Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 00:50
 
Güler misin, ağlar mısın?
GÜNDEM Haberi
Güler misin, ağlar mısın?

 

Anadolu’da Hırsızlar, Vurguncular, talancılar için söylenmiş çok güzel bir deyim vardır. Birçoğumuz hem de çok iyi biliriz. “Ölüyü diriyi öptü! Gözü bize dikti”!

Bana; çok değil dört yıl önce gelen bir mektup!!! Güler misin, ağlar mısın?

‘Mustafa Bey. Ben Kırşehir Devlet Hastanesinde hizmetli olarak çalışıyordum emekli oldum. Emekli olmadan önce haç müracaatları vardı. Hizmetliler hacca müracaat edip çıkarsa hizmetli olarak gidiliyordu. Görevli olarak yani. Hemşire ve hizmetliler gidiyor sadece başka hiçbir unvanlı memur gidemiyordu. Görevli olarak hacca giden hem 4-5 bin dolar harcırah alıyor, hem de maaşını alıyordu. Neyse.

Bizim müracaat ettiğimizde bize haç çıkmadı. Sağlık Müdürlüğünde bir arkadaşa çıktığını öğrendik. Neyse arkadaş hacca gitti, geldi 4-5 bin dolar harcırah ve maaşını aldı aradan zaman geçti, duyduk o arkadaşın kadrosu şefmiş. Evrakta sahtecilik yapmış o zaman idarecileri adamın unvanına hizmetli yazılıp hacca gönderilmiş. Hem bizim hakkımızı yediler.  Hem de hac gibi kutsal bir yere giderken bile evrakta sahtecilik yapılıp hak etmeyen birini sahtekârlıkla hacca göndermişler. Bu adamın adı SD daha şu an Sağlık Müdürlüğünde şef olarak çalışıyor ve ben hacıyım diye kasıla, kasıla geziyor. Doğruluktan dürüstlükten bahseder. Şimdi size bunu yazmamın sebebi dürüstlüğüne inandığım ve Allah aşkına gazetenizdeki köşenizde yazın. Bu sahtekârlığa kim bulaşmış ise cezasını çeksin. Bizim sahtekâr hacı da haksız yere aldığı harcırahı yasal faizi devlete ödesin.

Mustafa Bey lütfen bunu gazetenizdeki köşede yazın bu adam daha önce üstelik İmammış. Sonra Sağlık müdürlüğüne memur olarak geçmiş. Sonra torpille şef oldu. 33 senedir çalışıyormuş, emeklide olmuyor. İşte yapmıyor. Oysa kul hakkını en iyi bunun bilmesi lazım çünkü imam.

Mustafa Bey bir imam bunu yaparsa cemaat ney yapar’?

İnsanlığın geleceğini tehdit eden, en büyük tehlike toplumsallaşan cehalettir.

Birisi beleş haç peşindeyken, diğeri işlevi fırsata çeviriyor. Biri ihbar ettiği için vicdanını temizliyor. Diğeri sahtekârlıkla edindiği hacı unvanı ile öbür dünyasını aydınlatıyor, yakın çevreleri için ak, pak adam oluveriyor. İmamların müdür olduğu birim böyle olunca. Sağlık eğitimi almış memurlara da farklı görevler düşebilir.

Aklımızla dalga geçiyor olabilir mi?!!! Bu soruların mutlak bir cevabı olmalı!!!

Bütün Dünya’da Sağlık birimleri Ana yola çok yakın ve yol üzerindedir. Bundan amaç ulaşım ve adres bulma kolaylığı. Bundan amaç; “İnsan” hayatının önemidir.

İlk soruyu şöyle sorsam! Ve sıralasam… Sayın Kendirli’ye

Devlet Eski hastanesi arsasının proje ihalesinden haberiniz var mı?  Mutlak vardır. Varsa hastaneyi Bağbaşı kampusu alanına taşımanın asli gerekçesi ne olabilir? Altyapısı, ulaşılabilirlilik. Mantıksal çerçevesi nedir Allah aşkına!

Yedi yaşında olan hastanenin suyumu çıktı. Yeni hastane yetersiz olduğu için, Sağlık Bakanlığı eski hastane yerine yapılmak üzere ihale açıp bir proje çizdirmiş zaten. Öyleyse nedir bu hareketlilik?

Bakanlıkça hazırlanmış milyon liralar yatırılmış ek hastane projesi varsayalım bakanlıkça iptal edilirse! Öncelikle zatıâlinizin ve bakan beyin cebinden çıkmayan bu proje parası (milletin parası) birilerini cebini ve banka hesaplarını süslerken vicdanınız ne kadar rahat edecek, bu şehrin yüzüne nasıl bakacaksınız? Bu ülkenin parasının rantiyecilere aktarılması halkın bu tür absürt projelerle daha da yoksullaşması size ne kazandıracak!!!

Boşa çıkacak olan 34.904 m² harika arsanın akıbeti!!! Eski Havaalanı Arazisi, Ak bayır, Gazi İlkokulu Arsası, Belediye makine parkı,  Adliye Eski Lojmanları. Özel İdare ve valilik Lojmanları ve isimlerini sayamadığım onlarca arsalar gibi sakın olmasın!

Yatak kapasitesi artırılmış bir hastanenin Bağbaşı bölgesine taşınmasında amacınız ne olabilir. Bölgesel gelişim mi? Kentin gelişim yönünü değiştirmek mi. Üniversite kavşağı  plastik dubalarla ayırmış ise size nasıl bir soru sormak gerekir bilemiyorum ama. Bu kentin Çevre yolu yokken. Dünya kadar sorunları birikmişken. Öncelik 7 yaşında olan bir hastaneyi yerle bir etmek olabilir mi?

Dünya’da bütün kentler batıya doğru yatay büyürken, kentin ortasına kule gibi valilik ek binası dikmenin mantığını da anlamak mümkün olamadığı için, bunu da anlamakta zorluk çekenlerden biriyim. Daha detaylı, taşımayla ilgili kamu yararı nelerdir? Şöyle halk diliyle bir anlatıp başta ben olmak üzere diğerleriyle birlikte toptan bir ikna olsak nasıl olur?

Belki de; ‘biz olaylara hâkimiz. Her şey kontrolümüz altında’. Diyeceksiniz. Sakın ha! Geçmişe dair bir laf etmeyin, geçmiş sizlerin referansı…

Diğer yanda bir türlü düğün daveti bitmeyen muhalefet milletvekili.

Bol, bol basın açıklaması yapan muhalefet vekil hangi gerçeğin farkında dersiniz? STK’lardan bahseden muhalif vekil. Siz hangi STK’lar ile bir araya geldiniz? Hemşeri Dernekleriyle mi? Yoksa üç oda başkanı ile mi bir araya geldiniz?

Bu şehir’de Kocabey kavaklığı projesi ihalesi yapıldı. Devlet bu projeye yüz binlerce para ödedi. Bir çivi çakılmadı. Elinizi uzatmadınız. Bu Doğa harikası alan kaderine terk edildi. Aksaray ilinin ve Ortaköy kasabalarının odun deposu oldu. Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz.

Bu şehre müdür diye onlarca oturan güzeller atadılar! Sizin sesiniz çıkmadı.

Aşıkpaşa ormanını kent ormanı yapacağız dediler! Hiçbir şey yapmayan, Kırşehir kırsalından bihaber memurlarına saltanat odaları kurarken; halka değil, kentin malını birilerine getiri kapısı yaptılar.

Kızılırmak havzasında doğa katliamı yaşandı. Sizi telefonla aradım. Zatıaliniz telefonda beni dinleme lüksü göstermedi!

İktidar milletvekilini tanıyoruz. Ya Siz! Neyin, kimin muhalefetisiniz?  Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz. Doğal alanlar bir, bir elden çıktığı gibi hastanede boşalınca şöyle okkalı bir açıklama daha yaparsınız inşallah.

Bu ülke neden yoksul biliyor musunuz? Sizin gibi vekillerin umarsızlığı yüzünden.

Petlas yanında bulunan alandan fakülteleri kaldırdılar. Milyonlarca lira harcanarak Ziraat Fakültesi için laboratuarlar kuruldu. Hepsi kapatıldı. Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü dershaneler, anfiler, salonlar yönetim binaları, Öğrenci yurtları kaderine terk edildi. Bu bölge toplam arazisi15 bin m²nin üzerinde…

Bölgede Apartman tipi yurtlar kapatılırken bu ülkenin çocukları bu şehirde bulurlarsa kiralarda. Bulamazlarsa tarikatların kucağında. Siz kendi çocuklarınızın böyle bir sefalete düşmesine göz yumabilir misiniz? Rezaleti halka reva görmek ideoloji olabilir mi? Siz bu kenttin oyunu alıp vekil oldunuz.

Sayın Kendirli!

Ahi Evran Üniversitesinin Kervansaray Kampüsü bir gün birilerine bir şekilde peşkeş çekilecek. Ya bir tarikata. Ya da iyi komisyon verecek olan bir işletmeciye. Yalan mı? Bu şehirde o kadar çok örnekler var ki; bu alanında akıbeti böyle. Tıpkı havaalanı arazisi üzerinde oynanan oyun gibi.

Zatıâliniz İl başkanı olmadan önce, sizin için birilerinin gizli kasası diyorlardı. Sizi o günlerde ben savunmuştum hatırladınız mı? Unutabilirsiniz. Arşiv yalan söylemez.

‘Ülkeyi sevmek, ona hizmetle olur’ diyen bir kurucu lider, Mustafa Kemal Atatürk’ün anlatımıyla lütfen sevin bu ülkeyi.

İnsanların kafasını karıştırmak. Sizin işiniz değil ki; bunu neden yapıyorsunuz. Neden kamu yararına bir tane projeniz yok. Ben Mustafa Bağ olarak üç mühendis arkadaşımla birlikte 4 ay üzerinde çalışıp bölge taraması yaparak hazırlayıp valiliğe ve ulaştırma bakanlığına sunduğumuz ve onay alan ‘Kırşehir- Kapadokya’ havaalanı yolunu Aksaray’a sizin halef milletvekili dava arkadaşlarınız devretmediniz mi?

Bu kentin insanı diğer şehirlerden daha mı az değer buldunuz. Oysa Siz bu kentin oyunu alıp vekil oldunuz.

Minik bir anekdot.

Henüz emekli olmamıştım. Bir olay yaşanmış ve ben bir binbaşı aleyhinde şikâyetçi olmuştum. Komutanlık cevap verme yerine, beni mahkemeye verdi. Hâkim karşısına çıktım. Mahkeme başkanı benim aleyhinde şikâyet dilekçesi verdiğim binbaşıydı. Duruşmada, hâkim üsteğmen konuya yönelik bana bir soru sordu.

Mahkemeye verdiğim cevap. ‘İşte belgeler. Beni hırsızlar yargılayamaz’.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Güler, misin,, ağlar, mısın?,
Yorumlar
Diğer Haberler
Bakanlık müfettişi: Devlet hastanesinde kullanılmayan malzemeler, kullanılmış gibi gösterildi
Bakanlık müfettişi: Devlet hastanesinde kullanılmayan malzemeler, kullanılmış gibi gösterildi
Katar Maliye Bakanı gözaltına alındı! Zimmetine para geçirmekle suçlanıyor
Katar Maliye Bakanı gözaltına alındı! Zimmetine para geçirmekle suçlanıyor
Anne ve kızı, camları folyo ile kaplayıp mangal kömürü yakarak intihar etti
Anne ve kızı, camları folyo ile kaplayıp mangal kömürü yakarak intihar etti
Sedat Peker
Sedat Peker'den Tolga Ağar Hakkında, ''Tecavüz ve Uyuşturucu'' İddiaları
İLHAN: “LİYAKATTAN UZAK VE YALNIZCA SEÇİM POLİTİKASI YAPAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ!”
İLHAN: “LİYAKATTAN UZAK VE YALNIZCA SEÇİM POLİTİKASI YAPAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ!”
Uzlaşı yerine! Dediğim dedik, çaldığım dilli düdük…
Uzlaşı yerine! Dediğim dedik, çaldığım dilli düdük…
ATILGAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
ATILGAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
50 yaşındaki çiftçi, "Traktörümü satıp borçlarımı ödeyin" notu bırakarak yaşamına son verdi
50 yaşındaki çiftçi, "Traktörümü satıp borçlarımı ödeyin" notu bırakarak yaşamına son verdi
YIKILAN VALİLİK BİNASI 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPILACAK
YIKILAN VALİLİK BİNASI 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPILACAK
TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
Korkutan açıklama: Hastaneler dolu, hastalar ambulanslarla dolaştırılıyor
Korkutan açıklama: Hastaneler dolu, hastalar ambulanslarla dolaştırılıyor
Uğur Şahin müjdeyi verdi: Daha uzun süre dayanan corona aşısı geliyor
Uğur Şahin müjdeyi verdi: Daha uzun süre dayanan corona aşısı geliyor
Semt pazarları kapalı olunca çiftçi elinde kalan tonlarca ürünü çöpe döktü
Semt pazarları kapalı olunca çiftçi elinde kalan tonlarca ürünü çöpe döktü
İçişleri Bakanlığı’ndan pazarlarla ilgili genelge: Cumartesi günleri açık olacak
İçişleri Bakanlığı’ndan pazarlarla ilgili genelge: Cumartesi günleri açık olacak
İkizköylüler Akbelen ormanları mücadelesini bırakmıyor, dava açtılar
İkizköylüler Akbelen ormanları mücadelesini bırakmıyor, dava açtılar
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İşte yeni yasaklar
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İşte yeni yasaklar
DÜNYA ASTIM GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
DÜNYA ASTIM GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığınca Düzenlenen NÖROM Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığınca Düzenlenen NÖROM Toplantısına Katıldı
Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanları Toplantısında Konuştu
Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanları Toplantısında Konuştu
Kırşehir
Kırşehir'de Alkol Satışı ve Görev Belgesi İle İlgili Yeni Kararlar
Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs 2021 güncel koronavirüs verilerini paylaştı
Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs 2021 güncel koronavirüs verilerini paylaştı
40 ve 18 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Aşı Takvimi Belli Oldu
40 ve 18 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Aşı Takvimi Belli Oldu
Antalya
Antalya'da bir otelde yüzlerce kişinin katıldığı parti düzenlendi
Bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu
Bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu
Hatay
Hatay'da intihar! Türkiye'de 4. intihar haberi Hatay'dan geldi
TURNALARLA UÇUP GİTTİN…
TURNALARLA UÇUP GİTTİN…
Dünya pandemide ABD’li 5 şirkete çalıştı
Dünya pandemide ABD’li 5 şirkete çalıştı
Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 1 Mayıs tablosu
Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 1 Mayıs tablosu
Ekonomik sıkıntıya dayanamayan kahveci intihar etti.
Ekonomik sıkıntıya dayanamayan kahveci intihar etti.
ALMANYA ANGELA MERKEL
ALMANYA ANGELA MERKEL'E VEDA ETTİ..
Kırşehir
Kırşehir'de 1. Lig Heyacanı
Mersin’de “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” yazan kokoreççi Murat Gümüş intihar etti…
Mersin’de “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” yazan kokoreççi Murat Gümüş intihar etti…
1 Mayıs Antik Dünyadaki İlk Grev
1 Mayıs Antik Dünyadaki İlk Grev
Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
Hayal ürünü kripto para üreterek 18 milyon TL topladılar
Hayal ürünü kripto para üreterek 18 milyon TL topladılar
ÇELİK: Kırşehir’e 13 milyon 338 bin lira KÖYDES ödeneği ayrıldı
ÇELİK: Kırşehir’e 13 milyon 338 bin lira KÖYDES ödeneği ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı açıklaması: Sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT'TAN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI
Aybaş, alkol satış yasağının kaldırıldığını duyurdu.
Aybaş, alkol satış yasağının kaldırıldığını duyurdu.