Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 19:32
 
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞININ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
SİYASET Haberi
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞININ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İYİ PARTİ Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü münasebetiyle bir basın açıklaması yapmıştır. Müfit Göçen’in mesajı şu şekildedir: Aziz Kırşehirliler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yüce milletimizden alınan güçle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yıldönümünü, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gururla ve kıvançla kutlamaktayız. kutluyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Bundan yüz yıl önce, Osmanlı Devleti’nin ölüm fermanını imzalayan emperyal güçler, bu devletin küllerinden yeni bir devletin doğacağının hesabını yapmadan şehit kanlarıyla sulanmış aziz yurdumuzu işgale başladılar. Tarihi kahramanlıklarla dolu milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde başlattıkları şanlı direnişe çarparak geldikleri yere onursuzca geri gittiler.

29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milletinin milli değerlerinin başında gelen bağımsızlık ve hürriyet duygusundan asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Her şeyini kaybettiği sanılan aziz milletimizin şahlanışı, küllerinden yeniden doğuşudur. Cefakâr milletimizinmilli bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin,yüzlerce yıldır çektiği ıstırapların, döktüğü kan ve gözyaşının sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.

Değerli Hemşerilerim, Milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığı Cumhuriyetin kurulması ile anlam bulmuştur. Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumuna millet olma bilincini aşılaması, bireyi eşit vatandaş, yurttaş konumuna yükseltmesidir. Milletimiz Cumhuriyet ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilemez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden taviz vermeden aşmayı başarmıştır. Atatürk’ün Türk Gençliğine ve Türk Milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyetin erdemlerine, kazanımlarına ve temel haklarına sahip çıkarak sonsuza dek yaşatmak, ülkemizin aydınlık geleceği için çalışmak, mücadele etmek ve gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak hepimizin ortak görevidir, sorumluluğudur.

Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 96. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok önem vermekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, anlamı büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Millî Mücadele kahramanlarını şükran ve minnetle anıyorum, ruhları şad olsun. Ayrıca ülkemizde huzur içinde yaşamamızı sağlamak için yurt içinde ve dışında canlarını feda eden güvenlik güçlerimizden aziz şehitlerimizesonsuz şükran duygularıyla rahmetler diliyor; kahraman gazilerimize de sıhhatli ve uzun ömürler temenni ediyorum. Şanlı bayrağımız ülkemizin semalarında sonsuza kadar dalgalansın, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ, KIRŞEHİR, İL, BAŞKANLIĞININ, 29, EKİM, CUMHURİYET, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı