Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:03
 
EKİCİOĞLU AÇTIRMAYIN AĞZIMI
- Haberi
EKİCİOĞLU AÇTIRMAYIN AĞZIMI

Kırşehir Belediyesi Mayıs Meclis toplantısında Kırşehir Belediyesi’nin borçlarının binaya asılmasını hoş bulmadıklarını söyleyen AKP’li meclis üyelerine Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu sert çıktı , ”İnsan yediği yemeğin parasını belediyeye ödetmez.” Mayıs ayı olağan meclis toplantısında Kırşehir Belediyesi’nin AKP’li meclis üyeleri Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun hizmet binası dışına astırdığı 462 Milyonluk Belediye borcu afişi ile ilgili ,”afiş olarak asılması hiç hoş olmadı.” tepkisinde bulundular.

Kırşehir Belediye Başkan Selahattin Ekicioğlu ise bu tepkilere ,”Biz şeffafız.Açıklarsam kimse yerinden kalkamaz.Kimse meclisten kalkamaz.İnsan yediği yemeyin parasını belediyeye ödettirmez.Biz kimseyle kavgaya gelmedik ama kimsenin hakkını da kimseye yedirmeyeceğiz.Ben iştiraklerdeki yetkililere şunu söyledim ”benim çayım gelirse parasını alacaksınız

Konuşmalarına seçim dönemindeki harcamalar ile devam eden Ekicioğlu , ”Herkes yazdırmış.A müdür yemiş gitmiş B başkan içmiş gitmiş.Böyle bir mantık olur mu ya ? Bu da tam seçim döneminde veyahut toplu yemekler verilmiş.Kırşehir Belediyesi’nin 3. ayına bakın 15 lira harcıyorsak 30 lira harcamışız.Yazık değil mi tüyü bitmemiş yetimin hakkına ! Hılla’da 537 bin lira karşısında partinin ismi yazıyor.Gençlik kolları yazıyor.Bir şahsın partisinin ismi yazıyor 305 bin lira , Ağalar Konağı 2. ayın 17’si.Bağlı bulunduğum siyasi parti de dahil diğer arkadaşlarım , eşim , çocuklarım da dahil çay bile içse kimse bunları veresiye yazdıramayacak.CHP’nin milletvekili var değil mi ?Gidip orada oturacak , yiyecek , içecek atıp gidecek öyle mi ?

Bana şu anda fatura edipte özel kalemden öde diyorlar.Size şunu taahhüt ediyorum , ”5 yıl sonra özel kalemden 1 lira ödersem o zaman yüzüme tükürün.Yemek parası bir garibana harcarım ona birşey demem.Ekmek arası söylüyorum parasını ödüyorum ya ! Partinize lütfen söyleyin borçlarını ödesinler.Bir partinin gençlik kolları yemek yer gider mi oradan ya ; 3 bin lira 5 bin lira , Kadın kolları yer gider mi ? Bu etik değil ! Şeffaf olacağız dedik ya , Adaletli olacağız , berrak olacağız , gizli ajandamız olmayacak.Geçmişte yapılan hataları , bugünkü meclis üyeleri , başkan yardımcılarımız yapmasın diye açıklıyoruz.Ben yapmayayım diye anlatıyorum.Özel kalemim yapmasın diye açıklıyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: EKİCİOĞLU, AÇTIRMAYIN, AĞZIMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı