Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 09:56
 
EKİCİOĞLU’NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
GÜNDEM Haberi
 EKİCİOĞLU’NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Engelliler Haftası ile ilgili bir mesaj yayımladı. Başkan Ekicioğlu Yayınladığı mesajında şunları belirtti, Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin belirlenmesinde en önemli gösterge, eşit hak ve özgürlüklere sahip olarak doğan insanların, yaşamlarını da eşit koşullar altında; dil, din, ırk ayrımı gözetilmeksizin herkesin eşit haklardan yararlandırılmasıdır. Sosyal devlet ilkesi, yaşlı-genç, engelli-engelsiz tüm vatandaşlarımıza ayrım gözetilmeksizin bu koşulların sağlanmasının güvencesidir.

Toplumumuzun ayrılmaz parçası olan engellilerimizin, sorunlarının çözümü, haklı beklentilerinin, üretken ve katılımcı bir yaşam sürmeleri amacıyla gereksinimlerinin karşılanması noktasında hepimize önemli görevler düşmektedir. Birey olarak, engelli vatandaşlarımızı toplumdan dışlamak yerine, onlara yardımcı olmak, her zaman ihtiyaç duydukları sevgi ve şefkati göstermek ve herhangi bir eksiklik hmeden yaşamlarını kolaylaştırmak en önemli görevlerimizden olmalıdır.

Bilinmelidir ki; herkes, her şeyden önce insandır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümlerin, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden olduğu unutulmamalıdır. Unutmayalım ki engelli olmak bir tercih değildir ve herkes engelli adayıdır. Engellerin ortadan kalktığı bir dünya arzusuyla, bütün engelli yurttaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , EKİCİOĞLU’NDAN, ENGELLİLER, HAFTASI, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı