Haber Detayı
20 Ekim 2018 - Cumartesi 12:26
 
KIRŞEHİR DE HASTANE HİZMETLERİ ÇIKMAZDA MI
Memleketin bütün sorunları bitti de, dertlerimize derman olan, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Araştırma hastanesi mi sorun olarak kaldı. Kapatın kurtulun!
SİYASET Haberi
 KIRŞEHİR DE HASTANE HİZMETLERİ ÇIKMAZDA MI

                  Memleketin bütün sorunları bitti de, dertlerimize derman olan, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Araştırma hastanesi mi sorun olarak kaldı. Kapatın kurtulun!

 

Bırakın Kırşehir Devlet Hastanesini şu anda Türkiye de hekimler son yüz yıllık dönemin en mutsuz dönemini yaşıyorlar. Hastanede kâğıt üzerinde üretilen verilerle ve bölümler arasında ki dengesiz puanlarla performans hesaplamaları yapılmakta, bu da hekimlerin çalışma azmini yok etmektedir. Çalışma özgürlüğüne sahip bile değiller. Ya devletin işçisi olacaklar, ya da özel bir hastane zincirinin himayesinde köle gibi çalışacaklardır.  Hekimlerin, çalışma özgürlüklerine engellerin konulması ile mutsuzluklarının ortaya çıkması tabi ki kaçınılmazdır. Buna rağmen hekimlerimizin, işlerine dört elle sarılarak yapmaları da memnun edicidir.

 

            Uzun bir süre bu yazıyı kaleme alıp almama noktasında savaş verdim ama artık ben de dayanamadım. Artık alınanlar da kusura bakmasın, ben yazmayayım, o yazmasın, eee kim yazacak. Birileri artık bu işe dur demeli, birileri yönetim gitsin derdinde olabilir, ama sürekli şu gidecek, bu gelecek diyerek sağlık çalışanlarının kafasını karıştırmak bana göre hiçte doğru değil.

            Sağlık hizmetlerinin yapıldığı bir kurumda sürekli kafaları kurcalayıp onların iş azmini yok etmek yerine hangi bölümün doktora yâ da sağlık hizmetinde kullanılacak cihazlara ihtiyaç var onlarla uğraşsak ne kaybederiz? Onu da siz değerli okuyucularıma bırakıyorum.

Ha bu yönetimden memnun değilmiyiz bunu dallandırıp budaklandırmaya ne gerek var, siyasetin almış olduğu bu gibi kararları herkesin bilmesine ne gerek, günü geldiğinde alınır, yerine de birileri konulur. Kimse merak etmesin o koltuklar hiçbir zaman boş kalmaz.   

Memleketin her köşesinden hasta akınına uğrayan ve ayrı bir ekol olan bu kurumu bence aşağılamak hiç kimseye yakışmaz. Şimdi bir oturup sakin düşünmeyi ve sakin davranmayı öğrenin ve her zaman bu hastanenin her gün binlerce hastaya baktığını da unutmayalım

 

            O zaman ne yapmak gerekiyorsa onu yapalım, öyle acil tuvaletleri berbat, başhekim doktorlarını randevu ile kabul ediyor, hastalar sıra kuyruğunda, demekle olmuyor. Sorun bir şeyleri yıkmak ya da yakmak ile değil, yapıcı olarak çözülür. Bu vatanını milletini seven herkese düşen bir görevdir.

 

    Benim anlatmak istediğim konuyu, anlayan anladı, anlamak istemeyenin de işine zaten gelmez. Ama şunu da unutmamak gerekir. Burası bir hizmet sektörü, olmazsa olmazımız, bence hep beraber her şeyiyle sahip çıkalım. Kalın sağlıcakla…

Kaynak: Editör: HAKKI MAHLUT
Etiketler: , KIRŞEHİR, DE, HASTANE, HİZMETLERİ, ÇIKMAZDA, MI,
Yorumlar
Haber Yazılımı