Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 23:24
 
HERŞEY TIKIRINDA
Ne güzel değil mi, bu şehirde sorumluluk içinde olan kimse utanmıyor. Hiçbirinin yüzü kızarmıyor! Pişkinlik böyle bir şey olsa gerek! Salgın her yerde. Tedbirler kişisel. Cezalar beylerin keyfiyetinde. Tecrit hastanesi yerine devlet konuk evi.
GÜNDEM Haberi
HERŞEY TIKIRINDA

 

Ne güzel değil mi, bu şehirde sorumluluk içinde olan kimse utanmıyor. Hiçbirinin yüzü kızarmıyor! Pişkinlik böyle bir şey olsa gerek!

Salgın her yerde. Tedbirler kişisel. Cezalar beylerin keyfiyetinde. Tecrit hastanesi yerine devlet konuk evi.

Nabza göre şerbet bitti. İçersen turşu suyu var!

Özel İdare tekelinde iken, Üniversiteye Fizik Tedavi Merkezi kıstasında devredilen, eski adıyla “Terme Kür Merkezi”… Şimdilerde boşaltıldı. Bu birimi Valilik geri istiyormuş. Üniversite vermem diyormuş. Her iki istemenin altında yatan gerçek, bu birimi aslına döndürmek, halkın kullanımına açmak değil. Bu binanın yenilecek mefruşatı ile  “Valilik Konuk Evi”… Veya AE Üniversitesi Konuk Evi”…  Yapmak istiyorlarmış. Kaç liraya mal olur. Kimler bu işten nemalanır bilemem.

Bu hazırlık kime veya kimlere mi? Elbette ki Kırşehir halkına değil. Kırşehirlinin uzaktan gelen eş dost, akrabaları içinde olmayacağına göre! Bu bina; Efendilere, Din baronlarına yakışır. 5 yıldızlı vib donanımlı termal konaklama tesisine dönüştürülebilir. Yakışır efendilere…

Ahlak bu mu? Sayın vekiller!!!

Bizde halk olarak diyoruz ki; O binayı Pandemi hastanesi yapın. Biz diyoruz ki; O birim zaten bu halkın. Halka geri iade edin. Araştırma hastanesi normal periyoduna geri dönsün. Pandemi hastaları ile normal hastalar için bir farkındalık yaratmış olursunuz. Kırşehir’e gelecek zevat zaten harcırahı ve yolluğu cebine koyup geliyor. Kırşehir’de lüks ultra lüks oteller var. Ama iyi biliyorum ki; bu otellerde konaklama yeme içme bile harcırahlı gelen beylerin yerine kurumlar ödüyor. Efendi harcırah ve yolluğuna dokunmadan çekip gidiyor. Buda saltanatın farklı yönü.

İsyanı olmayanın erdemi olmaz. Bunlarda Allah korkusu yok.

Soruyorum? Sizlerin beynindeki konuk evinden, bu milletin sağlığı çok daha mı evla. Öncelik sizce hangisine verilmeli. Halkın oylarıyla bir yerlere gelenler, halka sırtını dönmüşse. Günü geldiğinde halkın yüzüne umarsızca nasıl bakabiliyorlar?

Sizlerin derdi milletin elinden alınan bu binayı pandemi hastanesi değil de. Konuk evine dönüştürme projeleri hazırlayarak milletin sırtından mini saraylar inşa etmek, şatafat içinde yaşamak. Bu yoksul halkın gözünün içine baka, baka yalanın arkasına sığınmak! Nasıl bir ahlaktır ki; utanmıyor ve kızarmıyorsunuz!

Nasılsa birileri bir zamanlar buralara, şaibeler içinde soğuk, sıcak, ılık termal havuzlar, 5 yıldızlı odalar; hatta tenis kortları, fitnes salonları, arka bahçede kırmızı nilüferlerin açtığı havuzlar. Balo ve kokteyl salonları yapmışlardı. Adamın ömrü yetmedi.

Bozuk yerler restore edilir. Yeşil mermerler İtalya’dan. Jakuziler falan dâhil. Yeni kullanıcılar için buraya ilaveten birde manej yapar, Arap ve İngiliz atları ile doldurur, millete ahır uşaklığı yaptırır adına da istihdam yarattık dersiniz değil mi?

Vekil bey!!! Bu hastanede insanlık suçu işleniyor. Hastane taşıma işinden, doktor atandı palavrasından daha önemli olan şeylerde var.

Pandemi çadırı kuracaksınız. İntaniye bölümüne girmek yürek ister. Kabinleri pislik ve rezalet içinde bırakacaksınız. Hastanenin içi, dışı hastalık ve bakteri yuvası olacak. Her tarafa atılmış maskeler, peçeteler, tıbbi malzemeler. Temizleyen yok. Hastane içindeki atık kovalarına yaklaşmak, tuvaletlere girmek büyük risk.

Hastanenin dış ve içeri temizlik görevi kimin sorumluluğunda? Hangi müdürlüğün. Lök gibi oturmak, yönetilicilikse. İnsanın o koltukları boş yere işgal etmelerinin ne gereği var. Bırakın boş kalsın!

MR için aylar sonraya verilen gün. Muayene için doktor bulunmayan poliklinikler. Bulunanlar için randevu için aylarca beklemek gereken,  bir birimden söz ediyorum.

Bu hastaneye; Baştabibi ben atamadım ki! Kulağını bükeyim. Ama ben sorguluyorum. Bu adamı halka hizmet etmesi için getirdiniz değil mi?  Bu kişi halka hizmet etmiyorsa bu işte bir gariplik var değil mi?

Getirdiğiniz bu adam yanında iki adet yardımcı getirdi. Adamlar bu adamın vurdumduymazlığına dayanamayıp çekip gittiler. Ama bu adam pişkin, pişkin oturuyor. Karısına 18 ay rapor aldığı iddia edilen bu adam. Üstelik karısına döner sermayeden pay verebiliyorsa. Araştırmak gerekmez mi. Bu hanımefendi kaç doktordan, hangi branşlar üzerinden rapor almıştır?

Bazı insanlar, kişiliklerinin eksik yanlarıyla yüzleşmek yerine, eksiklerini başkalarının masumiyetlerine dil uzatarak kapatmayı ve sağır vicdanlarına karşı dürüst olmaktansa, ağır kusurlarını yükleyecek bir günah keçisi bulmayı tercih ederler.

Bu ülkede, bu şehirde bizler tesadüfen yaşıyoruz. Etliye sütlüye karışmayanlar. Ama alabildiğine her halta maydanoz olan efendiler. Millet can derdindeyken, götüren götürene. Birde siyasetin kuyruğuna yapışmış olanlar var ki; onlar için her şey tıkırında. Siz Zaloğlu Rüstem olsanız ne yazar! Yazılarımın altında yayınlanan halkın sesine bir kulak  verin…

Bir ülkede politikacılar problem değildir. Problem onları seçmekten vazgeçmeyen kişilerin  varlığıdır.

Vekil diyor ki: 400 yataklı hastane yapacağız. 350 yataklı hastaneyi yıkacağız.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Sağlık bakanlığı diyor ki: Eski devlet hastanesi arsası için 150 yataklı bir hastane projesi yaptık.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Vekil diyor ki: Para işi kolay. Eski devlet hastanesi arsası ve Taşınacak olan hastane arsaları iyi para eder. Bu parayla 400 yataklı yeni hastane kurmuş oluruz.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Sağlık bakanlığı diyor ki: Biz proje yaptırdık. Biz bu projeyi çöpe mi atalım? Kırşehir toplamda 500 yataklı bir hastaneye kavuşacak.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Vekil diyor ki: İnatla! Biz yıkacağız. Satacağız Bağbaşı kampusuna 400 yataklı hastane yapacağız.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Vekil diyor ki: Kırşehir’e Eylül ayı içinde 70 Doktor ataması ve 10 adet halk sağlık merkezi yapacağız. Diyor.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Halk sağlık merkezi olarak seçilen yerlerde kimlerin nasıl bir yeri var biliyor musunuz?

Affetmem. Affetmeyin. Yalnız şunlara dokunmayın.

Covit 19 tehlikeli bir salgın. Sadece kendimizi korumakla, tecrit etmekle olmuyor. Uyarılara ve uyarılmalara kulak vermek uymak gerekir.  Maskeleri çene altına, kola burun altına takmayacağız. Özellikle kalabalık mekânlarda. Birebir veya toplu temaslarda. Sağlıklı beslenmek. Bağışıklık sistemini güçlü kılmak. Bu ülkede. Bu enflasyon kıskacında. İlaç yokluğunda. Sahte maskelerin kol gezdiği korunma anlayışında. Raflara dizilmiş merdiven altı, tarihi geçmiş sahte ürünlerde Denetimsizliğin, Pislik ve rezalet içinde cadde ve sokaklarda nasıl mı olacak?

Artık düşünmüyorum.

Maskeyle kafelerde ne yenir ne içilir? Ya eşraftan birisi maskeyi çenesine takmış ise. Zengindirler. Soytarılığın anlamı yok, yazarsınız cezayı soytarılığın bedelini öderler. Yoksulun cebinde maske alacak lirası yok. Bir maskeyi çoluk çocuk herkes kullanıyorsa. Yıkanıp, yıkanıp tele asılıp kurutuluyorsa. Bunlara ceza yazmakla hazine dolmaz sayın vali. Çünkü bunlar cezalarını ödeyemezler. Devletle işleri 40 yılda bir olur. Ya diğer soytarılar. Sevgilisi ile öpüp koklaşarak dolaşan Kazanovalar. Onlar eşek gibi öderler. Çünkü onlar! Her neyse…

Ve mülteciler. Bunlar için nasıl bir önlem aldınız desem. Covit olan bir hastanın apartmanı neden ilaçlanmaz. Karantinaya alınmaz ve denetlenmez.

Sokaklar pislik içinde. Bakteri ayaklarla evlere taşınıyor. Çöp toplama araçları, konteynırlar neden ilaçlamaz. Konteynır alanları bakteri yuvası. Birde etrafa dağılmış atıklar ve pislik. Halka ceza yazmak çözümse yazmaya devam.

Mülteciler altlarında üç tekerlekli araçlar trafiği altüst ediyorlar. Konteynırların içini dışına çıkartıp defolup gidiyorlar. Her tarafa pislik taşıyor, üstüne üstlük kirli çuval brandalı bu araçları apartman önlerine park ediyorlar. Bu şehrin neresi çağdaş Allah aşkına. Daha doğru dürüst sağlıklı yaşama uzanamadık. Umarım valilik konutu bölgesi temiz ve bakımlıdır. Salgın ihmale gelmez!

Söyleyecek. Yazacak. Anlatacak o kadar çok şey var ki! Utanmak insani bir duygudur!

Bir zamanlar Belediye Başkanı ve Encümenleri Kırşehir Grand Oteli üç paraya sattı. Kimse sorgulamadı. Karakurt kaplıcasını çürümeye terk edenler! Bunların vicdanları kirli ve ahlaktan yoksun olanlardır. Bu anlayıştır ki; bizleri yönetiyor.  Yıllardır bu kente yön veriyorlar.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: HERŞEY, TIKIRINDA,
Yorumlar
Diğer Haberler
Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Yeni Mesai Düzenlemesi
Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Yeni Mesai Düzenlemesi
33 Kalite Etiketi Damgasını Vurdu
33 Kalite Etiketi Damgasını Vurdu
ARINÇ SUSKUNLUĞUNU BOZDU
ARINÇ SUSKUNLUĞUNU BOZDU
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
İŞKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERİ KENDİ İŞİNİN SAHİBİ YAPIYOR
İŞKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERİ KENDİ İŞİNİN SAHİBİ YAPIYOR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
Sarhoş er geç ayılır. Cahil asla! Macar Atasözü.
Sarhoş er geç ayılır. Cahil asla! Macar Atasözü.
AKP İl Başkanlığı için Ankara’ya yedi önemli isim davet edildi.
AKP İl Başkanlığı için Ankara’ya yedi önemli isim davet edildi.
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
KİM MÜDAHALE EDECEK? HERKES SUS PUS!
KİM MÜDAHALE EDECEK? HERKES SUS PUS!
Kırşehir Belediyespor evinde Bodrumspor
Kırşehir Belediyespor evinde Bodrumspor'u Ağırladı
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK'I KURUTUYOR
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
 81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
 TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
 DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
 CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
Kırşehir
Kırşehir'de Mevsimsel Tedbirler Gözden Geçirildi
BENZİNE BÜYÜK ZAM
BENZİNE BÜYÜK ZAM
ERDOĞAN
ERDOĞAN'DAN VATANDAŞA ÇAĞRI
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 2021 Yılı Bütçesi Belli Oldu
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR'Lİ DAMGASI
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
Bülent Arınç istifa etti
Bülent Arınç istifa etti
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ ADAMI COVİT NEDENİYLE HAYATINI YİTİRDİ
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Haber Yazılımı