İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
SOKAK HAYVANLARI İÇİN GENELGE
SOKAK HAYVANLARI İÇİN GENELGE
Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 22:42
 
HABERİN VAR MI? BÜTÜN GERÇEKLERİYLE
Kankiler (1) yayınlandığı gün telefon trafiği durmadı. Görüşmek isteyenler. Telefon numaramı isteyenler. Belliki birileri için korku kapıya gelmişti. Kankiler (2) yayınlandığında odaklanma belgelere kaydı. Birilerine soruyorlar. O birileri şöyle diyor; “bana ne! Ben yazmadım ki; benim şeyimden aşağı. Yazanlar düşünsün. Şerefsizler”… Üzerine alınanlar ve üzerine alınmayanlar. Diye soruları bölsek. Gerçekten ortaya çıkacak olan iki ucu boklu değnek. Birileri gardını alırken, birileri mevzi kazma peşinde. Diğerleri tırnaklarını bir birine sürtüyor.
GÜNDEM Haberi
HABERİN VAR MI?    BÜTÜN GERÇEKLERİYLE

 

Vicdanı temiz olmayanın, elleri temiz olmaz.

Kankiler (1) yayınlandığı gün telefon trafiği durmadı. Görüşmek isteyenler. Telefon numaramı isteyenler. Belliki birileri için korku kapıya gelmişti. Kankiler (2) yayınlandığında odaklanma belgelere kaydı. Birilerine soruyorlar. O birileri şöyle diyor; “bana ne! Ben yazmadım ki; benim şeyimden aşağı. Yazanlar düşünsün. Şerefsizler”… Üzerine alınanlar ve üzerine alınmayanlar. Diye soruları bölsek. Gerçekten ortaya çıkacak olan iki ucu boklu değnek. Birileri gardını alırken, birileri mevzi kazma peşinde.  Diğerleri tırnaklarını bir birine sürtüyor.

Elimde bu mesajların çıktığının kanıtı olan cep telefonunun görüntüleri. Kurulan cümleler. Ve başka platformda edilen lakırdının içinden çıkan kelamlar. Konuşma diliyle, yazı dilini karşılaştırdık. Tıpkısıyla aynı. Tüm bunlar ‘Kankiler (3)’te görüntülerle ortaya dökülecek. Bağımsız haber kanalı olarak biz istiyoruz ki; bu etik olmayan gayri ahlaki ilişkilerin sari hastalığa dönüşmeden. Birilerine alışkanlık kazandırılmadan önlenmesi.

Bana ulaşan isim ve diğer bilgileri paylaşmaktan asla imtina etmiyorum. Ancak küçük bir hata veya yanlışın bir takım olumsuzlukları da yanında körükleyeceği aşikâr. Bunun içindir ki; bu araştırmayı ve soruşturmayı devlet yapsın. Yargısız infaz, bizim işimiz değil.

Haberiniz var mı? Bilesiniz, bu millet uyumuyor!

Kankiler (1-2) yazılarının okuyucu sayısı Google üzerindeki sayaçtan toplamda tam rakam 52 bin. Bu rakamı en az iki ile çarpın çıkan rakam Kırşehir nüfusuna eşit. Okuyucu mesajları 1105. Bu rakamlar gerçek. Bu gerçekler sizleri gerçekten tedirgin etmiyor mu? İşte burası meçhul.

Daha birkaç gün önce Özel hastaneye alzaymır hastası yaşlı bir adam getirilir. Burada yatan bu adamcağız için bir işgüzar Covit19 sürüntü (PCR) testi yapar. Test sonucu hemen çıkar. Sonuç pozitif. Bu yaşlı adam hemen apar topar Eğitim ve Araştırma hastanesine götürülür. Ya bu testi yapan meşhur teknisyende de antikor pozitif sonuç çıkar.

Bu olay birden alarma dönüşür. Hastaneye, diğer hastaneden ambulans gelir. saat 21,00 yani akşam. Sağlık ilgili tüm yöneticiler buradadır. Bir iddiaya göre bu hasta kişi vali yardımcısının babasıdır. Birilerine göre buluşma tamamen tesadüfîdir. Her ne olursa olsun, bir başka yaşlı hastayı gece yarısı köye atıp gelen anlayış. Kırşehir’de sonuçları pozitif çıkmış 2 binin üzerinde covit19 şüpheli hastayı evine gönderenlerin bu hastaya veya hastaneye o saatteki ilgisini anlamak mümkün değil.

Özel hastanede biyo kimya uzmanı olan doktor istifa etmiş. Burada tetkik ve tahlilleri acaba kim bakacak? 2 ve 3ncü yoğun bakım ünitesi olmayan bir hastaneye getirilecek acil bir hasta için bu hastanenin uygunluğu sizce nedir? Eczanelerde küçük pansumanlar yapıyor. Ama ne hikmetse buraları koruyan veya kollayan bir güç var. Haberin var mı SGK İl Müdürü!  Ya senin Defterdar!

Haberin var mı? Tanrılar bile isyan eder bu ikiyüzlülüğe!

Kankiler (3) iki ayrı dilde (İngilizce, Fransızca) kaleme alacağım. Belki Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a, Ya da İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a… Belki beni anlarlar.

Bu kadar yaz. Kafa patlat. Araştır. Geldiğimiz finale bakın.

Nereden tutacağınız şaşırıyorsunuz. Nereden tutsanız elinizde kalıyor. Bu şehri mahalli haberlerden olaylardan haberleri olmayanlar yönetiyor! Desem abartmış olmam. Çünkü okumuyorlar. Çünkü araştırmıyorlar. Çünkü onların adına emirlerine verilmiş memurlar gazeteleri okuyor. Yorumluyor... O koltukların üzerinde burunları koku almayan, ya da duyu organı olmayanlar var desem!

Hesap vermesi gerekenler… Kimler mi?

Yağmayı, talanı, vurgunu görmüyorsanız. Onların kim olduğunun bilmenin anlamı yoktur.

Bu karar iyi karar, gidelim Halep’e kadar. Diyenlerin ineceği son durağa geldik. Utanmak insani bir duygudur. Bir okuyucumun bana gönderdiği mesaj içeriğindeki sözleri yürek acıtıyor. ‘Ben evime nasıl ekmek götüreceğim derdindeyken, onlar nelerin peşindeymişler’.

Haberin var mı? Bizler ülkeyi, bu şehri yönet dedik… Pazarla, birilerine arpalık yap; demedik.

Yalana boğulmuş bu millet, Malına mülküne sahip çıkamıyorsa, sağlığı için ayağa kalkmalı. Sağlıksız bir milletin, bu gidişle  "Vatan" diye bağırmasının anlamı kalmayacak. Şunu aklınıza iyice sokun; bu şehirde de, bu ülkede de, halk misafir değil. Misafir olanlar sizlersiniz.

Bu ülkenin sahipleri. Koltuklarda eğrelti oturan sizler değilsiniz. Bizler bu şehrin, bu ülkenin misafirleri değil. Sahipleriyiz… Saraylarda, köşklerde. Sırça makamlarda saltanat sürenler. Misafir olanlar sizlersiniz… Bunlar. Yani sizler; bir şekilde bu şehirden gideceklerdensiniz. Yaptıklarınız yanınıza kâr kalır mı bilemem. Bir okuyucum diyor ki; ‘Bağımsız aday olarak seçime girse (2) oy alamayacak bir adam, parti gücüyle seçiliyor ve memleketin kaymağına oturuyor’. Diyorsa. Gerçeği görüyor demektir.

Kılıfına uydursanız da. Uydurmasanız da; Milletin sırtından böyle vurgun yapılır. İster kabul edin. İster etmeyin bunun adı “Talandır”…

İl Özel İdare ve Valilik lojmanları. 4729 m²… Bu arsa Belediye başkanlık binası yapılmak üzere cüzi bir paraya alındı. Bu konuyu özel idare eski genel sekreteri Bektaş Aydoğan’a sormak gerekir.  Bu arsa için iki kez ihale yapıldı. İkinci ihalede iki ayrı kişilere 11 Milyon TL satıldı. Bu para nerede, nereye veya nerelere harcandı diye sormayacağım. Bu işi araştırmak borç batağında bir belediye devraldığını söyleyen belediye Başkanının görevi.

Bu arsa üzerine 12 kat üzerinden tam 56 daire yapılıyor. Daire fiyatları, 1 ila 2 milyon TL arasıymış. Devletin sırtından para kazanmanın küçük bir örneği bu.

Bu arsa bu kadar ediyorsa! Devlet eski hastanesi ve boşalan İl Sağlık Müdürlüğü binasıyla birlikte ortaya çıkan arsa 36,904 m²… Ne kadar eder? Acaba kimi bekliyor?

Bir başka arsa… Karayolları şube şefliğinin boşalan alanı. Burayı yine belediye alıyor. Sadeleştirmeye (Peşkeş çekmeye) ömrü yetmiyor. Ama şark kurnazlığı ile 4729,00 m² üzerine 3 şirket tarafından toplamda 13 920 057,00 TL haciz işlemi başlatılıyor. Faiz işliyor. İcra ve Avukat masraflarını da üzerine koyduğunuzda. Ne hazindir ki; milletin malı yine yağmalanmış oluyor.

Hani bir müteahhit şerefsizi demişti ya! Milletin …. Amma koyduk diye. Koyana değil. Koydurana bakmak daha ahlaklı olur.

CHP’li belediye başkanı sana doğrudan bir soru. Aslında çok soru var. Zaman içinde bu köşeden soracağım.

Bu borçların sorgulamasını yaptın mı? Alınan krediler. Ödemeler. Borçlar. Belediye gelirleri. Hibeler. İller bankası desteği. Dürüst bir adamsan bu yolsuzluk kokan ve bu borçlanmalar Kırşehir’de ne karşılığı ne yapılmış açıkla. Ortaya dök. Bir temizlik şirketi Kırşehir’i baştan sona deterjana boğsa bu kadar etmez. İstersen alacaklı şirketlerin unvanlarını da ben sana yayınlayayım. Ortada kalan bu arsa buharlaşmaya aday. Diğeri 11 milyona buharlaşmış. Bunca para ile Kırşehir’in neresine zümrüdü Anka kuşu kondurulmuş olabilir. Şu kuşu bul. Bizde rahatlayalım.

Hâkim ve savcılara ait olan, askerlik şubesi başkanlığı karşısındaki lojmanlar. ‘Depreme Dayanıksız’. Yenilenecek bahanesiyle el değiştiriyor. Bu işi o günlerde bu işi kotaran kişi AKP’li Belediye meclis üyesi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün olurları ile yapılan Yenice Mahalledeki Gazi İlkokulu… Önce arsayı daralttılar. Ardından okul yıkıldı. Aynı bahane ile. Depreme dayanıksız. Boşa çıkan arsanın bir bölümü birilerine kundaklanırken, başta benim yaptığım mücadele sonucu kalan kısmı kurtarıldı ve park yapıldı. Okulun ve hemen yanı başındaki vali konağının boşa çıkan arsasının 70’i birilerine gitti. Üzerine apartmanlar dikildi.

Kent merkezinde bulanan valilik binası. Hangi gerekçe. Hangi tasarruf tedbirleri karşılığı KYK verildi. Bunun sorumlusu olan kişi neden bir açıklama yapmaz. Bu halk; devletteki işlerini görmek için bu şehrin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına savrulurken o vicdan dediğiniz iç muhakeme sizleri rahat uyutuyor mu? Sorgulanması gereken yer burası. Cebinde simit parası olmayan bir yurttaş devletle olan işlerini kaç günde çözer? Bu konuda esnaf Odaları başkanı Bahamettin Öztürk ve eski vekil Mikail Aslan vebalini ödersiniz…

İl sağlık Müdürlüğü eski binası için; burası deprem bölgesi bu bina depreme dayanıksız dediler. Boşalan bina arsasını, eski devlet hastanesinin arsasına kattılar. Arsa boyutu 34,904 m²’den 36,904 m²’ye çıktı. Bu arsa kaç para eder? Kimlerin ağzının suyunu akıtıyor. Kimler komisyon kovalıyor. Göreceğiz.

Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi Jeoloji ABD Başkanlığınca hazırlanan raporda Kılıçözü deresi bölgesine “çadır” dahi dikmenin deprem riski açısından riskli dediği rapor var. Her şey hasıraltı ediliyor ve Deprem bölgesi olan bu şehrin ortasına altında devasa bir çarşı üzerine 12 kat, İnşaat izni veriliyor. Kâğıt üzerinden deprem riski yok sayılıyor. Marifet o kulelerde değil. O kulelerin dikilmesine zemin hazırlayıp sunan kimlikler de.

Doğruyu bulmak, zekâ ve akıl meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur… Doğruları yazmak sizi yargıç karşısına çıkartıyorsa. Muhatapları, siyasi argümanlar dâhil, hep birlikte sizin üzerinizde her türlü iftira kazanının altına odun atıyorsa, iyi biliniz ki; gerçeği görmezden gelmenin ötesinde ‘Pisliği’ örtmeninde ötesinde bir eylem biçimidir…

Yarın bir hicivle başlayacağım yazıma. Hiciv ustası Neyzen Tefik.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: HABERİN, VAR, MI?, , , , BÜTÜN, GERÇEKLERİYLE,
Yorumlar
Diğer Haberler
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "104 EMEKLİ AMİRAL AMACINA ULAŞTI
''KÖYLÜ ZATEN ZOR DURUMDA''
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
 YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
 AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'LİLER VAKFI’NDAN MUSTAFA YILMAZ’A ZİYARET
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
 SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı