Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 12:15
 
İl Ekonomi Toplantısı Yapıldı
EKONOMİ Haberi
İl Ekonomi Toplantısı Yapıldı

 İl Ekonomi Toplantısı, Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, ilgili kurum amirleri ve ilimizdeki özel sektör yatırımcıları ile iş adamları katıldı

. Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, İl Ekonomi Toplantısı’nın ilimizin ekonomik durumu ve potansiyeli ile devam eden kamu ile özel sektör yatırımlarının, üretim ve istihdam konularının değerlendirilmesi amacıyla düzenlendiğini söyledi.

İlimizdeki yatırımların, üretim ve istihdam konularının bugünkü toplantıda görüşüleceğini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Bu toplantı, şehrimizin ekonomik aktörleri, esnaflarımız, işadamlarımız ve onların oluşturduğu meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte yapılmaktadır. İlimizde istihdam sağlayan, yaptığı ihracatla ülke ve ilin ekonomisine katkıda bulunan yatırımcı kuruluşlarımızın yürüttükleri faaliyetleri önemsiyoruz.” dedi. Toplantı, ilgili kamu kurum ve kuruluş amirlerinin görüşlerinin alınması ile sona erdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Ekonomi, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı