Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 23:24
 
HERŞEY TIKIRINDA
Ne güzel değil mi, bu şehirde sorumluluk içinde olan kimse utanmıyor. Hiçbirinin yüzü kızarmıyor! Pişkinlik böyle bir şey olsa gerek! Salgın her yerde. Tedbirler kişisel. Cezalar beylerin keyfiyetinde. Tecrit hastanesi yerine devlet konuk evi.
GÜNDEM Haberi
HERŞEY TIKIRINDA

 

Ne güzel değil mi, bu şehirde sorumluluk içinde olan kimse utanmıyor. Hiçbirinin yüzü kızarmıyor! Pişkinlik böyle bir şey olsa gerek!

Salgın her yerde. Tedbirler kişisel. Cezalar beylerin keyfiyetinde. Tecrit hastanesi yerine devlet konuk evi.

Nabza göre şerbet bitti. İçersen turşu suyu var!

Özel İdare tekelinde iken, Üniversiteye Fizik Tedavi Merkezi kıstasında devredilen, eski adıyla “Terme Kür Merkezi”… Şimdilerde boşaltıldı. Bu birimi Valilik geri istiyormuş. Üniversite vermem diyormuş. Her iki istemenin altında yatan gerçek, bu birimi aslına döndürmek, halkın kullanımına açmak değil. Bu binanın yenilecek mefruşatı ile  “Valilik Konuk Evi”… Veya AE Üniversitesi Konuk Evi”…  Yapmak istiyorlarmış. Kaç liraya mal olur. Kimler bu işten nemalanır bilemem.

Bu hazırlık kime veya kimlere mi? Elbette ki Kırşehir halkına değil. Kırşehirlinin uzaktan gelen eş dost, akrabaları içinde olmayacağına göre! Bu bina; Efendilere, Din baronlarına yakışır. 5 yıldızlı vib donanımlı termal konaklama tesisine dönüştürülebilir. Yakışır efendilere…

Ahlak bu mu? Sayın vekiller!!!

Bizde halk olarak diyoruz ki; O binayı Pandemi hastanesi yapın. Biz diyoruz ki; O birim zaten bu halkın. Halka geri iade edin. Araştırma hastanesi normal periyoduna geri dönsün. Pandemi hastaları ile normal hastalar için bir farkındalık yaratmış olursunuz. Kırşehir’e gelecek zevat zaten harcırahı ve yolluğu cebine koyup geliyor. Kırşehir’de lüks ultra lüks oteller var. Ama iyi biliyorum ki; bu otellerde konaklama yeme içme bile harcırahlı gelen beylerin yerine kurumlar ödüyor. Efendi harcırah ve yolluğuna dokunmadan çekip gidiyor. Buda saltanatın farklı yönü.

İsyanı olmayanın erdemi olmaz. Bunlarda Allah korkusu yok.

Soruyorum? Sizlerin beynindeki konuk evinden, bu milletin sağlığı çok daha mı evla. Öncelik sizce hangisine verilmeli. Halkın oylarıyla bir yerlere gelenler, halka sırtını dönmüşse. Günü geldiğinde halkın yüzüne umarsızca nasıl bakabiliyorlar?

Sizlerin derdi milletin elinden alınan bu binayı pandemi hastanesi değil de. Konuk evine dönüştürme projeleri hazırlayarak milletin sırtından mini saraylar inşa etmek, şatafat içinde yaşamak. Bu yoksul halkın gözünün içine baka, baka yalanın arkasına sığınmak! Nasıl bir ahlaktır ki; utanmıyor ve kızarmıyorsunuz!

Nasılsa birileri bir zamanlar buralara, şaibeler içinde soğuk, sıcak, ılık termal havuzlar, 5 yıldızlı odalar; hatta tenis kortları, fitnes salonları, arka bahçede kırmızı nilüferlerin açtığı havuzlar. Balo ve kokteyl salonları yapmışlardı. Adamın ömrü yetmedi.

Bozuk yerler restore edilir. Yeşil mermerler İtalya’dan. Jakuziler falan dâhil. Yeni kullanıcılar için buraya ilaveten birde manej yapar, Arap ve İngiliz atları ile doldurur, millete ahır uşaklığı yaptırır adına da istihdam yarattık dersiniz değil mi?

Vekil bey!!! Bu hastanede insanlık suçu işleniyor. Hastane taşıma işinden, doktor atandı palavrasından daha önemli olan şeylerde var.

Pandemi çadırı kuracaksınız. İntaniye bölümüne girmek yürek ister. Kabinleri pislik ve rezalet içinde bırakacaksınız. Hastanenin içi, dışı hastalık ve bakteri yuvası olacak. Her tarafa atılmış maskeler, peçeteler, tıbbi malzemeler. Temizleyen yok. Hastane içindeki atık kovalarına yaklaşmak, tuvaletlere girmek büyük risk.

Hastanenin dış ve içeri temizlik görevi kimin sorumluluğunda? Hangi müdürlüğün. Lök gibi oturmak, yönetilicilikse. İnsanın o koltukları boş yere işgal etmelerinin ne gereği var. Bırakın boş kalsın!

MR için aylar sonraya verilen gün. Muayene için doktor bulunmayan poliklinikler. Bulunanlar için randevu için aylarca beklemek gereken,  bir birimden söz ediyorum.

Bu hastaneye; Baştabibi ben atamadım ki! Kulağını bükeyim. Ama ben sorguluyorum. Bu adamı halka hizmet etmesi için getirdiniz değil mi?  Bu kişi halka hizmet etmiyorsa bu işte bir gariplik var değil mi?

Getirdiğiniz bu adam yanında iki adet yardımcı getirdi. Adamlar bu adamın vurdumduymazlığına dayanamayıp çekip gittiler. Ama bu adam pişkin, pişkin oturuyor. Karısına 18 ay rapor aldığı iddia edilen bu adam. Üstelik karısına döner sermayeden pay verebiliyorsa. Araştırmak gerekmez mi. Bu hanımefendi kaç doktordan, hangi branşlar üzerinden rapor almıştır?

Bazı insanlar, kişiliklerinin eksik yanlarıyla yüzleşmek yerine, eksiklerini başkalarının masumiyetlerine dil uzatarak kapatmayı ve sağır vicdanlarına karşı dürüst olmaktansa, ağır kusurlarını yükleyecek bir günah keçisi bulmayı tercih ederler.

Bu ülkede, bu şehirde bizler tesadüfen yaşıyoruz. Etliye sütlüye karışmayanlar. Ama alabildiğine her halta maydanoz olan efendiler. Millet can derdindeyken, götüren götürene. Birde siyasetin kuyruğuna yapışmış olanlar var ki; onlar için her şey tıkırında. Siz Zaloğlu Rüstem olsanız ne yazar! Yazılarımın altında yayınlanan halkın sesine bir kulak  verin…

Bir ülkede politikacılar problem değildir. Problem onları seçmekten vazgeçmeyen kişilerin  varlığıdır.

Vekil diyor ki: 400 yataklı hastane yapacağız. 350 yataklı hastaneyi yıkacağız.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Sağlık bakanlığı diyor ki: Eski devlet hastanesi arsası için 150 yataklı bir hastane projesi yaptık.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Vekil diyor ki: Para işi kolay. Eski devlet hastanesi arsası ve Taşınacak olan hastane arsaları iyi para eder. Bu parayla 400 yataklı yeni hastane kurmuş oluruz.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Sağlık bakanlığı diyor ki: Biz proje yaptırdık. Biz bu projeyi çöpe mi atalım? Kırşehir toplamda 500 yataklı bir hastaneye kavuşacak.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Vekil diyor ki: İnatla! Biz yıkacağız. Satacağız Bağbaşı kampusuna 400 yataklı hastane yapacağız.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Vekil diyor ki: Kırşehir’e Eylül ayı içinde 70 Doktor ataması ve 10 adet halk sağlık merkezi yapacağız. Diyor.

Muhalefet Dinliyor. STK’lar dinliyor. Halk dinliyor…

Halk sağlık merkezi olarak seçilen yerlerde kimlerin nasıl bir yeri var biliyor musunuz?

Affetmem. Affetmeyin. Yalnız şunlara dokunmayın.

Covit 19 tehlikeli bir salgın. Sadece kendimizi korumakla, tecrit etmekle olmuyor. Uyarılara ve uyarılmalara kulak vermek uymak gerekir.  Maskeleri çene altına, kola burun altına takmayacağız. Özellikle kalabalık mekânlarda. Birebir veya toplu temaslarda. Sağlıklı beslenmek. Bağışıklık sistemini güçlü kılmak. Bu ülkede. Bu enflasyon kıskacında. İlaç yokluğunda. Sahte maskelerin kol gezdiği korunma anlayışında. Raflara dizilmiş merdiven altı, tarihi geçmiş sahte ürünlerde Denetimsizliğin, Pislik ve rezalet içinde cadde ve sokaklarda nasıl mı olacak?

Artık düşünmüyorum.

Maskeyle kafelerde ne yenir ne içilir? Ya eşraftan birisi maskeyi çenesine takmış ise. Zengindirler. Soytarılığın anlamı yok, yazarsınız cezayı soytarılığın bedelini öderler. Yoksulun cebinde maske alacak lirası yok. Bir maskeyi çoluk çocuk herkes kullanıyorsa. Yıkanıp, yıkanıp tele asılıp kurutuluyorsa. Bunlara ceza yazmakla hazine dolmaz sayın vali. Çünkü bunlar cezalarını ödeyemezler. Devletle işleri 40 yılda bir olur. Ya diğer soytarılar. Sevgilisi ile öpüp koklaşarak dolaşan Kazanovalar. Onlar eşek gibi öderler. Çünkü onlar! Her neyse…

Ve mülteciler. Bunlar için nasıl bir önlem aldınız desem. Covit olan bir hastanın apartmanı neden ilaçlanmaz. Karantinaya alınmaz ve denetlenmez.

Sokaklar pislik içinde. Bakteri ayaklarla evlere taşınıyor. Çöp toplama araçları, konteynırlar neden ilaçlamaz. Konteynır alanları bakteri yuvası. Birde etrafa dağılmış atıklar ve pislik. Halka ceza yazmak çözümse yazmaya devam.

Mülteciler altlarında üç tekerlekli araçlar trafiği altüst ediyorlar. Konteynırların içini dışına çıkartıp defolup gidiyorlar. Her tarafa pislik taşıyor, üstüne üstlük kirli çuval brandalı bu araçları apartman önlerine park ediyorlar. Bu şehrin neresi çağdaş Allah aşkına. Daha doğru dürüst sağlıklı yaşama uzanamadık. Umarım valilik konutu bölgesi temiz ve bakımlıdır. Salgın ihmale gelmez!

Söyleyecek. Yazacak. Anlatacak o kadar çok şey var ki! Utanmak insani bir duygudur!

Bir zamanlar Belediye Başkanı ve Encümenleri Kırşehir Grand Oteli üç paraya sattı. Kimse sorgulamadı. Karakurt kaplıcasını çürümeye terk edenler! Bunların vicdanları kirli ve ahlaktan yoksun olanlardır. Bu anlayıştır ki; bizleri yönetiyor.  Yıllardır bu kente yön veriyorlar.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: HERŞEY, TIKIRINDA,
Yorumlar
Diğer Haberler
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
 il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
 Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti