Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 02:13
 
GEÇMİŞTEN BUGÜNE ELDE NE VAR? Koca bir 0!
Ahbap Çavuş, ya da Eş Dost ilişkilerinde değişen bir şey yok! Tam gaz… İçinde; eş, dost, akraba, arkadaş, partidaş bir cümle zevahiri kurtarma girişimi! Kabul görüyor mu? ‘O yapınca iyide, ben yapınca mı kötü’… Diyorlar. Bu kadar pişkinlik pişmiş hindide yoktur. Düzelteceğim diye geliyorlar. Neyi düzelttikleri ortada.
GÜNDEM Haberi
GEÇMİŞTEN BUGÜNE ELDE NE VAR? Koca bir 0!

 

Ahbap Çavuş, ya da Eş Dost ilişkilerinde değişen bir şey yok! Tam gaz

İçinde; eş, dost, akraba, arkadaş, partidaş bir cümle zevahiri kurtarma girişimi! Kabul görüyor mu? ‘O yapınca iyide, ben yapınca mı kötü’… Diyorlar. Bu kadar pişkinlik pişmiş hindide yoktur. Düzelteceğim diye geliyorlar. Neyi düzelttikleri ortada.

Bunların siyasi pazardaki damping etiketlerindeki fiyatlı adı, ‘Uzlaşma, Konsensüs, Araziye uyumdur’. Yüreğiniz yetiyorsa; Sizlerin bu türlerden olmadığınızı bu milletin önüne serin. 1,5 yıldır belediye sizde. Vekillik sizde!

Önce hamaset. Sonra Ahbap Çavuş ilişkileri; Akıl olmayınca neylesin fikir, çalsın Abdurahman, oynasın Bekir"…

Halk tepki verdi. İradesini ortaya koydu ve Metin İlhan’ı Vekil. Selahattin Ekicioğlu’nu Belediye başkanı yaptı. CHP bu şehirde 2-1 öne geçti. Doğrumu? Doğru. Halk arşını önlerine koydu. “Hadi Atlayın”!

Onlar; “murat gilin damından hoplayamadılar”.

Muhalefette iken, selefleri için; eş, dost ve akrabaları belediye ye doldurdu. Diyenler; yanlarına başkan yardımcısı olarak kayınçoyu atadılar. Kayınço bu işin üstesinden bir şekilde gelecektir. Yönetilen Türkiye değil ki; alt tarafı bir avuç içi kadar küçük bir şehir!

Sizler bu şehri temsil etmek ve yönetmek için seçildiniz. Desem! Akraba eş dost kayırmacılığı, bu şehre hizmet midir? Diye sorsam! . Milletin beklentilerine umarsızlık değil mi desem!. Zaten gerisi lafı güzaf.

Ben yazmaktan sıkılmam ve asla unutmam. Unutanlara, kırıp döktüklerini. Kokuşmuş ta olsa, burun kemikleri sızlayıncaya kadar önlerine tekrar, tekrar koyarım.

Önünüze koyacağım dosyalara ve iddialara bakın. Azıcık vicdan ve ahlak varsa aşağıda yazacağım konuların encümen karar dosyaları, doğrudan temin ve ihaleleri. Sözleşme yapılmış şirketlerin dosyaları ve yaptıkları işleri. Dökün ortaya. 300 kişi hiç işe gelmeden bu şehrin belediyesinden maaş almış iddianın sahibi sizler; edindiğiniz sonuç nedir. İşlem nedir. Fos mu? Çıktı? Ben bilmem. Bu iddia sizindi. Çarşaf listenin (452 milyar Borç) iç dökümünü nedir. Tevhit ettiniz mi?

Siyasette, siyasetçide ahlaklı olmalı…

Haksız alındığı iddia edilen ve üzerine yatılan bu milletin malı ve parası. Üzerine bir sünger çekerseniz olur biter! Hayır, bu iddiayı, millet değil, siz temizleyeceksiniz. Ahlak bunu gerektirir.

Barakada oturan bir adamın kafasına talih kuşu böyle s…

Olay bir:

Kırşehir ahi Evran Mahallesi 251 ada 1 parselde kayıtlı 4665,00 m2 arsa üzerinde mevcut Özel idare si hizmet binası ile lojman bloklarının mülkiyetinin satış ve devir işleminin vaadi

Temsil ve yükümlülük

Madde 1

Tanımlar

Belediye: Kırşehir Belediye Başkanlığını ifade eder.

İl Özel İdaresi:  Kırşehir İl Özel İdaresini ifade eder.

Madde 2

Temsil:

Kırşehir Belediye Başkanlığı adına, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci

Kırşehir İl Özel İdare Adına, Genel Sekreter Bektaş Aydoğan

Belediyenin yükümlülükleri

Özel idarenin göstereceği arsaya brüt 120 M2 kullanım alanlı, asgari 3+1 daireli proje kaloriferli ve asansörlü 10 daireli lojman yapılması/yaptırılması ve 2 000.000 00 (İki Milyon TL bedelin il özel idare tarafından yaptırılacak özel hizmet binası yapım işinde, yapılan hak edişlerin  20’lik dilimler halinde ödenmesi…

… Belediye yükümlülüğü sadece 2 000.000 00 (İki Milyon TL ödeme bedeli ve il özel idarenin göstereceği arsaya yapma işi ile sınırlıdır.

Soru ve Yorum:

Bu arsa için gizli ortaklardan (İhaleden çıkar sağlamak) söz ediliyor. Hiç araştırdınız mı? Bu arsa Kırşehir Belediye hizmet binası yapılmak üzere bu fiyata devralındı. Ne hikmetse bu projeden vazgeçildi. Yapılan ikinci ihalede 11 milyon TL satıldı. (Bu rakamın gerçekliliği tartışmalı) satıştan alınan para bu şehrin neresinde harcanmıştır?

Özel İdare Binası ve Lojmanları hangi firma yıkmıştır. Demirbaş eşya ve mefruşatların akıbeti ne olmuştur. Bu satış veya devir şartlı bir devirdir ki; Belediye sözleşme gereği yıktığı özel İdare Binası ve lojmanları İl Özel İdarenin göstereceği bir yere yeniden yapmayı taahhüt etmiş. Belediye sözü edilen lojmanları nereye yapmış. Kaça mal etmiştir. Zira bu şehirde yeni yapılmış böyle bir lojman yok. Bu sözleşmeye göre açıkça Belediye suç işlemiş olmuyor mu? Kamu malı dolandırılmış olmuyor mu? Belediyenin hukuk danışmanı olan bir avukatı var, sanırım. Hukuksal yönünü benden iyi bilir ve bu sözleşmeyi benden daha sağlıklı yorumlar… Yalan mı?

Yazdığım gerçekleri validen değil, önce benden öğrenin. Bende sözleşme belgelerinin fotokopileri var.

Revize planları bir deprem (Geçen yıl Balada daha birkaç gün önce Niğde’de 5,7 deprem oldu)  merkezi olan bu şehirde görmezden gelinerek nasıl saklanmış ve (11) kat çıkışına izin verilmiş? Kimi iddialara göre (18) kat. Bu bölgenin fay hattı analizleri hangi bilim kurulunca yaptırıldı? Her bir daire için bugün biçilen fiyat 1 Milyon 500 TL ve 2 Milyon 500 Bin TL arası.

Olay 2:

Özbağ kasabası yönünde 2320,00 M² bir arsa

Doktorlar sitesi karşısında. Bu arsa Belediye’ye ait. Dönemin Belediye başkanı Halim Çakır döneminde bu arsa “Yeşil Alan” iken, Ticari sahaya çevriliyor. Akaryakıt istasyonu hikâyesi bu çevirmeden sonra ortaya çıkıyor. Sonra Yaşar Bahçeci seçiliyor ve bu arsanın revize edilmesinin yanlış olduğu gerekçesiyle selefini ve encümen üyelerini mahkemeye veriyor. Sonuçta onlarda beraat ediyorlar. Bu Arsa Yaşar Bahçeci döneminde Belediye Meclis üyesi olan ve kilit taş imal eden bir şirket alacakları karşılığı olarak (80 bin TL. Bilgi böyle. Doğrular kayıtlarda vardır) encümen oylarıyla hülle yapılıyor. Bu şirket bir şekilde bu arsayı diğer ‘H..’ şirkete devrediyor.

Hüllenin esası böyle dönüyor. H.. şirketi bu arsayı satılığa çıkartmış. Etiket fiyatı 10 milyon 500 Bin TL. Bugünkü şartlarda kelepir. 80 bin TL’nı ister faize, ister, altına, isterseniz dövize yatırın. Bu rakama ulaşamaz. Ama bu işi en iyi arsa spekülatörleri bilirler. Böyle bir arsa hele ki millete aitse üç kuruşa üzerine konulur. Sonra sizlere servet kazandırabilir. Aynıyla vaki.

Olay 3:

Karayolları Şubesi arsası. 190 dönüm. Bu boşalan alan tıpkı Özel İdare arsası gibi kılıfına uydurulup belediye üzerine geçirilmiş üzerine konma girişimi yarıda kalmış. Alacaklıların dosyasını açıp nerede ne var araştırıyor musunuz? Yoksa o malum şirketlerin yaptığı işleri, hak edişleri ve de ahbap çavuş ilişkileri değerlendiriyor musunuz?

Ya bunlar!

İşe gitmeden 300 kişi belediye kasasından işe gelmeden hak etmeden 10 yıl maaş almışlar. Sonuç. Yok.

28 adet temizlik aracı hikâyesi. Ne oldu? Makam aracını kime sattınız. Hani ben pek gündemi takip edemedim de!

Medrese Mahallesi, Bahçeci Apartmanında yangın. Biri ağır 3 yaralı. İtfaiyenin şaşkınlığı kameralara yansıyor. Birde çığlıklar.  İtfaiye erleri eğitim yapmaz mı? Kurtarmaya yönelik hangi kriterlerle görev yapmaktadırlar ki, kurtarılması gereken kişiyi etrafın çığlıklarıyla fark eder. Oda fiyasko. Liyakat işte böyle bir şey.

Bırakın dağınık kalsın!

Boş verin neden araştıracaksınız ki? Nasılsa her şeyin kılıfı hazırlanmıştır. Hazırlanmış kılıf hoşgörü olabilir, ama kamu vicdanını rahatlatmaz. Koltuk rahat mı sen ona bak…

Bu dosyaları açabiliyor musunuz? Bu iş asbest su boruları hikâyesine hiç benzemiyor, zira hem yolsuzluk var diyorsunuz. Hem de yeni şebekeye su veriyorsunuz. Demek ki asbest borular değişmiş!

İyi hal kâğıdı. Herkese şart!

Ben hicivleri çok seviyorum. Türk Edebiyatın incisidir. Kıymetlidir. Düşündürür. Fikir verir. Hiciv ustaları bu uğurda kellelerini ortaya koymuş. Kimilerinin derileri yüzülmüş. Halkı uyandırmak için canlarından olmuşlar. Zindanlarda çürümüşler. Sürgünlerde ölmüşler. Bugün bu düzene de uyarlanabilir sözleri bir araya getirip ölümsüz cümleler kurmuşlar.

'Bir soğan soyulurken yaşarıyor da gözler,

Vatandaş soyulurken aldırmıyor öküzler!

Hayâdan eser yoktur nafile bütün sözler,

Beyhude inat etme hemen sallabaşını,

Dilini tut, uslu dur, zıkkımlan maaşını'. Şair Eşref

Bir okuyucum, benim İl sağlık Müdürlüğüne neden gittiğimi merak etmiş. Hem bu konuyu hem de farklı konuları “BİNBİR GECE MASALLARI” başlığı altında sizlerle paylaşacağım.

‘Bunlar Devletin Malını Devlete satacak kadar gözlerini karartmışlar.

Onlar bu yoksul insanların refah payına göz diktiklerinde acımadılarsa’!  Bende onlara dilim döndüğünce …

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: GEÇMİŞTEN, BUGÜNE, ELDE, NE, VAR?, Koca, bir, 0!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK'I KURUTUYOR
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
 81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
 TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
 DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
 CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
Kırşehir
Kırşehir'de Mevsimsel Tedbirler Gözden Geçirildi
BENZİNE BÜYÜK ZAM
BENZİNE BÜYÜK ZAM
ERDOĞAN
ERDOĞAN'DAN VATANDAŞA ÇAĞRI
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 2021 Yılı Bütçesi Belli Oldu
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR'Lİ DAMGASI
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
Bülent Arınç istifa etti
Bülent Arınç istifa etti
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ ADAMI COVİT NEDENİYLE HAYATINI YİTİRDİ
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İYİ PARTİ  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
 EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
 Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR