM
BENZİNE BÜYÜK ZAM
ERDOĞAN
ERDOĞAN'DAN VATANDAŞA ÇAĞRI
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 2021 Yılı Bütçesi Belli Oldu
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR'Lİ DAMGASI
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
Bülent Arınç istifa etti
Bülent Arınç istifa etti
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ ADAMI COVİT NEDENİYLE HAYATINI YİTİRDİ
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İYİ PARTİ  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
 EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak