Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 16:00
 
İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAYANLARA DİYORUM
GÜNDEM Haberi
İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAYANLARA DİYORUM

Mutlu ve huzurlu bir toplumun olabilmesi için gerçekten vicdan ve merhamet anlayışının o toplumun insanları tarafından yaşanması gerekir. Merhamet ve şefkat anlayışı yaşanmadığı takdirde, kargaşa, adaletsizlik ve huzursuzluk asla bitmez. Merhametin, vicdanın olmadığı bir insanda da ne sevgi olur nede saygı, olsa da anca zalimin zulmü olur. Hayat uzun. Ömür kısa, şu kısacık ömürde insanların birbirlerine olan, kusur ve ayıplarını eleştirmek tabiî ki bize düşmemiştir. Affetmek de Allaha mahsustur. Ama burada da bir gerçek var ki bazı insanların hiç ölmeyecekmiş gibi hırslı ve merhametsiz davranışlarına da bir anlam veremiyorum.

sanki bu dünya ona kalacakmış gibi güç ve gövde gösterileri, bizim insanımıza maalesef yakışmamaktadır.. Müslümanlıktan bahsediyoruz ama hiçbir seyide yerli yerince yapmıyoruz. Sen önce Vicdanını merhametini ortaya koy bakalım, bak insanlık adına ne güzel şeyler olacak. Keşke herkes vicdanıyla işini yapsa, acaba her şey daha adaletli olmazmı, bence herkes azıcık vicdanın sesini dinlemeli Tok açın halinden anlamaz, sen insansın senin kaderinde ölüm var paylaşmak ve yardımlaşmak var. Sen bunları yapmıyorsan, insanlık namına nasibini almamışsındır.

Ancak gösteriş yapıp, insanım diye ortalıkta gezersin, ama değersizsindir. Makam ve mevkiye çok bağlanmamak lazım, günü ve zamanı gelince bu imkân ve olanaklar elimizden bir bir gidecek olmasını bilmemiz elimizdekilerin kıymetini bilmemizde çok faydalı olacaktır. Elbet herkes bir gün kara toprak olacak ve herkes geldiği yere dönecekse işte o zaman gereksiz yere kalp kırmanın bir anlamı ve mantığı yok Değerli okurlarım inanın hayat çok çabuk bir şekilde geçip gidiyor, kavga ve hırs yaparak, birilerini ezip kendi çıkarları için para uğruna yapılan insanlık dışı davranışların aslında insanlığa hiçbir fayda dokunmayacağını anlamamak çok zor olmamasa gerek.

Parayı ve masayı baş tacı etmemek lazım, onurun, şerefin ve haysiyetin parayla ölçülmesi kadar insanlık adına kötü bir şey olamaz. Tutumlulukla cimriliği karıştırmamak lazım, etrafında seni sayan seven adam yerine koyan yoksa paranın ve koltuğun ne önemi var. Malın mülkün derdine düşüp, hayatın güzelliklerini kaçırmamak lazım. Vicdanların yok olduğu, merhametin kayıp olduğu, çıkar, menfaat, nefis, şeytan ve paranın hüküm sürdüğü, bu günlerde Allahın bize imanlı, vicdanlı ve merhamet sahibi etmesini diliyorum.

Kaynak: Editör: HAKKI MAHLUT
Etiketler: İNSANLIKTAN, NASİBİNİ, ALMAYANLARA, DİYORUM, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı