Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 20:06
 
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI GÖÇEN VURDU GEÇTİ
İYİ Parti ve şahsım adına bugüne kadar siyasetin memleketimiz için dürüst ve samimi bir şekilde en iyi şekilde yapılmasına gayret ettim.Hiçbir zaman inanmadığım ve doğruluğunu teyit etmediğim açıklamayı yapmadım.Zaman içinde bazı projeler önemini yitirebilir veya yerine getirilemeyebilir. O zaman açık ve net olarak kamuoyu ile paylaşmak gerekir. Eğmenin, bükmenin, palavralarla üstünü örtmenin gereği yoktur.
GÜNDEM Haberi
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI GÖÇEN VURDU GEÇTİ

 

 

                İYİ Parti ve şahsım adına bugüne kadar siyasetin memleketimiz için dürüst ve samimi bir şekilde en iyi şekilde yapılmasına gayret ettim.Hiçbir zaman inanmadığım ve doğruluğunu teyit etmediğim açıklamayı yapmadım.Zaman içinde bazı projeler önemini yitirebilir veya yerine getirilemeyebilir. O zaman açık ve net olarak kamuoyu ile paylaşmak gerekir. Eğmenin, bükmenin, palavralarla üstünü örtmenin gereği yoktur.

Hele hele gündem değiştirmek için son yıllarda sürekli yaşandığı gibi uyduruk gündem maddeleri yaratmak bu milleti kandırmak zarardan başka hiçbir şey vermez. Kendisini çok eskiden tanıdığım AKP Eski İlçe Başkanı Av.Bilgehan Altaş görevde olduğu zaman yapamadığı açıklamayı şimdi siyasi muhatabım olmamasına rağmen, ‘’ politika gerçekleri gizleyip yalan söylemek değil ‘’ diye bir söz paylaşıp kendisinin uymadığını görmek beni hayretler içinde bıraktı. Çünkü AKP’nin iktidara geliş tarihi olarak bilgi veren Sayın Bilgehan Altaş‘ın açıklamasını yadırgadım ve üzüldüm.

                Öncelikle şunu tekrar edeyim, Av.Bilgehan Altaş benim siyasi bir muhatabım değildir. Kendi döneminide kapsayan birçok eleştirimize cevap vermemiş, tabiri caizse kulağının üstüne yatan eski ilçe başkanı şimdi sorumluluk üstleniyor,  o zaman bizim de aklımıza gerçek  muhataplar nerede sorusu geliyor.

                Bizim yanlışımız olduğunu ifade edip düzeltmeye çalışıyor ama burada bile AKP’nin kafa karıştırma taktiğinde alışkanlık olsa gerek 2002’de iktidara gelen AKP’yi 2003 yılında iktidar oldu diye sunuyor. Belli ki bunu da vatandaş nasıl olsa yer diye düşünmüş olmalı. Umarım araştırır ve 3 Kasım 2002 tarihinde seçim kazanan AKP’nin,  16 Kasım 2002 ‘de hükümet kurma görevini alarak, 18 Kasım 2002 de 58. Hükümet olarak göreve başladığını görür.

                Madem bana cevap verecekse aynı yazıda bahsettiğim Şeker Fabrikasının satışına neden değinmiyorsun, bunca zaman basında, sosyal medya da, şehir meydanında yapılanan yanlış olduğunu bağırdık. Basın açıklamaları yaptık, imzalar toplandı, niçin bu konu ile ilgili ağzınızı açmadınız, hala da açmıyorsunuz?

                Sümerbank maske kumaşında bahsediyorum, hiç mevzusu edilmeyen çimento tuğla, porselen vs. işletmelerinden bahsediyorsun. Siyasetle ile ilgili tavsiyeni önce sen içine sindirmelisin, ayrıca Türkiye’de ‘’ babalar gibi satmadığınız’’ hangi yatırımlarımız kaldı?

                Yine aynı gün içerisinde sosyal medya kanalıyla paylaştığım, ‘’enflasyon oranı 14 civarında açıkladınız ama şimdilik internete 34, köprülere 26, otoyola 26, tünellere 26, şekere 10 ama maaşlara 7 gelen zamlarla paylaşımıma  niye cevap vermiyorsunuz? ‘’ sorusunu görmezden geliyorsunuz.

                Ayrıca hangi alanlarda son 10 yılda daha iyiye gittik; ekonomi mi, hukuk mu, sağlık mı, ifade özgürlüğü mü, basın özgürlüğü mü, eğitim midiye sorduğum soruya niye değinmiyorsunuz?

Yine ayrıca tüm samimiyetimle söylüyorum, sosyal medya da ‘’ raylı sistemde büyük hamle ‘’ diye bir haber gördüm. Birden Kırşehir ile ilgili zannettim heyecanlandım ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıymış. Onu da paylaştım ve yorum yaptım. Malum birilerinin yalanları bizlere umut oluyor da neyse erken seçime az kaldı yine bu iddialarınız daha önce ki seçimlerde olduğu gibi seçim broşürleriniz de yer alır.

Aynı gün sosyal medya da dört ayrı paylaşım yaptım sadece birinin bir kısmına yalan yanlış açıklama yapmışsın. Bir açıklamanın böyle olmayacağını bir hukukçu olarak sen çok daha iyi bilirsin. Birileri için bunları yaptıysan vazgeç, yok parti içerisinde kendi konumun için zemin hazırlamaya çalışıyorsan zahmet etme kimseye benim ve İYİ Parti üzerinden prim çıkmaz. Elbette ben de hata yaparım, yanlış kararlar verebilirim. Bunun için de gerekirse özür dilerim, ama ben yalan söylemem, söyleyenlerle de iş birliği yapmam, yanımda yer almasına izin vermem.

Bizim derdimiz birilerini yermek değil; memlekete hizmet gelsin, sözler yerini bulsun, olumlu - olumsuz her şey paylaşılsın istiyoruz, yeter ki iyi işler olsun. Sizi alkışlamaya ve tüm Kırşehir’in önünde daha önce başlayan Sıdıklı Sarıyahşi Köprüsünün tamamlanışı gibi, Kültür Sitesi ve Polis Okulunun yapılışları gibi hizmetler için defalarca teşekkür ettim ve ederiz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Biz muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz, elbette herkes hesap verecek, ama madem açıklamalara, hatta ders vermeye meraklısın sende, eski yöneticilerin de üç maymunu oynadıkları birkaç konuya açıklık getiri misiniz. Örneğin Hükümet Konağı neden KYK ya devredildi? Buraya harcanan ve sonuçta heba olan bu milletin parasının hesabını kim verecek? Yıllarca sürünceme de kaldıktan sonra yeri belirlenen milyonlarca liraya projesi çizilen 571 kazıkla temeli atılan bakanımız çok beğendi, durmak yok yola devam diyerek beyanatlar ve billboard önünde pozlar verilen bu inşaata ne oldu? Buraya bütçesi olmadığını gerekçe gösteren yetkililere mi inanalım, Çiçekdağı’ na bütçesi hazır diye Hükümet Konağı müjdesi veren milletvekilimize mi inanalım? Aynı bütçe ile başlayan işe para yok, ama para var diye yeni inşaat yapalım. Bu nasıl mantıktır? Bizimle dalga geçtiniz ama Çiçekdağı halkına bari yapmayın. Dokuz yıllık yeni hastanemiz kaldırılarak üniversite arazisin de 200 dönüm arazi tahsis edildiği ve yeni hastane yapılacağı açıklandı. Yüzlerce ağaç kesilerek yerine vatandaşların rıza göstermediği yerinin yanlış olduğu ifade edilmesine rağmen ‘’biz en iyisi biliriz’’ düşüncesiyle yapılan Devlet Hastanemizin kapatılacağı öğrenildi. Şuan geçim sıkıntısıyla boğuşan bu milletin parasıyla yapılan mevcut hastanemizin ne olarak hizmet vereceği, nasıl bir kılıf uydurulacağı araştırılıyor. Madem üniversite arazisine bir hastane yapılıyor mevcut yerinde Devlet Hastanesi olarak devam etmesini istiyoruz. Bu işler sadece ben bilirim diyenlerin karar verebileceği bir iş midir? Neyi ne kadar bildiğini gördük. Yeni hastane konusu için kamuoyunda bir takım rahatsızlıklar olduğu, rant hesaplarının döndüğü konuşuluyor. Dileriz ki bu da doğru değildir, ama biz bu işinde takipçisi olacağız.

Bir de yılların meşhur konusu çevre yolu hikayemiz var. Mevcut hastanemize ulaşımın daha aktif hale getirmek bahanesiyle, hastanenin maliyetinde çok daha fazla paraya mal olan ucube bir üst geçit yaptırdınız.Bu memlekete yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biriydi. Zamanın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım bu üst geçit için gönülsüz bir şekilde ve istemeyerek onay vermiştir, ‘’ önceliğimiz çevre yolu değil biz üst geçit istiyoruz ‘’ talebinize evet dediğini açıklamıştı. Çevre yolunun durmasını, üst geçit yapılmasını kimler istediğini yıllardır soruyoruz açıklamıyorsunuz. Duvardan ses geliyor, sizden gelmiyor. Kamuoyunda ‘’bu işten çıkarları olanlar var ‘’ söylentisine niçin imkan veriyorsunuz?

Aynı zaman da çok meşhur konularından tren yolu ve hızlı tren yolu ne oldu?  Her seçimde gündeme gelen seçim broşürlerinde süs olarak, güzel bir vaat olarak kalan bu konunun ne olduğu ve olacağı merak ediliyor, yoksa bunda da mı Kırşehir halkını ciddiye almıyorsunuz. Biz İYİ Parti olarak bu konununda takipçisi olacağız, unutmayacağız, unutturmayacağız. Ya yapın ya da yapamıyoruz deyin.                              

Tuz Köy Havaalanı ile Kırşehir arasına yapılacak olan raylı sistem ve kısaltılmış yol projesi de mi seçim vaatleriydi. Bu projeye neden ihtiyaç görüldü, neden rafa kaldırıldı? Gerekçesi neydi?  Bu konuyla da ilgili sizlerden en ufak bir ses çıkmadı. Kırşehir sizden bilgi bekliyor, açıklama istiyor.

Daha birçok arkası gelmeyen seçim vaatleriniz oldu, komşumuz Aksaray’da sessiz sedasız 4500 kişinin çalışacağı fabrika kararları çıkarken bizde ise Çiçekdağı’na yüzme havuzu, Mucur’a millet parkı müjdeleri mümkün olduğunca gürültü ile ‘’dev yatırım’’ diye duyuruldu. Bizler şahsi hiçbir hesap yapmadığımız gibi belli zümrelerin siyasi çıkarlarına da vesile olmayacağız. Kırşehir’de AKP kaybettiği milletvekili ve belediyeyi tekrar kazanmak istiyorsa çalışmak ve vaatlerini yerine getirmek zorundadır. Şuan da ki gidişatınız elinizde kalan tek milletvekilini de kaybedeceğinizi gösteriyor.Yazına önce cevap vermeyi gerek görmedim.Ama sadece bir kişinin yanlış değerlendirdiğini görünce bu yazıyı kaleme aldım.Günümüzde İYİ Parti’nin yükselişi ve Kırşehir’de birilerinin bunu engellemek için yaptıkları hiçbir faaliyet sonuç vermeyecektir. Çünkü biz İYİ Parti olarak doğrudan ve milletimizden yanayız. Yaptıklarınıza rağmen her şey İYİ olacak Türkiye İYİ olacak.

 

MÜFİT GÖÇEN

İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ, KIRŞEHİR, İL, BAŞKANI, GÖÇEN, VURDU, GEÇTİ,
Yorumlar
Diğer Haberler
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor