Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 00:50
 
Güler misin, ağlar mısın?
GÜNDEM Haberi
Güler misin, ağlar mısın?

 

Anadolu’da Hırsızlar, Vurguncular, talancılar için söylenmiş çok güzel bir deyim vardır. Birçoğumuz hem de çok iyi biliriz. “Ölüyü diriyi öptü! Gözü bize dikti”!

Bana; çok değil dört yıl önce gelen bir mektup!!! Güler misin, ağlar mısın?

‘Mustafa Bey. Ben Kırşehir Devlet Hastanesinde hizmetli olarak çalışıyordum emekli oldum. Emekli olmadan önce haç müracaatları vardı. Hizmetliler hacca müracaat edip çıkarsa hizmetli olarak gidiliyordu. Görevli olarak yani. Hemşire ve hizmetliler gidiyor sadece başka hiçbir unvanlı memur gidemiyordu. Görevli olarak hacca giden hem 4-5 bin dolar harcırah alıyor, hem de maaşını alıyordu. Neyse.

Bizim müracaat ettiğimizde bize haç çıkmadı. Sağlık Müdürlüğünde bir arkadaşa çıktığını öğrendik. Neyse arkadaş hacca gitti, geldi 4-5 bin dolar harcırah ve maaşını aldı aradan zaman geçti, duyduk o arkadaşın kadrosu şefmiş. Evrakta sahtecilik yapmış o zaman idarecileri adamın unvanına hizmetli yazılıp hacca gönderilmiş. Hem bizim hakkımızı yediler.  Hem de hac gibi kutsal bir yere giderken bile evrakta sahtecilik yapılıp hak etmeyen birini sahtekârlıkla hacca göndermişler. Bu adamın adı SD daha şu an Sağlık Müdürlüğünde şef olarak çalışıyor ve ben hacıyım diye kasıla, kasıla geziyor. Doğruluktan dürüstlükten bahseder. Şimdi size bunu yazmamın sebebi dürüstlüğüne inandığım ve Allah aşkına gazetenizdeki köşenizde yazın. Bu sahtekârlığa kim bulaşmış ise cezasını çeksin. Bizim sahtekâr hacı da haksız yere aldığı harcırahı yasal faizi devlete ödesin.

Mustafa Bey lütfen bunu gazetenizdeki köşede yazın bu adam daha önce üstelik İmammış. Sonra Sağlık müdürlüğüne memur olarak geçmiş. Sonra torpille şef oldu. 33 senedir çalışıyormuş, emeklide olmuyor. İşte yapmıyor. Oysa kul hakkını en iyi bunun bilmesi lazım çünkü imam.

Mustafa Bey bir imam bunu yaparsa cemaat ney yapar’?

İnsanlığın geleceğini tehdit eden, en büyük tehlike toplumsallaşan cehalettir.

Birisi beleş haç peşindeyken, diğeri işlevi fırsata çeviriyor. Biri ihbar ettiği için vicdanını temizliyor. Diğeri sahtekârlıkla edindiği hacı unvanı ile öbür dünyasını aydınlatıyor, yakın çevreleri için ak, pak adam oluveriyor. İmamların müdür olduğu birim böyle olunca. Sağlık eğitimi almış memurlara da farklı görevler düşebilir.

Aklımızla dalga geçiyor olabilir mi?!!! Bu soruların mutlak bir cevabı olmalı!!!

Bütün Dünya’da Sağlık birimleri Ana yola çok yakın ve yol üzerindedir. Bundan amaç ulaşım ve adres bulma kolaylığı. Bundan amaç; “İnsan” hayatının önemidir.

İlk soruyu şöyle sorsam! Ve sıralasam… Sayın Kendirli’ye

Devlet Eski hastanesi arsasının proje ihalesinden haberiniz var mı?  Mutlak vardır. Varsa hastaneyi Bağbaşı kampusu alanına taşımanın asli gerekçesi ne olabilir? Altyapısı, ulaşılabilirlilik. Mantıksal çerçevesi nedir Allah aşkına!

Yedi yaşında olan hastanenin suyumu çıktı. Yeni hastane yetersiz olduğu için, Sağlık Bakanlığı eski hastane yerine yapılmak üzere ihale açıp bir proje çizdirmiş zaten. Öyleyse nedir bu hareketlilik?

Bakanlıkça hazırlanmış milyon liralar yatırılmış ek hastane projesi varsayalım bakanlıkça iptal edilirse! Öncelikle zatıâlinizin ve bakan beyin cebinden çıkmayan bu proje parası (milletin parası) birilerini cebini ve banka hesaplarını süslerken vicdanınız ne kadar rahat edecek, bu şehrin yüzüne nasıl bakacaksınız? Bu ülkenin parasının rantiyecilere aktarılması halkın bu tür absürt projelerle daha da yoksullaşması size ne kazandıracak!!!

Boşa çıkacak olan 34.904 m² harika arsanın akıbeti!!! Eski Havaalanı Arazisi, Ak bayır, Gazi İlkokulu Arsası, Belediye makine parkı,  Adliye Eski Lojmanları. Özel İdare ve valilik Lojmanları ve isimlerini sayamadığım onlarca arsalar gibi sakın olmasın!

Yatak kapasitesi artırılmış bir hastanenin Bağbaşı bölgesine taşınmasında amacınız ne olabilir. Bölgesel gelişim mi? Kentin gelişim yönünü değiştirmek mi. Üniversite kavşağı  plastik dubalarla ayırmış ise size nasıl bir soru sormak gerekir bilemiyorum ama. Bu kentin Çevre yolu yokken. Dünya kadar sorunları birikmişken. Öncelik 7 yaşında olan bir hastaneyi yerle bir etmek olabilir mi?

Dünya’da bütün kentler batıya doğru yatay büyürken, kentin ortasına kule gibi valilik ek binası dikmenin mantığını da anlamak mümkün olamadığı için, bunu da anlamakta zorluk çekenlerden biriyim. Daha detaylı, taşımayla ilgili kamu yararı nelerdir? Şöyle halk diliyle bir anlatıp başta ben olmak üzere diğerleriyle birlikte toptan bir ikna olsak nasıl olur?

Belki de; ‘biz olaylara hâkimiz. Her şey kontrolümüz altında’. Diyeceksiniz. Sakın ha! Geçmişe dair bir laf etmeyin, geçmiş sizlerin referansı…

Diğer yanda bir türlü düğün daveti bitmeyen muhalefet milletvekili.

Bol, bol basın açıklaması yapan muhalefet vekil hangi gerçeğin farkında dersiniz? STK’lardan bahseden muhalif vekil. Siz hangi STK’lar ile bir araya geldiniz? Hemşeri Dernekleriyle mi? Yoksa üç oda başkanı ile mi bir araya geldiniz?

Bu şehir’de Kocabey kavaklığı projesi ihalesi yapıldı. Devlet bu projeye yüz binlerce para ödedi. Bir çivi çakılmadı. Elinizi uzatmadınız. Bu Doğa harikası alan kaderine terk edildi. Aksaray ilinin ve Ortaköy kasabalarının odun deposu oldu. Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz.

Bu şehre müdür diye onlarca oturan güzeller atadılar! Sizin sesiniz çıkmadı.

Aşıkpaşa ormanını kent ormanı yapacağız dediler! Hiçbir şey yapmayan, Kırşehir kırsalından bihaber memurlarına saltanat odaları kurarken; halka değil, kentin malını birilerine getiri kapısı yaptılar.

Kızılırmak havzasında doğa katliamı yaşandı. Sizi telefonla aradım. Zatıaliniz telefonda beni dinleme lüksü göstermedi!

İktidar milletvekilini tanıyoruz. Ya Siz! Neyin, kimin muhalefetisiniz?  Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz. Doğal alanlar bir, bir elden çıktığı gibi hastanede boşalınca şöyle okkalı bir açıklama daha yaparsınız inşallah.

Bu ülke neden yoksul biliyor musunuz? Sizin gibi vekillerin umarsızlığı yüzünden.

Petlas yanında bulunan alandan fakülteleri kaldırdılar. Milyonlarca lira harcanarak Ziraat Fakültesi için laboratuarlar kuruldu. Hepsi kapatıldı. Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü dershaneler, anfiler, salonlar yönetim binaları, Öğrenci yurtları kaderine terk edildi. Bu bölge toplam arazisi15 bin m²nin üzerinde…

Bölgede Apartman tipi yurtlar kapatılırken bu ülkenin çocukları bu şehirde bulurlarsa kiralarda. Bulamazlarsa tarikatların kucağında. Siz kendi çocuklarınızın böyle bir sefalete düşmesine göz yumabilir misiniz? Rezaleti halka reva görmek ideoloji olabilir mi? Siz bu kenttin oyunu alıp vekil oldunuz.

Sayın Kendirli!

Ahi Evran Üniversitesinin Kervansaray Kampüsü bir gün birilerine bir şekilde peşkeş çekilecek. Ya bir tarikata. Ya da iyi komisyon verecek olan bir işletmeciye. Yalan mı? Bu şehirde o kadar çok örnekler var ki; bu alanında akıbeti böyle. Tıpkı havaalanı arazisi üzerinde oynanan oyun gibi.

Zatıâliniz İl başkanı olmadan önce, sizin için birilerinin gizli kasası diyorlardı. Sizi o günlerde ben savunmuştum hatırladınız mı? Unutabilirsiniz. Arşiv yalan söylemez.

‘Ülkeyi sevmek, ona hizmetle olur’ diyen bir kurucu lider, Mustafa Kemal Atatürk’ün anlatımıyla lütfen sevin bu ülkeyi.

İnsanların kafasını karıştırmak. Sizin işiniz değil ki; bunu neden yapıyorsunuz. Neden kamu yararına bir tane projeniz yok. Ben Mustafa Bağ olarak üç mühendis arkadaşımla birlikte 4 ay üzerinde çalışıp bölge taraması yaparak hazırlayıp valiliğe ve ulaştırma bakanlığına sunduğumuz ve onay alan ‘Kırşehir- Kapadokya’ havaalanı yolunu Aksaray’a sizin halef milletvekili dava arkadaşlarınız devretmediniz mi?

Bu kentin insanı diğer şehirlerden daha mı az değer buldunuz. Oysa Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz.

Minik bir anekdot.

Henüz emekli olmamıştım. Bir olay yaşanmış ve ben bir binbaşı aleyhinde şikâyetçi olmuştum. Komutanlık cevap verme yerine, beni mahkemeye verdi. Hâkim karşısına çıktım. Mahkeme başkanı benim aleyhinde şikâyet dilekçesi verdiğim binbaşıydı. Duruşmada, hâkim üsteğmen konuya yönelik bana bir soru sordu.

Mahkemeye verdiğim cevap. ‘İşte belgeler. Beni hırsızlar yargılayamaz’.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Güler, misin,, ağlar, mısın?,
Yorumlar
Diğer Haberler
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İYİ PARTİ  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
 EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
 Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
MHP
MHP'DEN CHP'YE ÇAKICI CEVABI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE JEOTERMAL DAHA VERİMLİ KULLANILACAK
Vali Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.
Vali Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.
KIŞ ÖNCESİNDE SAHA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
KIŞ ÖNCESİNDE SAHA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İLHAN ARTAN COVİD VAKALARI KONUSUNU MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ...
İLHAN ARTAN COVİD VAKALARI KONUSUNU MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ...
CHP’den Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’ya sert tepki
CHP’den Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’ya sert tepki
 Seyfe Gölü sadece Seyfe köyü yakınında bir yer değil.
Seyfe Gölü sadece Seyfe köyü yakınında bir yer değil.
KTSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KTSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
BU NE VURDUMDUYMAZLIK…
BU NE VURDUMDUYMAZLIK…
Geleceğin Çalınması, Geleceğin Talanıdır…
Geleceğin Çalınması, Geleceğin Talanıdır…
GEN.BŞK. SEMİH DURMUŞ KIRŞEHİR
GEN.BŞK. SEMİH DURMUŞ KIRŞEHİR'DEYDİ
Birleşmiş Milletler’den korkutan açıklama:
Birleşmiş Milletler’den korkutan açıklama:
Kırşehir
Kırşehir'in Gururu Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne Dekan olarak göreve başladı.
…üzerinden gelen ihbar… Eğrisiyle doğrusuyla gerçek…
…üzerinden gelen ihbar… Eğrisiyle doğrusuyla gerçek…
Yakalı toy kuşu ile ilgili araştırma
Yakalı toy kuşu ile ilgili araştırma
Bizdeki kayıtlara göre Hastane! Görgü tanıklarına göre kasaba oteli!
Bizdeki kayıtlara göre Hastane! Görgü tanıklarına göre kasaba oteli!
Cahit Uzunboy Sevenlerini Üzdü
Cahit Uzunboy Sevenlerini Üzdü
KIRŞEHİR ŞUBE MÜDÜRÜ HAYATINI KAYBETTİ
KIRŞEHİR ŞUBE MÜDÜRÜ HAYATINI KAYBETTİ
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN TORBA YASA TASARISI İLE İLGİLİ  AÇIKLAMALARDA BULUNDU
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN TORBA YASA TASARISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
İLHAN UZAKTAN EĞİTİM ETKİLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ.
İLHAN UZAKTAN EĞİTİM ETKİLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ.
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu'ndan Önemli Kararlar
Yüzsüzlük; bazen, insanı arsızlaştırırmış.
Yüzsüzlük; bazen, insanı arsızlaştırırmış.
 İLGİLİ KARAR, MASKELER DOĞRU KULLANILMADIĞI İÇİN A
İLGİLİ KARAR, MASKELER DOĞRU KULLANILMADIĞI İÇİN A
BOZKIRIN SULTANLARI 2.LİGDE..
BOZKIRIN SULTANLARI 2.LİGDE..
10 Kasım ve Atatürk” Resim Sergisi
10 Kasım ve Atatürk” Resim Sergisi
“TURHAN, KARABAĞ’DA İŞGAL VE HASRET SONA ERİYOR”
“TURHAN, KARABAĞ’DA İŞGAL VE HASRET SONA ERİYOR”
Nevşehir
Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybetti,
Haber Yazılımı