iği ToplantısıYapıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
APARTMAN KATINDA YANGIN ÖLÜ VE YARALILAR VAR
APARTMAN KATINDA YANGIN ÖLÜ VE YARALILAR VAR
Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 02:13
 
GEÇMİŞTEN BUGÜNE ELDE NE VAR? Koca bir 0!
Ahbap Çavuş, ya da Eş Dost ilişkilerinde değişen bir şey yok! Tam gaz… İçinde; eş, dost, akraba, arkadaş, partidaş bir cümle zevahiri kurtarma girişimi! Kabul görüyor mu? ‘O yapınca iyide, ben yapınca mı kötü’… Diyorlar. Bu kadar pişkinlik pişmiş hindide yoktur. Düzelteceğim diye geliyorlar. Neyi düzelttikleri ortada.
GÜNDEM Haberi
GEÇMİŞTEN BUGÜNE ELDE NE VAR? Koca bir 0!

 

Ahbap Çavuş, ya da Eş Dost ilişkilerinde değişen bir şey yok! Tam gaz

İçinde; eş, dost, akraba, arkadaş, partidaş bir cümle zevahiri kurtarma girişimi! Kabul görüyor mu? ‘O yapınca iyide, ben yapınca mı kötü’… Diyorlar. Bu kadar pişkinlik pişmiş hindide yoktur. Düzelteceğim diye geliyorlar. Neyi düzelttikleri ortada.

Bunların siyasi pazardaki damping etiketlerindeki fiyatlı adı, ‘Uzlaşma, Konsensüs, Araziye uyumdur’. Yüreğiniz yetiyorsa; Sizlerin bu türlerden olmadığınızı bu milletin önüne serin. 1,5 yıldır belediye sizde. Vekillik sizde!

Önce hamaset. Sonra Ahbap Çavuş ilişkileri; Akıl olmayınca neylesin fikir, çalsın Abdurahman, oynasın Bekir"…

Halk tepki verdi. İradesini ortaya koydu ve Metin İlhan’ı Vekil. Selahattin Ekicioğlu’nu Belediye başkanı yaptı. CHP bu şehirde 2-1 öne geçti. Doğrumu? Doğru. Halk arşını önlerine koydu. “Hadi Atlayın”!

Onlar; “murat gilin damından hoplayamadılar”.

Muhalefette iken, selefleri için; eş, dost ve akrabaları belediye ye doldurdu. Diyenler; yanlarına başkan yardımcısı olarak kayınçoyu atadılar. Kayınço bu işin üstesinden bir şekilde gelecektir. Yönetilen Türkiye değil ki; alt tarafı bir avuç içi kadar küçük bir şehir!

Sizler bu şehri temsil etmek ve yönetmek için seçildiniz. Desem! Akraba eş dost kayırmacılığı, bu şehre hizmet midir? Diye sorsam! . Milletin beklentilerine umarsızlık değil mi desem!. Zaten gerisi lafı güzaf.

Ben yazmaktan sıkılmam ve asla unutmam. Unutanlara, kırıp döktüklerini. Kokuşmuş ta olsa, burun kemikleri sızlayıncaya kadar önlerine tekrar, tekrar koyarım.

Önünüze koyacağım dosyalara ve iddialara bakın. Azıcık vicdan ve ahlak varsa aşağıda yazacağım konuların encümen karar dosyaları, doğrudan temin ve ihaleleri. Sözleşme yapılmış şirketlerin dosyaları ve yaptıkları işleri. Dökün ortaya. 300 kişi hiç işe gelmeden bu şehrin belediyesinden maaş almış iddianın sahibi sizler; edindiğiniz sonuç nedir. İşlem nedir. Fos mu? Çıktı? Ben bilmem. Bu iddia sizindi. Çarşaf listenin (452 milyar Borç) iç dökümünü nedir. Tevhit ettiniz mi?

Siyasette, siyasetçide ahlaklı olmalı…

Haksız alındığı iddia edilen ve üzerine yatılan bu milletin malı ve parası. Üzerine bir sünger çekerseniz olur biter! Hayır, bu iddiayı, millet değil, siz temizleyeceksiniz. Ahlak bunu gerektirir.

Barakada oturan bir adamın kafasına talih kuşu böyle s…

Olay bir:

Kırşehir ahi Evran Mahallesi 251 ada 1 parselde kayıtlı 4665,00 m2 arsa üzerinde mevcut Özel idare si hizmet binası ile lojman bloklarının mülkiyetinin satış ve devir işleminin vaadi

Temsil ve yükümlülük

Madde 1

Tanımlar

Belediye: Kırşehir Belediye Başkanlığını ifade eder.

İl Özel İdaresi:  Kırşehir İl Özel İdaresini ifade eder.

Madde 2

Temsil:

Kırşehir Belediye Başkanlığı adına, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci

Kırşehir İl Özel İdare Adına, Genel Sekreter Bektaş Aydoğan

Belediyenin yükümlülükleri

Özel idarenin göstereceği arsaya brüt 120 M2 kullanım alanlı, asgari 3+1 daireli proje kaloriferli ve asansörlü 10 daireli lojman yapılması/yaptırılması ve 2 000.000 00 (İki Milyon TL bedelin il özel idare tarafından yaptırılacak özel hizmet binası yapım işinde, yapılan hak edişlerin  20’lik dilimler halinde ödenmesi…

… Belediye yükümlülüğü sadece 2 000.000 00 (İki Milyon TL ödeme bedeli ve il özel idarenin göstereceği arsaya yapma işi ile sınırlıdır.

Soru ve Yorum:

Bu arsa için gizli ortaklardan (İhaleden çıkar sağlamak) söz ediliyor. Hiç araştırdınız mı? Bu arsa Kırşehir Belediye hizmet binası yapılmak üzere bu fiyata devralındı. Ne hikmetse bu projeden vazgeçildi. Yapılan ikinci ihalede 11 milyon TL satıldı. (Bu rakamın gerçekliliği tartışmalı) satıştan alınan para bu şehrin neresinde harcanmıştır?

Özel İdare Binası ve Lojmanları hangi firma yıkmıştır. Demirbaş eşya ve mefruşatların akıbeti ne olmuştur. Bu satış veya devir şartlı bir devirdir ki; Belediye sözleşme gereği yıktığı özel İdare Binası ve lojmanları İl Özel İdarenin göstereceği bir yere yeniden yapmayı taahhüt etmiş. Belediye sözü edilen lojmanları nereye yapmış. Kaça mal etmiştir. Zira bu şehirde yeni yapılmış böyle bir lojman yok. Bu sözleşmeye göre açıkça Belediye suç işlemiş olmuyor mu? Kamu malı dolandırılmış olmuyor mu? Belediyenin hukuk danışmanı olan bir avukatı var, sanırım. Hukuksal yönünü benden iyi bilir ve bu sözleşmeyi benden daha sağlıklı yorumlar… Yalan mı?

Yazdığım gerçekleri validen değil, önce benden öğrenin. Bende sözleşme belgelerinin fotokopileri var.

Revize planları bir deprem (Geçen yıl Balada daha birkaç gün önce Niğde’de 5,7 deprem oldu)  merkezi olan bu şehirde görmezden gelinerek nasıl saklanmış ve (11) kat çıkışına izin verilmiş? Kimi iddialara göre (18) kat. Bu bölgenin fay hattı analizleri hangi bilim kurulunca yaptırıldı? Her bir daire için bugün biçilen fiyat 1 Milyon 500 TL ve 2 Milyon 500 Bin TL arası.

Olay 2:

Özbağ kasabası yönünde 2320,00 M² bir arsa

Doktorlar sitesi karşısında. Bu arsa Belediye’ye ait. Dönemin Belediye başkanı Halim Çakır döneminde bu arsa “Yeşil Alan” iken, Ticari sahaya çevriliyor. Akaryakıt istasyonu hikâyesi bu çevirmeden sonra ortaya çıkıyor. Sonra Yaşar Bahçeci seçiliyor ve bu arsanın revize edilmesinin yanlış olduğu gerekçesiyle selefini ve encümen üyelerini mahkemeye veriyor. Sonuçta onlarda beraat ediyorlar. Bu Arsa Yaşar Bahçeci döneminde Belediye Meclis üyesi olan ve kilit taş imal eden bir şirket alacakları karşılığı olarak (80 bin TL. Bilgi böyle. Doğrular kayıtlarda vardır) encümen oylarıyla hülle yapılıyor. Bu şirket bir şekilde bu arsayı diğer ‘H..’ şirkete devrediyor.

Hüllenin esası böyle dönüyor. H.. şirketi bu arsayı satılığa çıkartmış. Etiket fiyatı 10 milyon 500 Bin TL. Bugünkü şartlarda kelepir. 80 bin TL’nı ister faize, ister, altına, isterseniz dövize yatırın. Bu rakama ulaşamaz. Ama bu işi en iyi arsa spekülatörleri bilirler. Böyle bir arsa hele ki millete aitse üç kuruşa üzerine konulur. Sonra sizlere servet kazandırabilir. Aynıyla vaki.

Olay 3:

Karayolları Şubesi arsası. 190 dönüm. Bu boşalan alan tıpkı Özel İdare arsası gibi kılıfına uydurulup belediye üzerine geçirilmiş üzerine konma girişimi yarıda kalmış. Alacaklıların dosyasını açıp nerede ne var araştırıyor musunuz? Yoksa o malum şirketlerin yaptığı işleri, hak edişleri ve de ahbap çavuş ilişkileri değerlendiriyor musunuz?

Ya bunlar!

İşe gitmeden 300 kişi belediye kasasından işe gelmeden hak etmeden 10 yıl maaş almışlar. Sonuç. Yok.

28 adet temizlik aracı hikâyesi. Ne oldu? Makam aracını kime sattınız. Hani ben pek gündemi takip edemedim de!

Medrese Mahallesi, Bahçeci Apartmanında yangın. Biri ağır 3 yaralı. İtfaiyenin şaşkınlığı kameralara yansıyor. Birde çığlıklar.  İtfaiye erleri eğitim yapmaz mı? Kurtarmaya yönelik hangi kriterlerle görev yapmaktadırlar ki, kurtarılması gereken kişiyi etrafın çığlıklarıyla fark eder. Oda fiyasko. Liyakat işte böyle bir şey.

Bırakın dağınık kalsın!

Boş verin neden araştıracaksınız ki? Nasılsa her şeyin kılıfı hazırlanmıştır. Hazırlanmış kılıf hoşgörü olabilir, ama kamu vicdanını rahatlatmaz. Koltuk rahat mı sen ona bak…

Bu dosyaları açabiliyor musunuz? Bu iş asbest su boruları hikâyesine hiç benzemiyor, zira hem yolsuzluk var diyorsunuz. Hem de yeni şebekeye su veriyorsunuz. Demek ki asbest borular değişmiş!

İyi hal kâğıdı. Herkese şart!

Ben hicivleri çok seviyorum. Türk Edebiyatın incisidir. Kıymetlidir. Düşündürür. Fikir verir. Hiciv ustaları bu uğurda kellelerini ortaya koymuş. Kimilerinin derileri yüzülmüş. Halkı uyandırmak için canlarından olmuşlar. Zindanlarda çürümüşler. Sürgünlerde ölmüşler. Bugün bu düzene de uyarlanabilir sözleri bir araya getirip ölümsüz cümleler kurmuşlar.

'Bir soğan soyulurken yaşarıyor da gözler,

Vatandaş soyulurken aldırmıyor öküzler!

Hayâdan eser yoktur nafile bütün sözler,

Beyhude inat etme hemen sallabaşını,

Dilini tut, uslu dur, zıkkımlan maaşını'. Şair Eşref

Bir okuyucum, benim İl sağlık Müdürlüğüne neden gittiğimi merak etmiş. Hem bu konuyu hem de farklı konuları “BİNBİR GECE MASALLARI” başlığı altında sizlerle paylaşacağım.

‘Bunlar Devletin Malını Devlete satacak kadar gözlerini karartmışlar.

Onlar bu yoksul insanların refah payına göz diktiklerinde acımadılarsa’!  Bende onlara dilim döndüğünce …

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: GEÇMİŞTEN, BUGÜNE, ELDE, NE, VAR?, Koca, bir, 0!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "104 EMEKLİ AMİRAL AMACINA ULAŞTI
''KÖYLÜ ZATEN ZOR DURUMDA''
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
 YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
 AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'LİLER VAKFI’NDAN MUSTAFA YILMAZ’A ZİYARET
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
 SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı