Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 22:42
 
HABERİN VAR MI? BÜTÜN GERÇEKLERİYLE
Kankiler (1) yayınlandığı gün telefon trafiği durmadı. Görüşmek isteyenler. Telefon numaramı isteyenler. Belliki birileri için korku kapıya gelmişti. Kankiler (2) yayınlandığında odaklanma belgelere kaydı. Birilerine soruyorlar. O birileri şöyle diyor; “bana ne! Ben yazmadım ki; benim şeyimden aşağı. Yazanlar düşünsün. Şerefsizler”… Üzerine alınanlar ve üzerine alınmayanlar. Diye soruları bölsek. Gerçekten ortaya çıkacak olan iki ucu boklu değnek. Birileri gardını alırken, birileri mevzi kazma peşinde. Diğerleri tırnaklarını bir birine sürtüyor.
GÜNDEM Haberi
HABERİN VAR MI?    BÜTÜN GERÇEKLERİYLE

 

Vicdanı temiz olmayanın, elleri temiz olmaz.

Kankiler (1) yayınlandığı gün telefon trafiği durmadı. Görüşmek isteyenler. Telefon numaramı isteyenler. Belliki birileri için korku kapıya gelmişti. Kankiler (2) yayınlandığında odaklanma belgelere kaydı. Birilerine soruyorlar. O birileri şöyle diyor; “bana ne! Ben yazmadım ki; benim şeyimden aşağı. Yazanlar düşünsün. Şerefsizler”… Üzerine alınanlar ve üzerine alınmayanlar. Diye soruları bölsek. Gerçekten ortaya çıkacak olan iki ucu boklu değnek. Birileri gardını alırken, birileri mevzi kazma peşinde.  Diğerleri tırnaklarını bir birine sürtüyor.

Elimde bu mesajların çıktığının kanıtı olan cep telefonunun görüntüleri. Kurulan cümleler. Ve başka platformda edilen lakırdının içinden çıkan kelamlar. Konuşma diliyle, yazı dilini karşılaştırdık. Tıpkısıyla aynı. Tüm bunlar ‘Kankiler (3)’te görüntülerle ortaya dökülecek. Bağımsız haber kanalı olarak biz istiyoruz ki; bu etik olmayan gayri ahlaki ilişkilerin sari hastalığa dönüşmeden. Birilerine alışkanlık kazandırılmadan önlenmesi.

Bana ulaşan isim ve diğer bilgileri paylaşmaktan asla imtina etmiyorum. Ancak küçük bir hata veya yanlışın bir takım olumsuzlukları da yanında körükleyeceği aşikâr. Bunun içindir ki; bu araştırmayı ve soruşturmayı devlet yapsın. Yargısız infaz, bizim işimiz değil.

Haberiniz var mı? Bilesiniz, bu millet uyumuyor!

Kankiler (1-2) yazılarının okuyucu sayısı Google üzerindeki sayaçtan toplamda tam rakam 52 bin. Bu rakamı en az iki ile çarpın çıkan rakam Kırşehir nüfusuna eşit. Okuyucu mesajları 1105. Bu rakamlar gerçek. Bu gerçekler sizleri gerçekten tedirgin etmiyor mu? İşte burası meçhul.

Daha birkaç gün önce Özel hastaneye alzaymır hastası yaşlı bir adam getirilir. Burada yatan bu adamcağız için bir işgüzar Covit19 sürüntü (PCR) testi yapar. Test sonucu hemen çıkar. Sonuç pozitif. Bu yaşlı adam hemen apar topar Eğitim ve Araştırma hastanesine götürülür. Ya bu testi yapan meşhur teknisyende de antikor pozitif sonuç çıkar.

Bu olay birden alarma dönüşür. Hastaneye, diğer hastaneden ambulans gelir. saat 21,00 yani akşam. Sağlık ilgili tüm yöneticiler buradadır. Bir iddiaya göre bu hasta kişi vali yardımcısının babasıdır. Birilerine göre buluşma tamamen tesadüfîdir. Her ne olursa olsun, bir başka yaşlı hastayı gece yarısı köye atıp gelen anlayış. Kırşehir’de sonuçları pozitif çıkmış 2 binin üzerinde covit19 şüpheli hastayı evine gönderenlerin bu hastaya veya hastaneye o saatteki ilgisini anlamak mümkün değil.

Özel hastanede biyo kimya uzmanı olan doktor istifa etmiş. Burada tetkik ve tahlilleri acaba kim bakacak? 2 ve 3ncü yoğun bakım ünitesi olmayan bir hastaneye getirilecek acil bir hasta için bu hastanenin uygunluğu sizce nedir? Eczanelerde küçük pansumanlar yapıyor. Ama ne hikmetse buraları koruyan veya kollayan bir güç var. Haberin var mı SGK İl Müdürü!  Ya senin Defterdar!

Haberin var mı? Tanrılar bile isyan eder bu ikiyüzlülüğe!

Kankiler (3) iki ayrı dilde (İngilizce, Fransızca) kaleme alacağım. Belki Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a, Ya da İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a… Belki beni anlarlar.

Bu kadar yaz. Kafa patlat. Araştır. Geldiğimiz finale bakın.

Nereden tutacağınız şaşırıyorsunuz. Nereden tutsanız elinizde kalıyor. Bu şehri mahalli haberlerden olaylardan haberleri olmayanlar yönetiyor! Desem abartmış olmam. Çünkü okumuyorlar. Çünkü araştırmıyorlar. Çünkü onların adına emirlerine verilmiş memurlar gazeteleri okuyor. Yorumluyor... O koltukların üzerinde burunları koku almayan, ya da duyu organı olmayanlar var desem!

Hesap vermesi gerekenler… Kimler mi?

Yağmayı, talanı, vurgunu görmüyorsanız. Onların kim olduğunun bilmenin anlamı yoktur.

Bu karar iyi karar, gidelim Halep’e kadar. Diyenlerin ineceği son durağa geldik. Utanmak insani bir duygudur. Bir okuyucumun bana gönderdiği mesaj içeriğindeki sözleri yürek acıtıyor. ‘Ben evime nasıl ekmek götüreceğim derdindeyken, onlar nelerin peşindeymişler’.

Haberin var mı? Bizler ülkeyi, bu şehri yönet dedik… Pazarla, birilerine arpalık yap; demedik.

Yalana boğulmuş bu millet, Malına mülküne sahip çıkamıyorsa, sağlığı için ayağa kalkmalı. Sağlıksız bir milletin, bu gidişle  "Vatan" diye bağırmasının anlamı kalmayacak. Şunu aklınıza iyice sokun; bu şehirde de, bu ülkede de, halk misafir değil. Misafir olanlar sizlersiniz.

Bu ülkenin sahipleri. Koltuklarda eğrelti oturan sizler değilsiniz. Bizler bu şehrin, bu ülkenin misafirleri değil. Sahipleriyiz… Saraylarda, köşklerde. Sırça makamlarda saltanat sürenler. Misafir olanlar sizlersiniz… Bunlar. Yani sizler; bir şekilde bu şehirden gideceklerdensiniz. Yaptıklarınız yanınıza kâr kalır mı bilemem. Bir okuyucum diyor ki; ‘Bağımsız aday olarak seçime girse (2) oy alamayacak bir adam, parti gücüyle seçiliyor ve memleketin kaymağına oturuyor’. Diyorsa. Gerçeği görüyor demektir.

Kılıfına uydursanız da. Uydurmasanız da; Milletin sırtından böyle vurgun yapılır. İster kabul edin. İster etmeyin bunun adı “Talandır”…

İl Özel İdare ve Valilik lojmanları. 4729 m²… Bu arsa Belediye başkanlık binası yapılmak üzere cüzi bir paraya alındı. Bu konuyu özel idare eski genel sekreteri Bektaş Aydoğan’a sormak gerekir.  Bu arsa için iki kez ihale yapıldı. İkinci ihalede iki ayrı kişilere 11 Milyon TL satıldı. Bu para nerede, nereye veya nerelere harcandı diye sormayacağım. Bu işi araştırmak borç batağında bir belediye devraldığını söyleyen belediye Başkanının görevi.

Bu arsa üzerine 12 kat üzerinden tam 56 daire yapılıyor. Daire fiyatları, 1 ila 2 milyon TL arasıymış. Devletin sırtından para kazanmanın küçük bir örneği bu.

Bu arsa bu kadar ediyorsa! Devlet eski hastanesi ve boşalan İl Sağlık Müdürlüğü binasıyla birlikte ortaya çıkan arsa 36,904 m²… Ne kadar eder? Acaba kimi bekliyor?

Bir başka arsa… Karayolları şube şefliğinin boşalan alanı. Burayı yine belediye alıyor. Sadeleştirmeye (Peşkeş çekmeye) ömrü yetmiyor. Ama şark kurnazlığı ile 4729,00 m² üzerine 3 şirket tarafından toplamda 13 920 057,00 TL haciz işlemi başlatılıyor. Faiz işliyor. İcra ve Avukat masraflarını da üzerine koyduğunuzda. Ne hazindir ki; milletin malı yine yağmalanmış oluyor.

Hani bir müteahhit şerefsizi demişti ya! Milletin …. Amma koyduk diye. Koyana değil. Koydurana bakmak daha ahlaklı olur.

CHP’li belediye başkanı sana doğrudan bir soru. Aslında çok soru var. Zaman içinde bu köşeden soracağım.

Bu borçların sorgulamasını yaptın mı? Alınan krediler. Ödemeler. Borçlar. Belediye gelirleri. Hibeler. İller bankası desteği. Dürüst bir adamsan bu yolsuzluk kokan ve bu borçlanmalar Kırşehir’de ne karşılığı ne yapılmış açıkla. Ortaya dök. Bir temizlik şirketi Kırşehir’i baştan sona deterjana boğsa bu kadar etmez. İstersen alacaklı şirketlerin unvanlarını da ben sana yayınlayayım. Ortada kalan bu arsa buharlaşmaya aday. Diğeri 11 milyona buharlaşmış. Bunca para ile Kırşehir’in neresine zümrüdü Anka kuşu kondurulmuş olabilir. Şu kuşu bul. Bizde rahatlayalım.

Hâkim ve savcılara ait olan, askerlik şubesi başkanlığı karşısındaki lojmanlar. ‘Depreme Dayanıksız’. Yenilenecek bahanesiyle el değiştiriyor. Bu işi o günlerde bu işi kotaran kişi AKP’li Belediye meclis üyesi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün olurları ile yapılan Yenice Mahalledeki Gazi İlkokulu… Önce arsayı daralttılar. Ardından okul yıkıldı. Aynı bahane ile. Depreme dayanıksız. Boşa çıkan arsanın bir bölümü birilerine kundaklanırken, başta benim yaptığım mücadele sonucu kalan kısmı kurtarıldı ve park yapıldı. Okulun ve hemen yanı başındaki vali konağının boşa çıkan arsasının 70’i birilerine gitti. Üzerine apartmanlar dikildi.

Kent merkezinde bulanan valilik binası. Hangi gerekçe. Hangi tasarruf tedbirleri karşılığı KYK verildi. Bunun sorumlusu olan kişi neden bir açıklama yapmaz. Bu halk; devletteki işlerini görmek için bu şehrin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına savrulurken o vicdan dediğiniz iç muhakeme sizleri rahat uyutuyor mu? Sorgulanması gereken yer burası. Cebinde simit parası olmayan bir yurttaş devletle olan işlerini kaç günde çözer? Bu konuda esnaf Odaları başkanı Bahamettin Öztürk ve eski vekil Mikail Aslan vebalini ödersiniz…

İl sağlık Müdürlüğü eski binası için; burası deprem bölgesi bu bina depreme dayanıksız dediler. Boşalan bina arsasını, eski devlet hastanesinin arsasına kattılar. Arsa boyutu 34,904 m²’den 36,904 m²’ye çıktı. Bu arsa kaç para eder? Kimlerin ağzının suyunu akıtıyor. Kimler komisyon kovalıyor. Göreceğiz.

Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi Jeoloji ABD Başkanlığınca hazırlanan raporda Kılıçözü deresi bölgesine “çadır” dahi dikmenin deprem riski açısından riskli dediği rapor var. Her şey hasıraltı ediliyor ve Deprem bölgesi olan bu şehrin ortasına altında devasa bir çarşı üzerine 12 kat, İnşaat izni veriliyor. Kâğıt üzerinden deprem riski yok sayılıyor. Marifet o kulelerde değil. O kulelerin dikilmesine zemin hazırlayıp sunan kimlikler de.

Doğruyu bulmak, zekâ ve akıl meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur… Doğruları yazmak sizi yargıç karşısına çıkartıyorsa. Muhatapları, siyasi argümanlar dâhil, hep birlikte sizin üzerinizde her türlü iftira kazanının altına odun atıyorsa, iyi biliniz ki; gerçeği görmezden gelmenin ötesinde ‘Pisliği’ örtmeninde ötesinde bir eylem biçimidir…

Yarın bir hicivle başlayacağım yazıma. Hiciv ustası Neyzen Tefik.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: HABERİN, VAR, MI?, , , , BÜTÜN, GERÇEKLERİYLE,
Yorumlar
Diğer Haberler
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
 81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
 TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
 DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
 CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
Kırşehir
Kırşehir'de Mevsimsel Tedbirler Gözden Geçirildi
BENZİNE BÜYÜK ZAM
BENZİNE BÜYÜK ZAM
ERDOĞAN
ERDOĞAN'DAN VATANDAŞA ÇAĞRI
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 2021 Yılı Bütçesi Belli Oldu
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR'Lİ DAMGASI
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
Bülent Arınç istifa etti
Bülent Arınç istifa etti
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ ADAMI COVİT NEDENİYLE HAYATINI YİTİRDİ
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İYİ PARTİ  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
 EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
 Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
MHP
MHP'DEN CHP'YE ÇAKICI CEVABI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE JEOTERMAL DAHA VERİMLİ KULLANILACAK
Vali Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.
Vali Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.
KIŞ ÖNCESİNDE SAHA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
KIŞ ÖNCESİNDE SAHA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İLHAN ARTAN COVİD VAKALARI KONUSUNU MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ...
İLHAN ARTAN COVİD VAKALARI KONUSUNU MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ...
Haber Yazılımı