Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 00:50
 
Güler misin, ağlar mısın?
GÜNDEM Haberi
Güler misin, ağlar mısın?

 

Anadolu’da Hırsızlar, Vurguncular, talancılar için söylenmiş çok güzel bir deyim vardır. Birçoğumuz hem de çok iyi biliriz. “Ölüyü diriyi öptü! Gözü bize dikti”!

Bana; çok değil dört yıl önce gelen bir mektup!!! Güler misin, ağlar mısın?

‘Mustafa Bey. Ben Kırşehir Devlet Hastanesinde hizmetli olarak çalışıyordum emekli oldum. Emekli olmadan önce haç müracaatları vardı. Hizmetliler hacca müracaat edip çıkarsa hizmetli olarak gidiliyordu. Görevli olarak yani. Hemşire ve hizmetliler gidiyor sadece başka hiçbir unvanlı memur gidemiyordu. Görevli olarak hacca giden hem 4-5 bin dolar harcırah alıyor, hem de maaşını alıyordu. Neyse.

Bizim müracaat ettiğimizde bize haç çıkmadı. Sağlık Müdürlüğünde bir arkadaşa çıktığını öğrendik. Neyse arkadaş hacca gitti, geldi 4-5 bin dolar harcırah ve maaşını aldı aradan zaman geçti, duyduk o arkadaşın kadrosu şefmiş. Evrakta sahtecilik yapmış o zaman idarecileri adamın unvanına hizmetli yazılıp hacca gönderilmiş. Hem bizim hakkımızı yediler.  Hem de hac gibi kutsal bir yere giderken bile evrakta sahtecilik yapılıp hak etmeyen birini sahtekârlıkla hacca göndermişler. Bu adamın adı SD daha şu an Sağlık Müdürlüğünde şef olarak çalışıyor ve ben hacıyım diye kasıla, kasıla geziyor. Doğruluktan dürüstlükten bahseder. Şimdi size bunu yazmamın sebebi dürüstlüğüne inandığım ve Allah aşkına gazetenizdeki köşenizde yazın. Bu sahtekârlığa kim bulaşmış ise cezasını çeksin. Bizim sahtekâr hacı da haksız yere aldığı harcırahı yasal faizi devlete ödesin.

Mustafa Bey lütfen bunu gazetenizdeki köşede yazın bu adam daha önce üstelik İmammış. Sonra Sağlık müdürlüğüne memur olarak geçmiş. Sonra torpille şef oldu. 33 senedir çalışıyormuş, emeklide olmuyor. İşte yapmıyor. Oysa kul hakkını en iyi bunun bilmesi lazım çünkü imam.

Mustafa Bey bir imam bunu yaparsa cemaat ney yapar’?

İnsanlığın geleceğini tehdit eden, en büyük tehlike toplumsallaşan cehalettir.

Birisi beleş haç peşindeyken, diğeri işlevi fırsata çeviriyor. Biri ihbar ettiği için vicdanını temizliyor. Diğeri sahtekârlıkla edindiği hacı unvanı ile öbür dünyasını aydınlatıyor, yakın çevreleri için ak, pak adam oluveriyor. İmamların müdür olduğu birim böyle olunca. Sağlık eğitimi almış memurlara da farklı görevler düşebilir.

Aklımızla dalga geçiyor olabilir mi?!!! Bu soruların mutlak bir cevabı olmalı!!!

Bütün Dünya’da Sağlık birimleri Ana yola çok yakın ve yol üzerindedir. Bundan amaç ulaşım ve adres bulma kolaylığı. Bundan amaç; “İnsan” hayatının önemidir.

İlk soruyu şöyle sorsam! Ve sıralasam… Sayın Kendirli’ye

Devlet Eski hastanesi arsasının proje ihalesinden haberiniz var mı?  Mutlak vardır. Varsa hastaneyi Bağbaşı kampusu alanına taşımanın asli gerekçesi ne olabilir? Altyapısı, ulaşılabilirlilik. Mantıksal çerçevesi nedir Allah aşkına!

Yedi yaşında olan hastanenin suyumu çıktı. Yeni hastane yetersiz olduğu için, Sağlık Bakanlığı eski hastane yerine yapılmak üzere ihale açıp bir proje çizdirmiş zaten. Öyleyse nedir bu hareketlilik?

Bakanlıkça hazırlanmış milyon liralar yatırılmış ek hastane projesi varsayalım bakanlıkça iptal edilirse! Öncelikle zatıâlinizin ve bakan beyin cebinden çıkmayan bu proje parası (milletin parası) birilerini cebini ve banka hesaplarını süslerken vicdanınız ne kadar rahat edecek, bu şehrin yüzüne nasıl bakacaksınız? Bu ülkenin parasının rantiyecilere aktarılması halkın bu tür absürt projelerle daha da yoksullaşması size ne kazandıracak!!!

Boşa çıkacak olan 34.904 m² harika arsanın akıbeti!!! Eski Havaalanı Arazisi, Ak bayır, Gazi İlkokulu Arsası, Belediye makine parkı,  Adliye Eski Lojmanları. Özel İdare ve valilik Lojmanları ve isimlerini sayamadığım onlarca arsalar gibi sakın olmasın!

Yatak kapasitesi artırılmış bir hastanenin Bağbaşı bölgesine taşınmasında amacınız ne olabilir. Bölgesel gelişim mi? Kentin gelişim yönünü değiştirmek mi. Üniversite kavşağı  plastik dubalarla ayırmış ise size nasıl bir soru sormak gerekir bilemiyorum ama. Bu kentin Çevre yolu yokken. Dünya kadar sorunları birikmişken. Öncelik 7 yaşında olan bir hastaneyi yerle bir etmek olabilir mi?

Dünya’da bütün kentler batıya doğru yatay büyürken, kentin ortasına kule gibi valilik ek binası dikmenin mantığını da anlamak mümkün olamadığı için, bunu da anlamakta zorluk çekenlerden biriyim. Daha detaylı, taşımayla ilgili kamu yararı nelerdir? Şöyle halk diliyle bir anlatıp başta ben olmak üzere diğerleriyle birlikte toptan bir ikna olsak nasıl olur?

Belki de; ‘biz olaylara hâkimiz. Her şey kontrolümüz altında’. Diyeceksiniz. Sakın ha! Geçmişe dair bir laf etmeyin, geçmiş sizlerin referansı…

Diğer yanda bir türlü düğün daveti bitmeyen muhalefet milletvekili.

Bol, bol basın açıklaması yapan muhalefet vekil hangi gerçeğin farkında dersiniz? STK’lardan bahseden muhalif vekil. Siz hangi STK’lar ile bir araya geldiniz? Hemşeri Dernekleriyle mi? Yoksa üç oda başkanı ile mi bir araya geldiniz?

Bu şehir’de Kocabey kavaklığı projesi ihalesi yapıldı. Devlet bu projeye yüz binlerce para ödedi. Bir çivi çakılmadı. Elinizi uzatmadınız. Bu Doğa harikası alan kaderine terk edildi. Aksaray ilinin ve Ortaköy kasabalarının odun deposu oldu. Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz.

Bu şehre müdür diye onlarca oturan güzeller atadılar! Sizin sesiniz çıkmadı.

Aşıkpaşa ormanını kent ormanı yapacağız dediler! Hiçbir şey yapmayan, Kırşehir kırsalından bihaber memurlarına saltanat odaları kurarken; halka değil, kentin malını birilerine getiri kapısı yaptılar.

Kızılırmak havzasında doğa katliamı yaşandı. Sizi telefonla aradım. Zatıaliniz telefonda beni dinleme lüksü göstermedi!

İktidar milletvekilini tanıyoruz. Ya Siz! Neyin, kimin muhalefetisiniz?  Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz. Doğal alanlar bir, bir elden çıktığı gibi hastanede boşalınca şöyle okkalı bir açıklama daha yaparsınız inşallah.

Bu ülke neden yoksul biliyor musunuz? Sizin gibi vekillerin umarsızlığı yüzünden.

Petlas yanında bulunan alandan fakülteleri kaldırdılar. Milyonlarca lira harcanarak Ziraat Fakültesi için laboratuarlar kuruldu. Hepsi kapatıldı. Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü dershaneler, anfiler, salonlar yönetim binaları, Öğrenci yurtları kaderine terk edildi. Bu bölge toplam arazisi15 bin m²nin üzerinde…

Bölgede Apartman tipi yurtlar kapatılırken bu ülkenin çocukları bu şehirde bulurlarsa kiralarda. Bulamazlarsa tarikatların kucağında. Siz kendi çocuklarınızın böyle bir sefalete düşmesine göz yumabilir misiniz? Rezaleti halka reva görmek ideoloji olabilir mi? Siz bu kenttin oyunu alıp vekil oldunuz.

Sayın Kendirli!

Ahi Evran Üniversitesinin Kervansaray Kampüsü bir gün birilerine bir şekilde peşkeş çekilecek. Ya bir tarikata. Ya da iyi komisyon verecek olan bir işletmeciye. Yalan mı? Bu şehirde o kadar çok örnekler var ki; bu alanında akıbeti böyle. Tıpkı havaalanı arazisi üzerinde oynanan oyun gibi.

Zatıâliniz İl başkanı olmadan önce, sizin için birilerinin gizli kasası diyorlardı. Sizi o günlerde ben savunmuştum hatırladınız mı? Unutabilirsiniz. Arşiv yalan söylemez.

‘Ülkeyi sevmek, ona hizmetle olur’ diyen bir kurucu lider, Mustafa Kemal Atatürk’ün anlatımıyla lütfen sevin bu ülkeyi.

İnsanların kafasını karıştırmak. Sizin işiniz değil ki; bunu neden yapıyorsunuz. Neden kamu yararına bir tane projeniz yok. Ben Mustafa Bağ olarak üç mühendis arkadaşımla birlikte 4 ay üzerinde çalışıp bölge taraması yaparak hazırlayıp valiliğe ve ulaştırma bakanlığına sunduğumuz ve onay alan ‘Kırşehir- Kapadokya’ havaalanı yolunu Aksaray’a sizin halef milletvekili dava arkadaşlarınız devretmediniz mi?

Bu kentin insanı diğer şehirlerden daha mı az değer buldunuz. Oysa Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz.

Minik bir anekdot.

Henüz emekli olmamıştım. Bir olay yaşanmış ve ben bir binbaşı aleyhinde şikâyetçi olmuştum. Komutanlık cevap verme yerine, beni mahkemeye verdi. Hâkim karşısına çıktım. Mahkeme başkanı benim aleyhinde şikâyet dilekçesi verdiğim binbaşıydı. Duruşmada, hâkim üsteğmen konuya yönelik bana bir soru sordu.

Mahkemeye verdiğim cevap. ‘İşte belgeler. Beni hırsızlar yargılayamaz’.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Güler, misin,, ağlar, mısın?,
Yorumlar
Diğer Haberler
 BAŞARIMIZLA ÖRNEK İLK 5 İL ARASINDA YER ALDIK
BAŞARIMIZLA ÖRNEK İLK 5 İL ARASINDA YER ALDIK
TSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI
TSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI
KIRŞEHİR’DE TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYON
KIRŞEHİR’DE TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYON
BU ŞEHİR SİZLERİN SİYASETİNDEN YORULDU
BU ŞEHİR SİZLERİN SİYASETİNDEN YORULDU
Başkan Ekicioğlu Her Gün 51 Bin Lira Kâr Ediyoruz
Başkan Ekicioğlu Her Gün 51 Bin Lira Kâr Ediyoruz
Prof. Dr.Görür: Minimum 7,3
Prof. Dr.Görür: Minimum 7,3'lük deprem geliyor, şakası yok
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİNDE SONA GELİNDİ
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİNDE SONA GELİNDİ
Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Turuncu Bayrak Ödülü Aldı
Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Turuncu Bayrak Ödülü Aldı
KIRŞEHİR CHP İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İYİ PARTİYİ ZİYARET ETTİLER
KIRŞEHİR CHP İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İYİ PARTİYİ ZİYARET ETTİLER
Kırşehir – Ortaköy Karayolunda Korkunç Kaza
Kırşehir – Ortaköy Karayolunda Korkunç Kaza
HALİM HOCA SERT KONUŞTU
HALİM HOCA SERT KONUŞTU
YKS
YKS'de İkinci Oturum Sona Erdi
 Sarma Sigara İçenlere  Kötü Haber!
Sarma Sigara İçenlere Kötü Haber!
BOŞ OLAN OKULLARIN MÜDÜRLERİ ATANDI
BOŞ OLAN OKULLARIN MÜDÜRLERİ ATANDI
Bakan uyardı: Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır!
Bakan uyardı: Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır!
 BÜYÜK OZAN NESET ERTAS
BÜYÜK OZAN NESET ERTAS'IN ADINA KURULAN GUZEL SANATLAR FAKULTESI, ILK MEZUNLARINI VERDI
TOBB MEYBEM SINAV VE BELGELENDİRME HİZMETLERİ KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİYLE VERİLMEYE BAŞLAMIŞTIR
TOBB MEYBEM SINAV VE BELGELENDİRME HİZMETLERİ KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİYLE VERİLMEYE BAŞLAMIŞTIR
YILMAZ’DAN, YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI DİLEĞİ
YILMAZ’DAN, YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI DİLEĞİ
Genel İş Sendikası Kıdem Tazminatına Gasp Maskesi
Genel İş Sendikası Kıdem Tazminatına Gasp Maskesi
YİNE İNTİHAR VAKASI
YİNE İNTİHAR VAKASI
Vali Akın Sınava Girecek Öğrencilere Mesaj Yayınladı.
Vali Akın Sınava Girecek Öğrencilere Mesaj Yayınladı.
 VATAN HOCANIN YKS İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
VATAN HOCANIN YKS İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
GELIN-DAMAT MASKESIZ DANS ETMEYECEK
GELIN-DAMAT MASKESIZ DANS ETMEYECEK
Gece Alkol Satana 320 Bin Lira Ceza
Gece Alkol Satana 320 Bin Lira Ceza
Cami tuvaletinde kız çocuğuna cinsel istismara 10 yıl hapis
Cami tuvaletinde kız çocuğuna cinsel istismara 10 yıl hapis
YKS ÖNCESİ SINAV MERKEZLERİ’Nİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
YKS ÖNCESİ SINAV MERKEZLERİ’Nİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Başka kim ! Kimler !!!
Başka kim ! Kimler !!!
BELEDİYE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI
BELEDİYE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ YERİNİ SOYAN HIRSIZLAR YAKALANDI
MÜFİT GÖÇEN MAZBATASINI ALDI
MÜFİT GÖÇEN MAZBATASINI ALDI
TÜİK 2019 Ölüm ve Ölüm Nedenleri İstatistiklerini Açıkladı.
TÜİK 2019 Ölüm ve Ölüm Nedenleri İstatistiklerini Açıkladı.
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.
YAVAŞ
YAVAŞ'TAN BARO BAŞKANLARINA DESTEK
VALİ AKIN İNŞAATI DEVAM EDEN OKULLARI GEZDİ
VALİ AKIN İNŞAATI DEVAM EDEN OKULLARI GEZDİ
TSO
TSO'DAN BİR LOBİCİLİK BAŞARISI DAHA
TRAFİK KAZASI BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
TRAFİK KAZASI BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
 56 Baro Başkanı Oturma Eylemi  Başlattı
56 Baro Başkanı Oturma Eylemi Başlattı
A tipi kan grubu olanlar coronayı daha şiddetli yaşayabiliyor
A tipi kan grubu olanlar coronayı daha şiddetli yaşayabiliyor
TÜRKİYE’DE KORONADAN 1248 YENİ VAKA
TÜRKİYE’DE KORONADAN 1248 YENİ VAKA
VALİ İBRAHİM AKIN’IN “BABALAR GÜNÜ” MESAJI
VALİ İBRAHİM AKIN’IN “BABALAR GÜNÜ” MESAJI
15 TEMMUZ GAZİSİ KIRŞEHİR
15 TEMMUZ GAZİSİ KIRŞEHİR'Lİ AHMET ÇAĞLAR VEFAT ETTİ
BALKONDAN DÜŞTÜ, HAYATINI KAYBETTİ
BALKONDAN DÜŞTÜ, HAYATINI KAYBETTİ
YILMAZ, Babalar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.
YILMAZ, Babalar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.
ÇİLEM DOĞAN
ÇİLEM DOĞAN'ın tarihi savunması;
SINAV MERKEZİ YAKINLARINDAKİ KIRTASİYELER AÇIK OLACAK!
SINAV MERKEZİ YAKINLARINDAKİ KIRTASİYELER AÇIK OLACAK!
Haber Yazılımı