Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 21:27
 
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
Bu şehrin hastanesinde onlarca kepazeliği yazdım. Bu kepazeliklerin içinde olan baştabibi görevden almayan iktidar. Diğer yanda bu kentte yaşanan onca kepazeliği ve hastane taşımanın gerekçe ve nedenlerini. Halkın tepkisini meclis kürsüsüne taşıyamayan muhalefet.
GÜNDEM Haberi
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?

HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?

Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır… George Mac Donald.

Hiç kimse üzerine alınmıyor. Herkes, bir birinden özel. İktidar ayrı. Muhalefet ayrı… İtişiyor, kakışıyor gibi yapıp el elesiniz. Birde sizlerin şakşakçı tayfanız. Hayatı bu milletin burnundan fitil, fitil getiriyorsunuz. Yoksullaştırdınız. Muhtaç ettiniz. Açlıktan ölen insanlar, değil… İnsanlık yarattınız. Pazar artıklarına muhtaç ettiniz. Çöpten beslenmeye sıradanlık kazandırdınız. Utanmayı arsızlıkla eş değer edip, adamlığı sıfırladınız. Bu ülkede tedavi olunabilir hastalıktan insanlar ölüyorsa, sizlerin adamlığının sorgulanması gerekmez mi? Bir anne, bir baba yoksulluktan kendi canlarında oluyorsa, sizler insanlığınızdan çıkmış sayılırsınız.

Atsineği misali; yapışmışsa bir örgüt, bir siyasi yapının arkasına! Üyeler örgütlü toplum olsalar, ne yazar. Onlar üyelerin değil! Siyasetçinin taşını okkalayacaktır.

Çiftçinin traktörü, tarlası hacizliyse. Esnaf kirasını ödeyemiyor. Çalışanına yemek alamıyor, evine ekmek götüremiyorsa! Sizler bu vatanı gözden çıkartmışsınız demektir. Sizler hastane taşıyacaksınız. Sizler bu milletin yoksulluğunu tımar etmek yerine hastane yapacak adına da yatırım diyeceksiniz. Yatırım istihdam yaratır. Sizin yatırımınız; üç beş müteahhide, ihale takipçilerine. Alınacak üç para komisyonlara. Önceden planlama yapmış arsa spekülatörü siyasetçi ve tefecilere. Yok diyemezsiniz. Eserleriniz ortada. Ne farkınız var bu milletin orasına amma koyduk diyen Mehmet Cengiz’den?

Yoksulluk yetmedi. Cahil bıraktınız. İnsanların inançlarına, eğitimlerine karışır, ne olacağına, kaç çocuk doğuracağına müdahil oldunuz. Sana ne! Benim inancımdan. Sana ne! çocuk sayımdan. Sana ne! Ne olacağımdan. Sana ne! Nasıl yaşayacağımdan.

Bu kadar namussuzluğun içinde namuslu kalabilmek büyük maharet olsa gerek.

Karanlık dönemlerde, öne çıkan aklın aydınlığı söndürülmek istenir. Onlar; yapan, eyleyen, düşünen, yaratan, değiştiren, dönüştüren insanı yok etmek isterler. Kendileri için mistifiye (öğretilmiş) edilmiş, itaat eden, boyun eğen, sorgulamayan, itiraz etmeyen, şükreden insan modeli üretilip, kendilerini yüceltilirler. Oysa özgüvenin, sorumluluğun, eylemselliğin, iradenin, özgür aklın olmadığı bir düzen kaçınılmaz olarak dinselliği çağrıştırır. Çünkü emperyalizm, dinselliği, genişletilmiş ve derinleştirilmiş bir biçimde yeniden ve sürekli üretmektedir.

Bir tarafta, dinciler! Diğer tarafta, Atatürkçüler!

Şeriatçıyı adam yerine koyarken, çağdaşım diyen muhalefet, karanlık çağın artıklarıyla kol kola girmeyi marifet saymışsa… “Tekkeler açılmalıdır, oralar kültür yuvalarıdır…” Bülent Kuşoğlu CHP Ankara milletvekili böyle demiş ise.  “Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım.” Kemal Kılıçdaroğlu. Böyle söylemiş ise. Metin İlhan’da hazinede para yok. Yeni hastane yapmaları mümkün değil diyecektir. Metin İlhan bilmiyor mu? Bunlar oraya hastane yapmayı kafalarına koymuş. Milletin refah payına göz dikmişlerse. Gözlerini para hırsı kör etmiş ise. Bir değil. Binlerce Mehmet Cengiz bulacaklardır.

Bu şehrin hastanesinde onlarca kepazeliği yazdım. Bu kepazeliklerin içinde olan baştabibi görevden almayan iktidar. Diğer yanda bu kentte yaşanan onca kepazeliği ve hastane taşımanın gerekçe ve nedenlerini. Halkın tepkisini meclis kürsüsüne taşıyamayan muhalefet.

Bu ülkenin insanını hiçe sayıp üç kuruşluk mahalle kabadayılarıyla politika üretip, korkak, ürkek kimliksizlere paye verdiniz. Üç diploması olan gençler kargolarda hamallık yaparken, cehalete üç yerden. Beş yerden, bu milletin refah payından maaş verdiniz. Gençlerin hayallerini çalıp, bu ülkeyi üç paraya pazarladınız. Lise mezunları müdür oldu. Karşısına mühendisi memur diye diktiniz.

Yetmedi. Birbirinizin üzerinden politika üretip yine birbirinizin sırtına basa, basa iktidar olmak, pekiştirmek sevdasındasınız. Sarayın günlük harcaması 10 milyon lira olan bir ülkede, milletvekilinin çıplak maaşı 40 bin TL olmuş iken. Yoksul ve aç yaşayan, suratına 50 kuruşluk maske alamayan. Cebinde dolmuş parası olmayan. Soğukta donarak ölen bu milletten daha ne istiyorsunuz? Bunu anlamak mümkün değil.

Yağmayı, talanı, vurgunu görmüyorsanız. Onların kim olduğunun bilmenin anlamı yoktur.

Çok değil 8 yıl önce 430 milyon liraya (üst geçit dâhil, hastane iç ekipmanı hariç) bir hastane yaptılar. Bugün 8 yaşında olan, milletin gırtlağından kesilerek yapılan bu koca hastaneyi; şimdi ya yıkacaklar. Ya da atıl bırakıp ölümünü bekleyecekler.

Bu şehirde konuyu bilen; hiç mi namuslu insan kalmadı.

O günlerde hastane yapımı için seçilen köy hizmetleri binası ve arsası. Hastane inşası öncesi, Köy Hizmetleri binası için bir ihale yapılıyor. Yıkım kararı olan, ‘Köy hizmetleri’ binası iç mefruşat dâhil, kalorifer sistemleri, kapı ve pencereleri dâhil yenileniyor.  Her şey yeni ve sıfır. Ya sonra! İki ay içinde bu bina yıkılıyor. Hırsızlığın ve vurgunun müştemilatı yeni hastanenin temellerine gömülüyor. O günlerde bu ihaleleri kimler aldı? Bir namuslu adam ortaya çıkıp ta; ‘bu vurgunu yapanın yanına kar kalmasın’ diyerek, yapılan bu vurgunu burnundan getiremedi. Eski valilik binası da bu teraneyle önce yenilendi sonra yerle bir edildi.

Bu şehrin insanları devletle olan ilişkilerini yapmak için bu şehrin dört bir yanına savrulurken, milletin sırtından kiralanmış onlarca yandaşa fahiş kira ödeyen devlet anlayışı. İktidarı da, muhalefeti de ırgalamıyor,  kişilerin daire kiralarını milletin cebinden ödeyen anlayış. Bedel ödeyen halkın yerine, bu binayı KYK’ya veya Vakfa devretmede sakınca görmüyor. Bu şehirde kim kimin temsilcisidir?

Fosforlu kazık! Ağlamanın zevahire faydası yok…

Şimdi kalkacaksınız utanmadan. Ar duymadan hastaneyi Kalankaldı ve Karakurt yolu arkasına taşıyacaksınız. Bu bölgede kimlerin. Kimler tarafından kapatılmış, kimlerin üzerine kaydedilmiş arsa ve arazileri var? Bu projenin kime hizmet ettiği gün geldiğinde nasılsa bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Halka rağmen. Bunca rezili rüsva duruma rağmen; bu akıl almaz, projeyi inatla birileri savunuyor. Birileri susuyorsa düşünmek gerekir. Ya burada sizlerin kapattığı arazi ve arsaları var. Ya da yakınlarınızın. Bunca tepkiye. Bunca itiraza rağmen, adamsendeci anlayış eser bırakma adına yamuk ilişkilere ben yaptım oldu, bu bir yatırım diye yutturma telaşına girmiş ise… Yatırımla, Hizmeti bir birine karıştırmış demektir. Yatırım “İstihdam” yaratır. “Hizmet” ise devletin asli görevidir.

Bizler ülkeyi, bu şehri yönet dedik… Bu şehri arpalık yap; demedik.

Hiç mi namuslu insan kalmadı bu topraklarda. Buradan kimler ihale aldı kimler bu vurgunu hazırladı. Namus ve namussuzluk kavramı bu milletin sırtından yapılan bir vurguna dönüşmüş ise. Elbette ki sesi soluğu çıkmayacaktır. Şu bir gerçek ki; hiç bir kimse öbür tarafa insanlığından başka bir şey götüremez.

Kimin arsası var? Namus ve ahlak sahibi insan çıkar bu sorulara cevap verir.  Benim şu tarihte satın aldığım bir mülküm, var der…

Yatırım kulpu takılan bu projenin ana temasını arsa spekülatörlerin oluşturduğu gerçeği ortada.  Bu talanın adı Devlet sırrı değildir. Bizde bilelim vurguncu ve talancıların kimliklerini. Hastane rezaletini yaşayacak olan bizleriz. Bu projelerinin altında yatan ahlaksızlıkları öğrenmek hakkımız. Belediye bu vurgunu; isim, isim çıkartır mı? Evet… Neden parmağını oynatmıyor? Asıl soru ve sorun burada.

Bu memlekette 50 kuruşluk maskeyi alamayan yurttaş. Bu memlekette dolmuş parasını nereden bulacak. Bu şehrin insanları tedavi için halen Ankara, Kayseri yollarında ölüyor. Kefen parasını harcıyorsa bu vebal sizin. Bu şehrin insanına hizmet edecek Doktor ve sağlıkçı kapasitesi yetersiz ise. Bu şehrin insanları Kayseri ve Ankara. Hatta Aksaray, Nevşehir yollarında olacaktır.

Özel hastane çalışanlar hala maaşlarını alamamışsa. O hastane hala açıksa! İl Sağlık Müdürlüğü bu hastaneye yönelik tutanakla ilgili bir açıklama yapmıyor, suskunluğunu bozmuyorsa.

İyi niyet suiistimal edilerek kazanmanın adı ‘kıvrak’ zekâ olacaktır bu ülkede; öncelikle, Zekâya mı, ahlaka mı, ihtiyaç var.

Bizim için onlar; “Odunu aday yapsak seçerler”… Dediler. Bizler ne odunları başımıza adam diye diktik.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: HALKA, RAĞMEN,, BU, İNAT!, NEYİN, NESİ?,
Yorumlar
Diğer Haberler
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor