Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 18:55
 
Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti
GÜNDEM Haberi
Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu Toplantısı Vali Yardımcımız Bünyamin Yıldız Başkanlığında Gerçekleşti.

Daha önce 07.07.2005 tarihinde yürürlüğe giren 5378 sayılı Engelliler hakkındaki kanunun geçici 2. Ve 3. Maddelerine istinaden Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızca hazırlanan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme yönetmeliği 20/07/2013 tarihinde 28713 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve bugün Vali Yardımcımız Sayın Bünyamin Yıldız’ın Başkanlığında gerçekleşen Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu toplantısı İl Müdürlüğü makamında yapıldı.

Toplantıya; İl Müdürümüz Ramazan Baykara, İl Müdür Yardımcımız Zafer Yiğit, Sosyal Çalışmacı Onur Kayahan Kaya, İl Sekretarya Sorumlusu Mesut Fatih Demir, İl Özel İdare Müdürlüğü Şehir Plancısı Reyhan Güden Kuru, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü İnşaat Teknikeri Yılmaz Üçhöyük ve Sakatlar Konfederasyonu üyesi Turgay Demir’in katılımıyla gerçekleşti.

İlimizde toplamda denetimi yapılan 67 resmi kuruluş binalarının durumu ile ilgili toplantıda; şehrimizin engelliler için fiziki yapısı konusunda görüş alışverişi yapıldı. 60 resmi kuruluşun eksiklerini gidermesi için süre uzatımı verildi. 7 resmi kuruluş binasının engelliler için uygun olduğu tespit edilmiş ve Erişilebilirlik belgesi alması uygun görülmüştür.

Vali Yardımcısı Sayın Bünyamin Yıldız Başkanlığında komisyon üyeleri ile birlikte İlimizde Erişilebilirlik belgesini almaya hak kazanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ziyaret edildi. Ziyaret sonrası Vali Yardımcısı Sayın Bünyamin Yıldız tarafından Engelliler için Erişilebilirlik konusunda özen gösteren Başhekim Vekili Aslıhan Kılıç Torun’a teşekkürlerini ileterek Erişilebilirlik belgesini takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erişilebilirlik, İzleme, ve, Denetleme, Komisyonu, Toplantısı, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı