Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 21:45
 
İŞKUR’dan Çalışmak İsteyen Annelere Müjde
ŞKUR’dan Çalışmak İsteyen Annelere Proje Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı tarafından duyurulan yeni projeler ile bir işte çalışmak isteyen annelere bir dizi teşvik getiriliyor.
GÜNDEM Haberi
 İŞKUR’dan Çalışmak İsteyen Annelere Müjde

 İŞKUR’dan Çalışmak İsteyen Annelere Proje Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı tarafından duyurulan yeni projeler ile bir işte çalışmak isteyen annelere bir dizi teşvik getiriliyor. 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan projeler ile işsiz annelerin işgücü piyasasına katılımı sağlanması planlanıyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından duyurulan İş’te Anne Projesi ile çalışmak isteyen Annelere çeşitli teşvikler sağlanıyor. İŞKUR çalışmak isteyen kadınları mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programlarına yönlendirerek istihdama katılmalarını sağlıyor.

Projeden yararlanacak kadınlara kursa veya programa devam ettikleri günler boyunca günlük 70 TL tutarında cep harçlığı ödenecek. Ayrıca eğitim süresince katılımcıların iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri İŞKUR tarafından karşılanarak sağlık hizmetlerinden faydalanmaları sağlanacak. Ayrıca Anneler çocukları için verilecek 400 TL bakıcı desteğinden de yararlanabilecekler.

Bu bakıcı desteğinden yararlanmak için ise Sanayi sektöründe yer alan mesleklerde düzenlenen mesleki eğitim kursları ile imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarına katılan ve 2-5 yaş arasındaki çocuğu kreşe veya gündüz bakımevine devam eden kadınlar kurs ve program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden de yararlanabilecekler.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü veya www.iskur.gov.tr internet adresinden alınabilecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İŞKUR’dan, Çalışmak, İsteyen, Annelere, Müjde,
Yorumlar
Haber Yazılımı